BeeVital Hive Clean

Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la medonosa »

sahista je napisao/la:Senade,prvi put cujem da si radio i sa dimom.Neka si,nije zabranjeno.
Meni nije jasno da vecini kolega koji uopse ne KORISTE BeeVital,to srestvo najvise smeta. :shock:
Sramota.
Stipo i Marine,ja vam se zahvaljujem za sve uluzeno vrijeme koje ste odvojili za racunarom da me naucite koristi BeeVital.Bilo je tu mnogo sati pisanje.Vrijedilo je.Hvala vam.
Pozdrav.
Kolega Sahista,meni ne smeta Bee Vital,iako ga ne koristim,a zasto ga ne koristim?Jer nema ga kupiti,u Njemackoj,a zasto ga nema?Jer je licenciran kao sredstvo za podsticaj higjene pcelinje zajednice!Zasto je tako licenciran?Jer je licencija za sredstvo protiv varoe,veoma skupa,to sredstvo prolazi pretrage na reziuide u medu,rezistenciju kod varoe,stetnost na pcelarevo zdralje kod upotrebe itd!Da ne sumnjamo u kvalitet i ekolosko dejstvo Bee Vitala,postavlja se pitanje kada sve logicki to sagledam, zasto postoji farmacija?Zasto se ne drzimo znanstvenog rada,veterine,i medicine?Zasto svaki pcelar(stolar,bravar,moler,zidar,inzenjer,itd) odjednom pravi i mjesa svoje sredstvo,svako selo i kanton ima svoje ekolosko sredstvo u borbi sa varoom,odjednom je Bee Vital prevazidjen!Zasto se onda instituti u Banjaluci,Sarajevu ne zatvore?Da negovorim u Europi!Problem Varoe je rijesen,na podrucju BiH,mene to raduje,samo ja i dalje cu da tretiram jer najezda varoe koja bjezi iz BiH ce nas sustici!Neznam nisam jos nigdje na forumu procitao da su pronadjena sredstva u borbi kod Nozemoze i Americke trulezi legla!Mozda ce se i tome posvetiti paznja pa cemo rijesiti nasu pcelu svih parazita,nametnika i bakterija,ovu farmaciju pribiti na zid srama jer su nesposobni i lijeni da rijese taj problem,iznjeti grafikone,slike i brojke uspjesnosti pcelara farmaceuta u sastavljanju sredstava protiv varoe i predociti farmaciji koliko su neuspjesni i nepismeni,pa zar pcelar nije tu da izlozi prinose meda po kosnici,polena,MM,Voska,rojeva,matica,propolisa,jer uz ovakva sredtsva kojima su pcelinje zajednice vitalne i jake,prinosi su pretpostavljam toliki,da bi i ministar poljoprivrede,trebao da ukine podsticaj na pcelarstvo!Ionako su vecina pcelara farmaceuti!
pot
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 355
Pridružen/a: 20 tra 2012, 16:47
Lokacija: Konjic, B&H

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la pot »

Hajde što imamo farmaceute možda će Uzivišeni dati pa da i mi u ovoj našoj lijepoj i napaćenoj budemo poznati i po tome ali dabogda, meni to malo izgleda čudno da neko pronađe novi lijek bez ispitivanja, može nadogradnja postojećih sredstava tipa dodavanja nekih trava u o.k koje neće možda štetiti a što se tiče učinkovitosti dat ću ocjenu kad ih upotrebim tu sam rigorozan, mene još ni jedan nije impresionirao naravno zbog rezultata koje je postigao, ima otrova ali mene interesuju organska sredstva i radim non-stop sa istim i nism još siguran da imam pravi. Mislim da nam instituti nisu potrebni, kad ništa nerade, malo sam se šalio u svezi insituta ali malo...
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la sahista »

