hakeri...

Komentari i kritike, prijava grešaka, ideje, pitanja itd.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Ima li među forumašima dobri hakera ....problem

Kako nisam dobar informatičar postupio sam onako kako su svi tutorijali govorili međutim ne ide mi instalacija novog foruma phpBB3

1. Kreiro data bazu prema tutorijalo koji je u cPanelu za kreiranje data baza
2.Izvršen upload phpBB3
3.POdešavo razne atribute nadirektorije ništa neide
4 Kada stisne install samo mi izbaci ovo;

Could not connect to the database, see error message below.Lost connection to MySQL server during query
Što bi značilo ; Ne mogu se spojiti na bazu podataka, vidi se poruka o pogrešci u nastavku. Izbubljena veza s MySQL poslužitelj za vrijeme upita.


Znam da ste dobri pčelari uz to ide i mnoga druga zanimanja da ne nabrajam i tu ste dobri, hajde da riješimo ovo pa da instaliramo novi forum I DA I JA PONEŠTONAUČIM :) )))))

GDJE SAM POGRIJEŠIO.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Ermine urađeno sve ali neide negdje ima greška gdje ?????
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

senad je napisao/la:Ermine urađeno sve ali neide negdje ima greška gdje ?????
obrsi sve,pa sve ponove uradi ako nemogne ,negdje jje greska sistemska najvjerovatnije!
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Forum je instaliran , uradio mi momak gdje mi je hosting "Global.net" i zahvaljujem se .............
Problem je bio što sam skinuo sa neta phpBB3 kojem je vjerovatno negdje iznad altantika nešto ispalo iz paketa . ( Fantastiko u cPanelu je prava stvar ali ja nisam na nivou tog znanja tako da je to Mario riješio za 5 minuta što sam ja mrljo dva dana, u svakom slučaju revanširat ću se momku i još jednom hvala Mariu )



Međutim sada je problem nastao na tome da ne podržava naša slova sa kvačicama, instaliran je je Hrvatski jezik međutim nepodržava slova sa š,ć,č,ž,đ...hmmmmm MOram da to da riješim a nema smisla više da gnjavim druge preko telefona.

Ako ima prijedloga dobro mi došli :) ))))))

Sve što predložite bi će mi od koristi.....neznamsamo šta čeka mungos...on je ekspert za web i administrator je na www. apize.co.ba...


Hvala Ermine

p.s. evo pomalo se upoznajem sa opcijama novog foruma pa se nadam da ću toi sve da pripremim kako bi BH pčelari dobili novo ruho komunikacije. Svakako svi koji imaju želja i peporuka pokušat će mo da ukonponujem na novi forum.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Post Postao/la Mungos1212 »

Evo tek sada vidim post pa da se javim. Senade svaki forum ima par administratora pa ako želiš mogu ti pomoći kao admin 2
Kreiraj pass i pošalji ga a ja ću se potruditi da malo podignemo forum. Moram priznati da već imam na 2 foruma admina 2 pa mi je malo vremena ali ovo mi je najdraži forum pa ću prihvatiti i naći malo vremena za njega. Nadam se da će uskoro i moj direktor obezbjediti net na poslu a onda ću imati puno više vremena.
Pozdrav
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Post Postao/la Mungos1212 »

Ah da, šta me najviše nervira na ovom forumu je da se moram prijaviti na svaku temu koju postam a to je svuda automatski. To bih prvo promijenio
Pozzz
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

Mungos1212 je napisao/la:Ah da, šta me najviše nervira na ovom forumu je da se moram prijaviti na svaku temu koju postam a to je svuda automatski. To bih prvo promijenio
Pozzz
A dali je to tesko naucit da budes admin na forumu ,mislim imal puno fukcija i gdje si ti naucio to,NEKI kurs ili??
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Post Postao/la Mungos1212 »

