Extraktovanje propolisa

Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

slika

Extraktovanje propolisa

Obećao sam postaviti proceduru oko otapanja ,extrakcije sirovog propolisa.
Ne znam da li je matematički dobro postavljene forumule, al' u konačnici daje potrebne parametre.
Evo od mene i slika , bi će i video uradak , nešto malo. Ako ima neko bolja saznanja da i ja ponešto naučim.

Činjenica je da na tržištu se pojavljuju otopine propolisa koje "1 %" extrakta, pa do onih 5% i čak nailazio sam na 50% tni ?!

U RH zakonska regulativa kaže da mora biti djelatne tvari 35%,međutim i dalje na tržištu se pojavljuje na vidnom mjestu utisnuto 10,15,20%-ntni extrakt propolisa

U BH ne znam kakva je regulativa, ja lično radim 30% za u budeće nisam siguran, jer me zdrobiše ovi koji nude 30% i manje %, za dosta manje novaca. Istina je, da nudi se i "propolis" po mnogo ,mnogo većim cijenama?!

Jedni će reć da manji/veći %,ne igra ulogu,ostaju ista svojstva propolisa. Međutim ostaje izazov da uduplate svoju zaradu jednostavnim dodavanjem otapala. Dokle će mo stići takvim načinom nisam siguran. Ipak u meni nada postoji da neću dopustiti sebi mizeriju da nešto nudim lažno!

Ova prezentacija je nešto što je teško naći na internet pretragama,bar detaljno,, Ne znam koliko je ovo stručno i da li može proći "rigorozne" kontrole. JA tako radim , ako je pogrešno neka me isprave!

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Nemoj te koristiti gazu za procijeđivanje,toje jako komplikovano. Ova metoda je veoma jednostavna . Šprica i sistem z ainfuziju ,napravite pripravak takoda dobijete čist extrakt propolisa. Sretno

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Post Postao/la Samir »

Svaka čast na zahmetu.
Mnogi vele da boja propolis extrakta nema veze sa postotkom
e sad sam vidio da nije tačno kod većine sam vidio da je i troduplo
svjetliji od mog, a evo vidim da je isti kao kod tebe crn ko katran.
Avatar
IZET
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 367
Pridružen/a: 10 sij 2010, 10:56
Lokacija: zivinice

Post Postao/la IZET »

Sve čestitke Senade detaljnije nisi mogao objasniti. I oni koji nisu o tome ništa znali sada se mogu upustiti u proizvodnju prpopolisa.
Malo je onih kojibi svoje znanje tako nesebično poklonili drugima.
SVAKA ČAST JOŠ JEDNOM!!!!!!!
Mustafa
Čita i piše, dobar
Postovi: 183
Pridružen/a: 14 stu 2010, 19:19
Lokacija: Mostar

Post Postao/la Mustafa »

Senade svaka čast na detaljnoj prezentaciji. Ja nikada nisam probao proizvoditi tinkturu propolisa ali sam dugo o tome razmišljao. Jedan od razloga sigurno je bio i taj što ljudi sa kojima se ja susrećem nisu se raspitivali, odnosno interesovali da ga dobiju od mene. U mnogim razgovorima sa ljudima, čak i onima koji redovno konzumiraju med, primjetio sam da većina nezna skoro baš ništa o kako o propolisu, tako i o polenu. Interesuje me kako je u krajevima gdje ti pčelariš Senade, a i ostali pčelari koji proizvode propolis.
Ove godine sam namjeravao u svakom slučaju probati proizvesti određenu količinu propolisa koju bi poklonio mušterijama koje godinama kupuju med kod mene. Ako šta bude mi nejasno Senade neću se ustrućavati da te priupitam :) .
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Lijepa prezentacija Senade ali ima 2 nedostatka koje nisi prikazao.
1. Izvlačio si špricom otopinu iz tegle koja je iznad taloga i to je u redu. U talogu je ostalo još mnogo otopine pa je taj talog potrebno filtrirati kako bi se dobilo maximum moguće otopine.
2. U tako dobivenoj otopini se ne zna koliko je propolisa. Na kraju se mora izvršiti kontrola suhe tvari u propolisu.
Pošto ti imaš gamsku vagu tebi je to lako ispitati. Jednostavno se na vagu stavi papirna maramica i na nju nakapa 10 g otopine propolisa. Kada se maramica osuši dobit ćeš novu težinu. Ta će ti težina pokazati koliko je bilo suhe tvari u 10 g otopine propolisa. To znači ako ti je od 10 g osušena maramica sada teška 3 g imaš 30% otopinu propolisa, naravno da se odbija težina čiste maramice.
Zadnja izmjena: Stipo, dana/u 02 pro 2010, 14:08, ukupno mijenjano 1 put.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
asmir75
Čita, piše dovoljno
Postovi: 51
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:05
Lokacija: Velika Kladuša