Medonosa,BeeVital i jeste napravljen u ozbiljnoj austriskoj farmaceutskoj firmi.Ako ga ne koristis,onda je bolje tvoje pcelarsko znanje preusmjeriti prema nekim drugim vaznim stvarima.Samo kolege koje koriste BeeVital u borbi protiv Varroe,imaju potpuno pravo kritikovati djelovanje ovog produkta.Ostali pisu da bi nesto napisali.
Sa drugim dijelom teksta,uglavnom se slazem..
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la medonosa »

sahista je napisao/la:Medonosa,BeeVital i jeste napravljen u ozbiljnoj austriskoj farmaceutskoj firmi.Ako ga ne koristis,onda je bolje tvoje pcelarsko znanje preusmjeriti prema nekim drugim vaznim stvarima.Samo kolege koje koriste BeeVital u borbi protiv Varroe,imaju potpuno pravo kritikovati djelovanje ovog produkta.Ostali pisu da bi nesto napisali.
Sa drugim dijelom teksta,uglavnom se slazem..
Pozdrav.
Sahista,nisi dokucio sta sam napisao,ja nisam kritikovao Bee Vital jer ga i ne upotrebljavam,skrenuo sam paznju kako bi se mogao naci procenat ucinkovitosti Bee Vitala,a to pravo imam iako ga ne koristim, i neutralno iznosim cinjenice nebi trebalo nekome smetati a mozda bi postao njegov buduci potrosac!Ako je napravljen u ozbiljnoj farmaceutskoj firmi,nema licencije kao sredstvo protiv varoe i to je cinjenica koju niko ne opvrgava!Ali odjednom potrosaci Bee Vitala pocinju praviti svoja sredstva po ugledu na "ozbiljnu farmaceutsku firmu"Moje skromno pcelarsko znanje netreba preusmjeravati,ono je skromno ali ide u pravome pravcu!
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la Stipo »

BeeVital nije osmislio nikakav farmaceut niti neki institut nego ga je osmislio obični pčelar. BeeVital nije lijek i ne liječi pčele od varroe nego samo uništava grinje koje žive na pčeli i kao takav registriran je kao sredstvo za dezinsekciju odnosno sredstvo za deratizaciju. Kada malo šire pogledamo zašto bi mišolovku registrirali kao lijek kada je to sredstvo za deratizaciju samo što se ovdje ne radi o miševima nego o grinjama.
BeeVital ni po sastavu ne može biti lijek jer ni jedna njegova komponenta nije registrirana kao lijek.
Farmacija nije pronašla ni jedan lijek za varrou nego su se samo dosjetili poznate otrove prilagoditi da doza otrova truje varrou a pčele uglavnom ostanu žive. Neki od njima poznatih otrova dali su dobre rezultate i farmacija je na njima dobro zarađivala, a u istraživanje nisu ulagali gotovo ništa. Samo su kupili novce ne gledajući na negativne učinke. Kada bi se zbog negativnih učinaka i štete digla halabuka na neki njihov proizvod protiv varroe samo bi promjenili aktivnu komponentu i nastavili je prodavati kao drugo bolje sredstvo. Priča bi se tako stalno vrtila u krug , a tanji kraj bi uvijek izvlačili pčelari i pčele. Oni su znali i za učinkovitost drugih ECO sredstava ali u njima nisu vidili zaradu jer su ta sredstva jeftina i na dohvatu pčelara, a proizvode se masovno širom svijeta. Vrijeme je pokazalo da je toj njihovoj prevari došao kraj. Pojavila se oksalna i BeeVital i pojavit će se stotinu drugih BeeVitala i bay bay farmacijo što si varala varala si.
To da će se oksalna mućkati iza svakog ćoška mućkat će se sigurno, a mućkala se i prije BeeVitala. Samo najbolje mućke imati će kupca. Bit će tu svega i svačega. Zato oprez kolege pčelari.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la medonosa »