Ma jok, nego poznavanje engleskog i puno, puno, puno vremena sa računarom. Naravno, to sve ima podlogu od prije sa drugim programima i rad sa windowsima. Ja sam se počeo družiti sa zx spektrum ako se neko sjeća koji je to računar. Poslije sa comodore 64 itd. Poslije instalirao sisteme i puno, puno čitao o svemu. Naravno za admina morate biti makar kulturni jer bio sam na mnogim forumima sa igrama gdje su izbacivali admine (klinci bez respekta)
Forum je onakav kakavi su administratori. Tolerancije ne smije biti prema uvredama i ružnim riječima. To vam je ban automatski. U principu on mora biti vrsta sudije kada se dvojca zakrve na forumu. Vrijeđanja kao "ti pojma nemaš" i ostalo nisu dozvoljena i ne mogu se tolerisati. Ako admin to toleriše gubi ljude vrlo brzo. Mene je na forumu hr isprovocirao neki seljak iz sarajeva koji kontrira svemu. Ali nisam izgubio živce nego nastavio dalje. To ne možeš naučiti ni na jednom kusru.
Umalo da zaboravim da moraš i voljeti ono što radiš inače ništa od posla. Svaki dan pročitati sve nove postove je u neku ruku lako ali presuditi šta je za ban i nije lako.
Pozdrav
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Mungos1212 stojim iza ovog tvog posta da ga ne citiram. I ja sam krenuo od ZX spektruma preko Amiga1200 do pentiuma 4 i HP laptopa. I upravo poznavanje dosta stvari na računalima
dovelo me je zahvaljujući sto sam i električar jake i slabe struje da sam prije 2 godine postao i vrlo stručan kompijutorski dijagnostičar za mercedes vozila da ga na jugu hrvatske nema ravna meni, a zbog recesije sam ipak ostao bez posla i vratio se u svoj rodni kraj. ah ti privatnici čim mu ne donosiš brdo novca nisi mu potreban. Upravo zahvaljujući tome vratio sam se svojim pčelama sa više planova, ljubavi i htjenja. Drago mi je što sam prihvaćen na ovom forumu i dok ga Senad ovako vodi bit će sve veći i posjećeniji.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Mungos1212 je napisao/la:Evo tek sada vidim post pa da se javim. Senade svaki forum ima par administratora pa ako želiš mogu ti pomoći kao admin 2
Kreiraj pass i pošalji ga a ja ću se potruditi da malo podignemo forum. Moram priznati da već imam na 2 foruma admina 2 pa mi je malo vremena ali ovo mi je najdraži forum pa ću prihvatiti i naći malo vremena za njega. Nadam se da će uskoro i moj direktor obezbjediti net na poslu a onda ću imati puno više vremena.
Pozdrav
Dino nije problem u dodavanju admina, moderatora i posebni statusa to nije problem niti će biti što se mene tiče.

Ja sam zakupio veći paket hostinga , veći protok. i dok se to malo slegne još ću da zakupim prostora , najvjerovatni zbog slika, kako bi bile sačuvane i nebi bili ovisni o drugim serverima jer ako se ugase ond odoše i slike , no otompotom.. kako bi instalirao bolji forum od ovog da unaprijedimo BH pčelarstvo i da se sami pčelari Bosne i Hercegovine afirmiraju , iznesu svoje ideje , viđenja i ja volim reći da to bude prije svega lijepo druženje bez obzira na razlike i različitosti , bez obzira na nivo znanja jednostavno lijepo druženje i da svi ponešto naučimo , oslobodimo se predrasuda.

JA sam kreirao kategorije, forume i pod forume sa ovim postojećim nazivima ovdje kako bi mogao prenijete sve teme da se ne izgubi ovo dosada što smo radili, ja se izvinjavam što se nejavljam , imao bi dosta toga i ja da napišem na dosadašnja pisanje evo zadnje vrijeme stalno sam za PC i upoznajem se sa opcijama, novog foruma, Dobro sam se oznojio dok sam skužio kako kreirati kategorije,forume i podforume , hvala bogu to sam savladao sada ide slijedeće.


