PaYPAL

Ovdje možete ostaviti poruke vezano za proizvođače pčelarske opreme i ostalo
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

PaYPAL

Post Postao/la beequeen »

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la senad »

Neizbježno pitanje , kako?
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la beequeen »

ma super si ,kako ja da znam :) ha,ha
evo link idi na onaj lijevi za "individual" klikni sign up pa ces se onda registrirati besplatno.Fee za paypal je ako dobijas npr. pare u dolarima 3.9% plus 30 centi znaci na sto dolara uzece ti cetri dolara i dvadeset centi.
https://www.paypal.com/ba/cgi-bin/websc ... 2bdf5d9d2c
ako treba pomoc javi :)
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Re: PaYPAL

Post Postao/la N€dim »

ja sam koristio paypal platio robu iz Hong konga i roba je stigla,
fercera odlično
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la senad »

N€dim je napisao/la:ja sam koristio paypal platio robu iz Hong konga i roba je stigla,
fercera odlično
@ N€dim,, objasni kako fercera . Ima nas koji bi htjeli da nauče koristit i te pogodnosti.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la Stipo »

I ja bih volio imati Paypal i morat ću ga otvoriti. Čubno tražio sam po internetu i nisam saznao do danas da i BiH ima mogućnost za Paypal.
Vidio sam da ga u hrvatskoj još nema. Bar sam tako pročitao. Ovo je dobra vijest da i kod nas krene internet trgovina.
Meni to pogotovo odgovara da zaradim neki dolar.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la beequeen »

Super eto Nedima da pomogne
Znam ja Stipo sta vama treba :)
i ja slucajno naisla na info
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la Stipo »

Hvala Beequeen PayPal račun sam odmah otvorio i vidio sam stanje na računu iznosi za sada 0,00 US dolara.
Sutra ću poduzeti korake da se račun počme polako puniti. Imao sam nekoliko ponuda ali mi plaćaju amo putem PayPala, a ja ga nisam imao.
Otvaranje računa je proteklo jednostavno kada imam Visa karticu za 2 minute sve je bilo gotovo.
Ovaj Google Chrome je super internet preglednik čita i prevodi engleske stranice kao da su napisane na mom jeziku i velika je pomoć.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la beequeen »

Odlicno ,mozes sad da radis sa inostranstvom.Napomena-uvijek morate malo vise naplatiti zbog toga sto oni uzmu procenat(ali je to malo)
Sad nemoj ni spavati smisljaj kako u international business da ides :D :D :D
Sretno
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: PaYPAL

Post Postao/la Ismet »

jeste, Stipo, a unazad nekoliko mjeseci je na PayPal-u omogućena i opcija da sa PayPal računa možeš dizati novac i u BiH. naime, prije toga je to bilo nemoguće....
sretno.
Dobru srcu sreća dođe.
Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Re: PaYPAL

Post Postao/la N€dim »

@ N€dim,, objasni kako fercera . Ima nas koji bi htjeli da nauče koristit i te pogodnosti.
krenimo redom:
1.trebas otvoriti racun u nekoj banci stim sto im naznacis da ti treba za paypal ja sam u Raiff.(da ne pominjem puni naziv banke) i sacekas da ti izdaju karticu jer bez kartice nemozes prijaviti paypal.
2. otvoris svoj akaunt na paypal-u uneses onaj broj sa kartice i prijavis trazice ti da potvrdis neki 4 cifreni kod koji ces dobiti pozivom u centralu banke i oni ti daju taj kod potvrdis tim kodom na pay pal i to je to..

Kod: Označite sve

https://www.paypal.com/cgi-bin/helpscr?cmd=_login-run
uplatis na racun onoliko novca koliko ti treba za to placanje
sretno ako nije nesto jasno pitajte
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: PaYPAL

Post Postao/la Ismet »

Nije mi jasno, pa da pitam.
Interesira me ima li negdje u svijetu kakvih oglasa da neko kupuje med (ili neki drugi pčelinji proizvod) i da li se med proizveden u BiH može i kako izvoziti? Naime, otvaranjem mogućnosti plaćanja PayPal-om (i što je još važnije, mogućnost podizanja novca preko PayPal-a) otvara se tržište cijelog Svijeta. Bilo bi dobro to malo ispitati. Pretpostavljam da postoje zakonske regulative uvoza/izvoza meda koje se ispoštuju i onda "lagano" prodaš, recimo, nekom Francuzu 1500 kg meda po cijeni od 20 € po kg, a plaćanje preko PayPal-a.
Dobru srcu sreća dođe.
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la beequeen »

