Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Marin »

Baš ružno vrijeme ...
Kiša sipi prohladno , oblačno- zapadnjak, +4 sad- jutros cca +2 .Vlage preko 80%. Po Bosni je garant snijeg.I pčele se sigurno stiskaju po ovakvom vremenu . Jedino što im ne fali - voda na dohvat na letu. Mogu bez polijetanja .( šala)
Gledam dženerika u punom pupu samo što nije otvorila.Od nedjelje puno , puno hladnije .Ako nije nužda najbolje je ne dirati ništa.Očekivati je kontra efekat.
Pozdrav marin
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la zvones »

Marin je napisao/la:Baš ružno vrijeme ...
Kiša sipi prohladno , oblačno- zapadnjak, +4 sad- jutros cca +2 .Vlage preko 80%. Po Bosni je garant snijeg.I pčele se sigurno stiskaju po ovakvom vremenu . Jedino što im ne fali - voda na dohvat na letu. Mogu bez polijetanja .( šala)
Gledam dženerika u punom pupu samo što nije otvorila.Od nedjelje puno , puno hladnije .Ako nije nužda najbolje je ne dirati ništa.Očekivati je kontra efekat.
Pozdrav marin
Tako je , u Bosni je padao snijeg . Kad sam čistio auto , nešto iza 11 sati ,skinuo sam oko desetak cm. novog snijega Inače zvanični podatci danas za Sarajevo su :
vrijeme u 7 sati ---smjer vjetra N ; brzina vjetra 7 km/h ; temperatura - 4 *C ; relativna vlažnost 85 % ; stanični pritisak 948,7
vrijeme u 14 sati --smjer vjetra W ; brzina vjetra 3 km/h ; temperatura 0 * C ; relativna vlažnost 66 % ; stanični pritisak 948,5
Primjetan je blagi pad pritiska ,što može biti dalje padanje .Inače ,osječaj je da je temperatura viša za 3 do 4 stupnja ,nego što zvanični podatci pokazuju .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Stipo »

Livno-Vidoši još uvjek hladno i taman što je počela cvjetati lijeska pade snijeg 10-12 cm uz jaku buru ima i zapuha snijega po cesti. Dobro je što se u petak i suboti očekuje jugo i promjenjlivo oblačno i porast temperature oko 12°C da pčele u ta 2 dana prije ponovnog zahlađenja prikupe malo polena s lijeske, a snijeg će se valjda otopiti.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Marin »

Jutros vedro sunčano minimalno bilo +4C sad već ima +11 C suv vjetar pa ja vlažnost ispod 50% .
Idu nam dva-tri dana sa totalnim zahladjenjima i po noću i danju .(Noćne i do minus 6-7 C što je kod nas neuobičajno) Bit će to veliki prelom na leglu a i pčeli sigurno.
Schumy , poslao sam PP na sandučić prije par dana stoji mi još u nepročitanim ili je neka greška kod mene?.
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Azem »

Danas kod mene +6, vjetrovito, za očekivati je po narodnom vjerovanju da će ovako promjenljivo biti do četvrtaka 10.03.2011. do kada je posljednji dan tzv. Babe.To traje sedam dana i kako kažu u tom vremenu izmijenu se sva četiri godišnja doba.
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Avatar
zvuk_tisine
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 353
Pridružen/a: 18 svi 2010, 08:55
Lokacija: zavidovići

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la zvuk_tisine »

Azem je napisao/la:Danas kod mene +6, vjetrovito, za očekivati je po narodnom vjerovanju da će ovako promjenljivo biti do četvrtaka 10.03.2011. do kada je posljednji dan tzv. Babe.To traje sedam dana i kako kažu u tom vremenu izmijenu se sva četiri godišnja doba.
Babije huke ili Babe traju od polovine devete do polovine desete sedmice, tj od 10.-17. marta, to znaci da tek u cetvrtak pocinju :)
"...a gdje može soha tu ne treba dova..."
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Azem »

Tako je od 10-tog do 17-tog.
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Avatar
zvuk_tisine
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 353
Pridružen/a: 18 svi 2010, 08:55
Lokacija: zavidovići

