Honey open 2011/2012

Ovdje možete ostaviti poruke vezano za proizvođače pčelarske opreme i ostalo
Odgovorite
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Honey open 2011/2012

Post Postao/la Stipo »

Neslužbeni razultati ocjenjivanja kvalitete meda.
Honej open 2011./2012. je objavio rezultate pčelara koji su poslali med na ocjenjivanje.
Copi paste sa: http://www.pcelarstvo.hr/forum/viewtopi ... 4&start=30
http://www.pcelarstvo.hr/index.php?opti ... Itemid=273
Evo prije nego sastavim kompletan tekst da nestrpljivim učesnicima koji su osvojili neku od medalja vdje objavim imena dobitnika međunardnog natjecanja u kaliteti proizvoda (ovaj puta samo meda) koji smo nazvali iz nama znanih razloga 1.Honey open
Neki će se naći više puta jer imaju više nagrađenih uzoraka i to je za svaku pohvalu!

Ove godine nema proglašenja "šampiona" nismo ga ni najavljivali, ali ZATO ima proglašenja za najudaljeniji uzorak a njega je osvojio:
Team Pčelarstvo online je napisao/la:
iskrene čestitke nagrađenima kriteriji su bili strogi obečajemo da ćemo ih još malo postrožiti

Honey open 2011/2012 Najudaljeniji uzorak:
T. Jovanovski - Vinica - Makedonija

Honey open 2011/2012 Zlato :
M. Glavinić - vrijesak
D. Đurić - livada
A. Klarić - hrast sladun
S. Matić - vrijesak
OPG Franić - kesten
OPG Bionda - lipa
OPG Brnardić- eko livada
I. Drvar - bagrem
S. Zdilar - šuma medljika
M. Kvesić - vrijesak
OPG Franić - bagrem
Ž. Hubak - bagrem
T. Markić - livada
M. Lučić - kadulja
S.Medved - Bagrem
M. Glavinić - livada
D. Brkić - Kesten
Honey open 2011/2012 Srebro:
T. Jovanovski - šumski
V.Došen - Kesten
V. Dražen - bagrem
D. Đurić - kesten
I.Barbarić - cvijetni
D. Brkić - lipa
Honey open 2011/2012 Bronza:
V.Došen - Bagrem

Sve su vrste napisane kako ste pisali u dokumentima radi lakšeg snalaženja .... Ako sam koje prezime krivo prepisao ODMAH JAVITE a kasnije ću i sam sve još jednom pregledati prema papirima i ažurirati....... Oni koji nisu zadovoljili dobit će pismeno obrazloženje u kom su dijelu zakazali njima želimo više sreće idući puta. Mogu uložiti prigovor, radit će se posebna analiza (laboratorij po odabiru sudionika koji može napraviti iste zahtjeve) sukladno pravilniku međutim ukoliko se pokaže da se rezultati poklapaju sa sadašnjima mi ne snosimo trošak ekstra provjere iz razumljivih razloga.

Idući tjedan prema popisu ide narudžba medalja i diploma ... za medalje nemam još sliku ali ništa spektakularno mislim da nisu od pravog zlaza 24 karatnog
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la N€dim »

cestitke Stipo za osvojeno zlato
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la Stipo »

N€dim je napisao/la:cestitke Stipo za osvojeno zlato
Hvala Nedime! Ovo je za mene posebno važno jer je ovo prvo ocjenjivanje mog meda i odmah zlato.
Trebaš čestitati, a ja isto čestitam i našem uvaženom članu Marinu Kvesiću jer mu je ovo ove godine još jedno zlato na trećem ocjenjivanju. Čini mi se da je u Sarajevu dobio srebro.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la senad »

Čestitke Stipi i MArinu

Pročitah više puta ali ne nađoh gdje se to odražavalo i kada.'?

ZAšto nije objavljno pod punim imenom i prezimenom i odakle su takmičari ako je već međunardnog natjecanja u kaliteti proizvoda (ovaj puta samo meda) koji smo nazvali iz nama znanih razloga 1.Honey open .
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la N€dim »

cestitke i za Marina,
posto nabrzinu procitah ko je sve dobio medalju i njega preskocih,
a i ja se slazem sa Senadom zasto nije napisano odakle je ko....
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la zvones »

Marinu i Stipi sve čestitke za zlatni vrijesak :!:
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la Stipo »

senad je napisao/la:Čestitke Stipi i MArinu

Pročitah više puta ali ne nađoh gdje se to odražavalo i kada.'?

ZAšto nije objavljno pod punim imenom i prezimenom i odakle su takmičari ako je već međunardnog natjecanja u kaliteti proizvoda (ovaj puta samo meda) koji smo nazvali iz nama znanih razloga 1.Honey open .
Ocjenjivanje je bilo u Varaždinu. Bilo je objavljeno i ovdje na ovom forumu.
Vjerujem da će Pčelarstvo Online do kraja mjeseca objaviti potpune rezultate.
Doista bi bilo lijepo da pored imena i prezimena piše i odakle je pčelar.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la beequeen »

Stipo je napisao/la:
senad je napisao/la:Čestitke Stipi i MArinu

Pročitah više puta ali ne nađoh gdje se to odražavalo i kada.'?