Ismet je napisao/la:Nije mi jasno, pa da pitam.
Interesira me ima li negdje u svijetu kakvih oglasa da neko kupuje med (ili neki drugi pčelinji proizvod) i da li se med proizveden u BiH može i kako izvoziti? Naime, otvaranjem mogućnosti plaćanja PayPal-om (i što je još važnije, mogućnost podizanja novca preko PayPal-a) otvara se tržište cijelog Svijeta. Bilo bi dobro to malo ispitati. Pretpostavljam da postoje zakonske regulative uvoza/izvoza meda koje se ispoštuju i onda "lagano" prodaš, recimo, nekom Francuzu 1500 kg meda po cijeni od 20 € po kg, a plaćanje preko PayPal-a.
kontaktiraj Schumy -on bi to mogao znati :)
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Re: PaYPAL

Post Postao/la N€dim »

evo vam jedna adresa gdje se vrsi internet prodaja i kupovina svih vrsta artikala pa mozete tu ponuditi svoj med.
ali kako to hoda da li trebaju kakve analize i kakvi su kriteriji neznam. Imate razovrsnu ponudu ako vas interesuje pčelarska oprema na ovoj stranici imate pretrazivac i upisite u pretrazivac bee keeping i imate ponudu o pčelarstvu kopju mozete licitirati i kupiti

Kod: Označite sve

http://shop.ebay.com/allcategories/all-categories
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la beequeen »

Ja sam sad provjerila na carini i "moze se slati i uvesti med u USA " bez problema/znaci samo dobro pakovanje
http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacat ... ricted.xml
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la Stipo »

Nedime evo gledam na toj stranici prodaje se i med (honey) po cijeni jedan GAL 45 dolara.
Eh sada koliko je taj galon u našim kilogramima.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: PaYPAL

Post Postao/la Ismet »

Stipo je napisao/la:Nedime evo gledam na toj stranici prodaje se i med (honey) po cijeni jedan GAL 45 dolara.
Eh sada koliko je taj galon u našim kilogramima.
1 galon = 3,7854118 l
pa pošto specifična težina meda varira od 1,42 do 1,44 i ako uzmemo da je specifična težina meda 1,43 onda vrijedi: 1 galon ~ 5,41 kg.

malo ispod ponude koju si naveo, Stipo, ima jedna ponuda: 1 kg po cijeni od 75 dolara!
Dobru srcu sreća dođe.
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: PaYPAL

Post Postao/la Ismet »

N€dim je napisao/la:evo vam jedna adresa gdje se vrsi internet prodaja i kupovina svih vrsta artikala pa mozete tu ponuditi svoj med.
ali kako to hoda da li trebaju kakve analize i kakvi su kriteriji neznam. Imate razovrsnu ponudu ako vas interesuje pčelarska oprema na ovoj stranici imate pretrazivac i upisite u pretrazivac bee keeping i imate ponudu o pčelarstvu kopju mozete licitirati i kupiti

Kod: Označite sve

http://shop.ebay.com/allcategories/all-categories
Dobro, Nedime, zamolio bih te za link (ako znaš neki) gdje figuriše potražnja nekog artikla, robe. Koliko sam vidio toga nema (potražnje, tj. kupujem nešto...) na eBay-u?
Dobru srcu sreća dođe.
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: PaYPAL

Post Postao/la schumy »

Ismete, ovo da je 1 kg meda u USA 75 USD meni sliči na naučnu fantastiku.
Ako je galon kao što si rekao 5,41 kg meda, onda je 1 kg = 8,32 USD što je najnormalnija cijena za prodaju meda i na našem tržištu. Računao sam sa Stipinom cijenom od 45 USD za 1 galon.
schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: PaYPAL

Post Postao/la zvones »

schumy je napisao/la:Ismete, ovo da je 1 kg meda u USA 75 USD meni sliči na naučnu fantastiku.
Ako je galon kao što si rekao 5,41 kg meda, onda je 1 kg = 8,32 USD što je najnormalnija cijena za prodaju meda i na našem tržištu. Računao sam sa Stipinom cijenom od 45 USD za 1 galon.
schumy
Schumy u pravu si zbog usporedbe cijene meda za galon , ali radi se o prosječnom medu koji se može ubrati na velikim poljoprivrednim površinama . Ovaj med od
75 USD/kg je med od manuke . Siguran sam da znaš , pisano je u vezi toga na " web pčelinjaku " i čak za njega mogu biti različite cijne u ovisnosti od stupnja
antibaktericida u njemu .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la beequeen »

