Obavjest!

Sve u vezi pčelarstva
Odgovorite
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Obavjest za učesnike i korisinke ovog foruma da ukategoriji KUPUJEM mogu vršiti oglašavanje kupnje isključivo što je vezano za pčelarstvo.

Napomenut ću neke stvari koje su vezane za pčelarstvo a ostale se podrazumjevaju.

- stolarske mašine svih namjena
- bušilice za bušenje okvira
- mlinovi/mašine za mljevenje šećera za pogače
- mješalice za mješanje pogača
- mašine za punjenje meda
- prikolice za seljenje pčela
- razne inovacije u vezi praktičnog pčelarstva



Svi oglasi koji nisu vezani za pčelarstvo mogu biti objavljeni uz saglasnost administracije !
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
poštar
Čita, piše dovoljno
Postovi: 25
Pridružen/a: 20 stu 2008, 20:55
Lokacija: Breza

Post Postao/la poštar »

Kupujem prikolicu za selenje pčela, ali da nije skupa.
Nekad i sreča nije para vreča
ELMIR
Čita, piše dovoljno
Postovi: 41
Pridružen/a: 27 sij 2010, 10:26

Post Postao/la ELMIR »

kupujem aparat za proizvodnju matica pa ako ima neko polaovan ili nov nek se javi
Avatar
postar
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 232
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 22:26
Lokacija: Breza/ Sarajevo

Post Postao/la postar »

eso je napisao/la:kupujem nastavke polu nastavke i ramove ........
Kod mog druga mozes naruciti nastavke po 9 km.
Kisik je pronađen tek 1874. Nije utvrđeno kako su ljudi disali prije toga...
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

ELMIR je napisao/la:kupujem aparat za proizvodnju matica pa ako ima neko polaovan ili nov nek se javi
JA imam jedan nicot za prodat (jedan sam prodao) sa novim osnovama matičnjaka .

Nicot je korišten stim što dajem nove osnove matičnjaka što je najvažnije u tom sistemu.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

senad je napisao/la:
ELMIR je napisao/la:kupujem aparat za proizvodnju matica pa ako ima neko polaovan ili nov nek se javi
JA imam jedan nicot za prodat (jedan sam prodao) sa novim osnovama matičnjaka .

Nicot je korišten stim što dajem nove osnove matičnjaka što je najvažnije u tom sistemu.
Poštovanje Senade!
Koji je Nikot (1 ili 2), je li baš sve kompletno i koliko košta?
Pozdrav!
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

SEVDA(H)LIJA je napisao/la:
senad je napisao/la:
ELMIR je napisao/la:kupujem aparat za proizvodnju matica pa ako ima neko polaovan ili nov nek se javi
JA imam jedan nicot za prodat (jedan sam prodao) sa novim osnovama matičnjaka .

Nicot je korišten stim što dajem nove osnove matičnjaka što je najvažnije u tom sistemu.
Poštovanje Senade!
Koji je Nikot (1 ili 2), je li baš sve kompletno i koliko košta?
Pozdrav!
Sad si me našo..... vjeruj da ja neznam šta je nicot 1 a šta nikot2.... pojasni mi malo... da nebi nagađao i surfao po google. :) )))
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
ELMIR
Čita, piše dovoljno
Postovi: 41
Pridružen/a: 27 sij 2010, 10:26

Post Postao/la ELMIR »

senade kolko kosta taj aparat i imasli dami prodas oko pedeset ramova sa izradenim osnovama ili ako ti nemas imal neko da prodaje tako osnove
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

ELMIR je napisao/la:senade kolko kosta taj aparat i imasli dami prodas oko pedeset ramova sa izradenim osnovama ili ako ti nemas imal neko da prodaje tako osnove
Cijena je kataloška , ima ovdje negdje na forumu de malo prosurfaj + poštarina 50% , Već sam jedan prodao u kompletu .

Što se tiče izrađeni osnova , neznam zašto to tražiš , veća ti je korist da u toku razvoja društva dodaješ satne osnove,

JA nemam takvih satni osnova,,,,,,
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

senad je napisao/la:
SEVDA(H)LIJA je napisao/la:
senad je napisao/la:JA imam jedan nicot za prodat (jedan sam prodao) sa novim osnovama matičnjaka .