Post Postao/la asmir75 »

Svaka čast Senade lijepo si se potrudio sve nam ovo predstaviti. Ja svakako palniram početi koristiti i ovaj dio pčelinje blagodati pa će mi sve ovo dobro doći.
"Priroda neće slijediti čovjeka, ljudi moraju slijediti zakone prirode"
Dioskurid, 50. god. n.e
asmir75
Čita, piše dovoljno
Postovi: 51
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:05
Lokacija: Velika Kladuša

Post Postao/la asmir75 »

Samir je napisao/la:Svaka čast na zahmetu.
Mnogi vele da boja propolis extrakta nema veze sa postotkom
e sad sam vidio da nije tačno kod većine sam vidio da je i troduplo
svjetliji od mog, a evo vidim da je isti kao kod tebe crn ko katran.
Naravno složit ću se sa Samirom da koncetracija suhe tvari u otapalu stvara odredjenu nijansu boje ekstrakta, ali to zaista nemora biti jedino mjerilo udjela propolisa u otapalu.
Laički razmiošljajući kada želimo razrijediti sirup (sok) sa vodom ako je udio tog sirupa u odnosu na vodu veći i naša otopina imat će jaču boju.Znamo svi da propolis nije uvijek iste boje ( da ima svijetliji i tamniji vrsta) a još moramo uzeti i odredjeno geografsko područje u obzir.
"Priroda neće slijediti čovjeka, ljudi moraju slijediti zakone prirode"
Dioskurid, 50. god. n.e
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Kolege hvala na čestitkama,, biće mi drago da ponudite vaš proizvod BH konzumentima, Domaće je najbolje.

@Mustafa,, ako nemaš gotov proizvod na lageru teško da ćeš prodat, Što se tiče pčelinjih proizvoda nema roka trajanja, Proizvedi, pravilno uskladištiti, svaka roba ima svog kupca.
JA nemam problema sa prodajom, Umom kraju sam jedini koji radi MM, svjež polen, propolis, med u djevičanskom saću. Što se tiče polena kod mene je kilo 60 km svježeg polena i sve rasprodam...

Prije par godina nazvao me čovjek i raspituje se o MM , kako se prodaje, cijene , Ikaže on meni ja bih to radio al neznam kako ću prodat...teško je to proizvest itd.

Kada sam mu rekao da neće moći prodat ako MM nema u frižideru. Kaže on,jest to al da je meni na sigurno!
Evo vidiš njemu da je na sigurno, u najmanju ruku da mu ja to sve otkupim .

U mom kraju a i šire, moram priznati, da nema ozbiljnog pristupa glede gotovog proizvoda propolisa ,polena, MM,,, NAš kolega iz gračanice "prikuplja " MM kada sam ga nazvao i pitao za cijenu kaže 7 km za 1 gram kasnije sam se raspititvao kako radi,, ispade da je MM sakupljao iz rojevni matičnjaka i to nudi.. Što bi se reklo ako prodam dobro i jest , ima par bočica i to je to.. Jedan drugi kolega me pozvao da mi se pohvali kako radi , extraktuje propolis,,,, kada sam murekaoda se to ne može tako raditi nijemu pravo bilo,,veli to je po stručnoj literaturi, nažalost to i piše u stručnoj literaturi.. pola njegove bočice je talog a pola je alkohol i hvali mi se kako sve to rasproda,,,,

Svako od nas mora razviti vlastito tržište, Ja nisam samo prodavac, ja radim i savjetodavno sa konzumentima, što bi rekli turam nos svugdje, pratim analiziram .
Nekom možda izgleda nevjerovatno,, ja sam čak nudio terapiju za 3 mjeseca kod potpomaganja oplodnje, isamokažem platit ćeš kada beba zaplače u kući.