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la zvuk_tisine »

Ovaj puta su poranile meščini :)
gdje nam je efendija, ne javlja se nesto :O
"...a gdje može soha tu ne treba dova..."
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Azem »

Ovo je samo uvod.
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Danas je u 6,00h bilo -4 st.C, u 14,00h +7 st.C, a u 21,00 +1 st.C.
Vlaga je 37%, cijeli dan grije «zubato» sunce, temperature su baš «polarne» za ovo doba godine. Ja pišem o proljetnicama u podforumu «MEDONOSNO BILJE», ali me je strah da pčele u Istri nisu ni «okusile» peludi i nektara od otprije cca 30 dana, kada su lijepo nosile pelud sa visibaba! Sada je to «pustoš», leglo je krenulo, a hladni dani se nižu jedan za drugim kao kobasice u vijencu....
Pozdrav......schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Stipo »

Danas Livno-Vidoši jutarnja temperatura -8° C, dnevna -3° C, jaka bura uz izmjenu pljuskova snijega i škrtog sunca.
Lijeska u punom cvatu, a pčele danima zbog niskih temperatura ne izlaze iz košnice. Bojim se da će propasti i ove godine prva jako značajna peludna paša gdje moje pčele za povoljnih godina znaju unijeti značajne količine cvjetnog praha.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Danas je u 6,00h bilo +7 st.C, padala je kiša. Ustalilo se "južno" vrijeme, sve je vlažno i ružno.
Vlaga je 90%, cijeli dan će vjerojatno biti isto sa naletima kiše i oblaka koji se kolutaju po nebu.
Baš ružno, vrijeme se baš urotilo protiv prvih cvjetnica koje pčele nikako da "uberu". Najprije su bila 3 tjedna uz temperature baš "polarne" sa "zubatim" suncem povremeno u par dana, sa izmjenama na još niže temperature, zadnjih dana jaka do orkanska bura. Ovakvo vrijeme je trajalo do petka, a u subotu krasan dan pun sunca, i kada smo se već obradovali proljeću, nedjelju je skrenulo na jugo tako da jučer (ponedjeljak) i danas imamo "južinu" koja te promoči do kostiju. Predviđam lošu godinu, biti će nalik na 2010., nebilo je..........
Pozdrav...........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Danas je u 6,00h bilo +9 st.C, padala je kiša. Sve je pokislo, vlažno i ružno.
Relativna vlaga je 95%, cijeli dan će se to isto nastaviti.
Jučer danju, u 12,00h je bila najviša temperatura +11st. C, a navečer u 18,30h je bilo +10st. C.
Nevrijeme se nastavlja........
Pozdrav...........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Danas je u 6,00h bilo +6 st.C, nije trenutno padala je kiša. Sve je vlažno i ružno.
Relativna vlaga je 92%, najave su za prolješanje vremena od sutra prema vikendu, a onda opet kiša.
Jučer po danu, u 12,00h je bila najviša temperatura +12st. C, sa kišom, a navečer u 18,30h je bilo +12st. C.
Nestalno vrijeme se nastavlja........
Pozdrav...........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
Viktor
Čita, piše dovoljno
Postovi: 25
Pridružen/a: 11 ožu 2011, 17:10
Lokacija: BiH - Busovaca
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Viktor »

Vec 2 dana zima +vijetar +kisa a maslacak iscvijetao ko lud :(
Avatar
IZET
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 367
Pridružen/a: 10 sij 2010, 10:56
Lokacija: zivinice

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la IZET »

Živinice: kiša, malo sunca pa opeta kiša , hladno samo što nije snijeg počeo da pada.
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Asim »

Ama Izete budi sretan sa tim da tek hoce snijeg kod mene je snijeg Trebevic pod snijegom vidi se kitina na granama pa Mrkovici pod snijegom pa Igman pod snijegom a duva leden vjetar gluho bilo negdje neko pobrko kalendar i ubacio vrijeme od Decembra ovo valahi nema veze sa Aprilom .
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Azem »

