Pozdrav iz istočne Srbije

Registrovani članovi , radi bolje komunikacije
Odgovorite
sasamilojevic
Registrovan
Postovi: 2
Pridružen/a: 02 ožu 2015, 18:45

Pozdrav iz istočne Srbije

Post Postao/la sasamilojevic »

Zovem se Saša Milojević.Imam 44 godine.Živim u selu Rečka pored Negotina.Pčelarstvom sam počeo da se bavim 2006. Godine.Pošto se u mome kraju dosta pčelari sa pološkinim ramom 30×40 pa je i zbog toga dosta zastupljen modifikovan D.B . sa istim tim ramom.(Naravno da ima i drugih tipova košnica).Pa sad, neko ima iste i nastavke,a ja konkretno pčelarim sa polunastavcima i širokim poluramovima od 38 milimetara.Unutrašnja mera rama je 15×40.Plodišta su 12-o ramna.Tehnika pčelarenja je potpuno ista kao i kod D.B.Samo što za nukleuse mogu da se koriste i pološke koje pregradim na 3 dela sa po 6 rama.Ulazi su na 3 strane tako da matice nemaju problema sa povratkom u košnicu.

Trenutno imam 150 košnica i 1oo nukleusa (sa tendencijom rasta).Košnice sam pravim.Planiram da napravim i 30-ak 10-o ramnih košnica.Pošto sam na forumu dosta čitao o oprečnim mišljenima u vezi 12-o ramne i 10-o ramne košnice probaću i sa 30-ak 10-o ramnim pa ću videti.
Pošto nemam veliko pčelarsko iskustvo voleo bih da čujem i vaše komentara na tip košnica sa kojim pčelarim.
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: Pozdrav iz istočne Srbije

Post Postao/la Ismet »

dobro došao Saša. :)
o pčelarenju sa DB ne mogu ništa reći jer pčelarim sa LR....
Dobru srcu sreća dođe.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Pozdrav iz istočne Srbije

Post Postao/la senad »

Dobro došao. Bi će interesantno čuti i pčelare sa DB košnicam.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
mugdo
Čita i piše, odličan
Postovi: 724
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:16

Re: Pozdrav iz istočne Srbije

Post Postao/la mugdo »

dobro došao, kažu da je svaka košnica dobra , svaka ima prednosti i mane, samo pčelar može biti dobar ili loš.
sasamilojevic
Registrovan
Postovi: 2
Pridružen/a: 02 ožu 2015, 18:45

Re: Pozdrav iz istočne Srbije

Post Postao/la sasamilojevic »

Kolege,hvala na dobrodošlici.
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Pozdrav iz istočne Srbije

Post Postao/la zvones »

Dobro došao Saša !
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Odgovorite