Kad sam počeo prikupljati veće količine polena teškod asam mogao da prodam pogotovo namomkraju,,, skoro sve količine sam dao gratis uz med, dok ih nisamnavikao... danas već moje pošiljke i du poštom , primam reklamaciju, dajem popuste, dostavljam na kućnu adresu, i mnoge druge usluge pružamkojenemaju veze sa pčelarstvo alii8ma veze sa zdravljem itd.

Mustafa slobodno me možeš kontaktirat , ako mogu pomoć.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Stipo je napisao/la:Lijepa prezentacija Senade ali ima 2 nedostatka koje nisi prikazao.
1. Izvlačio si špricom otopinu iz tegle koja je iznad taloga i to je u redu. U talogu je ostalo još mnogo otopine pa je taj talog potrebno filtrirati kako bi se dobilo maximum moguće otopine.
2. U tako dobivenoj otopini se ne zna koliko je propolisa. Na kraju se mora izvršiti kontrola suhe tvari u propolisu.
Pošto ti imaš gamsku vagu tebi je to lako ispitati. Jednostavno se na vagu stavi papirna maramica i na nju nakapa 10 g otopine propolisa. Kada se maramica osuši dobit ćeš novu težinu. Ta će ti težina pokazati koliko je bilo suhe tvari u 10 g otopine propolisa. To znači ako ti je od 10 g osušena maramica sada teška 3 g imaš 30% otopinu propolisa, naravno da se odbija težina čiste maramice.
Stipo ovo tvoje razmišljanje ima smisla paću to posebno da razložim iz mog ugla.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
sijana
Čita, piše dovoljno
Postovi: 71
Pridružen/a: 13 stu 2009, 15:22

Post Postao/la sijana »

Pozdrav starim i novim članovima foruma. Prava prezentacija.Negde sam čitao da postotak otopljene tvari možemo dobit ako nakon otapanja propolisa kako je navedeno mjesec dana. Talog koj nam je ostao osušimo odvažemo i razlika težine prije otapanja i nakon otapanja nam kazuje postotak otopine.
Pozdrav iz Istre
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Samir je napisao/la:Svaka čast na zahmetu.
Mnogi vele da boja propolis extrakta nema veze sa postotkom
e sad sam vidio da nije tačno kod većine sam vidio da je i troduplo
svjetliji od mog, a evo vidim da je isti kao kod tebe crn ko katran.
@Samire, itekako ima veze boja. Problem je kada ima "boja" a propolisa veoma,veoma malo.. Iskreno, ja kupujem propolis po apotekama i kod pčelara i onda uspoređujem. Ovo me je prvo natjeralo da nisam znao kako se sprema propolis , pa sam nastavio uspoređivati sa mojim.. Jako sam razočaran!!!

Krkin propolis kada ga nakapate ima boju kao da je uljna farba za stolariju (piše da je 25 %)) ako ga počnete trljati na ruci vidjet će te da sasvim mali film extrakta ostaje na ruci... Ako je ovo po standardu 25 % ( znači laboratorijski) onda moj extrakt je nuklerna bomba od 30%.

Propolis iz Gradiške za djecu u nekakvoj otopini ako ga testirate na ruci vdijet će te da uopšte nema trag extrakta. Kod lokalnih pčelara kao u mješalici, neki neznaju objasniti koliko čega ide,,, neki opet , čuvaju kao strogu poslovnu tajnu,,

Zašto je neki propolis svjetliji a neki tamniji može doći zbog lokacije, međutim kada testiramo extrakt vidimo da nema dovoljno filma extrakta,, ( ovo ću pokušat da prezentujem praktično). Ako nema filma tokom testa onda je % nizak.

Ako na mojih 1 litar 30% propolis dodamo 1 litar etanola ovo će biti dupla zarada.

Ako pogledate tabele vidjet će te da je velike razlike sirovog propolisa kod 15% i kod 30% , razlika 201 gram, Ako se vratimo na tabelu vidjet će mo da sa 200 grama sirovog propolisa možemo dobiti 1litar 20% propolis ...

Ja se za sada držim na ovom omjeru 342 grama sirovog propolisa na 1 litar etanola ili kako ga zovemo 30% propolis...