Treba da riješim pitanje slova sa kvakama i to je moje pitanje bilo da i ja nešto naučim.
Dino ja znam da ti znaš , ali želim da ti ukradem malo tog znanja za sebe. Mene interesuje metodologija riješavanja problema.
Napravit će mo pristup adminu i tićeš to riješiti , Ti kad odeš u Brezu da održiš predavanje o propolisu i drugim temama onda u slučaju kvara ostadosmo uskraćeni :) )))))))

Kada se urede sve opcije forum će se vidjeti na istom linku , umjesto ovog sadašnjeg.

Svi koji imaju za nešto da dodaju oduzmu uvažit će mo prijedloge i da napravimo sebi forum od kojeg će mo imati koristi i kao što sam rekao da se lijepo družimo , razmijenjujemo ideje i iskustva.


Najveći problem je što nepodržava slova sa kvakicama i ako je instaliran/podešen hrvatski jezik od Ančice Sečan.



Stipo tebi hvala na lijepim riječim i nadam se da BH pčelari kao i ostali pčelari iz svih krajeva svijeta pridruže nam se...
Dobijem dosta poruka, e-mailova i svi kažu kako prate forum a niko neće da se javi, mnogi traže pomoć i postvljaju pitanja putem e-maila ikada kažem da se postave pitanja na forum onda se naljute ...čudno malo. Da li se ljudi plaše, pčelarstvo koliko god je koplikovano toliko je i jednostavno.......
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

Bilo bi lijepo da se napravi jedna zasebna kategorija,gdje bi pcelari Mogli da stave oglas o nekom predavanju gdje se odrzava ko je predavac i sve vezano za to ....Jer pracenje predavanja i nova saznanja na njima i njihova primjena na svom pcelinjaku je veoma bitna

HVALA
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Post Postao/la Mungos1212 »

Senade ja ću ti pokazati ali neznam koji stil foruma koristiš pa mogu samo nagađati. Moram ući u opcije da bi ti pokazao. Nisam tip koji drži znanje za sebe i ne mislim raditi ni sa kim ko nije spreman učiti i reći ja neznam. Koliko god i ja da znam vidim da neznam ništa. Život je konstantno učenje. Možda ti ni ja ne mogu pomoći ako nisam radio sa ovakvim forumom. Dvije glave uvjek misle bolje od jedne. Moram ti priznati da ja nisam imao ni parani vremena a ni hrabrosti uraditi ovo što si. Prijedlog je da promijenimo ime u BH pčelarski forum ili nešto slično. To je ionako samo ime jer je ovaj forum sada Bosanski i Hercegovački.
Savjet: kada tražiš rješenje imaš ih dosta na programerskim forumima i tamo možeš dosta naučiti. Pitaj stručnjake koji su več dosta naučili. Ja bar tako radim. Sreča pa imam sestru koja je programer pa i njenu klapu programskih genija upitam. Tipovi su genijalci i nema ništa nerješivo.
Pozdrav
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Post Postao/la Mungos1212 »

"stalno sam za PC i upoznajem se sa opcijama, novog foruma, "