Stipo je napisao/la:BeeVital nije osmislio nikakav farmaceut niti neki institut nego ga je osmislio obični pčelar. BeeVital nije lijek i ne liječi pčele od varroe nego samo uništava grinje koje žive na pčeli i kao takav registriran je kao sredstvo za dezinsekciju odnosno sredstvo za deratizaciju. Kada malo šire pogledamo zašto bi mišolovku registrirali kao lijek kada je to sredstvo za deratizaciju samo što se ovdje ne radi o miševima nego o grinjama.
BeeVital ni po sastavu ne može biti lijek jer ni jedna njegova komponenta nije registrirana kao lijek.
Farmacija nije pronašla ni jedan lijek za varrou nego su se samo dosjetili poznate otrove prilagoditi da doza otrova truje varrou a pčele uglavnom ostanu žive. Neki od njima poznatih otrova dali su dobre rezultate i farmacija je na njima dobro zarađivala, a u istraživanje nisu ulagali gotovo ništa. Samo su kupili novce ne gledajući na negativne učinke. Kada bi se zbog negativnih učinaka i štete digla halabuka na neki njihov proizvod protiv varroe samo bi promjenili aktivnu komponentu i nastavili je prodavati kao drugo bolje sredstvo. Priča bi se tako stalno vrtila u krug , a tanji kraj bi uvijek izvlačili pčelari i pčele. Oni su znali i za učinkovitost drugih ECO sredstava ali u njima nisu vidili zaradu jer su ta sredstva jeftina i na dohvatu pčelara, a proizvode se masovno širom svijeta. Vrijeme je pokazalo da je toj njihovoj prevari došao kraj. Pojavila se oksalna i BeeVital i pojavit će se stotinu drugih BeeVitala i bay bay farmacijo što si varala varala si.
To da će se oksalna mućkati iza svakog ćoška mućkat će se sigurno, a mućkala se i prije BeeVitala. Samo najbolje mućke imati će kupca. Bit će tu svega i svačega. Zato oprez kolege pčelari.
Napisat cu jos ovaj post na ovu temu(Bee Vital i varoa),posto vidim da se prica vinta i mlati kao prazna slama,prave predodjbe i djele uloge,postovi parafriziraju i ponovljaju,prepisuju(lijek-sredstvo itd)!Umjesto da pcelari,se brinu o svim drugim problemima,nasli su za shodno da prave i mjesaju sredstva-citajte lijekove protiv varoe,pa se dolazi do zakljucka da su to ekoloska sredstva-lijekovi koji su zamuceni na bazi OK propolisa,i etericnih ulja!Svaki pcelar zna da med absorbuje vlagu iz zraka,vazduha i have,tako absorbuje i mirise etericnih ulja,pa imamo livadski,kestenov,lipov i druge medove sa mirisom etericnih ulja a ti medovi su nas ponos jer su ekoloski i mi smo mu "dali" poseban miris!Prolazeci od Livna prema Suici za vrijeme godisnjeg, gdje sve izgorilo (prije 10 ak dana)i misleci da ce se pcelari organizovati i poceti smisljati koje bi medonosno bilje,drvece ili kulturu mogli tu posijati,zasaditi(po meni je to posao i obaveza pcelara)mozda uz pomoc Opcine,Kantona ili Drzave,niko se i ne brine za to,vaznije je nova sredstva i lijekove smisljati!I na godinu ce opet biti kriva susa,mraz,vrucine,kisa,ne medi(pa kako ce da medi kada je sve izgorjelo a nije se posijalo),a svi mi znamo da nema ni jednog mjesta na ovoj zemlji gdje ima cijelu godinu pase za pcele!Ionda je na redu smisljanje novih sredstava-lijekova protiv varoe,iz dosade, jer su kosnice,poluprazne,suhe..itd
halid_s
Čita, piše dovoljno
Postovi: 53
Pridružen/a: 05 lip 2012, 07:21
Lokacija: Zavidovići

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la halid_s »

