Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la keno83 »

u capljini 28 stepeni, lijepo vrijeme, ali ipak ima malo vjetra..jos da nesto zamedi valjalo bi, mozda dubova resa?ahahha
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Marin »

Hoće dogodine , ali ima i dubova medljika , nikad se ne zna . Ovo je sbvakako kao loto .

Premale su vlažnosti zraka sjeverni vjetrovi pa neće .. Poz.. Marin

Kod nas sad 26 C hlad visina 2 m
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Mustafa
Čita i piše, dobar
Postovi: 183
Pridružen/a: 14 stu 2010, 19:19
Lokacija: Mostar

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Mustafa »

U Mostaru trenutno 15 C, puše sjeverni vjetar koji stvara osjećaj još veće hladnoće, poneka kap kiše naleti svako pola sata...
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Marin »

Odavno niko ne piše ali evo,prvu rosu na krovovima auta sam ugledao nakon dugo vremena .
Kod mene je nije bilo bar petnestak dana i ne sjećam se kad je to bilo, a to je jedan od bitnih elemenata za preduvjete za medenje -naročito drače od koje smo nešto očekivali.Ovako vrlo tanko i mjestimično po mikro lokacijama .
jutros 18 c jučer-prekjučer ponegdje kiša i pljuskovi na preskakanje , temparatura 28-29.za dalje prognoziraju kišu pljuskove i opet kišuuuu.... Vrijeme nam nije bilo naklonjeno u drači ili kiša ili sjever-to nije valjalo.
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Evo da se i ja javim nakon dugo vremena na ovome podforumu.
Vremenska prognoza:
Jučer, 07.07.2011. ujutro u 6,00h +21 st. C;, u 12,00h +31 ; u 20,00h +30 st. C !
Danas, u 08.07.2011. u 5,30h +21 st. C !
Pčele "rade kao lude" !
Kod nas već par dana počinje medljikovac na hrastu, grabu i lipi.
Medljikovac na lisnatom drveći potječe od soka kojega proizvode:
A.) LISNE UŠI - one "rade" samo ujutro rano kod pojave rose, visokih noćnih temperatura koje se "pod jutro" naglo spuste a najoptimalnija temperatura je ona oko 20 st. C, te "pod noć" kada se opet snizuje temperatura i počinje rosa i raste relativna vlaga
Zaključak: Na mome pčelinjaku je jutros bila "berba" ovih ušiju
B.) ŠTITASTE UŠI - one "rade" tokom cijelog dana ali slabijeg intenziteta i kod pojave jednih i drugih, ovo kontinuirano pritjecanje nektara od štitastih ušiju dobro dođe za prihranu i legla "na nivou".
Budući pčele ne nose ništa a intenzivno rade mislim (nisam kontrolirao) da je zamedila i lavanda jer se oko 600 metara zračne linije od moga pčelinjaka br. 1 nalazi farma sa većim nasadima lavande.
Toliko za danas, javiti ću se još naknadno.
Pozdrav.............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la inzenjer »

Oj sunce przi da valja,a ja se obradovo da ce i lipe bit za vrcanje,ak ovak nastavi tesko da bude, :(
Avatar
emkan
Čita i piše, dobar
Postovi: 175
Pridružen/a: 13 svi 2010, 16:17
Lokacija: Sarajevo

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la emkan »

inzenjer je napisao/la:Oj sunce przi da valja,a ja se obradovo da ce i lipe bit za vrcanje,ak ovak nastavi tesko da bude, :(
dobro si ovo rekao I LIPE, pa sta ce oni koji nisu ni bagrem , ni lipu a izgleda ni livadu iskoristili :D drzis pcele a moras kupovati med,zalosno ali istinito :shock:
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la inzenjer »

