Internacionalni sajam pčelarstva i pčelarske opreme BEE-F

Ovdje možete ostaviti poruke vezano za proizvođače pčelarske opreme i ostalo
BEE FEST
Samo čita
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 srp 2010, 15:19

Internacionalni sajam pčelarstva i pčelarske opreme BEE-F

Post Postao/la BEE FEST »

Poštovani pčelari,


Obraćamo vam se s pozivom da učestvujete na 8. Internacionalnom sajmu pčelarstva i pčelarske opreme BEE-FEST, Dani pčelarstva - Sarajevo 2010., koji će se održati u Sarajevu od 01. do 05. septembra ove godine. Sajam se održava „pod otvorenim nebom“ na centralnom trgu u Sarajevu kojega dnevno posjeti više hiljada turista i stanovnika Sarajeva i BiH. To je izvrsna prilika da se kupcima ponudi kvalitetan med, oprema za pčelarstvo i literatura. U okviru Sajma organizuje se i program edukacije pčelara i razmjena iskustava. Dosta o Sajmu možete pročitati na našoj web stranici http://www.bee.tea-fest.ba

Pozivamo udruženja pčelara da posjete Sajam kao organizovana grupa pčelara posebno u subotu, 4. septembra kada je Dan edukacije pčelara.

U slučaju da niste zainteresovani učestvovati na obvogodišnjem Sajmu, molimo vas da ovaj e-mail proslijedite drugim pčelarima u vašem okruženju.


S poštovanjem




DIREKCIJA BEE FEST


Naši kontakti su:



BEE FEST

SAJAM PLEČARSTVA I PČELARSKE OPREME

DANI PČELARSTVA

Ul. Sarači bb, Morića han

71000 Sarajevo

Bosna i Hercegovina

Tel/fax: 00387 33 238 567

GSM ++387 61 100 415

http://www.bee.tea-fest.ba

e-mail: bee@tea-fest.ba
Zadnja izmjena: BEE FEST, dana/u 03 srp 2010, 15:25, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Fino za ovo obavještenje,,

Bilo bi dobro detaljno razraditi aktivnosti,, tokom sajma i postavitiovdje a i na vašem web site . Do sada niste imali detaljno razrađeno,,, i šture su infromacije

-cijene koštanja ,,detaljno šta se pod timpodrazumjeva,,šta sve ulazi u tu cijenu ,,,,
npr,, da li je obezbjeđena električna enrgija za frižidere,, stolovi,, nastrešnice,,itd,,

U edukacionom djelu razraditi tačnu satnicu sa predavačima i tema itd,,,,,


Lično ,,,, prošle godien a i raniji nisam zadovoljan sa razrađenim planovim,, a to je bar lako,,,,

Sve ovo napominjem iz razloga da svi oni novi koji žele da izlažuna sajmu imaju kvalitetnu informaciju...

Sretno!
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Bilo bi dobro da se termin pomjeri od 15-20.09
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
pasha
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 11 ožu 2010, 09:10
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la pasha »

senad je napisao/la:Bilo bi dobro da se termin pomjeri od 15-20.09
Potpisujem, ovako sigurno neći čak ni posjetiti sajam!
"...iz utroba njihovih izlazi piće različitih boja koje je lijek ljudima. To je uistinu dokaz za ljude koji razmišljaju." (An-Nahl,69)
dr_kong
Čita i piše, dobar
Postovi: 186
Pridružen/a: 04 svi 2010, 10:28

Post Postao/la dr_kong »

Zna li netko hoce li biti nekog od proizvodjaca opreme na tom sajmu, da se moez nesot nabaviti ako bude....
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Bude opreme i može se kupiti osnovne potrepštine
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
BEE FEST
Samo čita
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 srp 2010, 15:19

Post Postao/la BEE FEST »

Poštovani Senade,
hvala na dobronamjernim sugestijama. Direkcija Sajma razmatra mogućnost pomjeranja datuma početka Sajma zbog vjerskog praznka. U tom kontekstu jako puno bi nam značilo misljenje vecine pčelara koji se javljaju na Forumu. Možemo li Vas zamoliti da podstaknete tu diskusiju.
Što se tice Vaših prijedloga u vezi Programa itsl. napominjem da programe redovno objavljujemo nakon sto se do u detalje utvrde ucesnici i gosti. Npr. Program za 2009 imate na našoj web stranici i mozete vidjeti sadrzaj. Isto tako, uvjeti za Sajam su navedeni na web sajtu www.bee.tea-fest.ba. No, i pored toga mi cemo objaviti i na ovom Forumu objasniti sve uvjete po svakom upitu pčelara. Ono sto je standardno jeste da svaki ucesnik dobije izlozbeni stand i po potrebi prikljucak za struju, kao i prostor za skladistenje robe nakon svakog zavrsenog radnog dana.