Ako doživi korekciju sigurno je da na tiketi neće pisati 30%,,, na svim ovim usporedbama sa ostalim propolisom koji je u prodaji ja komotno mogu ponuditi 20% i opet da bude bolji od drugih.

POkušat ću nekada kasnije objasniti kako najlakše ,na licu mjesta provjeriti kakve je koncentracije extrakt,....
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Post Postao/la Jazz »

Cestitam Senade, ne smao na prezentaciji, vec i na hrabristi da ovako transparentno prikazes tehnoloski postupak koji koristis.
Jeadna od nacina da proizvodjac pridobije vece i stalno trziste jeste i transparentan prikaz onih segmenata tehnologje koja se koristi, a koji su kljucni za kvalitet i cijenu proizvoda.

Ako zelis da ova tvoja prezentacija bude dio tvoje reklame, dobro bi bilo da sve ovo preradis i postavis na svoju veb stranicu, pocev od naslovne stranice. Ako zelis da znas i zasto: na googl pretrazivacu pretrazi pojam ekstrakcija propolisa, pa ces vidjeti nestosto sto ti nikako nece biti mrsko :). Kod mene je na trecem mjestu sto ej odlicna stvar.
Mustafa
Čita i piše, dobar
Postovi: 183
Pridružen/a: 14 stu 2010, 19:19
Lokacija: Mostar

Post Postao/la Mustafa »

Ako može jedno pitanje Senade.

U oko mi je upao datum sa fotografija, odnosno čitav postupak je završen isti dan. Do sada u svim tekstovima što sam pročitao o propolisu i spravljanju njegove otopine stoji da treba duže da stoji zajedno. Čak i u svome tekstu na vrhu kažeš da treba da stoji mjesec dana u tamnom mjestu uz mućkanje. Sad mi baš nije jasno da li kada otopinu već izvućeš špricom treba da stoji mjesec, što mi baš i nije logično ili ...
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Stipo je napisao/la:Lijepa prezentacija Senade ali ima 2 nedostatka koje nisi prikazao.
1. Izvlačio si špricom otopinu iz tegle koja je iznad taloga i to je u redu. U talogu je ostalo još mnogo otopine pa je taj talog potrebno filtrirati kako bi se dobilo maximum moguće otopine.
2. U tako dobivenoj otopini se ne zna koliko je propolisa. Na kraju se mora izvršiti kontrola suhe tvari u propolisu.
Pošto ti imaš gamsku vagu tebi je to lako ispitati. Jednostavno se na vagu stavi papirna maramica i na nju nakapa 10 g otopine propolisa. Kada se maramica osuši dobit ćeš novu težinu. Ta će ti težina pokazati koliko je bilo suhe tvari u 10 g otopine propolisa. To znači ako ti je od 10 g osušena maramica sada teška 3 g imaš 30% otopinu propolisa, naravno da se odbija težina čiste maramice.
Stipo ako pogledaš prezadnju sliku i onu još jednu prije vidi se jedna mala teglica koja služi za skupljanje tog taloga koji se može uzeti. Kada tečni talog prebacimo u ovu malu teglicu zbog konstrukcije (uža) dolazi do boljeg razdvajanja nego kad je u široj tegli..

JA sve to još površinski poberem i ostavim u tegle koje su uže i onda opet izvlačim.. Sve ono što ostane,, koristim za vlastite potrebe ,može za spravljanje krema na bazi propolisa,,, ovaj talog se može iskoristiti za spravljanje lijekova pčelama itd. JA nikada konzumentima ne dajem propolis koji ima taloga na dnu bočice..


Što se tiče suhe tvari ili djelatne tvari nije nužno znati obzirom da se barata sa sirovim propolisom. U mom slučaju natiketi stoji propolis 30%. Ako bi napisali extrakt onda to već mjenja suštinu.

Kako što sam prezentovao sasvim otovoreno kako ja to radim . Ulgavnom kažemo da ,u ovom salučaju kada kažemo 30 % podrazumjeva se da je 30% nečega (sirovog propolisa) u nečemu (otapalo etanol) Znači mi smo ugradili 30% sirovog propolisa u extrakciju.