emkan je napisao/la:
inzenjer je napisao/la:Oj sunce przi da valja,a ja se obradovo da ce i lipe bit za vrcanje,ak ovak nastavi tesko da bude, :(
dobro si ovo rekao I LIPE, pa sta ce oni koji nisu ni bagrem , ni lipu a izgleda ni livadu iskoristili :D drzis pcele a moras kupovati med,zalosno ali istinito :shock:
Ma takva je godina da sve varira od mjesta do mjesta iako ce vecina rec da je losa godina.Na primjer prica mi komsija bio neki dan u udruzenju,i kaze da niko iz udruzenja nije ove godine kile izvadio,a u nasem kraju prinosi rekordni, na vremenske prilike ne mozemo uticat.To za kupovanje meda,ma to je najmanji problem,problem je ljudima koji zive od pcelarstva,sta ce oni bez meda,a pogotovo oni koji se oslanjaju samo na med,bez ostalih proizvoda.Veliki je problem ove vremenske prilike zadnjih godina,izgleda da ce se pcele morat selit na vise lokacija samo da bi mogle prezivjeti,jer mi jedan prijatelj sa FB rece da kod njih u Foči jos od proljeca prihranjuju pcele secerom i pogacama.
levstek008
Čita, piše dovoljno
Postovi: 38
Pridružen/a: 20 sij 2011, 08:15

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la levstek008 »

Schumy!!

Jel če bit ove godine pčelarski sajam u Pazinu, i ako znaš kad če bit??

Lp Matej
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

levstek008 je napisao/la:Schumy!!

Jel če bit ove godine pčelarski sajam u Pazinu, i ako znaš kad če bit??

Lp Matej
Levstek, neki dan sam ti odgovorio na ovo pitanje, a sada ne ne nalazim taj post! Čudno?! Biti će da se obrisao, serveri katkada znaju "zaštekati"....
Dani meda se održavaju ove godine u Pazinu:
1.) Prvi dan 24.02.2012. (petak), otvaranje u 10,00h, podjela priznanja za ocjenu medova je isti dan u 18,00h. Zatvaranje sajma za taj dan je u 20,00h
2.) Drugi dan 25.02.2012. (subota), otvaranje je u 9,00h, cijeli dan su stručna predavanja, zatvaranje sajma je u 19,00h.
I ja sam član ovog društava "Lipa" Pazin. Ako dođeš na sajam ostavi mi poruku na recepciji da te znam naći...
Pozdrav..............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la zvones »

schumy je napisao/la:
levstek008 je napisao/la:Schumy!!

Jel če bit ove godine pčelarski sajam u Pazinu, i ako znaš kad če bit??

Lp Matej
Levstek, neki dan sam ti odgovorio na ovo pitanje, a sada ne ne nalazim taj post! Čudno?! Biti će da se obrisao, serveri katkada znaju "zaštekati"....
Dani meda se održavaju ove godine u Pazinu:
1.) Prvi dan 24.02.2012. (petak), otvaranje u 10,00h, podjela priznanja za ocjenu medova je isti dan u 18,00h. Zatvaranje sajma za taj dan je u 20,00h
2.) Drugi dan 25.02.2012. (subota), otvaranje je u 9,00h, cijeli dan su stručna predavanja, zatvaranje sajma je u 19,00h.
I ja sam član ovog društava "Lipa" Pazin. Ako dođeš na sajam ostavi mi poruku na recepciji da te znam naći...
Pozdrav..............schumy
Schumy , nije izbrisana , imaš je u temi " Vremenska prognoza iz našeg kraja " , poruka od 4. febr.
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Zvones, hvala, nisam mogao jutros naći ovaj moj post pa sam se malo uspaničio...
Kako tvoje pčele, dali ih obilaziš obzirom na katastrofu u Sarajevu?
schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la zvones »

schumy je napisao/la:Zvones, hvala, nisam mogao jutros naći ovaj moj post pa sam se malo uspaničio...
Kako tvoje pčele, dali ih obilaziš obzirom na katastrofu u Sarajevu?
schumy
Schumy , pčele sam zadnji put obišao pred Novu godinu .Sad i da hoću ne mogu izvuči auto , a ako bi i mogao nebi imao gdje parkirati na povratku .

Inače u 12. mj. sam oksalnom tretirao svoja preostala dva društva i nukleus koji sam dobio od Fahrudina . Mogu samo reči da je nukleus bio jači od
mojih društava ali i da su ona imala jako malo varoe . Ovim si me podsjetio i da sam dužan napisati davno obećano (moje ) viđenje razloga za stradanje
društava , na što me je inače podsjetila i nedavna sjedeljka sa Asimom i njegovo pitanje .