Ovo će ti biti stalno radno mjesto
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Senade samo naprijed.
Nego ako može jedno pitanje kod koga si zakupio hosting i za koju cjenu i tko ti je postavio stranicu. Ja sam davno zakupio .com domenu ali još se nisam odlučio kod koga bih zakupio paket hostinga. Kontaktirao sam s nekima hosting plus postavljanje stranice dođe više od 500KM. cjeli sadržaj bi im slao e-mail om a oni bi to postavljali.Svaku poslje promjenu sadržaja bi im takođe morao slati koju bih opet morao plaćati po nekim njihovim tarifama.
Izgled i uređenje stranice bi volio ja da postavljam. Imam neke stranice na free hosting što daje webs.com. Tu je premalo opcija i memorije i ne podržava slova sa kvačicama ali dobro dođe za vježbu.
http://pcelar-stipo.webs.com/
Ma ništa posebno pa sam odustao od daljnjeg uređenja jedino postavim neku sličicu.
Zadnja izmjena: Stipo, dana/u 20 pro 2009, 00:40, ukupno mijenjano 1 put.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Stipo je napisao/la:Senade samo naprijed.
Nego ako može jedno pitanje kod koga si zakupio hosting i za koju cjenu i tko ti je postavio stranicu. Ja sam davno zakupio .com domenu ali još se nisam odlučio kod koga bih zakupio paket hostinga. Kontaktirao sam s nekima hosting plus postavljanje stranice dođe više od 500KM. cjeli sadržaj bi im slao e-mail om a oni bi to postavljali.Svaku poslje promjenu sadržaja bi im takođe morao slati koju bih opet morao plaćati po nekim njihovim tarifama.
Izgled i uređenje stranice bi volio ja da postavljam. Imam neke stranice na free hosting što daje webs.com. Tu je premalo opcija i memorije i ne podržava slova sa kvačicama ali dobro dođe za vježbu.
http://pcelar-stipo.webs.com/
Ma ništa posebno pa sam odustao od daljnjeg uređenja jedino postavim neku sličicu.
Stipo što se tiče web hostinga ja sam registrovan kod Global Net. N.Travnik. . Evo pogledaj na ovom linku njihove cijene koje su uzražene na godišnjem nivou sa PDV
http://www.global.ba/index.php?mod=vise

ZA svakog pčelara mislim da nebi bilo mnogo izdvojiti za paket START1 55 km + 10 km za transver podataka. ( ovih 10 KM je potrebno ako imate veliku posjećenost web stranici) . Sa ovim paketom može se napraviti solidna prezentacija vlastitog pčelarstva. Priznat će te da u toku godine negdje bezveze potrošimo i 100 km .

Iz one tabele vidi se da GLOBAL NUDI 6 paketa ,,najjevtiniji 55 km a najskuplji 500 km. Stipo tebi netreba ovaj paket od 500 KM

JA sam ovaj web hosting i sve šo je urađeno na dizajnu i programiranju dobio džaba od bratića , išao još u srednju školu, koji je angažovao svoje školske jarane i sve su mi uradili i onda me ostavili na cijedili :) )))da sam uređujem, tako sam se eto ponešto i naučio :) )))))

Ustvari natjerali su me jer ja nisam bio spreman još za takvo nešto, što zbog neznanja a imao sam nekavu svoju vizuju kako bi to trebalo da izgledam. Međutim vidim da sam ja pogriješio što sam se opiro i vjerovatno nikada nebi ni započeo jer teško bi se naučio da me ovi nisu pogurali a uz to morao bi biti ovisan o nekome drugom da mi osnovne stvari koje su jednostavne.

Što se tiče programiranja fakat to rade ljudi koji znaju raditi u tim programskim jezicima. Ja nisam stručnnjak ali bi sada znao da promjenim početni izgled stranice, sam ubacujem podatke, brišem , mjenjam u okviru tih instalacija. Ovo kod mene je jednostavno istina moram malo promjeniti imora doći do redizajnirana stranice kako bi to sve bilo privlačnije , preglednije i ubojitije.

Stipo ti moraš naći nekoga ko programira , da ti napravi web stranicu mislim da to može se jevtino nać, a ti ćeš kroz rad na webu naučiti kakoda postaviš određeni dokument i da se on vidi na web stranici, nije to mudro slovo samo treba se družiti sa tim inormalno nesmiješ te programske šeme/alate da zezneš ostalo je se igračka . Sve što treba da uradiš je to da obradiš dokument u recimo Macromedia Dreamweaver , kad uradiš dokument onda ga pomoću nekog istotako programa postavljaš na server ja rdim sa FileZilla.