Stipo svakako da vrijedi znati koliko je djelatne tvari i ja se spremam da to uradim. Nažalost ja imam gramsku vagu ,ali bi trebala miligramska za taj pokus. NAime jednostavnom metodom isparavanja alkohola na dnu posude ostat će djelatna tvar koja se može izvagati,..( ovo ću jednog dana da probam)

Može se uraditi postupak i sa maramicom. Mislim da je nemoguće dobiti 30% extrakt-možda i griješim.. što zbog zasićenosti otapala i na kraju ne može se sav ugrađeni sirovi propolis razgraditi da se nevidi.

@Sijana,,,, msilim da ova metoda isušivanja taloga nije pouzdana, najbliže je ovo što Stipo predlaže ,odnosno što imam i ja već odavno namjeru da učinim.

Evo slika kako to izgleda extrakt 30% tnog propolisa, ovo je slučajno iscurilo, alkohol ispario i evo kakav je rezultat;
slika
slika
slika
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Post Postao/la Samir »

Mustafa da si gledao bolje vidio bi i da je već imao jednu turu spremnu za cijeđenje,
a da bi to nama upotpunio on je novu nakiselio. Po slikama bi ispalo da je prvo cijedio pa onda
nakiselio, a svi znamo da je to nemoguće.
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Post Postao/la Jazz »

Posloje ove prezentacje mnogi potrosaci bi mogli doci u iskusenje da kupuju sirovi propolis i sami prave otopinu.
Mustafa
Čita i piše, dobar
Postovi: 183
Pridružen/a: 14 stu 2010, 19:19
Lokacija: Mostar

Post Postao/la Mustafa »

Samir je napisao/la:Mustafa da si gledao bolje vidio bi i da je već imao jednu turu spremnu za cijeđenje,
a da bi to nama upotpunio on je novu nakiselio. Po slikama bi ispalo da je prvo cijedio pa onda
nakiselio, a svi znamo da je to nemoguće.
Do mene je :)
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Post Postao/la Marin »

Jazz je napisao/la:Posloje ove prezentacje mnogi potrosaci bi mogli doci u iskusenje da kupuju sirovi propolis i sami prave otopinu.
Još bolje cijena sirovog propolisa dobre I kvalitete je jako dobra , mislim da ide preko 200 KM .
Propolis koji se može naći na tržištu potječe od raznih načina skupljanja a najviše sa ventilacija i poslije svih tretiranja i dimljenja to nije to , možda samo po boji. Ako se pretpostavlja i dokazuje da vosak skuplja rezuide onda u propolisu ima mnogostruko više.,(po mom mišljenju)
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

@Jazz,, evo malo sam i ja surfao po googlu,,,moram napraviti korekciju ili uduplat naziv . Ja koristim e (x) trakcija, za naše govorno područje masa pretrage se pojavljuje sa . e (ks) trakcija..

ZA ove pretrage mislm da svi trebamo težiti da dođemo do konzumenta a pčelari će se već nekako snać da dođu do informacije :)

Svakako da ti je dobar prijedlog oko postavljanja na web stranicu . Prvobitno sam zamislio da web stranica bude zajedničko za pčelare i konzumente, međutim okrenut ću je skroz prema konzumentima,a svejedno kroz forum mi pčelari možemo komunicirat.

KOd ovog propolisa ,obzirom na njegovu vrijednost pčelari bi trebali voditi računa o onoj populaciji kozumenata koji ne žele da kozumiraju propolis u alkoholu ili uopšte ako je imao dodira sa alkoholom , Kako je danas popoularan taj naziv ,pogotovo na zapadu (halal/dozvoljen proizvod) . Mnoge zemalje, počev od Hrvatske preko Slovenije ,Njemačke. Austrije, Danske,nastoje da dođu do ovog cretifikata kako bi svoje proizvode plasirali u zemlje gdje se tačno zna šta se može konzumirati i prodavata a šta nesmije.

