krađa mog pčelinjaka u zagrebu

Odgovorite
saperica
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 240
Pridružen/a: 14 lis 2012, 22:22

krađa mog pčelinjaka u zagrebu

Post Postao/la saperica »

da se ne ponavljam stavljam c/p s HPS-ova foruma:

uglavnom redom.

uglavnom redoslijed je sljedeći.
kolega (iz p.d. lipa) je išao gledati s jednim dečkom košnice i u istoj ulici gdje je moj pčelinjak (bio), stali su uz put pogledati moje.
tad me nazvao da je pčelinjak počišćen do trave. pričekao me s kupcima i išli smo skupa.
300m dalje smo išli pogledati košnice i kao prvo kolega je odmah vidio da su moje (prepoznao je krovove i popis na njima).
kako sam ja išao zadnji srce me se steglo kad sam vidio krovove mojih košnica i iste popise. krenuo sam van i kazao vedranu da su moje. otišao 200m dalje i pozvao 192 i prijavio krađu, taj razgovor je trajao 15 min a meni kao sat. no tad mi se pridružio vedran i čekao s menom kraj razgovora. tad su kupci otišli i poslije njih je "pčelar" dotutnjao uz škripu kočnica i prijetnje, ja sam samo policajcu na liniji kazao što se događa i stavio ga na speakerfon i to je čuo i on te sam se po uputama nastavio ponašati. udaljio sam se i čekao patrolu koja je došla kroz 50 min. u civilnom autu. otišao sam s njima do prodavatelja a svjedok je ostao gore iznad na glavnoj cesti. kad su me pozvali uslijedilo je vrijeđanje od strane "pčelara" prodavača, tad sam kazao policajcu da ću dignuti krov i da će na okviru biti takve oznake boja i simbola. kad sam dignuo bile su te i tad je još jače vrijeđanje nastalo. policiji je to bio neoborivi dokaz i odmah su mo to kazali i nazvali su centralu zatražili interventnu i krim policiju i nalog za daljnja postupanja. mene je tad bujuica rječi izletila od obojanih košnica za koje sam mu kazao što mu nije čudno da se boja nije uhvatila? jer su parafinirane.
tad sam otišao jer me uhvatila fjaka. a pozvao sam svjedoka vedrana koji je dao zjavu.
otišao sam do bivše lokacije pčelinjaka jer sam tamo ostvio auto i u međuvremenu tražio kolege koji bi mi prevezli košnice jer u tom trenutku nisam ih ja smio taknuti a došao je i kolega (iz u.p. pčelinjak) i on je šokiran prizorom počišćenog pčelinjaka nije znao što je. i tad je policija došla s tatom u autu. da je priznao i sve.
ja sam mu kazao vrati sad za 60 min sve kako je bilo i ok. no, svejedno samo su 4 žive, ostalo je podavljeno i spremno za vrcanje i topljenje voska.
pčele i ostala oprema su preseljene kod kolege na pčelinjak. ja sam do ponoći rješavao u PP papirologiju i prijavu.

s odvjetnikom sam danas bio i pošto lopina nema stalni posao i sve je popriličan mutež gdje je nema koristi od tužbe.

što se tiče pčelara u BBŽ-u kontaktirao me povjerenik i izgleda da je ekipa i tamo operirala, kontakte sam mu proslijedio (povjerenik saša ružić) a sam mi je kazao kako nestaju od 1 -6 komada.

o raskrinkavanju imamo čelnu organizaciju HPS i treba biti hladne glave i malo se pripremiti a ne na juriš ići.

zahvaljujem kolegama Vedranu iz P.D. Lipa i kolegi Kristijanu iz U.P. Pčelinjak kao i Policiji.

nadalje zašto kao naši prvi susjedi Slovenci ne rješimo katastar i registar. da je do ijedna pčelinja zajednica registrirana i da kao Madžari označimo sve okvire i košnice svojim jedinstvenim brojem.

iskreno tek me je danas pogodio cijeli ovaj događaj.

hvala svima još jednom na pomoći

medno

ispričavam se na tekstu i greškama




slika slika slika slika
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: krađa mog pčelinjaka u zagrebu

Post Postao/la sahista »

Sta da ti kazem.Cestitam ti na smirenosti.Ja i on bi se obracunali bez obzira da lopov ima gradju diva.
Nisam ovo razumio oko oko davljena pcela.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: krađa mog pčelinjaka u zagrebu

Post Postao/la zvones »

sahista je napisao/la:Sta da ti kazem.Cestitam ti na smirenosti.Ja i on bi se obracunali bez obzira da lopov ima gradju diva.
Nisam ovo razumio oko oko davljena pcela.
Pozdrav.
Kaže da mu je pčele pogušio, kako bi izvrcao med i pretopio saće, a zatim prodao prazne košnice što je i pokušao učiniti. Pratio sam sapericino pisanje na
HP forumu i žao mi je jer će čovjek izgubiti godinu , a pitanje je hoće li gubitak ikad namiriti, pogotovo živce i vjeru u ljude. Strašno !
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: krađa mog pčelinjaka u zagrebu

Post Postao/la senad »

Žalosno, nevjerovatno :(
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
senad grudic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 228
Pridružen/a: 23 pro 2010, 17:16

Re: krađa mog pčelinjaka u zagrebu

Post Postao/la senad grudic »

Nazalost da postoje i takve osobe koje ne biraju sredstvo da bi dosli do novaca bez rada. Tragicno...
Senad Grudic
mirsad
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 381
Pridružen/a: 29 sij 2011, 12:57
Lokacija: Anderstorp-Svedska-Skandinavija

Re: krađa mog pčelinjaka u zagrebu

Post Postao/la mirsad »

POZ

Zalosno ali istinito...

MK
mugdo
Čita i piše, odličan
Postovi: 724
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:16

Re: krađa mog pčelinjaka u zagrebu

Post Postao/la mugdo »

dobro bi došla pčelarska solidarnost mislim na one koji pčelare u njegovoj blizini
Avatar
Ermin.ef.
Čita i piše, dobar
Postovi: 182
Pridružen/a: 13 svi 2012, 16:20
Lokacija: Kakanj

Re: krađa mog pčelinjaka u zagrebu

Post Postao/la Ermin.ef. »

Svakakva bagra po ovom svjetu hoda, da Bog sacuva, Nemoj se previše sikirati nadam se da ces brzo nadoknaditi gubitke.
Nikel92
Čita, piše dovoljno
Postovi: 27
Pridružen/a: 02 pro 2019, 13:53

Re: krađa mog pčelinjaka u zagrebu

Post Postao/la Nikel92 »

Ne mogu vjerovati šta ljudi rade. Ukrali bi sve da mogu
Odgovorite