Stipo tebi netreba niko da bi uređivo valstitu stranicu popitanju tj. da bi postavljao dokumenta na uvid to ćeš ti sam da uradiš , Oko web dizajna tu trebaš nać nekog momka ,

IStina je da imam mngo posla dok se sve to uredi,

OVo što ima free web stranici to je sve zadano i ti smo biraš dok ovaj web dizajn zahtjeva programiranje.

Preproučio bi ti da se čuješ sa momcima GLOBAL NET ,ima besplatan telefon
080 080 010 a imaš i na web stranici sve objašnjeno.

Mislim da tu domenu kod njih možeš aktivirat i samo zakupiš hosting. Raspitaj se ako bude nekopojašnjenje trebalo samo javi mi pa ćemo to zajedno da guramo dok to sve nelegne. I ja sam znao nekada nešto pokvarit ali raspitam se iti momci su mi izlazili us susret iako nedaju usluge te prirode naodržavanju web sita tako da sam im jako zahvalan na razumjevanju.

Vjerovatno imaš još firmi koje daju web hosting pa se raspitaj i uporedi cijene pa ćeš vidjeti.

Ova tvoja prezentacija na free je OK , samo bitrebao da vodiš računa recimo kako bi trebala d izgleda tvoja prezentacija pčelarstva na internetu, tj. da imaš viziju zbog ostavljanja tragova na internetu ipak si ti dugo u pčelarstvu i ako bogda bićeš još dugo tako da uvjek budeš prepoznatljiv , Ako budeš mjenjo nazive svi tragovi će se izgubiti sa tvojim novim nazivom.

Stipo ako imaš želji zakupi sebi hosting, pročačkaj malo ko bi ti uradio dizajn a sve ostalo ćeš ti sebi da radiš ,ako gdje zapne , evo vidiš kakoja plačem kada imamproblem :) a dosta toga sam naučio , sep by step,,, svugdje ima dobri ljudi....
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Hvala Senade na podršci i ovako širokom objašnjenju. Javit ću se tim tvojim uslužiteljima iz travnika iz Travnika. Tvoja stranica je dobrog sadržaja. Meni bi trebalo pola tvoje stranice i bio bih zadovoljan za prvu godinu. Forum nebi trebao dosta mi je tvoj.
Hvala još jednom...
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

Stipe,mozes se vjezbat s source kodovima ,na free blogovima,tj uci se stavljat npr Sat na svoju stranicu pa naprimjer stavljaj pokretna slova pa svakavih caka......Al prvo uradi web stranicu u dremweweru to uplodaj ,i onda u surce kodu mjenjas sta oces ili stavljas,tako sam ja naucio neke stvari ,i Mislim da je to dosta interesantanposao ,i nije nesto previse komplikovan da se nemoze skontat .....(ako sam gdje pogrijesio neka me iskusniji isprave) :=)
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

He he tko pita ne skita. Hvala ErminH sada imam dva kompijutora u kući narednih 15 dana pa ću imati više pristupa na internet jer prije sam teško od djece mogao uhvatiti slobodan komp.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Post Postao/la Mungos1212 »

Svaka čast. Momci čestitam na hrabrosti. Drugačije se ne može naučiti. Jedan savjet bi popravio. Nikoga ne zovi nego sve sam radi i pronalazi. Ima nas dovoljno da pomognemo kada zagusti. Nijedno pitanje ne možete postaviti a da njega nije već dat odgovor. Problem je naći taj odgovor.

http://www.pocetnik.com/category/dizajner/
http://arhiva.elitesecurity.org/t262110 ... nje-foruma
http://www.webmajstori.net/forum/archiv ... -2566.html
http://www.webmajstori.net/clanci/ostal ... viors/114/
Zadnja izmjena: Mungos1212, dana/u 20 pro 2009, 21:41, ukupno mijenjano 1 put.
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Post Postao/la Mungos1212 »