Asim je napisao/la:Ama Izete budi sretan sa tim da tek hoce snijeg kod mene je snijeg Trebevic pod snijegom vidi se kitina na granama pa Mrkovici pod snijegom pa Igman pod snijegom a duva leden vjetar gluho bilo negdje neko pobrko kalendar i ubacio vrijeme od Decembra ovo valahi nema veze sa Aprilom .
Asime, davno je neko napisao; snijeg pade na behar...
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la zvones »

Kod mene još nije rezdelija završila , a počelo sve ostalo voće da otvara . Tako je bilo i prošle godine , sve u isto vrijeme , pa se okišalo . Nadajmo se da je završilo
sa padanjem , barem za neko vrijeme .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Asim »

Azeme , moram da malo korigujem to je u sevdalinki opjevano a, bogami sve tije drugacije kada uvece sa komsijama uza Saz i punu trpezu mezetluka drma Sevdalinka pa i >snijeg pade na behar na voce< a bogami drugacije je kada u kosnici znaš da imaš 7 i 9 okvirova punih legla a vani snijeg e, onda nemože me oraspoloćiti ništa osim kada je iznad plus 16 i kad znam da bez problema pčele mogu da griju leglo , a biće šta bude
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Azem »

Ako ima hrane biće sve OK.
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Marin »

Juče fin dan.Danas će izgleda još bolje-
Temparatura do 24 u dubokom hladu, noćas 8-9 najhladnije , sad 180 C
Poslije malo kiše i svih suvih NE vjetrova jutros malo rose na šoferšajbama koja se brzo digla.
Na drugim temama sam napomenuo da je bagremkoji svake godine pratim procvatao a jutros sam išao (zaobilazno) gledati jednu zovinu (zova)i bjeli se cvat kao da je snijeg po njoj . U nekoj sam frci danas ću valjda stići uslikati za poredjenje dogodine . Inače dobar reper za pogledati prirodu mi je zova(crna bazga) ima je na puno mjesta pa je lako vidjeti razliku-negdje prošla već se pije sok a po drugim trenima su tek cvatovi u pupu- zeleni.
Poz..
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Kod nas jutros u 6,30h bilo 10 st.C, a jučer u 12,30 +23 st.C, a navečer u 19,30 +22 st.C.
Temperatura jutros 1 stC niža nego jučer, okrenulo je na lijepo vrijeme, lagani povjetarac se diže polako. Uživancija, pravi proljetni dan. Nadam se da će ovo i potrajati.
Bagrem će kod nas ranije cvasti, mislim od 5÷8.maja početak.
Javiti ću vam novosti!
Pozdrav..................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Kod nas jučer u 6,30h bilo je 14 st.C, jučer u 12,30 +22 st.C, a navečer u 19,30 +21 st.C. Bio je prekrasan proljetni dan, pčele su "radile" sve u 16! Unos peludi i nektara je bio iznad prosjeka za ovo doba godine.
Vrijeme navečer se počelo mijenjati, po noći je padala slaba kiša, jutro je osvanulo mokro od nje. Temperatura jutros u 6,30h - niža za 1 st.C tj. 13 st.C.
Nebo je prošarano oblacima, biti će nestabilno vrijeme cijeli ovaj tjedan (najava).
Jutros je baš nekako tmurno, neraspoložen sam odmah kada zateknem ovakvo vrijeme, nadam se da neće više puno potrajati, najavama usprkos!
Bagrem je prema moru na istočnoj obali Istre već počeo cvasti, kod nas će za cca. 10 dana početi.
Javit ću vam kada počne!
Kko je kod vas na lokacijama u Bosni i u Hercegovini. Otvorio sam ovaj podforum, ali ste mi nekako suzdržani i ne javljate novosti iz vašega kraja!!??
Javljajte se češće, ovako se može pratiti cvatnja pojedinih kultura u široj regiji, mislim da su to korisne obavijesti za sve nas pčelare.
Pozdrav..................schumy
Zadnja izmjena: schumy, dana/u 26 tra 2011, 22:59, ukupno mijenjano 1 put.
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la keno83 »

capljina danas, vrijeme tmurno, dosta oblaka kisa samo sto nije pocela da pada..
Odgovorite