Nicot je korišten stim što dajem nove osnove matičnjaka što je najvažnije u tom sistemu.
Poštovanje Senade!
Koji je Nikot (1 ili 2), je li baš sve kompletno i koliko košta?
Pozdrav!
Sad si me našo..... vjeruj da ja neznam šta je nicot 1 a šta nikot2.... pojasni mi malo... da nebi nagađao i surfao po google. :) )))
Poštovanje!

Nicot 1 i 2 su pobiljšane verzije Jentera. Jentera odavno imam. Osnovna razlika je u tome što kod Nicota prenosiš odjednom i ćeliju s larvicom i čahuru početka matičnjaka, a kod Jentera prenosiš ćeliju s larvicom pa je umećeš u čahuru i tek onda sve u ram. Ama, šuti, brate rođeni, evo četiri dana belajišem zbog tog Nicota. Kupila mi ga rodica u Austriji pa sto belaja. Prodali joj go aparat, a sad hoće da joj posebno utrpaju dijelove Jentera, koji ne pašu Nicotu. Mislio sam da su "Švabe" pedantne i odgovorne, ali... Vratio sam ga nazad pa neka se autobusom navozika taj nesretni Nicot dok ga ne kompletiraju jer su mi poslali prazan, a sad hoće rodici da utrpaju čahure i ćelije od Jentera, što bi bilo kao da čovjeku za mercedes uvaljuješ fićine dijelove i još ga ubjeđuješ da je sve uredu. Eto.
Pozdrav!
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

SEVDA(H)LIJA je napisao/la:
senad je napisao/la:
SEVDA(H)LIJA je napisao/la: Poštovanje Senade!
Koji je Nikot (1 ili 2), je li baš sve kompletno i koliko košta?
Pozdrav!
Sad si me našo..... vjeruj da ja neznam šta je nicot 1 a šta nikot2.... pojasni mi malo... da nebi nagađao i surfao po google. :) )))
Poštovanje!

Nicot 1 i 2 su pobiljšane verzije Jentera. Jentera odavno imam. Osnovna razlika je u tome što kod Nicota prenosiš odjednom i ćeliju s larvicom i čahuru početka matičnjaka, a kod Jentera prenosiš ćeliju s larvicom pa je umećeš u čahuru i tek onda sve u ram. Ama, šuti, brate rođeni, evo četiri dana belajišem zbog tog Nicota. Kupila mi ga rodica u Austriji pa sto belaja. Prodali joj go aparat, a sad hoće da joj posebno utrpaju dijelove Jentera, koji ne pašu Nicotu. Mislio sam da su "Švabe" pedantne i odgovorne, ali... Vratio sam ga nazad pa neka se autobusom navozika taj nesretni Nicot dok ga ne kompletiraju jer su mi poslali prazan, a sad hoće rodici da utrpaju čahure i ćelije od Jentera, što bi bilo kao da čovjeku za mercedes uvaljuješ fićine dijelove i još ga ubjeđuješ da je sve uredu. Eto.
Pozdrav!
Sevdah ,,, mislim da je do tebe greška,,,, halali da ti pojasnim...

Prvo JENTER SISTEM nema nikakve veze sa nicotom, Ti pod nicot 1 ili 2 trpaš jenter što nema smisla tako nazivati . Poboljšanje sistema nema nikakve veze ako ga nazivaš nicot 1 pa onda kažeš d aje nicot 2 poboljšana verzija ...

Znači NICOT nema nikakvu vezu sa JENTEROM osim što vršimo presađivanje larvi zajedno sa čahurom.....

NICOT sistem je francuski dok je JENTER Njemački. JENTER sistem je nešto što se prvo pojavilo u svjetu i za taj izum dobio je niz priznanja i neprikosnoven je u tom poslu,,, NICOT sistem je nastao kao odgovor jenteru, da se sve to može pojednostaviti i da nema mnogo djelova.