Inače u Sarajevu u 13 sati temp. - 8°C ; visina snijega (zvanično) 84 cm . U Mostaru visina snijega 72 cm ; Kupres 115 cm ; Ivan Selo 154 cm i Bjelašnica
Vrh 247 cm .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Stipo »

Zna li netko dali je bilo ovih dana mraza u Posavini i drugim mjestima gdje je Bagrem.
Kako je Bagrem prošao ovu hladnoću. Čitam na SPOS-u za bagrem nisu dobre prognoze.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la medonosa »

Stipo je napisao/la:Zna li netko dali je bilo ovih dana mraza u Posavini i drugim mjestima gdje je Bagrem.
Kako je Bagrem prošao ovu hladnoću. Čitam na SPOS-u za bagrem nisu dobre prognoze.
Posto pratim vremenske prilike na mobitelu,unaprijed 5 dana,da se zakljuciti da je prosli vikend bilo i -2navece u Bosni,sto nije ohrabrujuce za voce i bagrem!
simke
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 221
Pridružen/a: 15 svi 2011, 15:22
Lokacija: banja luka

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la simke »

moje pretpostavke su da ove godine nema ništa od bagrema, izgleda kao da je zalijevan vrućom vodom :(
Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti,
budala progovori, a fukara se obogati. ... IVO ANDRIC
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

I kod nas na zapadu (Istra) ovih dana je oko 0°C, usto još i gusta magla tako da će svo voće a i bagrem vjerojatno propasti za ovu sezonu.
Stipo mislim da i na raavnici (Posavina) magla čini svoje, sve cvjetne izbojke "poždere" kao da si ih oprljio vrelom vodom kako Simke reče...
Pratimo i dalje vremenske (ne)prilike,
pozdrav......schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la sahista »

Kod mene tem. po danu do max.12 stepeni.Pcele miruju.Nisu izlijetale vec 8-9 dana.Od nedelje jos vece zahladjenje.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la medonosa »

sahista je napisao/la:Kod mene tem. po danu do max.12 stepeni.Pcele miruju.Nisu izlijetale vec 8-9 dana.Od nedelje jos vece zahladjenje.
Pozdrav.
Slijedece dvije sedmice nece biti znatne promjene u vremenskim uvjetima,dolazeci vikend nocne temperature biti ce +1C-+3C,dnevene 12-14C(Zapadna Evropa)kod puno pcelara se javlja velika potrosnja zaliha hrane-puno legla,malo unosa!
lukaletunic
Čita i piše, dobar
Postovi: 117
Pridružen/a: 26 vel 2012, 23:22
Lokacija: Konavle,Dubrovnik,Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la lukaletunic »

Ma zahladilo je i u Dalmaciji,temperatura u 13h jedva 17 stupnjeva,noćna se spusti na +6, svježeg nektara nema,pčele na pojilici kao u sred ljeta,voćna paša uništena jakom tučum i mrazom,u košnicama puno legla a zalihe rapidno opadaju,ne preostaje mi ništa drugo nego prihranjivati da nastave kontinuirani razvoj,nadam se da će naredne paše ipak nešto dati.
pozdrav...
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Stipo »

Kod mene jutros ponovo mjestimice bilo mraza. Dnevna temperatuira dosegla do +9 °C. Provcijetala i šljiva ali pčele slabo lete uglavnom na poilicu. Cijelo popodne pomalo kvasi slaba kiša. Trebao bi pčele politi drugi put ali vrijeme neda.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la medonosa »

Od 25.04.2012 temperatura se popravlja,pocinje od 18C(25.04)i 01.05 dostize 25C!
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Stipo »

Danas cijeli dan kiša samo lije. Sve je hladnije i miriše na snijeg. U 14 sati temperatura +9°C u 18 sati + 4°C.
Gledam danas pojavili se prvi cvijetovi divlje trešnje.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Jučer i danas slično vrijeme. Velika naoblaka, kiša non-stop rominja, preko dana temperaure +8°C ujutro, oko 14,00h je +12°C a navečer isto kao ujutro +8°C.
Kompletni "voćni cvjetni asortiman" je prošao u kiši, pčele nisu od toga imale ništa, bojim se da je ova godina zaista loša jer je prognoza da će do kraja ovog mjeseca biti ovakvo vrijeme.
Pozdrav iz Istre...........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Stipo »

Svaki dan sve gore danas u 14 sati temperatura +5°C. Planine objelile od novog snijega, pa malo do pčelinjaka doleti koja pahulja ili zrno grada i sve je popraćeno sa kišom. Malo sam povirio ispod poklopca i kroz foliju se vidi da ima zaperaka ali ne dade mi vrijeme evo već 10 dana da dodam satne osnove. Šta će biti sa pčelama bog zna.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Odgovorite