Malo strpljenja i ja ću vam naći odgovor na svako postavljeno pitanje u vezi web dizajna i foruma ali morate postaviti pitanje na pravi način
Volio bih da pokažemo svijetu da bosanska pamet ima budučnost. Pomoći ću svima koji me pitaju na ovom forumu bilo da se radi o pčelama ili o računarima a nešto znam i iz medicine hahaha
Pozdrav i samo nastavite hrabro. Nije ovo naučna fantasika. Računajte sa tim da djeca vode večinu foruma i web stranica.
Zadnja izmjena: Mungos1212, dana/u 20 pro 2009, 21:38, ukupno mijenjano 1 put.
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Evo malo izgleda novog poruma phpBB3

slika

Dino morat ćeš se malo strpiti kako bi imao pristup jer sam se zezno.

Izvršio sam update verzije 3.0.6 a nema potpunu jezičku podršku tako da se javljaju i engleske riječi, MOram sve da izbrišem pa ponovo da instaliram phpBB3 v 3.0.5 koja ima jezičku hr. podršku.

Ovoj je samo okvirno uvažit će mo sve prijedloge oko izgleda i podforuma

JA sam stavio logo BH grb i geografski oblik i naslov foruma.

Još tražim da izmjenim boju, lično sviđa mi se izgled pčelarskog foruma pčelara hrvatske,
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
postar
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 232
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 22:26
Lokacija: Breza/ Sarajevo

Post Postao/la postar »

Senade neznam kakve su tvoje namjere oko same registracije clanova ali smatram da je daleko bolje i kvalitetnije kad je clan duzan da se registruje pod punim imenom i prezimenom. Clanovi tada imaju daleko bolji, ozbiljnji i sgurni pristup forumu.Posebno sto mi se dopalo jos na SPOSu to su one ikone ili zvjezdice koje stimulisu clana da komentarise. Jos bi bilo dobro da u profilu ispod ili iznad nebitno vidimo kad je clan prisutan.
Neznam dali sam imao pravo da ovo napisem ili ne ali sam osjetio potrebu da iznesem svoje misljenje.
Pozzzz
Kisik je pronađen tek 1874. Nije utvrđeno kako su ljudi disali prije toga...
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Sve što phpBB3 bude mogao da podrži pokušat će mo da u konponujemo. Meni lično konstrukcija HPS je odlična i dobro fercera. OVaj novi forum sam uprincipu konstruisao kao kod HPS jer je i kod njih phpBB3.

Što se tiče prijavljivanja pod punim imenom i prezimenom to je izbor svakog član. Meni niko nije uslovaljavao na HPS forumu da se prijavim pod punim imenom a ja sam to učinio i plus sam se predstavio.

JA još nemogu da shvatim da ima takvih koji bi nešto levatili,mislim to se brzo otkrije, Ja bar na ovom forumu još nisam sreo nikoga ko ne zavrjeđuje pažnju, nema galame, jest da nas nema mnogo vidim da su svi korektni,

Svakako Hasane sve što bude bilo korisno i zavisno od mogućnosti će mo primjeniti . Sve želje će mo da ispunimo . Menije želja vieš za dobrim druženjem nego da sebe nešto ističem a vjerujem da su i ostali takvi.

Za mene je veliko bogastvo u čovjeku koji prihvati drugog sa svim njegovim manama i vrlinama.
Masa je onih koji na forumima kažu ..ja nemam skim da razgovaram po pitanju nivoa...pa se ja pitam šta je to nivo u pčelarstvu... da li smo svi mi bili na nekom tom nivou kada nas neko nebih prihvatio i l i


Hasane gledo sam na FTV tvoj prilog o podnjači i HS košnicama, daj to pronađi pa stavi na you tube
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Odgovorite