Dnevni unos

Pčelarski razgovori
Avatar
Ahmet
Čita i piše, dobar
Postovi: 190
Pridružen/a: 08 sij 2011, 12:51
Lokacija: Livno

Dnevni unos

Post Postao/la Ahmet »

Cudi me da ovako vazne teme jos nema na ovom forumu :mrgreen:
Evo mjesta gdje mozete nahvaliti svoju konjicu, pa da pocnemo, Kosnica br 15 18.08. 12:00h - 19.08. 12:00h + 3,6kg :wink: , kosnica br. 12 + 2,8kg
Od kako pcelarim ovo je moj osobni rekord 8) Da potraje par dana bilo bi odlicno.
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Marin »

Mala isparvka , svoju avijaciju bolje zvuči.Ovo nisu sigur.. vremena za gledanje stanja na dnevnom nivou. Može biti velikih oscilacija radi + - radi izleta .
Za više dana OK ali za jedan dan bolje je pratiti kad je pčela i košnici pred večer.
U ovo vrijeme može biti i u košnici i vani . U svakom slučaja da je pola vode zvuči fantastično u odnosu na one minusa od prije desetak dana . Nadam se da ću do godine nabaviti i digitalnu jer ovako ne znam već što mi drugi kažu .
Naš rekordje bio na Pelješcu jedne smo istovarili , druge dotjerali sutra u jutro vaga je bila u plusu 4,5 kg i počela dole svaki dan manje i manje ali nisam mogao vratiti morali smo kombinirati radi težine i povratka preko granice .
Pčelaru su najteže prazne košnice - sve se znoji tovareći ,a po malo psuje, bar u sebi ..
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Stipo »

Ahmet je napisao/la:Cudi me da ovako vazne teme jos nema na ovom forumu :mrgreen:
Evo mjesta gdje mozete nahvaliti svoju konjicu, pa da pocnemo, Kosnica br 15 18.08. 12:00h - 19.08. 12:00h + 3,6kg :wink: , kosnica br. 12 + 2,8kg
Od kako pcelarim ovo je moj osobni rekord 8) Da potraje par dana bilo bi odlicno.
Dobar unos ako je približan rad pčele za oba dana. Jer podne je i može biti jedan dan 2 kg pčele vani a sutra dan ni 0,5 kg pčele vani.
Najmjerodavnije je pred veće kada je sva pčela u košnici. Ali i tako u svakom slučaju dobar unos samo da potraje, a potrajat će sigurno ako ne prigrije.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Ismet »

Ahmet je napisao/la:Cudi me da ovako vazne teme jos nema na ovom forumu :mrgreen:
Evo mjesta gdje mozete nahvaliti svoju konjicu, pa da pocnemo, Kosnica br 15 18.08. 12:00h - 19.08. 12:00h + 3,6kg :wink: , kosnica br. 12 + 2,8kg
Od kako pcelarim ovo je moj osobni rekord 8) Da potraje par dana bilo bi odlicno.
Čestitam Ahmete na osobnom rekordu i nek' ti je sa srećom.
Dobru srcu sreća dođe.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Stipo »

Danas sve ode dolje sa 2,2 kg spade na 1,3 kg Čini mi se da sjeveroistočni suhi vjetar i vruće vrijeme čine svoje.
Po vremenskoj prognozi tako će ostati narednih 10 dana suho i pretoplo.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
jozo
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 13
Pridružen/a: 03 lis 2010, 17:45

Re: Dnevni unos

Post Postao/la jozo »

.....zzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzz
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Stipo »

Unos još smanjio i danas je iznosio 0,9 kg.
Ukupan unos od 3.8. 2011. do danas 13,1 kg.
Prošle godine vaga je stala na ukupno 15 kg.
Zna li netko kako se naručuje kiša.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
simke
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 221
Pridružen/a: 15 svi 2011, 15:22
Lokacija: banja luka

Re: Dnevni unos

Post Postao/la simke »

sviđa mi se ovaj sisten sa vagom, znaš svakodnevni unos po tačnoj mjeri, a ne moraš stalno otvarati košnice da bi provjerio unos. Pod hitno moram sebi nabaviti vagu.
Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti,
budala progovori, a fukara se obogati. ... IVO ANDRIC
Zvoneto
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 230
Pridružen/a: 28 lip 2010, 10:02
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Zvoneto »