Prvobina zamisao JENTERA je da koliko toliko približi prirodnim uslovima , mada je to sve plastika pa je ostavio da se dno mora utisnuti u onu tačku na satnoj osnovi gdje je najudaljenije , gdje matica polaže jaje, znači pokrentno dno imalojena sebi rupu koju je trebalo začepiti radiličkim dnom od voska i to pravilno, ( ovo je bio jedan možda više nedostatak jer su nastajalče komplikacije ) ,,e zašto tiovo pojašnjavam ,,za ovaj prvi jenterov sistem možemo reći da je broj 1 a broj 2 je novija verzija gdje je pokretno dno zatvoren , znači sve je od plastike i nema više potrebe da pčelar interveniše , sa voskom..... Ako si mislio na ovo što ja pkušavam da ti objasnim onda možemo reći da postoji JENTER 1 i 2 a nikako NICOT 1 i 2 pa se onda pravi konfuzija ...

Kataloški JENTER SISTEM se prodaje u kompletu osim viklera, zbog toga što vikler i nije toliko bitan,,, dok NICOT sistem se kataloški prodaje u djelovima,
Kaseta NC kom 1
osnova matičnjaka 110 komada
nosač osnove matičnjaka ,,,, po želji (akoje za vlastite potrebe onda 40 kom
nosač-nosača matičnjaka.....po želji ( ako je za vlastite potrebe onda je 40 kom
vikleri,,,,,,,,po želji ( ako je za vlastite potrebe onda je 40 kom)

Ja dobavljam iz Švedske i ima kataloge od dvije firme koje se bave prodajom i samo pošaljem kataloške broje -- cijene su manje više iste,,, kad izađe novi katalog ja ga obavezno bijam.....

Isto tako i JENTER se može kupiti u djelovima........
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
ELMIR
Čita, piše dovoljno
Postovi: 41
Pridružen/a: 27 sij 2010, 10:26

Post Postao/la ELMIR »

senade kolko kosta tvoj taj aparat
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

ELMIR je napisao/la:senade kolko kosta tvoj taj aparat
U kompletu NICOT 135 km, ako je bez viklera onda umanjiti za tu vrijednost.

NC kaseta 1 komad
OSnove matičnjaka 110 nove neupotrebljavano
NOsač osnova matičnjaka 40
Fiksni nosač-nosača matičnjaka 40

( sa ili bez viklera 40 komada)

kako sve to izgleda pogledaj ovdje;

viewtopic.php?id=9

na slici je prikazano i dio koji nije bitan jer se odnosi na inkubator ....
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

senad je napisao/la:
SEVDA(H)LIJA je napisao/la:
senad je napisao/la:Sad si me našo..... vjeruj da ja neznam šta je nicot 1 a šta nikot2.... pojasni mi malo... da nebi nagađao i surfao po google. :) )))
Poštovanje!

Nicot 1 i 2 su pobiljšane verzije Jentera. Jentera odavno imam. Osnovna razlika je u tome što kod Nicota prenosiš odjednom i ćeliju s larvicom i čahuru početka matičnjaka, a kod Jentera prenosiš ćeliju s larvicom pa je umećeš u čahuru i tek onda sve u ram. Ama, šuti, brate rođeni, evo četiri dana belajišem zbog tog Nicota. Kupila mi ga rodica u Austriji pa sto belaja. Prodali joj go aparat, a sad hoće da joj posebno utrpaju dijelove Jentera, koji ne pašu Nicotu. Mislio sam da su "Švabe" pedantne i odgovorne, ali... Vratio sam ga nazad pa neka se autobusom navozika taj nesretni Nicot dok ga ne kompletiraju jer su mi poslali prazan, a sad hoće rodici da utrpaju čahure i ćelije od Jentera, što bi bilo kao da čovjeku za mercedes uvaljuješ fićine dijelove i još ga ubjeđuješ da je sve uredu. Eto.
Pozdrav!
Sevdah ,,, mislim da je do tebe greška,,,, halali da ti pojasnim...

