Novi clan foruma CAZIN

Registrovani članovi , radi bolje komunikacije
Odgovorite
Cazin
Registrovan
Postovi: 2
Pridružen/a: 08 sij 2012, 14:41

Novi clan foruma CAZIN

Post Postao/la Cazin »

pozdrav svim pcelarima ja sam tako da kazem isto novi pcelar bavim se sa pcelarstvom 4 godine aktivno u stvari jos se ucim volim pcele .vec duze vrijeme citam forum i dosta toga naucim iz vaseg iskustva ali jedno me interesuje ako bi mi mogao ko odgovoriti od vas imam nesto oko 60 kosnica godina je bila slaba to znamo i dosta sam truda ulozio da i uzimim medutim odma u jesen su dosle tudice i 2 kosnice su stradale .to sam znao ali sam jucer otisao u pcelinjak i video da iz jos jedne kosnice ne izlaze pcele kad sam otvorio kosnica je potpuno prazna hrne puna a pcela nema mozda desetak mrtvi to jos nigdje nisam procitao da kosnicu napuste pcele zimi mislim daje to nemoguce pa me bas intresuje imali neko sa visegodisnjim iskustvom kud su nestale pcele u naprijed hvala svima i zelim vam da ova godina bude uspjesnija nego prosla.
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: Novi clan foruma

Post Postao/la Asim »

Pregledaj temu bolesti pčela sa osvrtom na varou . Najčešći je uzrok da pčele napuste košnicu u nevakat. Stoga preispitaj sredstva sa kojim si vršio tretmane pčela i možda za lijepa vremena da uradiš tretman oksalnom . Uostalom i ja sam strogi početnik i starije kolege imaju sigurno neko drugo objašnjenje , molim malu digresiju ., Kada sam rekao starije kolege mislio sam na pšelarski staž ,a ne na godine . Pozdrav Asim
Cazin
Registrovan
Postovi: 2
Pridružen/a: 08 sij 2012, 14:41

Re: Novi clan foruma

Post Postao/la Cazin »

hvala Asime neznam jeli to u pitanju ja sam izvrsio tretiranje sa oksalnom na vrijeme i normalno tad su bile pcele u kosnici i imale su dovoljno hrane ali kazem to je samo u jednoj kosnici sva steta u tome bila da nebude vise tek tako pitam da znam gdje sam pogrijesio ali sam procitao negdje da pcelar sa 15 godina iskustva da je dobar pocetnik onda za sebe mogu reci da je sve kako tako dobro volim pcele i trudim se pa eto i to me zanimalo jos jedno hvala
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Novi clan foruma CAZIN

Post Postao/la zvones »

Cazin je napisao/la:pozdrav svim pcelarima ja sam tako da kazem isto novi pcelar bavim se sa pcelarstvom 4 godine aktivno u stvari jos se ucim volim pcele .vec duze vrijeme citam forum i dosta toga naucim iz vaseg iskustva ali jedno me interesuje ako bi mi mogao ko odgovoriti od vas imam nesto oko 60 kosnica godina je bila slaba to znamo i dosta sam truda ulozio da i uzimim medutim odma u jesen su dosle tudice i 2 kosnice su stradale .to sam znao ali sam jucer otisao u pcelinjak i video da iz jos jedne kosnice ne izlaze pcele kad sam otvorio kosnica je potpuno prazna hrne puna a pcela nema mozda desetak mrtvi to jos nigdje nisam procitao da kosnicu napuste pcele zimi mislim daje to nemoguce pa me bas intresuje imali neko sa visegodisnjim iskustvom kud su nestale pcele u naprijed hvala svima i zelim vam da ova godina bude uspjesnija nego prosla.
Nekako je prošlo ovo prestavljanje , a da je samo Asim odgovorio . Pozdrav i dobro došao Cazin !
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: Novi clan foruma CAZIN

Post Postao/la Samir »

Dobro došao i ne ponovilo se.
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Novi clan foruma CAZIN

Post Postao/la Marin »

Pozdrav za cazin
nije to neki gubitak. Ne otvaraj sad šta je tu je . Nek malo otopli. Pozz marin.
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Odgovorite