Pozdrav kolege, nije mi jasno zašto toliko osuđujete rad i praksu ovih pčelara koji su svoj život posvetili božijem stvorenju ''Pčeli''. Zašto vam smeta što ljudi eksperimentišu postupke u borbi protiv varoe i iznalaze razne načine da unaprijede pčelarstvo u našoj zemlji. Iz ovih komentara se vidi da ti pčelari svoje vrijeme od 24 sata provode baveći se pčelarstvom. Ja ih u potpunosti podržavam u radu i iznalaženju sredstava u borbi protiv varoe i drugih nametnika. Zašto ne podržati svaku inovativnost, spravljaju sredstva, tretiraju svoje pčele, testiraju i svaku analizu javno iznose na ovaj forum, i sav taj trud oko toga sada treba da neko osuđuje i kritikuje. To nema pravo niko. Ko god misli da ima nešto bolje neka iznese, rado ćemo pročitati. Jel vi mislite da će neke institucije taj problem riješiti bez pčelara. Nema niko taj interes kao onaj koga problem najviše boli i muči. Ja sam ranije pčele tretirao varolikom, zatim letvicama pa sada tretiram Bee vitalom, mogu reći da sam sa njim najviše zadovoljan, samo što za naše uslove kada je medobranje nikakvo Bee vital dođe skup. Sastav Bee vitala nije nepoznat, zašto ne napraviti nešto slično a jednako efikasno tom sredstvu i još po cijeni 3 puta jeftinijoj. Ja imam 10 košnica i pozivam one kojima mogu pomoći za slučaj da treba ispitati djelotvornost nekog sredstva na svojim pčelama da stojim na raspolaganju.
''Teorija osvjetljava put praksi a praksa daje hranu teoriji''
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la medonosa »

halid_s je napisao/la:Pozdrav kolege, nije mi jasno zašto toliko osuđujete rad i praksu ovih pčelara koji su svoj život posvetili božijem stvorenju ''Pčeli''. Zašto vam smeta što ljudi eksperimentišu postupke u borbi protiv varoe i iznalaze razne načine da unaprijede pčelarstvo u našoj zemlji. Iz ovih komentara se vidi da ti pčelari svoje vrijeme od 24 sata provode baveći se pčelarstvom. Ja ih u potpunosti podržavam u radu i iznalaženju sredstava u borbi protiv varoe i drugih nametnika. Zašto ne podržati svaku inovativnost, spravljaju sredstva, tretiraju svoje pčele, testiraju i svaku analizu javno iznose na ovaj forum, i sav taj trud oko toga sada treba da neko osuđuje i kritikuje. To nema pravo niko. Ko god misli da ima nešto bolje neka iznese, rado ćemo pročitati. Jel vi mislite da će neke institucije taj problem riješiti bez pčelara. Nema niko taj interes kao onaj koga problem najviše boli i muči. Ja sam ranije pčele tretirao varolikom, zatim letvicama pa sada tretiram Bee vitalom, mogu reći da sam sa njim najviše zadovoljan, samo što za naše uslove kada je medobranje nikakvo Bee vital dođe skup. Sastav Bee vitala nije nepoznat, zašto ne napraviti nešto slično a jednako efikasno tom sredstvu i još po cijeni 3 puta jeftinijoj. Ja imam 10 košnica i pozivam one kojima mogu pomoći za slučaj da treba ispitati djelotvornost nekog sredstva na svojim pčelama da stojim na raspolaganju.
Postovani kolega,tvoj doprinos pcelarstvu cijenim i pozrtvovanost,ali bi ti postavio pitanje;kada si ti bolestan jeli ides doktoru, mesaru i automehanicaru?Radi inovativnosti je npr gradonacelnik Srajaeva veoma priznati i cjenjenj,veterinarski strucnjak,i umjesto da lijeci ajvan,on se brine o ljudima!
pot
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 355
Pridružen/a: 20 tra 2012, 16:47
Lokacija: Konjic, B&H

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la pot »

Neka ljudi probaju, mislim da netreba oko toga pravit problem, ja ću rado probat ako dođem do tih pripravaka, kažem dabogda ali od srca želim da nekome uspije (BV bi dobio konkurenciu). Insituti kod nas su vam skapaj..... dok otava rodi, pa da bi preživjeli i živjeli moramo se borit. Veterinarski fakultet je dobio iz uvoza nekoliko društava, "sad će ono to rješit" da su ako ništa na ovom forumu tražili društva ja bi im dao barem pet društava nisu morali čekat da dođu iz uvoza a znam da su mogli do sad imat pravi pčelnjak pa neka ispituju, neznam šta će ispitat na četri društva.