Prvo JENTER SISTEM nema nikakve veze sa nicotom, Ti pod nicot 1 ili 2 trpaš jenter što nema smisla tako nazivati . Poboljšanje sistema nema nikakve veze ako ga nazivaš nicot 1 pa onda kažeš d aje nicot 2 poboljšana verzija ...

Znači NICOT nema nikakvu vezu sa JENTEROM osim što vršimo presađivanje larvi zajedno sa čahurom.....

NICOT sistem je francuski dok je JENTER Njemački. JENTER sistem je nešto što se prvo pojavilo u svjetu i za taj izum dobio je niz priznanja i neprikosnoven je u tom poslu,,, NICOT sistem je nastao kao odgovor jenteru, da se sve to može pojednostaviti i da nema mnogo djelova.

Prvobina zamisao JENTERA je da koliko toliko približi prirodnim uslovima , mada je to sve plastika pa je ostavio da se dno mora utisnuti u onu tačku na satnoj osnovi gdje je najudaljenije , gdje matica polaže jaje, znači pokrentno dno imalojena sebi rupu koju je trebalo začepiti radiličkim dnom od voska i to pravilno, ( ovo je bio jedan možda više nedostatak jer su nastajalče komplikacije ) ,,e zašto tiovo pojašnjavam ,,za ovaj prvi jenterov sistem možemo reći da je broj 1 a broj 2 je novija verzija gdje je pokretno dno zatvoren , znači sve je od plastike i nema više potrebe da pčelar interveniše , sa voskom..... Ako si mislio na ovo što ja pkušavam da ti objasnim onda možemo reći da postoji JENTER 1 i 2 a nikako NICOT 1 i 2 pa se onda pravi konfuzija ...

Kataloški JENTER SISTEM se prodaje u kompletu osim viklera, zbog toga što vikler i nije toliko bitan,,, dok NICOT sistem se kataloški prodaje u djelovima,
Kaseta NC kom 1
osnova matičnjaka 110 komada
nosač osnove matičnjaka ,,,, po želji (akoje za vlastite potrebe onda 40 kom
nosač-nosača matičnjaka.....po želji ( ako je za vlastite potrebe onda je 40 kom
vikleri,,,,,,,,po želji ( ako je za vlastite potrebe onda je 40 kom)

Ja dobavljam iz Švedske i ima kataloge od dvije firme koje se bave prodajom i samo pošaljem kataloške broje -- cijene su manje više iste,,, kad izađe novi katalog ja ga obavezno bijam.....

Isto tako i JENTER se može kupiti u djelovima........
Poštovanje!
Lijepo, bogami. Ti meni prvo zatraži halal, a onda mi cijelu teraviju održa, koju ja već odavno znam. Ja vrlodobro znam značenje riječi i nigdje ne "trpam", kako ti kažeš, Jenter pod Nicot, i još me prekoravaš da to "nema smisla". Što se tiče Nicota 1 i 2, ja nisam rekao da sam vidio dvije verzije, niti da je, kako ti navodiš da sam rekao, Nicot 2 poboljšana verzija, nego VERZIJE (pročitaj tekst ponovo), no negdje jesam u literaturi pročitao da postoje te dvije verzije (i samo tu može biti moja uslovna pogreška) i zato i jesam rekao rodici da mi pošalje KOMPLET oba Nicota ako budu dvije verzije, ali ja u svom tekstu ne govorim o dva Nicota, nego o uopštenoj prednosti Nicota nad Jenterom, tj. o poboljšanoj verziji. Znam i to da se Nicot prodaje u dijelovima, ali je rodica tražila komplet, kako sam joj ja rekao, a oni joj dostavili samo kasetu i onda su je, jer na lageru nisu imali ostalo, ubjeđivali da kupi dijelove Jentera za Nicot, što nikako ne ide. Znam i za, uslovno rečeno, dva Jentera, kako sad ti kažeš, mada to ne postoji pod takvim nazivom. Dalje, prvo mi kažeš da Jenter nema NIKAKVE veze s Nicotom (kako to?!), a onda sam sebe demantuješ pa kažeš da ima jer i ima:plastični su aparati, proces rada isti, ne diraju se larvice, prenose se zajedno s ćelijom, itd., mada ja nigdje nisam ni rekao da IMAJU veze, nego da je Nicot samo poboljšana verzija, a to ti kaže i g-din Ferid Velagić u svojoj knjizi "Zamjena i dodavanje matica", na str. 30. t. 4., i str. 31. On tu pojašnjava "amaterske načine proizvodnje matica" te spominje rad s Jenterom pa onda doslovno kaže: "...usavršen je novi sistem za proizvodnju matica takozvani NICOT. Ovaj sistem ima nekoliko prednosti nad sistemom Karla Jentera." Eto, moj Senade od Bosne. E sad ti meni halali ako imaš za što jer ti si, a ne ja upotrebljavao riječi: trpati, nemati smisla, nemati veze itd., a priznaćeš da su to ipak malo "tvrđe" riječi za prijateljski razgovor. Uostalom, kad mi trebadne predavanje sličnog tipa, ja ću ga sam potražiti, ali - neće mi trebati.
Pozdrav!
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