Od kiše nema dugoročno ništa bojim se da se vrijesku ne piše dobro. Stipo rade li danas išta oće li nagurat bar na kilu? Ja bih trebao sutra do svojih baš me zanima šta ima.
Avatar
Ahmet
Čita i piše, dobar
Postovi: 190
Pridružen/a: 08 sij 2011, 12:51
Lokacija: Livno

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Ahmet »

Posto jucer nisam isao na pcelinjak danas znaci poslje 48 sati imam na kosnici br 15 + 4,2 kila a na kosnici br 12 +3 kila.
Izgleda da je ono bio maksimum i da sad lagano opada ali dobro je i ovako ako jos malo potraje :wink:
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Stipo »

Zvoneto je napisao/la:Od kiše nema dugoročno ništa bojim se da se vrijesku ne piše dobro. Stipo rade li danas išta oće li nagurat bar na kilu? Ja bih trebao sutra do svojih baš me zanima šta ima.
Pčele prije podno dobro rade ali u popodnevnim satima let znatno slabi. Izvještaj sa drugih terena u kantonu pokazuje značajan pad unosa i nitko nema unos preko 1 kg. Vidjet ću večeras koliko su danas unijele.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
bozo

Re: Dnevni unos

Post Postao/la bozo »

Mislim da je vrijesak odradio svoje,kiše nije bilo 20 dana i visoke temperature par zadnjih dana su ga sprzile....jako losa pčelarska godina...ako nista nadat je se višoj cijeni meda :)
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Stipo »

bozo je napisao/la:Mislim da je vrijesak odradio svoje,kiše nije bilo 20 dana i visoke temperature par zadnjih dana su ga sprzile....jako losa pčelarska godina...ako nista nadat je se višoj cijeni meda :)
Ništa koristi od veće cijene meda ako ga nemaš. Ova suša pogoduje jedino uvoznicima meda.
Bit će Kineskog meda koliko hoćeš.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
bozo

Re: Dnevni unos

Post Postao/la bozo »

Stipo je napisao/la:
bozo je napisao/la:Mislim da je vrijesak odradio svoje,kiše nije bilo 20 dana i visoke temperature par zadnjih dana su ga sprzile....jako losa pčelarska godina...ako nista nadat je se višoj cijeni meda :)
Ništa koristi od veće cijene meda ako ga nemaš. Ova suša pogoduje jedino uvoznicima meda.
Bit će Kineskog meda koliko hoćeš.
Nažalost kineski je uvijek prisutan. Povadilo se nesto sa Pelješca i mandarine pa ce me to spasiti za ovu godinu..
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Vahid »

bozo je napisao/la:
Stipo je napisao/la:
bozo je napisao/la:Mislim da je vrijesak odradio svoje,kiše nije bilo 20 dana i visoke temperature par zadnjih dana su ga sprzile....jako losa pčelarska godina...ako nista nadat je se višoj cijeni meda :)
Ništa koristi od veće cijene meda ako ga nemaš. Ova suša pogoduje jedino uvoznicima meda.
Bit će Kineskog meda koliko hoćeš.
Nažalost kineski je uvijek prisutan. Povadilo se nesto sa Pelješca i mandarine pa ce me to spasiti za ovu godinu..
Ma kolege nista vam ne preostaje nego da pcele na tockove i pravac Holandija ovdje vrijeska kolik hocete a bice i meda pa vam mogu poslat kolege samo sam se salijo znaci da je stanje kod vas lose :? :? :? :roll: :roll: :roll:
Pcelar u bijelom svijetu.
Zvoneto
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 230
Pridružen/a: 28 lip 2010, 10:02
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Zvoneto »

Pa nije zar sve tako crno? Vrijesak je koliko čujem nešto i dao evo u kolege Ahmeta još ima unosa. Danas ću u obilazak baš me zanima šta će biti. Ja bih potpisao da svaka godina na vrijesku bude kao ova ne bi bilo loše...
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Stipo »

