Pogace

Pčelarski razgovori
Odgovorite
Laki87
Čita, piše dovoljno
Postovi: 21
Pridružen/a: 28 kol 2016, 10:09

Pogace

Post Postao/la Laki87 »

Posto sam zavrsio sa dopunom hrane neznam dali sad treba da dajem pogace ili ....? ako moze neko da mi odg. sta da radim :DNeko kaze da treba neko da ne treba ,tako da sam u nedoumici :) POzz
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Pogace

Post Postao/la Stipo »

Laki87 je napisao/la:Posto sam zavrsio sa dopunom hrane neznam dali sad treba da dajem pogace ili ....? ako moze neko da mi odg. sta da radim :DNeko kaze da treba neko da ne treba ,tako da sam u nedoumici :) POzz
Šta će ti pogača ako ima meda. U suprotnom pogača obavezno. Pogača se daje kao stimulans i zaštita da pčele troše manje meda kojeg imaju.
Da bi uzimale pogaču pčeli treba voda.Dali joj je voda uvijek dostupna.
Kada se dvoumiš sam odluči. Očito u oba slučaja ima istine. Logično je istina negdje između.
Za davanje pogače treba imati dobar razlog . Sve u svoje vrijeme odnosno pogača da i pogača ne.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
mugdo
Čita i piše, odličan
Postovi: 724
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:16

Re: Pogace

Post Postao/la mugdo »

Laki87 je napisao/la:Posto sam zavrsio sa dopunom hrane neznam dali sad treba da dajem pogace ili ....? ako moze neko da mi odg. sta da radim :DNeko kaze da treba neko da ne treba ,tako da sam u nedoumici :) POzz
još ima vremena za sirup, pčelama bolje a tebi jeftinije, ako smatraš da neka košnica nema dovoljno hrane za zimu dodaj još sirupa, ja praktikujem sirup u jesen ,do polovine septembra a pogača u proljeće. kod mene funkcioniše i ne mislim mijenjati. pogača preventivno kako je neki nazivaju je znak njihovog nemara ili neznanja.
Odgovorite