Ja planiram napraviti jednu prezentaciju o kozumiranju propolisa za one koji traže certifikat o halal/dozvoljenom proizvodu. Mislim da će pčelari imati koristi po najviše, i tiče se kako prodati gotovo proizvod

Jazz što se tiče da konzumenti rade propolis to je svakako moguće,,,ima ono ,, ali?! ako ga pčelar ne sakupi neće ga ni dobiti,, a kada ga pčelar sakupi bilo bi dobro da napravi gotov proizvod,,znam pčelare koji sirovi propolis prodaju travarima i oni to dobro unovče... POnekada se pitam,,,ako ljekovito bilje ima toliku moć ,zašto kristiti i pčelinje proizvode u kombinaciji sa istim,,izgleda da se i travari šlepaju pomoću pčelara :)

Jazz hvala ti na sugestiji , otvorio si mi još neke vidike :)

______
@Mustafa dobro si prijemtio oko datuma,,, :) tvoje pitanje razumije glede stajanja tj. vrijeme ekstrakcije ,,,,,
Naćiće te na internetu kako neki to rade unutar 15 dana ili dvije sedmice, neki kažu tri sedmice, neki se vežu za 40 dana..... Činjenica je da sve što duže stoji to bolje.

Primejtio sam da sve što je ispod mjesec dana nema dovoljnu extrakciju tj. ostaju nam djelatne tvari u talogu ne iskorištene.

Ja praktikujem da nakon mjesec dana ako mi se smanje zalihe onda uzimam određenu količinu i ostatak i dalje se otapa,, primjetili ste na slikama da su dvije tegle jedna je skoro prazna u drugoj je nešto više što se tiče otopine,,,,

Nakraju kada sve se iscrpi ima još toga što se može iskoristiti ja to ostavim za vlastite potrebe, kao što sam ranije rekao, ili za neka karakteristična oboljenja dajem ga kao gratis konzumentima ( za vanjsku upotrebu,,,, ,konzumentu ne nudim propolis sa talogom kada prodajem.

__________
@Samire,,, dobro si i ti primjetio,, Obzirom da sam obećao da ću da postavim kako ja to radim,,prošlo je malo više vremena da se steknu uslovi.. Maksuz sam otišao da kupim nove tegle od 2,5 litara sa poklopcima da bude malo i za oči ugodno,,, na onim teglam se vidi kako propolis ostaje na stjenkama pa izgleda kao da je prljavo.
Mislim da ovako je sve upotpunjeno. Ostaje , da ,na ovo , do nagradim skupljanje propolisa, nadam se ako mi pčele prežive na godinu i to pokušat uslikat , snimit i prezentovat.. Imam želju da još neke eksperimente napravim ali za to mi trebaju dobri ljudi laboranti,hemičari koji nisu škrti da pokažu svoje znanje.

___________
@ Marin,,, cijene sirovog propolisa je su 200 km za kilo, ali znam pčelare koji daju za 100 km,sav sretan trlja bradu a drugi mu kajmak skida,,,

Ako bi napravili analizu :

Ja etanol plaćam 10 km po litri, iz srbije se može dobaviti po 5-7 km ,a u samoj srbiji je cijena kao kod nas voda 1 km

Iz 1 kg propolisa kojeg će mo deklarirati kao 20% ( šta travari rade sa ovim nije mi poznato) , dok farmaceuti dižu kajmak praveći propolis za djecu bez alkohola (ova misija za mene je trenutno ne moguća da bude tečan a da nema alkohola, možda da dođem i do ovih saznanja pa ću podjeliti sa vama..

Znači ako kažemo da želimo 20% propolis onda proizilazi da od kilo sirovog propolisa ( 200 km) možemo otopiti 5 litara etanola (50 km prema mojim cijenama)

Trošak
Bočice za pakovanje 150 km
etanol 50 km
sirov propolis 1 kg 200 km
____________________
Ukupno 400 km

Ako pakujemo po 2o militara 20% tni x 7 km ( moja cijena za 30% tni) proizilazi da će mo zaraditi ; 50 bočica x 20 militara x 4,5 ( 1/2 litre etanola da kažemo d a je ne iskorištena)

Ukupno bočica po 20 militara 225 x 7 km=1575 km

Čista zarada 1175 km

Sad se postavlja pitanje kako će sve to pčelar da proda, lakše je uzeti 200 km nego još oni 975 km.