S poštovnjem
Direkcija BEE FESTA
Avatar
Ibrahim Malicbegovic
Čita i piše, dobar
Postovi: 172
Pridružen/a: 14 tra 2010, 00:01
Lokacija: Žepče BiH
Kontakt:

Post Postao/la Ibrahim Malicbegovic »

U potpunosti te podržavam Senade što se tiče Sajma pčelarstva.treba pomjeriti datum održavanja
BEE FEST
Samo čita
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 srp 2010, 15:19

Post Postao/la BEE FEST »

Poštovani pčelari,

Na sugestiju Senada i drugih mnogobrojnih pčelara Direkcija Sajma pčelarstva BEE-FEST je pomjerila termin održavanja 8. Internacionalnog sajma pčelarstva BEE-FEST Sarajevo 2010. Sajam će se održati od 15. do 19. sptembra ove godine. S tim u vezi dostavlja se i izmjenjeni službeni poziv pčelarima koi se još nisu registrirali za učešće na ovom prestižnom pčelarskom skupu da to učine na vrijeme.

"Obraćamo vam se s pozivom da učestvujete na 8. Internacionalnom sajmu pčelarstva i pčelarske opreme BEE-FEST, Dani pčelarstva - Sarajevo 2010., koji će se održati u Sarajevu od 15. do 19 septembra ove godine. Sajam se održava „pod otvorenim nebom“ na centralnom Trgu oslobodjenja - Alija Izetbegoviću Sarajevu kojega dnevno posjeti više hiljada turista i stanovnika Sarajeva i BiH. To je izvrsna prilika da se kupcima ponudi kvalitetan med, oprema za pčelarstvo i literatura. U okviru Sajma organizuje se i program edukacije pčelara i razmjena iskustava. Dosta o Sajmu možete pročitati na našoj web stranici www.bee.tea-fest.ba

Pozivamo udruženja pčelara da posjete Sajam kao organizovana grupa pčelara posebno u subotu, 18. septembra kada je Dan edukacije pčelara.

U slučaju da niste zainteresovani učestvovati na obvogodišnjem Sajmu, molimo vas da ovaj e-mail proslijedite drugim pčelarima u vašem okruženju.


S poštovanjem




DIREKCIJA BEE FEST


Naši kontakti su:



BEE FEST

SAJAM PLEČARSTVA I PČELARSKE OPREME

DANI PČELARSTVA

Ul. Sarači bb, Morića han

71000 Sarajevo

Bosna i Hercegovina

Tel/fax: 00387 33 238 567

GSM ++387 61 100 415

www.bee.tea-fest.ba

e-mail: bee@tea-fest.ba"
Zadnja izmjena: BEE FEST, dana/u 12 kol 2010, 13:58, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
pasha
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 11 ožu 2010, 09:10
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la pasha »

Od sveg srca pozdravljam odluku direkcije o pomjeranju datuma održavanja sajma Pčelarstva u Sarajevu.

Čak sam sa nekoliko potencijalnih Izlagača razgovarala i definitivno su mi rekli , da ukoliko se ne pomjeri datum - neće izaći na sajam , a o posjetiocima da ne govorim.

:) :) :)
"...iz utroba njihovih izlazi piće različitih boja koje je lijek ljudima. To je uistinu dokaz za ljude koji razmišljaju." (An-Nahl,69)
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Prošle godine bio sam na sajmu i uočio sam da su mnogi posjetioci bili uskraćeni za degustaciju koju su priređivali pčelari na štandovima,,, tako da smatram da je ovim činom pomjeranja datuma održavanja sajma ostavaren korak ka poštivanju osnovni ljudski prava ....

Zašto je meni ovo bitno da posjetioci se bliže upoznaju,odmah na štandu sa raznim okusima medova pa ako se radi o istoj vrsti meda,,,,, Ogromna većina konzumenata još ne može da upotpunosti napravi razliku između patvorenog meda i prirodnog..

Na ovom forumu smo se dotakli teme kvalitete meda i kako prepoznati felš,,, posebno je Stipo dao doprinos tome...