ZAšto nije objavljno pod punim imenom i prezimenom i odakle su takmičari ako je već međunardnog natjecanja u kaliteti proizvoda (ovaj puta samo meda) koji smo nazvali iz nama znanih razloga 1.Honey open .
Ocjenjivanje je bilo u Varaždinu. Bilo je objavljeno i ovdje na ovom forumu.
Vjerujem da će Pčelarstvo Online do kraja mjeseca objaviti potpune rezultate.
Doista bi bilo lijepo da pored imena i prezimena piše i odakle je pčelar.
Svaka cast Stipo :D :D :D
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la sahista »

Svaka cast.
Nisam ni ocekivao nesto drugo od vas.Sledece godine potvrditi zlato. :D .
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la medonosa »

Svaka cast,Stipo,nastavi tako!! :D :D
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la Vahid »

Kolege iskrene cestitke za dobre rezultate i da ih iduce godine jos jednom i potvrdite. :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
Pcelar u bijelom svijetu.
simke
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 221
Pridružen/a: 15 svi 2011, 15:22
Lokacija: banja luka

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la simke »

Svaka čast, Stipo :D :D
Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti,
budala progovori, a fukara se obogati. ... IVO ANDRIC
šarić slavko
Čita, piše dovoljno
Postovi: 83
Pridružen/a: 23 srp 2011, 14:43

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la šarić slavko »

Pozdrav za sve a Stipi i Marinu čestitke.
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la Samir »

Čestitke nagrađenim ipak ovo nije mala stvar na svjetskom takmičenju dva zlata za naše forumaše.
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la Marin »

Samir je napisao/la:Čestitke nagrađenim ipak ovo nije mala stvar na svjetskom takmičenju dva zlata za naše forumaše.
Samire ne znam kolikog je medjunarodnog značaja imalo ,ali danas je dobro da se i komšije uvažavaju jer brate sve izašlo da svak o sebi i svom poslu, a ako se kojim slučajem malo krivo pogledaju svak o sebi , to nije dobro.
Druga stvar evo linka na kojem je bio natječaj :
http://www.pcelarstvo.hr/index.php?opti ... Itemid=274
- evo linka sa foruma
http://forum.pcelarstvo.hr/viewtopic.php?f=35&t=614
a Stipo je postavio ovaj sa nezvaničnim rezultatima
http://www.pcelarstvo.hr/index.php?opti ... Itemid=273
Predlažem svakom da malo pročita ovo za neke od uvijeta i parametara kod prijava jer će to tako biti svugdje -manje više / vezano za bodovanje i procedure/
Poz Marin
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
akarlovic
Registrovan
Postovi: 1
Pridružen/a: 06 svi 2012, 10:18

Re: Honey open 2011/2012

Post Postao/la akarlovic »

Dobio sam nekoliko poruka kako ima ovdje rasprava o natjecanju pa sam namjerno pustio da se rasprava širi nesmetano. Ja sam A.Karlović, dežurni "krivac" pa mogu sve iz prve ruke.

Evo da pojasnim neke nejasnoće oko ovog natjecanja. Udruga pčelara i građana Pčelarstvo online sa svim zainteresiranim (ostalim) organizirala je 2011/2012 to po prvi puta. U pčelarskim se krugovima kada smo objavili vijest širila svakakva priča, nemamo namjere ni osporavati ni potvrditi bilo koju od onih koje kruže. U tu svrhu mi naime nismo osmislili, organizirali i pokrenuli Honey open.

Svatko tko smatra da može sa svojim proizvodima nastupiti u nekoj od kategorija je dobrodošao, svaki sudionik ima pravo prema pravilima slagati se ili ne sa rezultatima. Može ponoviti nalaze ukoliko smatra da je oštećen ili da je njegov proizvod dobio previsoko priznanje. Udruga će financijski pokriti svako ponovno ispitivanje u laboratoriju po izboru "oštećenog" ukoliko ispadne da je bio u pravu. Ukoliko ne ponovljen postupak nalaza financira onaj tko je to i tražio. Fer zar ne?

Laboratorijske se analize na prvom natjecanju nisu mogle obaviti u RH, djelomično sponzorski je pokriveno od laboratorija, djelomično smo fiancirali mi a dio troška su snosili natjecatelji. Trošak je velik i nažalost nismo u mogućnosti za sada pokriti više no to ne znači da ne radimo na tome, eto pokrivamo razliku u cijeni (kao da su naši članovi) od sada na dalje svima koji su vjerovali da radimo dobru stvar i poklonili nam povjerenje na prvom natjecanju i osvojili bilo koje odličje.

U igru smo uključili Varaždinsku županiju koja se usprkos recesiji rado odazvala, tek sada nakon što smo posložili večinu kockica pozvali smo da se priključe i Ministarstvo poljoprivrede i predsjednik RH. Bit će na drugom natjecanju još novina, ali o njima ne bih sada nego kada ih realiziramo.

Žao mi je da ima loših uglavnom "trač" glasina, dakako ne javnih jer svaku javnu možemo argumentima pobiti ali to je tako i u pčelarstvu i u životu. Kod nas se kaže: Za dobrim se konjem praši :lol: naša udruga vjeruje da može dobro jahati konja kojeg je uzjahala kao mala skupina kluba pčeloljubaca tada samo pčelara iz RH. Nikad se nismo zatvarali i prvi smo u regiji koji sa ponosom možemo pisati i govoriti kako smo od početka bili otvoreni za sve bez obzira na boju kože, miris pazduha ili stopala ili vjeroispovjest. Naš član čak ne mora imati ni pčele, naš član može biti i onaj tko nikad pčelu u živo vidio nije. Mi smo Pčelarstvo online udruga koja ne posavlja nego otvara granice.
Čestitke svima koji su osvojili bilo koju od medalja, držite ih ponosno na vidljivom mjestu to je dokaz Vaše kvalitete.
Neka se kvalitetno pčelarstvo u narod proširi .... MEDNO Vam svima koliko god vas ima!

EDIT: i da ne zaboravim, pokrenuli smo i web HONEY OPEN, pa je i to pokazatelj smjera koji smo osmislili :arrow:
Odgovorite