SEVDA(H)LIJA je napisao/la:Poštovanje Senade!
Koji je Nikot (1 ili 2), je li baš sve kompletno i koliko košta?
Pozdrav!
OVo citirano sevdahlija si ti napisao i zbog ovih tvoji riječi sam dao obrazloženje ne isključivo radi tebe nego i drugih koji budu sebi uzimali aparate za uzgoj matica da nebi griješili..

Ako sam te uvrijedio mojim pisanjem ja sve povlačim što sam rekao i evo ne tebe je red da MI pojasniš šta je to NICOT ili kako si ti napisao Koji je NICOT (1 ili 2).

Dobro obrati pažnju na ovo tvoje pitanje ...(.Koji.)....... nicot

Hajd pojasnimi pa da krenem ispočetka onako kako nebi uvrijedio tvoju malenkost . Evo spreman sam da ja od tebe naučim i spreman sad da prihvatim sva tvoja predavanja više štujem stanje sa terena nego iz neke knjige.
Molim te pojasni šta je to NICOT 1 ili 2

U vom citatu ferid nije rekao i donekle si se i ti ispravio

...
SEVDA(H)LIJA je napisao/la:.nego da je Nicot samo poboljšana verzija, a to ti kaže i g-din Ferid Velagić u svojoj knjizi "Zamjena i dodavanje matica", na str. 30. t. 4., i str. 31. On tu pojašnjava "amaterske načine proizvodnje matica" te spominje rad s Jenterom pa onda doslovno kaže: "...usavršen je novi sistem za proizvodnju matica takozvani NICOT.
znači ferid je rekao da je ....usavršen novi sistem.... a nije rekao NICOT 1 ili 2

Molim bez i kakve ljutnje ( ovo je forum da svi ponešto naučimo i razmjenimo mišljenje što i ti sam potenciraš ) ,,, tražim da mi pojasniš sve da ne bi bilo zabune a pogotovo nebih da se ljutiš ...a mislim da nemaš niti jednog razlog.....

Hoću pojašnjenje.....


Sretno...............
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
ROSULJAC
Čita, piše dovoljno
Postovi: 38
Pridružen/a: 14 vel 2010, 16:00
Lokacija: Srbija

Post Postao/la ROSULJAC »

Poštovane kolege.
Listajući Forum naišao sam na interesantnu spravicu za doziranje Oksalne kiseline. Izgleda kao neki špric sa poprešnom ručicom povezan crevom za flašu. Mislim da je objašnjenje bilo da je kupljeno u PIP-u ,nije rečeno u kom mestu i po kojoj ceni. Kako sam zainteresovan da je imam kako bi je i ja koristio. Interesuje me kako je moguće nekako da dođem do nje.
Pozdrav iz Vlasotinca.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