Evo ja predlažem da stupimo u kontakt sa našim sručnjacima pa da vidimo kako da im pomognemo da bi i oni nama mogli pomoć, mislim da moraju ima dovoljan broj društava i da vidimo koliko im teba, moje mišljenje ovaku ugrubo do 30 komada i da mi pčelari to pripremimo, ko ima stolarske mašine neka pravi košnice neko može dati nešto u materijalu a neko u pčelnjim društvima i tako da se formira jedan savremen i kvalitetan pčelnjak. Tada bi pčelari mogli donjet i svoje pripravke da se tu probaju i kontrolišu i td. da ne govorim u detalje. Naravno tu bi morao postojat neki način zaštite autorskog prava.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la Stipo »

Sastav BeeVitala se zna, ali dali netko zna što je ovo: (C19H23N3)
Ili što je ovo: (0,0-diethyl-0-/3-chlor-4-methyl-7 cumarinyl/thiophosphat)
Ili ovo: (derivat cymiazole-a - C12H14N2S)
Ili: (C17H16Br2O3)
Ili ovo: (C19H26O4S)
Ili ovo: (C26H22CIF3N2O3)
Ako ne znate pogledajte što piše na vašim sredstvima koja koristite protiv varroe i vjerovatno ćete pronaći bar jedan od ovih naziva.
Ako pak na vašim lijekovima protiv varroe ne piše ništa od gore iznešenog za edukaciju pročitatte ovaj link:
http://www.limed.ba/lijekovi.html
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la medonosa »

Stipo je napisao/la:Sastav BeeVitala se zna, ali dali netko zna što je ovo: (C19H23N3)
Ili što je ovo: (0,0-diethyl-0-/3-chlor-4-methyl-7 cumarinyl/thiophosphat)
Ili ovo: (derivat cymiazole-a - C12H14N2S)
Ili: (C17H16Br2O3)
Ili ovo: (C19H26O4S)
Ili ovo: (C26H22CIF3N2O3)
Ako ne znate pogledajte što piše na vašim sredstvima koja koristite protiv varroe i vjerovatno ćete pronaći bar jedan od ovih naziva.
Ako pak na vašim lijekovima protiv varroe ne piše ništa od gore iznešenog za edukaciju pročitatte ovaj link:
http://www.limed.ba/lijekovi.html
Stipo tvoje znannje iz hemije(kemije) je poznato ali svako zna sta je (C19H23N3) ARMITRAZ,posto se bavim pcelarstvom oko 25 god,ja sam to u praksi studirao,pa da dalje ne trosim prostor foruma na nepotrebne stvari i kemijske(hemijske)oznake objasnjavam!
Avatar
Ermin.ef.
Čita i piše, dobar
Postovi: 182
Pridružen/a: 13 svi 2012, 16:20
Lokacija: Kakanj

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la Ermin.ef. »

Danas sam bio u udruženju i jedan od pcelara je tvrdio da je pretjerao sa BeeVitalom tj. da mu se prosuo po kosnici mnogo vise nego je planirao inace je zadovoljan njegovim ucinkom al je rekao da je ujutro nasao dosta mrtvih pcela i da su mnoge pocrnile kako on kaze kao da ih je spalio BeeVital crne al zive i normalno se krecu da li je neko imao slicno iskustvo?
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la zvones »