Veoma je bitno da educiramo potrošače a ,mislim d a bi trebalo i većinu pčelara o kakvoći meda educirati,,,, Ovo pomjeranje datuma održavanja sajma ide u tom pravcu i to me raduje, :) )))
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
BEE FEST
Samo čita
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 srp 2010, 15:19

Post Postao/la BEE FEST »

SAVEZ PČELARA FEDERACIJE BiH I DIREKCIJA 8. INTERNACIONALNOG SAJMA PČELARSTVA „BEE FEST“ – DANI PČELARSTVA SARAJEVO DOGOVORILI SARADNJU U NAREDNOM PERIODU

Danas, 21.08.2010., u prostorijama Direkcije Sajma pčelarstva i pčelarske opreme BEE-FEST, u Sarajevu, održan je radni sastanak članova Upravnog odbora Saveza pčelara Federacije BiH i predstavnika Sajma pčelarstva i pčelarske opreme BEE -FEST. Sastanku su prisustvovali Robert Bilić-predsjednik Saveza pčelara Federacije BiH, Selim Herić, zamjenik predsjednika, Vahid Ćebo, sekretar, te Suad Kahriman, Nazif Salčin, Dobroslav Vrduljak i Samira Katica Arnautović.
Tema ovog sastanka bila je uspostava tiješnje saradnje između Direkcije Bee festa i Saveza pčelara FBiH, posebno u pogledu sadržinskog obogaćivanja i organizacije sajmova pčelarstva u Federaciji BiH.
Upravni odbor Saveza pčelara Federacije BiH pružio je punu podršku organizaciji 8. Internacionalnog Sajma pčelarstva i pčelarske opreme BEE-FEST, te su dogovoreni praktični koraci u organizaciji narednih sajamskih manifestacija. Zajednička je ocjena da je neophodna saradnja između organizatora Bee festa i Saveza pčelara FBiH kako bi se pčelarstvo u FBiH i cijeloj Bosni i Hercegovini još više afirmiralo.
U okviru sastanka dogovoreni su i termini za održavanje okruglog stola i programa edukacije u okviru ovogodišnjeg 8. Internacionalnog sajma pčelarstva Bee fest – koji se održava od 15. do 19. septembra ove godine na Trgu oslobođenja – Alija Izetbegović u Sarajevu. (kraj)
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Ovo su ohrabrujuće vjesti :) ))

Napokon d a je se počelo sarađivati
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
BEE FEST
Samo čita
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 srp 2010, 15:19

Post Postao/la BEE FEST »

Poštovani pčelari,
ovdje je Program 8. Internacionalnog sajma pčelarstva i pčelarske opreme BEE FEST Dani pčelarstva - Sarajevo, od 15. do 19. septembra o.g.
Dobro došli na programe Sajma.


P R O G R A M
15. 09. 2010. SRIJEDA:

● 08, 00-09, 00 Registracija i dodjela štandova izlagačima i prikupljanje uzoraka za takmičarski dio Sajma
● 10, 00-11, 30 Šifriranje uzoraka za laboratorijsku analizu i dostava laboratoriji

● 12, 00-12, 30 CEREMONIJA SVEČANOG OTVARANJA SAJMA PČELARSTVA

Obraćanja:
- direktorica Sajma g-dja Samira Katica-Arnautović
- načelnik Općine Stari Grad g-din Ibrahim Hadžibajrić (tbc)
- predsjednik Organizacionog odbora 1. Bee Festa – Sajma pčelarstva i pčelarske opreme – g-din Fehim Škaljić


● 08, 00-20, 00 PRODAJNA IZLOŽBA

Od 15. 09. 2010. godine do 19. 09. 2010 godine bit će postavljena prodajna izložba i savjetovanje građana, razgledanje proizvoda i poslovni kontakti.

Mjesto održavanja: Trg oslobođenja – Alija Izetbegović


16. 09. 2010. ČETVRTAK:

● 08, 00-20, 00 PRODAJNA IZLOŽBA


17. 09. 2010. PETAK:

● 11, 00 - 12, 30 OKRUGLI STOL „AKTUALNA PITANJA U OBLASTI PČELARSTVA U BiH “

Učesnici: Agencija za sigurnost hrane BiH
Ured za veterinarstvo BiH
Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva
Predstavnici pčelarskih organizacija iz Bosne i Hercegovine
Moderator: prof. dr Velija Katica, Veterinarski fakultet Univerziteta u Sarajevu

12,30-13,00 Diskusija, pitanja i odgovori, te donošenje ZAKLJUČAKA i PREPORUKA Okruglog stola

Mjesto održavanja: Biznis centar općine Centar Sarajevo, zgrada „Svjetlost“, ul. Muhameda Kantardžića broj 3

● 13, 00-13, 30 PROGLAŠENJE POBJEDNIKA KONKURSA DJEČIJIH LIKOVNIH I LITERARNIH RADOVA NA TEMU: „MED JE COOL“.

