Da se poklonim i počnem ..

Registrovani članovi , radi bolje komunikacije
Odgovorite
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Post Postao/la Jazz »

Seljak sam- amater, sa zavidnim iskustvom među voćkama i "povrćkama" - još iz prošlog stoljeća. Pčelarsto bijaše genetski amanet djedovski i vječita želja. Čekali smo da uzgojimo vinogrede i voćnjake pa da imamo "hotel" za pčelice.
Trenutno nomadim i pečalbarim -za nevolju, na daleku svijetu. Nostalgiju liječim maštom o svom pčelinjaku. "Pčelarim" po knjigama, sajtovima, bibliotekama. Skupljam iskustvene polene i nektare pčelarskog nauka, umijeća i esnafa. Tome pridodam po nesto o budžetima, planovima, finansijama, marketinzima, softverima, mednom inženjeringu i ostalim poduzetničkim mukama.

Imam planove da i u tuđini startam, makar sa praktičnom nastavom u baštenskom pčelarstvu.

Pridružih se ovom forumu sa namjerom da upoznam pčelare iz zavičaja.

Zdravi i medni bili.
Zadnja izmjena: Jazz, dana/u 31 srp 2010, 05:57, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Jazz dobro nam došao i nadamse da ćeš uzeti učešće u diskusijama i prezentovati ono što znadeš najbolje. Akosamrazumio ti još nemaš pčele i da ti je želja da nabaviš,,,
Sve što ti bude potrebno i ako možemo pomoć osjećaj se slobodnim da pitaš

Dobro nam došao :) ))
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Post Postao/la Jazz »

Hvala domacine

Ovo je esnafski forum i teme su vam usko specijalizirane. Malo ja tu mogu doprinjeti. Uglavnom "berem" i kradem znanje i iskustva koja nesebicnio dijelite. I ja promisljam kako da vam uzvratim.
Avatar
Ibrahim Malicbegovic
Čita i piše, dobar
Postovi: 172
Pridružen/a: 14 tra 2010, 00:01
Lokacija: Žepče BiH
Kontakt:

Post Postao/la Ibrahim Malicbegovic »

Jazz.Teško je upoznati pčelare iz zavičaja ako nepišete na Avataru odakle ste.Mislim da bi to mnogo pomoglo svima nama pogotovu onom ko putuje.
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Post Postao/la Jazz »

Kad spomenuh upoznavanje: mislio sam prvenstveno na ova virtuelna.
Meni je zavicaj cijela BiH: rodjen sam u Prijedoru u "obdaniste" isao u Sanici, pa potom u Drvaru. Osnovnu sam zavrsio u okolici Travnika, a nauke u Mostaru. Sad zivim stotinjak kilometara sjeverno do San Franciska.
Odgovorite