Mislim da bi mi pčelarit pored tog što želimo da prodamo sirov propolis moramo imati i gotov kvalitetan proizvod, tako će mo najlakeš pomoći jedan drugome.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Post Postao/la Marin »

Senad kaže: Citat- " Jazz što se tiče da konzumenti rade propolis to je svakako moguće,,,ima ono ,, ali?! ako ga pčelar ne sakupi neće ga ni dobiti,, a kada ga pčelar sakupi bilo bi dobro da napravi gotov proizvod,,znam pčelare koji sirovi propolis prodaju travarima i oni to dobro unovče... POnekada se pitam,,,ako ljekovito bilje ima toliku moć ,zašto kristiti i pčelinje proizvode u kombinaciji sa istim,,izgleda da se i travari šlepaju pomoću pčelara :)"


Senade, bar bi se trebali podupirati" travari"kako kažeš i pčelari - to je baš simbioza .
I ljekovitost meda potječe iz tih trava. Pčele su tu da oplode cvijet Trave su tu da nahrane pčelu.
Ne ide jedno bez drugog.
Zadnja izmjena: Marin, dana/u 03 pro 2010, 19:46, ukupno mijenjano 1 put.
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
IZET
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 367
Pridružen/a: 10 sij 2010, 10:56
Lokacija: zivinice

Post Postao/la IZET »

Po meni lakše je sve pčelarske proizvode "prizvesti" nego prodati pa se i to dešava što Senad kaže da pojedini pčelari prodaju 1kg propolisa za 100km. Štaćemo kad imamo siromašno tržište. Ima tu malo i do ljenosti nas pčelara lakše je prodati sirov propolis nego da ga dalje obrađujemo. I još nešto smatram da slabo iskorištavamo pčele što se tiče propolisa, polena, matične m. i još nekih proizvoda puno smo se okrenuli ka medu a ostalo zapostavili. Ne svi ali većina a ja sam među tom većinom.
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Post Postao/la Jazz »

@senade

sad sa sijela od prijatelja pa da ti odmah dohaberim..
jaranica je farmaceut i evo sta oni daju svojoj djeci 6 i 8g za jacanje imunoloskog sitema.
Extrakt propolisa + extrakt zove cvjeta+ ekstrakt zove bobica + Echinacea angustifolia .
posto je za djecu extrati nisu na bazi alkohola vec na bazi biljnog glicerina
vise detalja imas ovdje

http://www.naturesway.com/Products/Wint ... Syrup.aspx

slika
Zadnja izmjena: Jazz, dana/u 08 pro 2010, 07:17, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Dobre informacije JAZZ . Ja sam se sada usmjerio na farmaceutsko otapanje propolisa sredstvima koja nisu alkohol... Ovo što znam jedimno je alkohol koji propolis drži razložen..

Imam nekih ideja sa maslinovim uljem , sad pokušavam da sa ostatkom(talog) potopiti u sirće .

JAZZ ako si baš blizak sa jaranicom da nam izvučeš kojeg keca iz rukava glede omjera otapanj :) .. Ovaj biljni glicerin ako ga ima u ponudi mislim da bi ga mogao dobaviti.. NA googllu izbaci biljni glicerin ali samo za vanjsku upotrebu .
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Kreso
Čita i piše, odličan
Postovi: 598
Pridružen/a: 28 vel 2010, 22:32
Lokacija: Heerlen-NL

Post Postao/la Kreso »

Vrlo lijepa prezentacija pravljenja propolisa.
Ja ga dosad pravim za sebe i prijatelje i familiju.Prilikom potapanja, propolis zamotam u filtere za kavu.Te male "sarmice" zavezem koncem, tako da otopina ostane potpuno cista i moze se jednostavno puniti u bocice.Ja nabavljam smedje staklene bocice sa kapaljkom.
Jedna od primjena otopine koju svakodnevno koristimo je za ispiranje usne supljine nakon pranja zuba.U tamnu flasu od pola litre natocim vodu u koju ubacim 30ak kapi propolisa i to stoji gotovo u kupatilu, za upotrebu.
Na ovaj nacin sam sanirao probleme sa paradentozom.Naravno nakon ciscenja zuba i desni.
Pozz, Kreso
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

@Kreso,,,,Znam da si ovaj recept istakao i na forumu HPS štoje jako korisno. Malo sam zbunje, Propolis kada se nakapa u vodu dolazi do razdvajanja . Kako dolazi do razdvajanja tako se i smanjuje učinkovitost...

Sve ovo bi moglo voditi k tome da je jedan mali dio topiv uvodi i tako snažan.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Odgovorite