VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la sahista »

Smrzo se...
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Emirr
Registrovan
Postovi: 1
Pridružen/a: 03 vel 2012, 23:51

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Emirr »

sam da pitam,procito sam da netreba skidat snijegg sa kosnice jer to sluzi kao prprodni izolator od hladnoce,a neznam jel mi pametno da ocistim skroz snijeg ispred kosnice a na njoj ostavim,jer ja nisam trenutno tu uz pcele pa nemogu svaki dan obilazit, da sad ocistim i miran sam do slijedeci pola metra snijega dok ne napada,jel to ureduu?????? :?:
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: Petak 03.02.2012. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu -5°C,
u 14,00 h (+1,0 °C); navečer u 18,00 h (-6,0 °C)
Stanje: Subota 04.02.2012. – danas ujutro u 5,30 h -7,0 °C
Oko 7,00 h (malo prije moga javljanja ovdje) je bilo -6,0 °C; totalno oblačno, kroz noć napadalo malo snježića-pršića kojega bura koja "dere" raznosi.... Samo po uglovima dvorišta i ceste ima napuhanog, zametenog snijega.
Totala "ludnisa" noćas je tako puhalo da su se tresli i žlijepci na krovu, a auto ispred kuće je htjelo prevrnuti.... Sve je okovano ledom..... Brrrrrr
Pozdrav.....................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
levstek008
Čita, piše dovoljno
Postovi: 38
Pridružen/a: 20 sij 2011, 08:15

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la levstek008 »

Isto kod mene na Krasu... horor.. smrznil vodovod do naše kuče....Dobro da imamo bunar...

Schumy, možda nisam primetio... jel znaš ako bude u Pazinu pčelarski sajam, i kad če to bit??

Hvala, Matej
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

levstek008 je napisao/la:Isto kod mene na Krasu... horor.. smrznil vodovod do naše kuče....Dobro da imamo bunar...

Schumy, možda nisam primetio... jel znaš ako bude u Pazinu pčelarski sajam, i kad če to bit??

Hvala, Matej
Levstek, dobar dan,
Pčelarski sajam u Pazinu je petak24/02 (od 10,00h ÷ 20,00h)
u 18,00 pdjela nagrada pčelarima za ocjenjivanje uzoraka meda (i ja sam se prijavio sa livadom-cvjetni med)
25/02. od 9,00 do 19,00; cijeli dan su stručna predavanja.
I ja sam član društva "Lipa" Pazin. Ako budeš dolazio u Pazin, javi mi se na
GSM +385/(0)91-202-00-24
Pozdav..............schumy :)
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Stipo »

Emirr je napisao/la:sam da pitam,procito sam da netreba skidat snijegg sa kosnice jer to sluzi kao prprodni izolator od hladnoce,a neznam jel mi pametno da ocistim skroz snijeg ispred kosnice a na njoj ostavim,jer ja nisam trenutno tu uz pcele pa nemogu svaki dan obilazit, da sad ocistim i miran sam do slijedeci pola metra snijega dok ne napada,jel to ureduu?????? :?:
Sami snijeg ne smeta pčelama ali kada se bude topio nastaje led. Led smeta pčelama osobito na letu. Snijeg je zračno propustan dok led nije. Dok snijeg pada nema potrebe čistiti ga. Kada prestanje padanje i snijeg se počme topiti potrebno ga je očistiti ispred leta , a ako sunce mami pčele vani po snijegu treba prostrati malo slame ili nešto slično. Svaka pčela koja padne na hladan snijeg tu će i ostati. Neki se protive slami jer se drže teorije da pčela koja padne na snijeg i ne uzleti je bolesna i nije vrijedna povratka u košnicu.
Ja ipak prostrem slamu.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la zvones »

