Kupina

Sve u vezi pčelarstva
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Kupina

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Stipo je napisao/la:
SEVDA(H)LIJA je napisao/la:Stipo,
Od tog mog prijatelja dobio sam besplatan priručnik o uzgoju. Ako bude puno za prepričati, rađe ću na Autobusnu stanicu i poslati ti kao što si i ti meni onda. Valja li tako?
Pozdrav.
Ma toooo pravi si pošalji i javi. Kopirat ću priručnik i vraćam ti ga nazad. ili ako nije predugačak kad uhvatiš vremena sjedi i prepiši.
Unaprijed hvala.
Sinoć me je u ovo doba Zvone ganjao, večeras ti. Srećom, nisam nenaspavan. Odoh odmah tražiti pod stepenicama.
Svako dobro.

P.S.
E, evo, našao sam. Ali, ako se prehladim ili dobijem gripu, ti i Zvone kupujete po tablu analgina i C vitamina. A, ako bude ona gadna gripa, ne kupujte ništa, ne isplati se, samo halalite.
"Priručnik za uzgoj jagode, maline, kupine, borovnice, brusnice, ribizle, ogrozda i aronije" Na 5 stranica je objašnjeno za kupinu. No, znam da će te i ostalo zaintrigirati. Šta kažeš, to ću uraditi. Mogu prepisati, mogu poslati.
Pozdrav.
Zadnja izmjena: SEVDA(H)LIJA, dana/u 07 sij 2011, 23:52, ukupno mijenjano 2 puta.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Kupina

Post Postao/la beequeen »

Ma ti si Esade i zeceve uzgajao?Da mi nismo kakav rod?Ja isto nema sta nisam nabavila i prepelice,sad imam kokoske(usred grada :) komsije dobiju jaja pa shute,pa gliste covjece,sad napala na pcele,kod njih je dobro serijski :D zovu me Dr.Dolittle :D
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Kupina

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

beequeen je napisao/la:Ma ti si Esade i zeceve uzgajao?Da mi nismo kakav rod?Ja isto nema sta nisam nabavila i prepelice,sad imam kokoske(usred grada :) komsije dobiju jaja pa shute,pa gliste covjece,sad napala na pcele,kod njih je dobro serijski :D zovu me Dr.Dolittle :D
Pa,
Ja šta smo nego rod! Zar nisi znala?! Pa, tvoja nena i moja nena na istom suncu veš sušile. Kud ćeš veći rod? Ama, gdje mi tamo nestade post. Prokomentarisao sam ti Đerzonovo pravilo dva puta, a ima samo jedan post. Negdje je promaha.
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Kupina

Post Postao/la Stipo »

SEVDA(H)LIJA je napisao/la:
Stipo je napisao/la:
SEVDA(H)LIJA je napisao/la:Stipo,
Od tog mog prijatelja dobio sam besplatan priručnik o uzgoju. Ako bude puno za prepričati, rađe ću na Autobusnu stanicu i poslati ti kao što si i ti meni onda. Valja li tako?
Pozdrav.
Ma toooo pravi si pošalji i javi. Kopirat ću priručnik i vraćam ti ga nazad. ili ako nije predugačak kad uhvatiš vremena sjedi i prepiši.
Unaprijed hvala.
Sinoć me je u ovo doba Zvone ganjao, večeras ti. Srećom, nisam nenaspavan. Odoh odmah tražiti pod stepenicama.
Svako dobro.

P.S.
E, evo, našao sam. Ali, ako se prehladim ili dobijem gripu, ti i Zvone kupujete po tablu analgina i C vitamina. A, ako bude ona gadna gripa, ne kupujte ništa, ne isplati se, samo halalite.
"Priručnik za uzgoj jagode, maline, kupine, borovnice, brusnice, ribizle, ogrozda i aronije" Na 5 stranica je objašnjeno za kupinu. No, znam da će te i ostalo zaintrigirati. Šta kažeš, to ću uraditi. Mogu prepisati, mogu poslati.
Pozdrav.
Ma ne spominji mi gripu evo tek me juče malo popustilo. Dali je baš ta na koju ti misliš može biti jer nikad ovako nešto nisam vidio. Povaljalo mene djecu, žena se još nekako drži. Groznica me hvatala 3 dana, glava se raspada, a tjelo boli kao da me mlin mlio 3 dana, grlo bolno i otečeno da govorit čovjek nemože, kada se nakašljem ko da me nož u prsa ubode. Grozota uh ali zahvaljujući propolisu, medu i čaju od vrijeska, limunu i komplek B vitaminima te neofenu svi smo sada bolje. Pogotovo mi je drago što su djeca tu groznu gripu podnijela bolje od mene.
Sevdahlija samo ti piši i neboj se gripe nemogu te preko interneta s njom zaraziti, a eto ti navede i popis lijekova kojim sam izličio i sebe i porodicu.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Kupina

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Stipo,
Uz sve to, ja smlatim Bjerov aspirin +C i tek onda sam na nogama. Ne reče mi šta ću: prepisati ti ili poslati.
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Re: Kupina

Post Postao/la Jazz »

Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Kupina

Post Postao/la beequeen »

M anista bez tebe jazz Thanks :D
P.S.Gdje nesta jos jedan moj post na ovoj temi?Ja sad nesto kontam da vjerovatno kad nas dvoje(u ovom sluvcaju Musa i ja)postavljamo post istovremeno da jedan "ne uspije" da prodje kapiju
Huh?Sta vi mislite?Ili je vrijeme da rijedje dolazimo :)
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Kupina

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

beequeen je napisao/la:M anista bez tebe jazz Thanks :D
P.S.Gdje nesta jos jedan moj post na ovoj temi?Ja sad nesto kontam da vjerovatno kad nas dvoje(u ovom sluvcaju Musa i ja)postavljamo post istovremeno da jedan "ne uspije" da prodje kapiju
Huh?Sta vi mislite?Ili je vrijeme da rijedje dolazimo :)
Riješiće to administrator i Haris, ne brini.
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Kupina

Post Postao/la Stipo »

SEVDA(H)LIJA je napisao/la:Stipo,
Uz sve to, ja smlatim Bjerov aspirin +C i tek onda sam na nogama. Ne reče mi šta ću: prepisati ti ili poslati.
Pozdrav.
Interesije me obrezivanje grma, ima li kakvih bolesti i očekivani prinosi.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Kupina

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Stipo je napisao/la:
SEVDA(H)LIJA je napisao/la:Stipo,
Uz sve to, ja smlatim Bjerov aspirin +C i tek onda sam na nogama. Ne reče mi šta ću: prepisati ti ili poslati.
Pozdrav.
Interesije me obrezivanje grma, ima li kakvih bolesti i očekivani prinosi.
E, to ću ti onda prekopirati pa u pismo jer ima objašnjenje, ali još bolje što imaju slike i crteži. Slično kao malina, samo ne znam znaš li o malini. Jedno sam siguran: griješi svako ko na pčelinjaku nema bar nekoliko ih. Ja sam naumio njima opasati sav pčelinjak. Mogu ih voditi uz žice (kao maline) ili uz kočeve. Hajde, bolan ne bio, ako ti nije problem (zdravlje i gorivo) skokni do mene pa da sve vidiš uživo, unaprijed znam da bi uživao. Ili ako ko prolazi ovuda, spoji nas mobitelima pa ćemo nešto uglaviti, samo prije na dan nahaberi.
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Odgovorite