POLEN PREZENTACIJA, Cerić Dino

Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

BRavo,
Da li je poštar bio nazočan

Kakvi su utisci?
KOja su pitanja postavljana?

Da li su iznenađeni sa informaciom da polen netreba sušiti i da je daleko kvalitetniji tj. ne gubi od svojstava.?

U pčelarstvo savremena tehnologija zauzela je svoje mjesto.
Laptop, proektor,

Prijedlog
Ono o čemu treba da razmišljaš je to da sebi nabaviš bežični mikrofon (buba)
okačiš o rever tako da nisi ovisan o fiksnom microfonu. ČAk šta više imati i svoje mini ozvučenje gdje bi se možda moglo jeftino nabaviti.

Neće uvjek biti prezentacije u prostorijama dva sa dva .. :) :) samo naprijed.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Post Postao/la Mungos1212 »

O hvala i poštar je bio nazočan i upoznali smo se. Nadam se da će se javiti sa kakvim komentarom o predavanju. Sa moje strane utisci su prekrasni jer su ljudi iz Breze izuzetno gostoljubivi. Niko nije rekao da sam dosadan poslije dva i pol sahata predavanja a ja nisam ni osjetio koliko sam pričao. Prekinuo me moj predsjednik. Nije mu žena dala duži izlaz. Ma ni moja nije bila zadovoljna dokasnim izlascima HAHAHAHA

Iznenađeni su najviše načinom upotrebe i kada sam rekao da je sve đaba što su pojeli kašikom malo su se razočarali. Izgleda da su zadovoljni predavanjem čim nisu izlazili u toku predavanja.
Mikrofon mi ne treba ni u amfiteatru jer imam glas koji se daleko čuje. Predavanje je izašlo u časopisu BH pčelar pa ako nađeš pročitaj.
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Kupio sam BH pčelar ali ga još nisam počeo čitati, samo sam onako prelistao vjeruj da nemam vremena. Drago mi je da si uzeo učešće u BH pčelaru. Vidim da si se razmaho na tri stranice šta ćeš pisat u slijedećem broju :) :) :)
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
postar
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 232
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 22:26
Lokacija: Breza/ Sarajevo

Post Postao/la postar »

Prvo da vas pozdravim i da se još jednom zahvalim Dini na predavanju i samom dolakom u moj mali gradič Brezu. Zaista je predavanje bilo na jednom dostojnom nivou. Nego Senade ako bogda imao bi zelju da i tebe vidim u Brezi na jednom od ovakvih predavanja ali strogo o proizvodni matica a ostalo ce dođe samo po sebi.
Pozzzzzzzzzzzzzzzz
Kisik je pronađen tek 1874. Nije utvrđeno kako su ljudi disali prije toga...
Avatar
postar
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 232
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 22:26
Lokacija: Breza/ Sarajevo

Post Postao/la postar »

Eso bilo je svega, piva uvjek ucini svoje a stub je dobro dosao hahaha. Eso naluti ce nam se Dino.
Pozzzzz
Kisik je pronađen tek 1874. Nije utvrđeno kako su ljudi disali prije toga...
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Post Postao/la Mungos1212 »

Ma bože sačuvaj, ja se nikada ne ljutim nego da mi se hađije na naljute što sam drmao po pivama a nisu bile 0%
Dobro i nije neka cifra 2 male
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
Avatar
postar
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 232
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 22:26
Lokacija: Breza/ Sarajevo

Post Postao/la postar »

Dino danas sam pio kahvu sa par pčelara i zaduzili su me da ti prenesem selam od njih. Nego da ti kazem da sam danas malo pregledao koš i mogu ti reci da sam zaista zadovoljan. Strahovito brz razvoj drustava a ima i dobrog unosa. Samo danas sam imao i svog najdrazeg pomocnika na pcelnjaku. Vjeruj mi kada mi je kcerka samnom na pčelinjaku da od radosti neznam sta sam gledao a sta ne. Puno pitanja mi postavlja za kratko vrijeme, a ja joj odgovaram na sto jednostavni nacin da bi me bolje razumila. Kada supruga donese kahvu pita sta smo uradili ja samo slijezem ramenima jer zaista se nemogu sjetitista sam u kojoj koš vidjeo. Evo koja i slikica sa "HS" pčelnjaka.
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Ovo je jedna staklena kosnica u koju cu ubrzo naseliti prirodni roj jedan amozda i dva.

slika

Pozzzzzzzzz
Kisik je pronađen tek 1874. Nije utvrđeno kako su ljudi disali prije toga...
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

postar je napisao/la:Prvo da vas pozdravim i da se još jednom zahvalim Dini na predavanju i samom dolakom u moj mali gradič Brezu. Zaista je predavanje bilo na jednom dostojnom nivou. Nego Senade ako bogda imao bi zelju da i tebe vidim u Brezi na jednom od ovakvih predavanja ali strogo o proizvodni matica a ostalo ce dođe samo po sebi.
Pozzzzzzzzzzzzzzzz
Hvala na ponudi , akobogda kada se steknu uslovi mislim da neće bitiproblem. Trenutno ja nisam spreman za tako širok auditorijum. Nemam laptop, te proektor , itd.
Uglavnom koga god interesuje kako ja uzgajam matice bez ikakvog ustručavanja može doći na pčelinjak , sve što imam stoji na raspolaganju .