Po zvaničnim podatcima , jutros u 7 sati u Sarajevu je osvanuo snijeg visine od 101 cm uz temperaturu -14°C . Snijeg je nastavio padati do iza 10 sati , pa stao.
Sada dok pišem, ponovo pada nešto slabijim intezitetom nego prije . Kolaps je potpun, jer neradi gradski saobračaj , a centralne ceste su jedva pročišćene, tako
da nema gotovo nikakvog saobračaja. Iza 10 sati pošao sam po kruh (u blizini sam sportskog centra Skenderija, uži centar Sarajeva) i pri izlasku iz zgrade,izlazno
stepenište sam morao očistit nogama, a zatim sam upao u snijeg do pasa . Prteči snijeg prema cesti koja je donekle očišćena ( da može proći kamion) u jednom
trenutku sam pao na zadnjicu.Trebalo je vremena da se izvučem jer nema se na što osloniti. Zabrinut sam zbog ogromne težine na krovovima, jer slabiji stradaju.
Mogu misliti kako je u manjim naseljima .
Inače, živo se sjećam još dva ovakva događanja . Prvi je vezan za važne datume u mom životu , a desio se na prelazu iz 1970. na 1971. god. Naime novu godinu je
u mojoj kući sa mnom čekala moja vjerenica, kasnije žena . Bilo je vrlo toplo i čitavu noć se moglo biti u košulji . Prvog smo oko 11 sati krenuli kod njene majke i
također je bilo toplo i sunčano . Oko tri sata popodne sa njenim kolegicama krenemo na neku igranku , oko 1,5 km od njihove kuće . Kad smo krenuli tek je počeo
padati snijeg , a nakon manje od 1 km nismo mogli dalje, jer snijeg je rastao pred našim očima, pa smo se vratili . Želio sam poći kući ( oko 1 km do tramvajske
stanice ) ali su me ubijedili da tramvaj neće raditi i ostao sam na spavanju. Za jednu noć je snijeg napadao na 110 cm , koliko je zvanično objavljeno. Drugi događaj
je bio desetak godina kasnije (ne sječam se tačno godine ) kada je prvo pao snijeg blizu 90cm, a zatim je nešto otoplilo pa se i slegao na oko 40 cm.Taman je trebao
proraditi tramvaj a pao je drugi, koji je sa prethodnim imao ukupnu visinu 130 cm. Tada je prekid gradskog saobračaja bio nešto preko pola mjeseca.
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
franevrs
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 201
Pridružen/a: 07 ožu 2011, 20:09
Lokacija: Brač i okolica

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la franevrs »

Koliko vidim problemi veliki sa ne vremenom svugdje.Zvones kod vas u Sarajevu ne radi javni prijevoz na
100 cm snijega, kod nas je jučer palo 10-tak cm snijega i ništa nije vozilo od javnog prijevoza. Jučer sam
upalio auto i odvezo se do firme bez nekih problema. Naša vlast gradska sve vlaj do vlaja kerum , šundov,
primjetio si da sam im prezimena iz poštovanja napisao malim slovom, proglasili ma zamislit sniježni dan.
Ne rade škole, ne voze autobusi i ne rade gradske službe, a kod privatnika koji svi rade nije bitno kako će
ti ljudi doći na posao.
Inače danas na taj snijeg palo još 20-tak cm , mislio sam da je desetak ali dok ovo pišem gledam
izvanredne vijesti gdje govori da je u Splitu 25 cm snijega. Nije neka hladnoća ali je opet okrenilo na
buru pa će noćas smrznut a onda je problem.
Imam 53 g. ovakav snijeg nisam doživio kod nas, Idem nazvat moje na Braču pa ću se javit i sa tim vijestima.

pozz............
Frane Vrsalović
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Stipo »

Napokon je snijeg prestao padati. Visina mu je oko 80 cm, a zapuha ima preko 2 m. Temperatura cijeli dan oko -11°C. Trenutno je -12°C.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Azem »

Situacija otprilike kao i kod ostalih kolega.Ili kao u sevdalinki kaže "snijeg pade drum'i zapadoše"....
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la sahista »

Ne znam o cemu se radi..
Sada se vracam sa fudbala..kazu da ovako niske tem. nisu bile od 1942-godine
I pingvini od zime padaju u nesvijest.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
levstek008
Čita, piše dovoljno
Postovi: 38
Pridružen/a: 20 sij 2011, 08:15

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la levstek008 »

schumy je napisao/la:
levstek008 je napisao/la:Isto kod mene na Krasu... horor.. smrznil vodovod do naše kuče....Dobro da imamo bunar...

Schumy, možda nisam primetio... jel znaš ako bude u Pazinu pčelarski sajam, i kad če to bit??

Hvala, Matej
Levstek, dobar dan,
Pčelarski sajam u Pazinu je petak24/02 (od 10,00h ÷ 20,00h)
u 18,00 pdjela nagrada pčelarima za ocjenjivanje uzoraka meda (i ja sam se prijavio sa livadom-cvjetni med)
25/02. od 9,00 do 19,00; cijeli dan su stručna predavanja.
I ja sam član društva "Lipa" Pazin. Ako budeš dolazio u Pazin, javi mi se na
GSM +385/(0)91-202-00-24
Pozdav..............schumy :)
A u nedelju, 26... če bit joŠ sajma???
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Asim »

Moja ulica koja je duga 900 metra visina snijega na svemu 120 centimetara . Temperatura debeli minus 11 stepeni ispod nule i posle otkopavanja pčelinjaka u noći usledila jutarnja kafa pa otrpavanje puta do ulice u dužini 50 metara i počinje komšisko druženje danas u pet sati smo deblokirali ulicu do asfalta i sjutra svi možemo da idemo autima u grad .Međutim imamo problem od podhrastova do višnjika se može samo ligurati , ako noćas neko nepročisti taj di grada grtalicom . Ma nije pao snijeg da pomori svijet nego da svaka zvjerka ukaže svoj trag tako i da se danas družim sa komšijama kojim nisam ima pet godina reko zdravao . Pozdrav Asim
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la medonosa »