Ismet je napisao/la:
Stipo je napisao/la:Nedime evo gledam na toj stranici prodaje se i med (honey) po cijeni jedan GAL 45 dolara.
Eh sada koliko je taj galon u našim kilogramima.
1 galon = 3,7854118 l
pa pošto specifična težina meda varira od 1,42 do 1,44 i ako uzmemo da je specifična težina meda 1,43 onda vrijedi: 1 galon ~ 5,41 kg.

malo ispod ponude koju si naveo, Stipo, ima jedna ponuda: 1 kg po cijeni od 75 dolara!
ama ko placa kilu meda $75 ?Kod nas u prodavnici dobar me je oko $7.5-$8 za pound sto znaci 1kg oko 18 dolara(prodajna cijena).Prodavnice kupuju od distributora u pola cijene(mark up je 100%) a distributor isto tako kupuje od pcelara u pola cijene.Ne zaboravite pojedinacne transakcije treba vrijeme,treba platiti da se objavi svaki artikal(nista djaba)plus moras garantovati da ce produkt stici.Ako produkt ne stigne paypal vrati pare kupcu.Treba komunicirati sa kupcima jer ebay ima ratings tako da te svako ocjeni(zvjezdicama)sto manje zvjezdica manje kupaca.Isto tako ne garantuje se na ebay da ces prodati ali ces platiti "oglas"a ako prodas opet placas im procenat na cijenu za koju si prodao.Nista nema bez rada i truda :) Sretno :D :D :D
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la senad »

Stipo ti si otvorio PayPal daj molim te kaži mi da li si imao transakcija i kako fercera . JA sam dobio VISA elektron karticu .

Da li je potreban devizni račun da bi se pokreno PayPala ili ?

Kako sve to ide oko prebacivanja novca obzirom da je kod mene tekući (BAM) račun.


Otvorio sam acount međutim izbacuje mi grešku ;

Please enter a valid credit card or debit card number.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la Stipo »

senad je napisao/la:Stipo ti si otvorio PayPal daj molim te kaži mi da li si imao transakcija i kako fercera . JA sam dobio VISA elektron karticu .

Da li je potreban devizni račun da bi se pokreno PayPala ili ?

Kako sve to ide oko prebacivanja novca obzirom da je kod mene tekući (BAM) račun.


Otvorio sam acount međutim izbacuje mi grešku ;

Please enter a valid credit card or debit card number.
Moraš vericirati VISA karticu.
Vjerovatno si od PayPal-a već dobio nekoliko maliova. Kao dobrodošlica i slično.
E sada dobit ćeš i obavjest da je PayPal izvršio probnu transakciju za provjeru tvoje ViSA kartice.
Tako što će ti sa računa skinuti oko 2 dolara.
To može potrajati i do mjesec dana. S vremena na vrijeme obrati se službeniku u svojoj banci da vidiš jeli izvršena ta transakcija.
Ako imaš sms obavjesti znat ćeš odmah jeli izvršena ta transakcija. Neka ti bankovni službenik isprinta transakcije za taj mjesec i vidjet ćeš na popisu jednu PayPal transakciju i jedan četveroznamenkasti code broj.
Otvori svoj PayPal račun i klikni verifikaciju te upiši taj četveroznamenkasti broj.
Dobit ćeš obavjest da si uspješno verificirao svoju VISA karticu i da možeš otpočeti kupovinu i prodaju.
Za prodaju morat ćeš u svom profilu izraditi dugmad. Svako dugme znači kada ga ispuniš jednu cijenu. Kod za dugme trebaš postaviti na svoju web stranicu. Također imaš i e-mail dugmad ako hoćeš da ti kupac plati putem e-maila. Tu opciju nisam probao.
Ja sam putem PayPal-a izvršio samo nekoliko prodaja. Čini mi se da je ljudima skupo plaćati med + troškovi dopreme. Znači tegla meda mora biti toliko niska da se kupcu isplati kupiti. Samo nisam siguran dali se to isplati i pčelaru. PayPal sve te transakcije naplati pa zarada na taj način ispada još manja. Ja ne očekujem neku prodaju tim putem ali eto to me ništa ne košta, a možeš otići na moj web i vidjeti po kojoj cijeni ja nudim svoje proizvode.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: PaYPAL

Post Postao/la senad »

Izgleda da moja banka (Tuzlanska banka) ne podržava PayPay :(
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: PaYPAL

Post Postao/la Azem »

Najpouzdaniji je "solarni"način; plaćanja-pare na sunce! :lol:
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Odgovorite