Mjesto održavanja: Trg oslobođenja – Alija Izetbegović


18. 09. 2010. SUBOTA:


● PROGRAM EDUKACIJE PČELARA – Velika sala Doma oružanih snaga BiH

10, 00 - 10, 30 TEMA: “PARAMETRI KVALITETA MEDA SA OSVRTOM NA HMF”, dr. Bedrija Alić, Veterinarski fakultet Univerziteta u Sarajevu

10, 30 – 10, 45 Pitanja, odgovori i diskusija

10, 45 - 11, 15 TEMA: “PRAVILA I PRINCIPI PRAKTIČNOG PČELARSTVA; PITANJA I ODGOVORI” , prof. Rašid Zorlak, pčelar praktičar

11, 15 – 11, 30 Pitanja, odgovori i diskusija

11, 15 - 11, 45 TEMA: “TROVANJE PČELA”, Rajko Radivojac, Predsjednik regonalnog saveza pčelara Potkozarske regije

11, 45 – 12, 00 Pitanja, odgovori i diskusija


● 14, 00 - 14, 30 CEREMONIJA PROGLAŠENJA DOBITNIKA PRIZNANJA

- Dodjela nagrade BH PČELAR – časopis „BH pčelar“
- Dodjela titule „Med medova“
- Dodjela zlatnih, srebenih i bronzanih medalja

Mjesto održavanja: Trg oslobođenja – Alija Izetbegović

● 14, 00 - 14, 30 KULTURNO-UMJETNIČKI PROGRAM

„Tradicionalne igre i pjesme iz Bosne i Hercegovine“ - nastupi kulturno-umjetničkih društava i izvornih grupa


16. 09. 2007. NEDJELJA:

● 08, 00-20, 00 PRODAJNA IZLOŽBA

Od 15. 09. 2010. godine do 19. 09. 2010 godine bit će postavljena prodajna izložba i savjetovanje građana, razgledanje proizvoda i poslovni kontakti.



Organizator zadržava pravo izmjene ovog programa usljed nepredviđenih okolnosti koje mogu uticati na takvu odluku.




* * *
Zadnja izmjena: BEE FEST, dana/u 09 ruj 2010, 21:46, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


Nastavlja se sutra,,,,
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
nurkicarmin
Čita, piše dovoljno
Postovi: 29
Pridružen/a: 12 pro 2009, 22:32
Lokacija: Pribava bb, 75320 Gračanica

Post Postao/la nurkicarmin »

hvala za fotografije Senade. masalah bilo je posjete
Radionica za preradu voska, http://www.vosak.ba, informacije na info@vosak.ba
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

slika

slika

slika

slika

slika
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Senade šteta što se ne upoznasmo u Sarajevu a bili smo tako blizo jedan drugog. Na jednoj od ovih tvoih slika vidim se i ja.
Ali nema veze možda se upoznamo drugom prilikom.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Ajiiiiiiiiiiii Stipo koja je slika ,,, da je zumiram pa ću postaviti,,,, baš si meoznojio pretraživajući slike i pokušavam da dešifrujem,,našao sam na dvije slike da bi mogao biti ti ali nisam siguran,,,,

Ja sam skroz zakasnio. Mislo sam doći mnogo ranije međutim došao sam negdje oko 11:30 i još sam imao kvar na autu ali sreća 100 metara ispred parkinga pa sam nekao otpuzo do parkinga :))))

Stipo koje su slike
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Na te dvije slike gdje se vidi vrcaljka. Taj visoki s naočalima lijevo iza. Baš kada sam pogledao gore u reklamu da vidim od koga uzimam matične rešetke aparat me je uslikao.
Ma i ja sam došao kasno oko 12 i 15 min i odmah sam se našao s nekim novinarima iz Aure i Marinom koji je prodavao BeeVital.
Poslje proglašenja najbolih medova na sajmu je bila gužva i smo sam otišao do štanda s opremom da kupim nekoliko stvarčica i odmah sam morao nazad kući.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la Asim »

a bogami ja sam došao da vas nađem i eto nisam bio sam u žurbi i zadržo se oko polasata našao me moj ratni drug travar i svježi pčelar kao i ja Bahtić G ane i upzno me sa nekim dosta uzrujanim pčelarom Mulabdićem iz žepča a mene je opet uzrujalo jedna reklama P čelarstvo Batinić Sokolac i eto fulio sam obojicu jedino sam još pokupio cijenovnik turčinoviča iz Pazarića a bio sam raspoložen za druženje kada sam pošao na sajam nadam se da će drugi put biti bolje
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Stipo pa mogo si mi čvoku dat koliko je blizu :) )))

slika

slika


Ako se još neko prepozna na slikama javte ,,,,,,
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Je Senade samo nas je vrcaljka dijelila. Imam broj tvog mobitela i mislio sam te nazvati kada stignem u Sarajevo. Ali eto dok sam završio unaprijed dogovorene razgovore brzo mi prođe vrijeme. Šteta bit će još prilika da se sastanemo i popijemo kavu.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Odgovorite