proljetni radovi

Odgovorite
vido
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 18
Pridružen/a: 23 vel 2013, 15:43

proljetni radovi

Post Postao/la vido »

mart mjesec temperatura vanjiska je trenutno+10c da li je vrijeme da se vidi u kakvom su stanju pčelinja društva i čišćenje košnica ili kakvi radovi na pčelinjaku iskusniji pčelari to znaju ali ja ne ???? početnik u pčelarenju.
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: proljetni radovi

Post Postao/la inzenjer »

vido je napisao/la:mart mjesec temperatura vanjiska je trenutno+10c da li je vrijeme da se vidi u kakvom su stanju pčelinja društva i čišćenje košnica ili kakvi radovi na pčelinjaku iskusniji pčelari to znaju ali ja ne ???? početnik u pčelarenju.
Rano je za to,dodaj pogacu i jos ih malo utopli i cekaj temperature vece od 15 stepeni.
vido
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 18
Pridružen/a: 23 vel 2013, 15:43

Re: proljetni radovi

Post Postao/la vido »

hvala lijepa dodo sam pogače i obložio košnice sa stiropolom3cm jučer hvala :D
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: proljetni radovi

Post Postao/la inzenjer »

vido je napisao/la:hvala lijepa dodo sam pogače i obložio košnice sa stiropolom3cm jučer hvala :D
Stiropor je nesto sto ti ne treba,bitno je sacuvat gubitak topline iznad klubeta.
simke
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 221
Pridružen/a: 15 svi 2011, 15:22
Lokacija: banja luka

Re: proljetni radovi

Post Postao/la simke »

vido je napisao/la:hvala lijepa dodo sam pogače i obložio košnice sa stiropolom3cm jučer hvala :D
druže kakav stiropor, zima je prošla stavi jedino najlon između nastavka i hranilice ako nisi, i to si trebao staviti jesenas. pozdrav
Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti,
budala progovori, a fukara se obogati. ... IVO ANDRIC
vido
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 18
Pridružen/a: 23 vel 2013, 15:43

Re: proljetni radovi

Post Postao/la vido »

to da je zima prošla ja mislim da pčele kolko sam mogao do sada čuti da se trebaju zatopljavati u vreme kad kreće mlado leglo a kako ću to postići samo najlonom iznad klubeta taj najlon sam stavio u jesen a ovo sam uradio sa stiropolom oblozio strane osim prednje kao predhodne 2 godino pokazalo se do
Avatar
teslinjo
Čita, piše dovoljno
Postovi: 43
Pridružen/a: 27 lis 2012, 17:12
Lokacija: Livno-Rujani

Re: proljetni radovi

Post Postao/la teslinjo »

vido je napisao/la:to da je zima prošla ja mislim da pčele kolko sam mogao do sada čuti da se trebaju zatopljavati u vreme kad kreće mlado leglo a kako ću to postići samo najlonom iznad klubeta taj najlon sam stavio u jesen a ovo sam uradio sa stiropolom oblozio strane osim prednje kao predhodne 2 godino pokazalo se do
Stiropol ispod krova, (najbolje između lima i daske. to su trebali stolari napraviti, zimi grije ljeti hladi)
Stiropol u podnicu ispod mreže. Ako je podnica obična onda ništa.
Med je med svima sladak samo je pčelarima gorak.
vido
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 18
Pridružen/a: 23 vel 2013, 15:43

Re: proljetni radovi

Post Postao/la vido »

svako koristi metode koje misli da su najbolje hvala
Odgovorite