Ermin.ef. je napisao/la:Danas sam bio u udruženju i jedan od pcelara je tvrdio da je pretjerao sa BeeVitalom tj. da mu se prosuo po kosnici mnogo vise nego je planirao inace je zadovoljan njegovim ucinkom al je rekao da je ujutro nasao dosta mrtvih pcela i da su mnoge pocrnile kako on kaze kao da ih je spalio BeeVital crne al zive i normalno se krecu da li je neko imao slicno iskustvo?
Ja nisam zastupnik BeeVitala ali apsolutno se neslažem da je u ovom slućaju kriv BeeVital. Da su te pčele obilno polivene vodom ili da je neka upala u vodu odmah bi
pocrnila . Dakle radi se o stresu koji bi se desio da je neka pčela obilno polivena bilo kojim sredstvom. Svako se može uvjeriti u ovo ako neku pčelu našprica vodom
ili je ubaci u lokvu vode ili slično .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
Ermin.ef.
Čita i piše, dobar
Postovi: 182
Pridružen/a: 13 svi 2012, 16:20
Lokacija: Kakanj

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la Ermin.ef. »

Izgleda da je ponekad veoma teško ocjeniti stanje sa varoom, navratio sam do jednog komšije koji ima 6 košnica i baš je radio na pcelinjaku žalio se na varou on inace dimi varolikom protiv varoe i početkom augusta odmah nakon vrcanja kaže da je oborio veliki broj varoe a sad je uradio testno tretiranje pocetkom septembra i veoma se iznenadio kao i ja, sabrao je svu opalu varou sa tih 6 košnica i spalio je, evo što sam uspio zabilježiti slikom. Ova "kamarica" varoe je otprilike površine raširenog dlana.
slika
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la Mungos1212 »

Jedan moj prijatelj je bio nezadovoljan sa rupicom na beevitalu pa je proširio sa ekserom. Neznam koliko je teklo ali je bocu potrošio oko 5 puta brže. Varoe je opalo dosta a pčele su i dalje u dobrom stanju.
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
mirsad
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 381
Pridružen/a: 29 sij 2011, 12:57
Lokacija: Anderstorp-Svedska-Skandinavija

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la mirsad »

POZ
Kolega kupi jednu medicinsku spricu i bez problema
radis i uvijek imas zagarantovanu kolicinu.
Tretman mnogo zavisi i od kolicine sretstva
koje se upotrijebi.
MK
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la Asim »

Već treću godinu radim sa bee vitalom i što se tiče dejstva to je ok. Međutim redovan problem je mlaz na bočici stoga sam pribjegnuo jednoj stvari da sam nabavio malo deblju iglu a može i injekciona te povremeno očistim rupicu na boci a, bogami zna da iznervira samo najednom počne da prska ukoso pa prskaš okvir umjesto pčela ili neće nikako da ide mlaz ovdje je nužno da se dovijamo na svaki način pa i špric nije loš.
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la inzenjer »

Ja odradim 2 polivanja odjednom,kad dođem na kraj kosnice,vratim se opet na prvu ulicu pa jos jednom.Ovim postizem normalnu potrosnju,tako da je ok sve,nemam potrebe za sirenjem.
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la Samir »

Asim je napisao/la:Već treću godinu radim sa bee vitalom i što se tiče dejstva to je ok. Međutim redovan problem je mlaz na bočici stoga sam pribjegnuo jednoj stvari da sam nabavio malo deblju iglu a može i injekciona te povremeno očistim rupicu na boci a, bogami zna da iznervira samo najednom počne da prska ukoso pa prskaš okvir umjesto pčela ili neće nikako da ide mlaz ovdje je nužno da se dovijamo na svaki način pa i špric nije loš.
Asime kad uganjaš da frca dobro nemoj da bacaš uvijek koristi taj čep i nema problema. Ja sad od nove boce čep skidam čak neću ni da provjerim kako frca odma koristim stari i tako uvijek.

Ja danas nastavio što nisam dovršio pa sutra provjera imal koja. Pčela je mašala pune košnice, gdje sam izvadio deseti ram pokajao sam se pčele se pofatale za zidove kao rojevi.

