stigle pare za poticaj u pčelarstvu

Ovdje možete ostaviti poruke vezano za proizvođače pčelarske opreme i ostalo
Odgovorite
budo
Samo čita
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 pro 2011, 17:00

stigle pare za poticaj u pčelarstvu

Post Postao/la budo »

Muštuluk! Dragi pčelari 25.01. 2012 Federalno ministarstvo poljoprivrede uplatilo je sredstva za poticaj u za 2011g
Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Re: stigle pare za poticaj u pčelarstvu

Post Postao/la N€dim »

e bogme za mustulaka si ako bude tako
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: stigle pare za poticaj u pčelarstvu

Post Postao/la Azem »

Aprilili !
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
budo
Samo čita
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 pro 2011, 17:00

Re: stigle pare za poticaj u pčelarstvu

Post Postao/la budo »

Za Azema iz Modriče- Ako govorim istinu za lovu od poticaja ti meni nađi plac na bagremu negdje u Modruči za muštuluk !
Budo-Novi Travnik.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: stigle pare za poticaj u pčelarstvu

Post Postao/la senad »

JA juče v provjeravo u banci d ali je leglo i ništa. NAdam se da će i nama na TK da stigne.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: stigle pare za poticaj u pčelarstvu

Post Postao/la medonosa »

Nisam trenutno upucen,mozete mi objasniti oko ovih podsticaja,za sto se za koga,po kojem principu,ko djeli???
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: stigle pare za poticaj u pčelarstvu

Post Postao/la senad »

medonosa je napisao/la:Nisam trenutno upucen,mozete mi objasniti oko ovih podsticaja,za sto se za koga,po kojem principu,ko djeli???
Prije dolaska ove nove federalne vlade (Lijanović) podsticaj z a pčelare vršio se na nivou kantona i federacije. Svi koji su imali 30 i više košnica dobijali su federalni podsticaj, do 30 košnica tj.najmanje 20 pčelari su dobijali sa kantona.

Visina podsticaja do sada je se dobijala na osnovu broja košnica tj. jedna košnica = 10 km .

Dolaskom Lijanovića za ministra poljoprivrede pčelarstvo je postavi naglavačke . Lijanović je uveo federalni podsticaj za sve i to neovisno o broju košnic tj.. Da bi se dobio podsticaj svaki pčelar treba da priloži potrvrdu da je predao 15 kg meda registrovanim otkupljivačima meda . ZA svaki 15 kg meda Lijanović je planirao dati 10 km podsticaja uz to da se mora i platiti PDV na tih 15 kg.

Obzriom da niko nije lud predati otkupljivaču meda 15 kg meda po cijeni od 6 km kada se cijena kreće od 15 do 20 km za jedan kg.

RAčunica je jednostavna da na svakom kilogramu pčelar gubi oko 9 km. OVo što se planira podjeliti navodno kao podsticaj nije ustvari podsticaj nego kao nekakva pomoć jer se ne uklapa u Lijanovićev zakon tako da su odlučil kao podjeliti nekakvu pomoć pčelarim jer niko nije mogao predati 15 kg jer ga nije ni bilo a drugo mislim da niko nije lud da proda svoj med po 6 km kada na tržištu cijena je od 15 do 20 km.

JA na 100 košnica trebao bi da predam 1500 kg meda po otkupnoj cijeni od 6 km ;
9000 km minus PDV 17 % (1530 km)=7470 plus 1000 km = 8470 km

1500 x 15=22500 km ako bi predali otkupljivaču čist gubitak od 14030 km


Ovo što će se navodno dobiti je nekakva pomoć pčelarima!!!!
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: stigle pare za poticaj u pčelarstvu

Post Postao/la medonosa »

senad je napisao/la:
medonosa je napisao/la:Nisam trenutno upucen,mozete mi objasniti oko ovih podsticaja,za sto se za koga,po kojem principu,ko djeli???
Prije dolaska ove nove federalne vlade (Lijanović) podsticaj z a pčelare vršio se na nivou kantona i federacije. Svi koji su imali 30 i više košnica dobijali su federalni podsticaj, do 30 košnica tj.najmanje 20 pčelari su dobijali sa kantona.

Visina podsticaja do sada je se dobijala na osnovu broja košnica tj. jedna košnica = 10 km .

