Januar-Sječanj

Avatar
elmo
Čita, piše dovoljno
Postovi: 77
Pridružen/a: 10 stu 2009, 09:36
Lokacija: Priluk-Zivinice

Re: Januar-Sječanj

Post Postao/la elmo »

Stipo je napisao/la:Elmo slabo sam vidio na prvoj slici i sada vidim da to nije vrijesak nego nešto drugo.
Stipo ovo se kod nas zove vrijes i ima ga po sumama borovim i hrastovim a sad dali je isto vrijes i vas hercegovacki vrijesak to ne znam a ako imas sliku vaseg vrijeska postavi je pa da vidim i ja vrijesak ,jer ni cvjetanje se ne podudara a to znam po vasoj prici u vrijeme kad ste pisali da vozite na vrijeskovu pasu ovaj nas vrijes opste ne cvate.
Morate vjerovati u sebe jer ste katkad jedina osoba koja vjeruje u vaš uspjeh.
Tim Blixseth
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Januar-Sječanj

Post Postao/la Stipo »

elmo je napisao/la:
Stipo je napisao/la:Elmo slabo sam vidio na prvoj slici i sada vidim da to nije vrijesak nego nešto drugo.
Stipo ovo se kod nas zove vrijes i ima ga po sumama borovim i hrastovim a sad dali je isto vrijes i vas hercegovacki vrijesak to ne znam a ako imas sliku vaseg vrijeska postavi je pa da vidim i ja vrijesak ,jer ni cvjetanje se ne podudara a to znam po vasoj prici u vrijeme kad ste pisali da vozite na vrijeskovu pasu ovaj nas vrijes opste ne cvate.
Pogledaj na dnu ove stranice ima nekoliko slika vrijeska. Na slikama je prikazan crveni vrijesak mada kod mene još ima i bijeli koji je nešto višeg rasta, Kasnije cvate pa ga nisam ni slikao.
http://www.pcelarstvo-nahl.com/forum/vi ... t=165#wrap
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
dalibor
Čita, piše dovoljno
Postovi: 20
Pridružen/a: 12 stu 2010, 23:55
Lokacija: Kiseljak

Re: Januar-Sječanj

Post Postao/la dalibor »

Elmo, Stipo

U Sredisnjoj Bosni se naziv "vrijes, vris, vrisinje" odomaćio za sve niske drvenaste zbunove, pa tako sam cuo da na Rostovu beru vrisinje (borovnicu)

Biljka na slici koju si postao ima latinski naziv "Erica carnea", po Umeljicu crnjusa ili zimocvijet, ali ne cudi da je u narodu zovu vrijes.

Bio sam danas u Modriči, izuzetno topao dan mozda oko 16 do 17 stupnjeva celzijevih (Azem će reći preciznije). Vidio sam da prilično unose pelud i to dvije vrste. Bijeložuti je vjerojatno s lijeske, te žutonarandžasti - ne znam od čega
Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Re: Januar-Sječanj

Post Postao/la keno83 »

evo ja danas tek odradio tretman oksalnom, pcele vesele, letaju jako mnogo, cak i nesto polena negdje nalaze, sve zasad zive i zdrave, nisam primjetio da im fali hrane, i nista sada cekamo dalje sta ce se desavat..
Avatar
IZET
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 367
Pridružen/a: 10 sij 2010, 10:56
Lokacija: zivinice

Re: Januar-Sječanj

Post Postao/la IZET »

Azem je napisao/la:
IZET je napisao/la:Danas pravi proljetni dan. Pčele masovno izlijeću čiste podnice ali bogami i unose i polen. Na dvjema košnicama sam primjetio slabiju aktivnost pa sam ih otvorio. Bilo je to "pet do dvanajst" jer sam otkrijo da pčele nejmaju hrane i pored dvije pogače sa kojim sam ih zazimijo i njih su opuhale.Pčele su bile pred ugibanjem jer nije bilo ni kapi meda. Smatram da su doživjele tihu grabež jer je nemoguće da do sada nestane hrane ijako znam da im nisam ostavio baš neke velike zalihe. Kako god spasio sam im život za sada. Dodao sam im po 2 pogače ali slaba je to vajda. :cry:
Imaš li ram hrane u rezervi, sa dvije pogače to bi bilo već nešto.
Azeme nažalost nejmam rezerve meda u saću sve sam izvrco a to nije bilo mnogo ali ću morati dodavati redovno pogače do prve paše. :?
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Januar-Sječanj

Post Postao/la senad »

Pčelinja radost. Toplo vrijeme u januaru izmamilo je pčele van ..Bilo je unosa polena.
http://www.youtube.com/watch?v=iIJ5PYflvMg
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
mirzet
Čita i piše, dobar
Postovi: 148
Pridružen/a: 15 vel 2010, 21:16

Re: Januar-Sječanj

Post Postao/la mirzet »

dobro vece kolege evo i mene na ovom novom forumu,kod mene za sad su sva drusta ziva i zdrava fala bogu.
jucer sam im dao vitaminske pogace jer nemaju bas dovoljno meda.pozdrev
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: Januar-Sječanj

Post Postao/la Samir »

Kod mene jedno je već na izmaku ostale su sve dobro Bogu fala.
Nakon 11 dana kontrola prirodnog pada varoe stanje 9,5,3,1,1 ostalih 5 za sada ništa.
Prilikom osluškivanja na jednom sam zaključio po zvuku da nema matice. U subotu sam vršio neke korekcije oko hrane, ali na jednom nisam mogao nikako riješit. Kao što sam rekao u subotu sam vršio neke korekcije tako zavirim da vidim imal matica kad tamo ima leglo a pošto je obilježena lahko sam je vidio, al nema hrane dostupne i nisam uspio nikako riješit taj problem da nebi sad duljio i širio.Tek juče dođe mi od dole u glavu i iskoristim priliku da u prepravljeni zbijeg ubacim okvir sa medom nakon desetak minuta zvuk milina božija.
Odgovorite