Pozdrav iz prohladnog i kišovitog Srebrenika.
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la sahista »

Danas pregledao stanje posle tri dana.Uglavnom ima otpale Varroe.Od stotinjak komada pa do nekoliko stotina.Slike slijede.
Iskoristicu ove zadnje lijepe dana pa tretirati sledece sedmice jos jednom.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la sahista »

Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
zarkodj
Čita, piše dovoljno
Postovi: 57
Pridružen/a: 07 lip 2010, 21:30
Lokacija: Бач,В&

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la zarkodj »

sahista je napisao/la:Danas pregledao stanje posle tri dana.Uglavnom ima otpale Varroe.Od stotinjak komada pa do nekoliko stotina.Slike slijede.
Iskoristicu ove zadnje lijepe dana pa tretirati sledece sedmice jos jednom.
Pozdrav.




Molio bih ako si raspoložen da podeliš sa nama svoje razmišljanje.
Mislim da je veoma kasno da se radi na suzbijanju varoe u ovo vreme. Moje je mišljenje da se to radi po završetku paše a što je kod mene oko 15 jula ali najkasnije prvog avgusta.
Ovako velika brojnost varoe mislim da oštećuje i zimske pčele.
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la inzenjer »

zarkodj je napisao/la:
sahista je napisao/la:Danas pregledao stanje posle tri dana.Uglavnom ima otpale Varroe.Od stotinjak komada pa do nekoliko stotina.Slike slijede.
Iskoristicu ove zadnje lijepe dana pa tretirati sledece sedmice jos jednom.
Pozdrav.




Molio bih ako si raspoložen da podeliš sa nama svoje razmišljanje.
Mislim da je veoma kasno da se radi na suzbijanju varoe u ovo vreme. Moje je mišljenje da se to radi po završetku paše a što je kod mene oko 15 jula ali najkasnije prvog avgusta.
Ovako velika brojnost varoe mislim da oštećuje i zimske pčele.
Zarko kolega je u Holandiji,tek zavrsio sa vrcanjem,druga klima drugaciji uvjeti nego nasi.
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la sahista »

zarkodj je napisao/la:
sahista je napisao/la:Danas pregledao stanje posle tri dana.Uglavnom ima otpale Varroe.Od stotinjak komada pa do nekoliko stotina.Slike slijede.
Iskoristicu ove zadnje lijepe dana pa tretirati sledece sedmice jos jednom.
Pozdrav.




Molio bih ako si raspoložen da podeliš sa nama svoje razmišljanje.
Mislim da je veoma kasno da se radi na suzbijanju varoe u ovo vreme. Moje je mišljenje da se to radi po završetku paše a što je kod mene oko 15 jula ali najkasnije prvog avgusta.
Ovako velika brojnost varoe mislim da oštećuje i zimske pčele.
Zarko,nije ovo nista koliko sam prosle godine oborio Varroe.Varoa je uvjek prisutna.Ja tretiram preko citave godine,jer koristim BeeVital.U ovo vrijeme otpadne mo mojoj statistici najvise Varroe,tako da je decembarski tretman samo kontrola.Puno manje Varroe.Ovoliki broj Varroe sigurno ostecuje zimsku pcelu.Po nekim mojim statistikama po svakom drustvu ove godine sam oborio preko 1000 Varroe.Pcele cistim intezivno vec tri mjeseca od Varroe i pokusavam drustva koliko toliko bez ovoga zla uvesti u zimu.Kolege pored mene koji koriste mravlju izgleda nemaju problema sa Varrom,jer u prosjeku otpadne do 50-tak komada.Izgleda da sam ja svjestki rekorder u Varoi. :?:
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: BeeVital Hive Clean

Post Postao/la senad »

sahista je napisao/la:
Pcele cistim intezivno vec tri mjeseca od Varroe i pokusavam drustva koliko toliko bez ovoga zla uvesti u zimu.Kolege pored mene koji koriste mravlju izgleda nemaju problema sa Varrom,jer u prosjeku otpadne do 50-tak komada.Izgleda da sam ja svjestki rekorder u Varoi. :?:
Pozdrav.
Odakle tolika najezda varroe ako tretiraš cvijelu godinu i još intenzivno unazad tri mjeseca. ?
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Odgovorite