Izrada jevtine pčelarske vage

Tehnike pčelarenja
Odgovorite
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Ovaj sistem izrade pogodan je za AV podnice koje su nešto višlje,,, dok za niže podnice moraju se ubaciti uzdužno štafle 8x5 kako bi se vaga mogla očitavati


slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

To je odlično samo moraš nešto prespajati da se može vaga nulirati i ponovo sartati.

Daj to razradi pa da isprobamo
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Eso ta je vaga očigledno posao za mene jer ja sam električar a hobi mi je bio elektronika dugo godina. Kod mene bi sigurno ljepo vagala. Može li se nabaviti još jedna
za mene.Žice ti je lako produžiti da nebi pogrešio produživaj jednu po jednu nikako ne sjeci sve pa ih onda produžavati tu uvjek moše pogriješiti i vrlo iskusam majstor. Zna se desiti ako se zamjene dvije žice da neki dio pregori jer to je ipak elektronika koja je vrlo osjetljiva stvar.
I Senadova je izvedba vaganja zanimljiva bar kao nužno rješenje samo kućne vage većinom ne mjere male razlike u težini.
Zadnja izmjena: Stipo, dana/u 07 svi 2010, 01:40, ukupno mijenjano 1 put.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

stipo ja mislim da se ova vaga moze jednostavno nulirati ,tj samo se treba naci dio(koji je u pitanju neznam jer nevdim koji svi elementi imaju i kakaav je sastav tog elektronickog sistema) taj se dio samo treba ostaviti bez napona tj struje i ona ce biti nulirana,mislim da bi trebalo radit!

i jos nesto ,ovo su senzori na pritisak,oni nesmiju biti nonstop optereceni, tj morala bi kosnica biti na nekoj Poluzi(vagi) sa kojom bi se kosnica spustala na el.vagu,jer inace ako non stop opteretimo vagu (senzore na pritisak) nema od tog nista ,bar tako knjige kazu,
Zadnja izmjena: ErminH, dana/u 07 svi 2010, 12:27, ukupno mijenjano 1 put.
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

eso to je prava stvar uh jedva čekam :) ))))
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
fahrudin
Čita, piše dovoljno
Postovi: 89
Pridružen/a: 07 sij 2010, 00:13
Lokacija: Brčko - Koraj

Post Postao/la fahrudin »

eso zamolio bih da još jednom pojasniš, da li dodirom na ekran nuliraš vagu.
Avatar
fahrudin
Čita, piše dovoljno
Postovi: 89
Pridružen/a: 07 sij 2010, 00:13
Lokacija: Brčko - Koraj

Post Postao/la fahrudin »

Jako lijepo , prvi put da saznam da tako jeftina vaga a da ima tako dobre performanse , obično je bio problem kod ponovnog startanja.
Pošto se na slici nevidi marka , molio bih da je napišeš naravno ako nije tajna , i gdje se u beču može nabaviti.
Avatar
fahrudin
Čita, piše dovoljno
Postovi: 89
Pridružen/a: 07 sij 2010, 00:13
Lokacija: Brčko - Koraj

Post Postao/la fahrudin »

Sada ako još znaš ime ili telefon od dotičnog gospodina , obzirom da je moj sugradjanin mogao bih sa njim dogovorit da mi isporuči jedan primjerak , tu bi mi puno pomogao .
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

kao sto kaze fahrudin ,ja sam mislio da ce biti problem kod ponovnog startanja sto na srecu i nije u pitanju kod ove vage,znaci samo treba postolje i to je to ,SUper ESO ,svaka cast!
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Avatar
fahrudin
Čita, piše dovoljno
Postovi: 89
Pridružen/a: 07 sij 2010, 00:13
Lokacija: Brčko - Koraj

Post Postao/la fahrudin »

eso je napisao/la:Vidjecu sa njime zove se Nedjad
Uredu eso ako bude voljan dati telefon , narednih dana javi puno hvala .
pozdrav.
Avatar
fahrudin
Čita, piše dovoljno
Postovi: 89
Pridružen/a: 07 sij 2010, 00:13
Lokacija: Brčko - Koraj

Post Postao/la fahrudin »