Kod mene je -13,sjeverac duva,snijega ni zglave,suha zima!
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la zvones »

Asime nemrdaj autom nigdje jer u gradu su rasčićene samo glavne saobraćajnice . Jučer popodne sam išao do Čengić Vile da obiđem sestru i pješaci se kreću
cestom jer nisu očišćene pj. staze . Tek u večernjim satima je očišćen dio staza u području Čengić Vile i dijela Novog Sarajeva . Centar je potpuno zatrpan .
Na Skenderiji ni jedan sporedni put nije očišćen , a do mene je Vatrogasna jedinica i put je pročišćen koliko su prošla njihova vozila. ćim uđe manje auto,
zaglavi se, pa muka . Tramvaji ne voze jer pruga također nije oćiščena , a umjesto njih voze autobusi . Najavljeno je da do daljeg nerade škole , obdaništa,
a u dosta preduzeća će biti dežure . Temperatura jutros - 12°C .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
franevrs
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 201
Pridružen/a: 07 ožu 2011, 20:09
Lokacija: Brač i okolica

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la franevrs »

Kod nas na jugu u Splitu jutros -1, a kroz jutro počela hladna bura pojačava na način da se
sve smrzava. Gdje sam jutros izašao sa autom u podne nisam više mogao. Zovu do sutra
orkanske udare bure, neka nam bog pomogne.

pozz.......
Frane Vrsalović
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la sahista »

Zima.Minus 19 stepeni.
U subotu se ponovo ocekuje klizanje kroz 11 gradova.Svi kanali i jezera na tom putu su smrzla.Zadnja utrka odrzana je 1997.Duzina staze 200 km.Inace nacionalni dogadjaj.Sreca pa nema vjetra.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la medonosa »

Kod mene je -13 nema padanja,a ako ovako nastavi zamrznut ce i Rajna,pa bi sahista mogao na brzinu na kavu se doklizati :D :D
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Stipo »

Kod mene situacija normalna temperatura samo -15°C. Snijeg opet počeo da pada i puše jak vjetar Bit će opet zapuha samo ovaj put na nekim mjestima malo više. Strojevi su očistili snijeg sa puteva i pritom napravili duboko korite. Ih kada noćas to vjetar napuni sa snijegom majko mila. Neće se očistiti ta 10 dana.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: Ponedjeljak 06.02.2012. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu -8,5°C,
u 14,00 h (-4,5°C); navečer u 18,00 h (-6,0°C)
Stanje: Utorak 07.02.2012. – danas ujutro u 5,30 h -6,0°C
Oko 7,00 h (malo prije moga javljanja ovdje) je bilo -6,0°C; cijelu noć pojačano "dere" bura, kroz noć je prolijetao snježić-pršić kojega je bura raznnijela....
Sva sreća pa je totalno suho vrijeme, bura neda da se razvije bilo kakva padalina i zadrži na tlu...
Ponovno totala "ludnica" noćas, tako je puhalo da su se čule naše "istarske" orgulje, ili "buretina-blues".....Zato nam leda ne fali, Sve je okovano ledom....Brrrr
Pozdrav.....................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la zvones »

schumy je napisao/la:Pozdrav iz Istre!
Stanje: Ponedjeljak 06.02.2012. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu -8,5°C,
u 14,00 h (-4,5°C); navečer u 18,00 h (-6,0°C)
Stanje: Utorak 07.02.2012. – danas ujutro u 5,30 h -6,0°C
Oko 7,00 h (malo prije moga javljanja ovdje) je bilo -6,0°C; cijelu noć pojačano "dere" bura, kroz noć je prolijetao snježić-pršić kojega je bura raznnijela....
Sva sreća pa je totalno suho vrijeme, bura neda da se razvije bilo kakva padalina i zadrži na tlu...
Ponovno totala "ludnica" noćas, tako je puhalo da su se čule naše "istarske" orgulje, ili "buretina-blues".....Zato nam leda ne fali, Sve je okovano ledom....Brrrr
Pozdrav.....................schumy
Da kod vas je to na nivou katastrofe , a posebno ovo što je Frane pisao u vezi Splita spada u one rubrike "vjerovali ili ne " . Razlog je jednostavan , vi sa juga
se neznate kretati po snijegu i ledu . Gledam i vidim, hodate kruto i pri tome dižete noge visoko . Zato se i dešavaju ovoliki lomovi , u Splitu je danas vjerovatno
preko 600 . Jedna noga stajna , a uz to kruta , kad naleti na sklisko izbijena je baš kao u borilačkom sportu i leti se visoko . Pri padu dolazi do trzaja leđnog i
vratnog dijela i dočekuje se na ruke i eto katastrofe . Dakle noge i tijelo treba opustiti i noge vuči sa neznatnim dizanjem i tako olabavljen i kad dođe do pada ,
nema posljedica . To se može i vježbati i kod pada ne pružati ruke , da bi se dočekalo na iste i bradu na prsa da se ne pada na zatiok .