Nedavno sam imao neke pčelare koji su se interesovali za uzgoj matica , matičnu mliječ i polen. Pčelarskim pričama nikad kraja ,,,,,

NAjinteresantnije mi je kad dođu oni malo stariji, pa onako stidljivo počnu zapitkivat misle da sam ja od onih pčelara koji kada mu neko dođe, odmah spušta poklopac na košnicu.

Hasane hvala na ponudi, i još nešto kada budeš mjenjo tu maticu koju si dobio iz njemačke nemoj je ubijat nekako da se dogovorimo da je ja preuzmem ( imam dajdžu u podlugovima pa bi se nekako dogovorili) ili da ti platim ili da ti dam mlade moje matice.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
postar
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 232
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 22:26
Lokacija: Breza/ Sarajevo

Post Postao/la postar »

Senade razmišljao sam da u 2 nukleusa stavim jednodnevno leglo sa 2 do 3 okvira pčele nešto hrane i polena.
Kada povuku maticnjake da ih iskoristim i da onda dadnem prijateljima koji su zainteresirani. Dali je to dobro ili mi ims reci neki drugi nacin. Drugo ja prodajem samo visak meda ako ga imam, a matice i sve drugo sto mogu pomoci samo mogu pokloniti. Kolko se ja sjecam da sam tebi prvom i obecao. Nego evo ti moj kntakt telefon 061-934-008 pa proslijedi dajđi da se cujemo a za ostalo nece biti problem. Pozzzzzzz
Kisik je pronađen tek 1874. Nije utvrđeno kako su ljudi disali prije toga...
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Post Postao/la Mungos1212 »

senad je napisao/la:Uglavnom koga god interesuje kako ja uzgajam matice bez ikakvog ustručavanja može doći na pčelinjak , sve što imam stoji na raspolaganju .

Nedavno sam imao neke pčelare koji su se interesovali za uzgoj matica , matičnu mliječ i polen. Pčelarskim pričama nikad kraja ,,,,,

NAjinteresantnije mi je kad dođu oni malo stariji, pa onako stidljivo počnu zapitkivat misle da sam ja od onih pčelara koji kada mu neko dođe, odmah spušta poklopac na košnicu.
Ja dolazim sa kamerom uskoro pa budi spreman. Javit ću ti jer imam još 4 poziva za snimanje ali ja bi tebi najrađe došao. Ovi ostali su za lovu a meni najdraži đabni posjet. Šta ćeš takav sam. Nije lova nikada bila ono glavno. Jedino mi je sa jednim koji je malo močniji i dobar je čovjek pa njega ne bi iznevjerio a to je Muslić Izet. Izdao je knjigu i nije zadovoljan nikakvim fušerajem. Majstor
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

postar je napisao/la:slika

Ovo je jedna staklena kosnica u koju cu ubrzo naseliti prirodni roj jedan amozda i dva.
Pozzzzzzzzz
Hasane kako ćeš riješiti zaštitu od sunca za tu staklenu košnicu.

Na tu staklenu košnicu nebi smila da padne zraka sunca unutra bi sve bilo sprženo
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
postar
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 232
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 22:26
Lokacija: Breza/ Sarajevo

Post Postao/la postar »

slikaslikaslika

Senade ovo ce ici u prostoriju, nesto kao apisari.

slikaslikaslika

slikaslikaslika
Kisik je pronađen tek 1874. Nije utvrđeno kako su ljudi disali prije toga...
Avatar
Mungos1212
Čita i piše, dobar
Postovi: 170
Pridružen/a: 08 pro 2008, 11:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Post Postao/la Mungos1212 »

Odlično
Ja bih predložio da preradiš držač saća i da bude fleksibilan tako da možeš razlistati saće da nađeš maticu. Postoji još jedna mogučnost tj pogledaj sliku

slika
slika

Ili bilo koja ideja da imaš pokretno saće. Bar bi ja tako uradio kada već pravim košnicu za pokazivanje. Kada je napuniš hoćemo slike a po mogućnosti i na youtube

Ideja je originalna i podržavam je u svakom slučaju
Bravo
http://medino.com.ba/

I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
Avatar
postar
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 232
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 22:26
Lokacija: Breza/ Sarajevo

Post Postao/la postar »

Dino hvala na podrsci a i svjetima. Smatram da je preduboka za takav zahvat jer tezina i duzina saca bi se lomila na najmanjoj greski vađenja na pregledanju tih ramova. Isao sam na to da bude kolko tolko prirodno, pa da mogu pratiti vremensku izgradnju saca, procenat varoe u odnosu na "HS" košnice a i ostala događanja tokom same zime. Ako imas jos nesto da predlozis slobodno kazi dok nisam naselio pcelu jer gdje tuje da trka odradi roj ako me i ona ne iznenadi. Pozzzz
Kisik je pronađen tek 1874. Nije utvrđeno kako su ljudi disali prije toga...
Odgovorite