Poznajem pčelare koji su vrcali preko 60 kg vrijeska i rekordera od 111 kg vrijeska. Dosadašnji unos je ispod prosjeka. Vrti se oko zimnice.
Do sada su moja jača društva sakupila oko 15 kg vrijeska. Unosa još ima ali je ispod 1 kg dnevno.
Kako je lijepo krenulo ja sam se nadao vrcanju i zimnici. Da je pala bar jedna poštena kiša tako bi i bilo. 25 dana vrućine i vjetra sa premalo relativne vlage učini svoje. Na temperaturi od 33°C većina bilja prestaje lučiti bilo kakvu vlagu. Vrijesak se još drži i željno čeka kišu ali po vremenskoj prognozi sve je vruće i suvlje i tako će ostati do kraja mjeseca. Zvoneto kaže da nije tako crno i da bi potpisao da ovako bude svake godine. I ja bi bio zadovoljan da sam imao vrcanje livade, bagrema ili nečeg drugog pa sada skupiti zimnicu i super sezona. Kod mene je unos na livadi bio 13 kg. Prosječno 6-7 kg do vrijeska su u 7 mjesecu potrošile od toga po 5 kg. Sve kada se zbroji i oduzme ništa ni od ove sezone. Ako želim vrcati onda im moram oduzeti zimnicu, pa trk u trgovinu šećera i pčele uzimiti na šećernom sirupu što nije dobro za pčele. Po literaturi vrijesak cvijeta 60 dana do sada je cvjetao 20 dana. KOd mene je dostigao dnevni unos od 2,9 kg i za 2 dana spao ispod 1 kg i tu se ova 3 dana drži. Daj bože da i ovako ostane još koji dan ali sumnjam.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
Ahmet
Čita i piše, dobar
Postovi: 190
Pridružen/a: 08 sij 2011, 12:51
Lokacija: Livno

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Ahmet »

Evo upravo dodjoh sa pcelinjaka i unos je jedno stidljivo kilo :roll: pcele ne rade ni blizu kao sto su radile prije tri dana. Imam osjecaj da je to bilo to za ovu godinu :|
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Stipo »

Trava i vrijesak pršte pod nogama. Vrijesak je bio tako obilno prošarao po pašnjacima i sada sve požuti.. Neznam gdje pčele pronađu i to kilo nektara. Bit će negdje u sjeni drveća i po uvalama zaklonjenim od sunca. Kako Ahmet reče rad pčela je dobro opao. Kako je bilo kod mene prije 4-5 dana prava milina ih bilo gledati.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Re: Dnevni unos

Post Postao/la keno83 »

bit ce vrcanje samo polako, malo optimizma..
Avatar
Ahmet
Čita i piše, dobar
Postovi: 190
Pridružen/a: 08 sij 2011, 12:51
Lokacija: Livno

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Ahmet »

Zadnjih 48 sati +2 kg
Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Re: Dnevni unos

Post Postao/la keno83 »

eto kazem ja bice nesto, gdje su ti pcele ahma??
Zvoneto
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 230
Pridružen/a: 28 lip 2010, 10:02
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Zvoneto »

Ja sad dođoh u Mostar iz Bosne bio sam u obilasku pčelinjaka i još neke obaveze. Kod mene su dojmovi upravo suprotni, vrijesak izgleda isti kao prije 20 dana nevjerojatno! Iz ramova je prekjučer pljuštalo kao ludo znam da to na vrijesku ne znači ništa ali ono je stvarno nešto. Nemam vagu pa nije zahvalno pričati o kilaži, ali mislim da će mi ovo izliječiti sve duševne boli koje mi je pčelarstvo nanijelo zadnjih 7 godina :D .. Kolega koji je blizu mene dovezao nukleuse danas bio u obilasku,nije mi vjerovao šta mu pričam, kaže fantazija unosi dnevni su sigurno preko 1 kg na nukleusu. Samo da ne bude krađa ili neke druge štete biće odlično... Imao sam samo mobitel pa ne slikah vrijesak da vidite kako izgleda.
pozdrav!
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la senad »

Od 13.08. do danas vaga u porastu na vrijesku 12 kg. Pčele svakodnevno rade posebno ujutro ,,Saće je zabjelilo, matice blokirane zbog nektara. Ovako bi moglo potrajati još dugo .. Lokacju ne znam ne pitajte . Ovo je današnja informacija i nisam pitao na kojoj je lokaciji.

Ako nastavi ovako mediti vrijesak biće meda a i problem za pčele .
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Zvoneto
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 230
Pridružen/a: 28 lip 2010, 10:02
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Dnevni unos

Post Postao/la Zvoneto »

To sam i ja primjetio, zaboravih reći da su matice dobro blokirane trebaće ići malo raditi oko njih i davati im mjesta za zalijeganje inače slaba će se društva zazimiti. Ali na pravoj hrani :wink:
Odgovorite