Što se tiče Sarajeva , jutrošna temperatura - 14°C , sada -11°C . Ovih dana i danas pada slabi snijeg , pa premda je napadalo nekoliko cm, došlo je i do sabijana
starog pa je sada visina oko 86 cm . Nevjerovatno zvuči da je u Mostaru ( u kojem inače nema snijega , kao i na Jadranu ) visina snijega neznatno niža nego u
Sarajevu. To je za njih katastrofa, baš kao i u Splitu. Moram reči da u Sarajevu odgovorne službe veoma loše rade, glavne ceste su donekle raščićene ali raskrsnice
slabo , a sporedne ceste gotovo nikako. Posebna priča su trotoari, pješačke staze . U općini Novo Sarajevo su nešto i učinili na tom planu i još zaslužuju i pohvale ,
kad se pogleda općina Centar , gdje je većina staza neprohodna , pa se pješaci kreću još uvijek cestom . Prosto je nevjerovatno , da pješački prolazi nisu očišćeni
ni ispred zgrada institucija , željezničke i autobusne stanice , područja Skenderije , pa i dalje prema području Starog grada . Danas je proradio i tramvaj , ali je
pruga također slabo očišćena, vidi se samo vrh šina , pa zbog mogućeg iskliznuća , voze vrlo sporo .
Nevjerovatno je da se bolje organizuju gradovi gdje je snijeg incident u odnosu na grad gdje snijeg normalan , pa nije rijetkost ni snijeg viši od 50cm , a bilo je i
ovakvih , kakav je sad . Svima želim da najavljeni krajem tjedna ne izazove dodatne probleme .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Zvones, ipak smo mi na sjeberu Jadrana ove zime pošteđeni jer barem nema snijega, sve je suho. Samo bura još odavno nije ovako "šibala" kao ovih dana kod nas. Leda ima na svakom koraku, to je sada opasnost kod nas. Gledam, u Sarajevu se ljudi pomirili sa neradom i nebrigom odgovornih za čišćenje snijega i ostalih zimskih "radosti"!
Ne treba to tako, treba ih prozivati i galamiti, ima da rade, zato su plaćeni!
Svakome je teško na radnom mjestu, rad je tlaka ali to je život, nitko ne radi iz hobija nego za održanje egzistencije, zar ne?
I ja želim svim forumašima da im se dočepati kraja zime sa čim manjim gubicima pčela i da svi mi budemo zdravi i orni za našu sezonu...
Pozdrav svima.........schumy
P.S Javio mi Stipo za kokotac, puno hvala unaprijed, revanširati ću se!
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Asim »

Draga moja gospodo jutros u Sarajevu minus 11 a kada sam htjeo da dotegnem lance na autu metal se lijepi za kožu inače svaki dan vozim i u gradu oko bolnice Koševo pa do moje ulice prinuđen sam koristiti lance jer ovi ljenguzi iz nebodera nisu očistili ni ulaze u neboder ja sam piso da je moja ulica u kojoj su sve privatne kuće oćišćena do asfalta , ulica podhrastovi ni dohvaćena mame stoje i nadgledaju djecu u sankanju i kada vide da ide auto galame ,, kuda je ovaj pošo ,, . Nije ih briga što neko mora raditi i mora prisilno ići autom na poso . Stanje upotrebe lopate je i ovdje nepoznanica osim da sav snijeg iz avlije bace na ulicu ,e u ovom slučaju pošto ga svagdje ima previše ostaviće ga u avli . Sinoć oko pola pet sam osluškivo pčele sva društva su živa i lijepo ih čujem kako šume i zuje u košnicama veći mije problem minus zbog pčela nego zbog bilo čega drugog . Pozdrav Asim
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Samir »

Svima lahka zima i da je dobro prebrodimo sa našim ljepoticama.
Jutros rekordnih -24, nisam imao potrebe ići kao Asim da osluškujem čuje se do avlije brujanje.
U nardnom periodu očekuje se da ovaj minus neće se ponoviti.
Pozdrav i sve najbolje kao i da dočekate prvi pregled bez gubitaka samnom zajedno.
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Marin »

Noćas kod mene minimalna -10,5 C sad sunce ,vedro i mirno ali minus 5 C.
Do pčela još nisam ni pokušao doći pa šta bude tu je . .
Novi val nam ide za dan- dva da popravi ovo što se sleglo Brrr... Poz Marin
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Odgovorite