Tretiranje rojeva - kako da izvedem to pravilno :D

Odgovorite
Avatar
apisa
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 10
Pridružen/a: 15 svi 2013, 19:13

Tretiranje rojeva - kako da izvedem to pravilno :D

Post Postao/la apisa »

Pozdrav,

imam dva ovogodišnja roja u dvije košnice.

1. košnica, 1 nastavak, ima AV podnicu
2. košnica, 2 nastavka, 1. nastavak je došao sa nešto legla

Skužio sam kako da tretiram 1. košnicu, lakše je pošto imam tu AV podnicu. Al mi nije jasno kako da tretiram 2. košnicu pošto ima 2 nastavka a ako izvadim 2. nastavak (pošto je tu medište, a kako sam shvatio medište se mora vaditi prilikom korištenja varolika), onda sve pčele neće biti tretirane? I nije mi jasno kako da izvedem to - Znam da moram koristiti staklenu dimilicu al mi nije jasno kako da znam koliko dimljenja je dovoljno ? Još nisam uzeo varolik, pa možda tu pišu uputstva al ako imate šta za reći, ne sustežite se 8) Hvala
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Tretiranje rojeva - kako da izvedem to pravilno :D

Post Postao/la senad »

Dok traje medobranje nema tretiranja ničim a pogotovo varolikom. Sačekaj kada prođe medenje pa onda sistematski pristupi .
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Tretiranje rojeva - kako da izvedem to pravilno :D

Post Postao/la Stipo »

apisa je napisao/la:Pozdrav,

imam dva ovogodišnja roja u dvije košnice.

1. košnica, 1 nastavak, ima AV podnicu
2. košnica, 2 nastavka, 1. nastavak je došao sa nešto legla

Skužio sam kako da tretiram 1. košnicu, lakše je pošto imam tu AV podnicu. Al mi nije jasno kako da tretiram 2. košnicu pošto ima 2 nastavka a ako izvadim 2. nastavak (pošto je tu medište, a kako sam shvatio medište se mora vaditi prilikom korištenja varolika), onda sve pčele neće biti tretirane? I nije mi jasno kako da izvedem to - Znam da moram koristiti staklenu dimilicu al mi nije jasno kako da znam koliko dimljenja je dovoljno ? Još nisam uzeo varolik, pa možda tu pišu uputstva al ako imate šta za reći, ne sustežite se 8) Hvala
Kako da tretiraš pa jednostavno.
Prvo zaboravi dimove, amitraz, fluvalinate i druge akaricide. Tretiraj Biološkim sredstvom.
Kao drugo nabaviš BioVit Clean i tretiraš kad god hoćeš bez obzira na medobranje.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Odgovorite