ROSULJAC je napisao/la:Poštovane kolege.
Listajući Forum naišao sam na interesantnu spravicu za doziranje Oksalne kiseline. Izgleda kao neki špric sa poprešnom ručicom povezan crevom za flašu. Mislim da je objašnjenje bilo da je kupljeno u PIP-u ,nije rečeno u kom mestu i po kojoj ceni. Kako sam zainteresovan da je imam kako bi je i ja koristio. Interesuje me kako je moguće nekako da dođem do nje.
Pozdrav iz Vlasotinca.
Ako misliš na ovo :

slika

trebao bi kontaktirati Sulejmana pčelara ovdje
http://www.facebook.com/profile.php?ref ... 1192071774
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
ROSULJAC
Čita, piše dovoljno
Postovi: 38
Pridružen/a: 14 vel 2010, 16:00
Lokacija: Srbija

Post Postao/la ROSULJAC »

Hvala Senade, upravo sam na to mislio.

Pozdrav.
ELMIR
Čita, piše dovoljno
Postovi: 41
Pridružen/a: 27 sij 2010, 10:26

Post Postao/la ELMIR »

imal ko da prodaje rucnu presu za vosak i kolko kosta ta presa pozz svima na forumu
Avatar
elmo
Čita, piše dovoljno
Postovi: 77
Pridružen/a: 10 stu 2009, 09:36
Lokacija: Priluk-Zivinice

Post Postao/la elmo »

i ja sam se interesovao i nasao sam u Brckom samo mi trenutno poskupa pa je nisam ni uzeo a kosta 250 eura....
pozzz.....elmo
Morate vjerovati u sebe jer ste katkad jedina osoba koja vjeruje u vaš uspjeh.
Tim Blixseth
ELMIR
Čita, piše dovoljno
Postovi: 41
Pridružen/a: 27 sij 2010, 10:26

Post Postao/la ELMIR »

ELMO IMAS NEKI BROJ TEL DA MOGU POZVAT HVALA TI NA INFORMACIJI POZZ
Avatar
elmo
Čita, piše dovoljno
Postovi: 77
Pridružen/a: 10 stu 2009, 09:36
Lokacija: Priluk-Zivinice

Post Postao/la elmo »

firma je iz Srbije a ima ispostavu u Brckom www.evrotom.com a broj tel. u Brckom je 049/340-443
pozz elmo
Morate vjerovati u sebe jer ste katkad jedina osoba koja vjeruje u vaš uspjeh.
Tim Blixseth
ELMIR
Čita, piše dovoljno
Postovi: 41
Pridružen/a: 27 sij 2010, 10:26

Post Postao/la ELMIR »

elmo je napisao/la:firma je iz Srbije a ima ispostavu u Brckom www.evrotom.com a broj tel. u Brckom je 049/340-443
pozz elmo
HVALA ELMO NA INFORMACIJAMA POZZ
_dexter_
Samo čita
Postovi: 7
Pridružen/a: 30 svi 2011, 17:57

Re: Obavjest!

Post Postao/la _dexter_ »

Da li mi neko moze odgovoriti, gdje i na kojem mjestu u Sarajevu se moze nabaviti osnovna pcelarska oprema poput zastite i osnovnog neophodnog pribora__??
unaprijed zahvaljujem
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Obavjest!

Post Postao/la zvones »

_dexter_ je napisao/la:Da li mi neko moze odgovoriti, gdje i na kojem mjestu u Sarajevu se moze nabaviti osnovna pcelarska oprema poput zastite i osnovnog neophodnog pribora__??
unaprijed zahvaljujem
PIP Pijačna do broja 78 , žuta zgrada , tel. 33/463 528 .Skretanje u Pijačnu ulicu je iza DP marketa , jedna raskrsnica prije Energoinvesta na Stupu . Slabije su snabdjeveni
nego ranije .Nešto opreme ima i u Poljoopremi u Rajlovcu ali je ćini mi se skupa . Ima po Sarajevu još nekoliko manjih prodavnica ,jedna je u pokrajnoj uličici preko puta
Valtera Perića ( između Rajfajzen banke i samoposluge Drvoprometa ) ; na starom Stupu , prostor stare zadruge gdje je sada trgovina Stanić i koliko znam ima prodavnica
na starom putu prije Blažuja skretanje iza Pravoslavne crkve .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Odgovorite