Dolaskom Lijanovića za ministra poljoprivrede pčelarstvo je postavi naglavačke . Lijanović je uveo federalni podsticaj za sve i to neovisno o broju košnic tj.. Da bi se dobio podsticaj svaki pčelar treba da priloži potrvrdu da je predao 15 kg meda registrovanim otkupljivačima meda . ZA svaki 15 kg meda Lijanović je planirao dati 10 km podsticaja uz to da se mora i platiti PDV na tih 15 kg.

Obzriom da niko nije lud predati otkupljivaču meda 15 kg meda po cijeni od 6 km kada se cijena kreće od 15 do 20 km za jedan kg.

RAčunica je jednostavna da na svakom kilogramu pčelar gubi oko 9 km. OVo što se planira podjeliti navodno kao podsticaj nije ustvari podsticaj nego kao nekakva pomoć jer se ne uklapa u Lijanovićev zakon tako da su odlučil kao podjeliti nekakvu pomoć pčelarim jer niko nije mogao predati 15 kg jer ga nije ni bilo a drugo mislim da niko nije lud da proda svoj med po 6 km kada na tržištu cijena je od 15 do 20 km.

JA na 100 košnica trebao bi da predam 1500 kg meda po otkupnoj cijeni od 6 km ;
9000 km minus PDV 17 % (1530 km)=7470 plus 1000 km = 8470 km

1500 x 15=22500 km ako bi predali otkupljivaču čist gubitak od 14030 km


Ovo što će se navodno dobiti je nekakva pomoć pčelarima!!!!
Sve mi je jasno a i nije,naime to je stara boljka!Pcelari svi treba da se bore za jednu stvar,da se pcelarstvo prizna kao poljoprivredna grana oprasivanja!!!!!!
Med je sporedni proizvod!Ko ti garantuje da ces ove godine vrcati??Tvoje ce pcele oprasivati u svakome slucaju,mozda drzava sadi ili sije biljke koje ne luce nektar,a daju polen kojeg pcele skupljaju i time oprasuju biljke!Ili obrnuto uvez ce porez na zaradu od prodaje meda,izracunat prosjek prinosa na nivou kantona ili drzave,i briga njih sto ne medi,plati tvoje!Borite se u udruzenju i Savezu samo da se pcelarstvo prizna kao grana poljoprivrede za oprasivanje,ostalo te ne interesuje,ti mozes reci nemam meda ja prodajem matice proizvodnja zivotinjskog porijekla je oslobodjena poreza u EU!Neka uvoze med,nemogu uvest oprasivanje!!!!!!!!
Avatar
Ekrem-Tesanj-Vlasic
Čita i piše, dobar
Postovi: 108
Pridružen/a: 09 pro 2011, 23:42

Re: stigle pare za poticaj u pčelarstvu

Post Postao/la Ekrem-Tesanj-Vlasic »

Počela isplata novčane podrške pčelarima u Federaciji

Kategorija: Aktuelnosti Autor BH pčelar
Pčelari koji posjeduju od 20 do 49 pčelinjih društava ostvaruju jednokratnu podršku od 500 KM, a oni koji posjeduju 50 i više pčelinjih društava ostvaruju podršku od 800 KM


Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva počelo je sa isplatom jednokratne podrške pčelarima. Ovu informaciju za BH pčelar potvrdio je Pejo Janjić, pomoćnik ministra Jerke Ivankovića Lijanovića.

- Na prijedlog ministra Jerke Ivankovića Lijanovića Vlada Federacije BiH osigurala je sredstva za isplatu jednokratne podrške pčelarskoj proizvodnji. Odluka se realizuje na način da pčelari koji posjeduju od 20 do 49 pčelinjih društava ostvaruju jednokratnu podršku od 500 KM, a oni koji posjeduju 50 i više pčelinjih zajednica ostvaruju podršku od 800 KM – rekao je Janjić.


AKO JE I OD LIJANOVICA DOSTA JE. :evil: :evil: :evil:
"Protiv neugodnih istina ima samo jedan lijek - treba se s njima pomiriti." Albert Camus
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: stigle pare za poticaj u pčelarstvu

Post Postao/la Azem »

U najmanju ruku neozbiljno!
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Odgovorite