ErminH je napisao/la:kao sto kaze fahrudin ,ja sam mislio da ce biti problem kod ponovnog startanja sto na srecu i nije u pitanju kod ove vage,znaci samo treba postolje i to je to ,SUper ESO ,svaka cast!
Gdje si ti ermine ? kako je stanje na pčelnjaku .
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

eso je napisao/la:Evo ovako ja donesem kod senada tri komada jedna meni
jedna stipi i jedna sanadu a vase je da izmisljate
ako moze ovako ja dolazim sada 12 tj.. u petak sam kod senada 14 a vimi javite
Hvala Eso samo ti nju donesi do Senada ostalo ćemo se dogovoriti.
Kad je ta vaga u pitanju volio bih znati kada je ugašena a staviš teret na nju pa je upališ hoće li pokazati težinu tereta ili kreće od nule. Ja imam jednu malu elektronsku vagu koju sam nabavio za vaganje propolisa, a ona se ponaša tako ako na nju staviš teret pa je upališ zanemari težinu tereta nego pokaže nulu a kada uklonim teret pokaže minus tržinu tereta koji je bio na njoj. Bitno je da ta tvoja vaga kada je pališ pokaže trenutnu težinu ne mora imati opciju za nuliranje. lijepo se na nju stavi košnica izmjeri i zapiše težina sutra dan ponovo se upali i pročita novo stanje. Ako se ta vaga tako ponaša odlična je, ako se ponaša kao moja mala vaga bit će malo problematično da se to uredi kako treba.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

fahrudin je napisao/la:
ErminH je napisao/la:kao sto kaze fahrudin ,ja sam mislio da ce biti problem kod ponovnog startanja sto na srecu i nije u pitanju kod ove vage,znaci samo treba postolje i to je to ,SUper ESO ,svaka cast!
Gdje si ti ermine ? kako je stanje na pčelnjaku .
ja sam u Brezi,stanje je dobro,razvoj zajednica odlican,jabuka je vec prosla,sto su unijele to su i pojele :)
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Avatar
IZET
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 367
Pridružen/a: 10 sij 2010, 10:56
Lokacija: zivinice

Post Postao/la IZET »

ErminH je napisao/la:
fahrudin je napisao/la:
ErminH je napisao/la:kao sto kaze fahrudin ,ja sam mislio da ce biti problem kod ponovnog startanja sto na srecu i nije u pitanju kod ove vage,znaci samo treba postolje i to je to ,SUper ESO ,svaka cast!
Gdje si ti ermine ? kako je stanje na pčelnjaku .
ja sam u Brezi,stanje je dobro,razvoj zajednica odlican,jabuka je vec prosla,sto su unijele to su i pojele :)
JELI BAR POZITIVNA NULA?????
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

Izete u toku vocne pase dodao sam 3-4 S.O.po drustvu u plodiste,davao sam samo u dva navrata sirup,tako da bih ja rekao da sam negdje na Nuli sad!
Zadnja izmjena: ErminH, dana/u 08 svi 2010, 10:39, ukupno mijenjano 1 put.
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Avatar
IZET
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 367
Pridružen/a: 10 sij 2010, 10:56
Lokacija: zivinice

Post Postao/la IZET »

ErminH je napisao/la:Izete u toku vocne pase dodao sam 3-4 S.O.po drustvu u plodiste,davao sam samo u dva navrata sirup,tako da bih ja rekao da sam negdje na Nuli sad!
dobro je jer je i nula bolja od minusa....
cope
Čita, piše dovoljno
Postovi: 37
Pridružen/a: 25 ruj 2009, 11:24
Lokacija: Ispod Livanjske Kamešnice

Post Postao/la cope »

kod većine vaga bi trebalo da može da se isključi aktivacijski senzor koji uključuje vagu i onda se one četri noge senzori težine kratko spoje
prednji sa zadnjim a napajanje baterije na prekidač i tako da ostane 4 žice koje se spoje na tel.konektor i onda displej se uključi kao telefon
tako da se izvaga i isključi i nosiš displej sa sobom a možeš imati pet vaga i jedan displej ovo pišem skoro napamet,morao bi imati na stolu ovu vagu da mogu reći dali se može napraviti pokretna vaga

poz........
Odgovorite