ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Ovdje možete ostaviti poruke vezano za proizvođače pčelarske opreme i ostalo
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la Ismet »

Evo još jedan prijedlog: da se sastanemo u nekom planinarskom domu (u BiH ima stotine planinarskih domova, a ima ih i do kojih se može doći autom tj. da se ne mora pješačiti, ko ne voli pješačiti). Po nekom default-u svi pčelari vole prirodu i onda je planinarski dom pravi izbor. Eto.
Dobru srcu sreća dođe.
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la zvones »

Samir je napisao/la:
Marin je napisao/la:Pogledajte malo,učesnik sam više puta a i lani.
http://www.bee.tea-fest.ba/default.aspx

od 7-11 09.2011 je sajam pčelarstva u Sarajevu . Svakom bi preporučio bude puno posjetilaca i izlagača, literature i opreme .Sa Samirom direktoricom BEE FESTA se može fino dogovarati možda i sala za prve kontakte a da to nekako upakiramo i u prošireni program sajma nevezano za formalni dio. Šta kažetena prijedlog.POZ marin
Nego šta da se može dogovarati pa Samira je to bolan.

Dobra ideja za hajmo reći prvo upoznavanje.
Tek kod drugog čitanja sam shvatio usporedbu "Samira" :) .Odgovara mi jer je to meni skroz blizu , za propješačit .Odgovara mi i Ismetov prijedlog , jer svi volimo
prirodu . Pitanje je što odgovara našim kolegama s Jadrana , jer bi lijepo bilo da i njima odgovara .Konkretno , spomenuo sam i problem parkiranja u Sarajevu , koji
je posebno vidljiv , upravo u dijelu Sajma .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la schumy »

Forumaši!
U vrijeme održavanja Sajma (do 13.09/2011), ja sam nažalost spriječen (sl. put u inozemstvo!)
Predlažem da se ono koji to mogu i hoće a svejedno dolaze na Sajam sastanu u 09/2011., a svi mi ostali da zadržimo termin prvog vikenda u 10.mjesecu, a može i kasnije u 10.mjesecu, kako većini paše.
Ispričavam se što ometam već skoro dogovoreni sastanak, ali - "to je život", baš mi je jako žao!
Čekam aš odgovor (sviju vas!)
Pozdrav.....schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la inzenjer »

zvones je napisao/la:
Samir je napisao/la:
Marin je napisao/la:Pogledajte malo,učesnik sam više puta a i lani.
http://www.bee.tea-fest.ba/default.aspx

od 7-11 09.2011 je sajam pčelarstva u Sarajevu . Svakom bi preporučio bude puno posjetilaca i izlagača, literature i opreme .Sa Samirom direktoricom BEE FESTA se može fino dogovarati možda i sala za prve kontakte a da to nekako upakiramo i u prošireni program sajma nevezano za formalni dio. Šta kažetena prijedlog.POZ marin
Nego šta da se može dogovarati pa Samira je to bolan.

Dobra ideja za hajmo reći prvo upoznavanje.
Tek kod drugog čitanja sam shvatio usporedbu "Samira" :) .Odgovara mi jer je to meni skroz blizu , za propješačit .Odgovara mi i Ismetov prijedlog , jer svi volimo
prirodu . Pitanje je što odgovara našim kolegama s Jadrana , jer bi lijepo bilo da i njima odgovara .Konkretno , spomenuo sam i problem parkiranja u Sarajevu , koji
je posebno vidljiv , upravo u dijelu Sajma .
Ma ovo bi bio i najbolji nacin da se upoznamo,podjednako daleko skoro svima,a za parking ne vjerujem da ce bit problem,vecina udruzenja ce organizirat buseve,tako da i to nije problem.
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la Samir »

Što se mene tiče meni paše sajam jer sam i planirao ako Bog da prisustvovat istome.
Volio bih da taj dan upoznam što više ovih divnih ljudi, a ako budem se mogao
uklopiti u sledeći termin onda nebih propustio priliku upoznati i ostale.

Što se tiče termina samo neka ima taj dan neko predavanje i da je bezbeli vikend, što dođe u prevodu subota ili nedjelja.

Pozdrav.
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la beequeen »

Super ideja :)
Hocete li ovamo u moj kraj?Ja necu dolaziti uskoro jer sam bila u martu u Bosni ali zavidim vam i znam da ce vam biti lijepo :D :D :D
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la schumy »

Beequeen, nažalost ne možemo u tvoj kraj (barem ja), pa se nadam da ćeš opetovamo samo u neko primjerenije vrijeme (proljeće, ljeto, jesen...) pa da se vidimo i upoznamo.
Ti si ipak "woman-beekeper" no. 2 na našem forumu. No. je Paska, a vas dvije zajedno ste 100% ženskog dijela foruma (zasad!?). Nadan se da će se uskoro pridružiti još pčelarica.
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la schumy »

Beequeen, nažalost ne možemo u tvoj kraj (barem ja), pa se nadam da ćeš opetovamo samo u neko primjerenije vrijeme (proljeće, ljeto, jesen...) pa da se vidimo i upoznamo.
Ti si ipak "woman-beekeper" no. 2 na našem forumu. No. 1 je Pasha, a vas dvije zajedno ste 100% ženskog dijela foruma (zasad!?). Nadam se da će se uskoro pridružiti još pčelarica.
Pozdrav............schumy
Zadnja izmjena: schumy, dana/u 16 kol 2011, 11:05, ukupno mijenjano 1 put.
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la Azem »

Od 6 -10 oktobra je Sajam pčelarstva na Tašmajganu (Beograd).Informacija je od prije dva dana.
S obzirom da znam da članovi ovog foruma posjećuju ovu manifestaciju, možda predloženi termin druženja članova ovog foruma pomjeriti prije ili poslije.
Lijep pozdrav!
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Avatar
pasha
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 11 ožu 2010, 09:10
Lokacija: Sarajevo

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la pasha »

schumy je napisao/la:Beequeen, nažalost ne možemo u tvoj kraj (barem ja), pa se nadam da ćeš opetovamo samo u neko primjerenije vrijeme (proljeće, ljeto, jesen...) pa da se vidimo i upoznamo.
Ti si ipak "woman-beekeper" no. 2 na našem forumu. No. je Pasha, a vas dvije zajedno ste 100% ženskog dijela foruma (zasad!?). Nadam se da će se uskoro pridružiti još pčelarica.
Pozdrav............schumy
Hahaha , schumy , kakva je situacija na drugim pčelarskim forumuma? Ima li žena? Mislim da nas inače u pčelarstvu ima manje nego muškaraca , barem ono u prvim redovima. :)
"...iz utroba njihovih izlazi piće različitih boja koje je lijek ljudima. To je uistinu dokaz za ljude koji razmišljaju." (An-Nahl,69)
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la schumy »

I na drugim forumima je puno manje žena, ali je više bračnih parova koji zajedno pčelare.
Mislim da je kod nas dobar odnos, a na svima nama je odgovornost da žensku čeljad čim više uključujemo u ovaj prekrasni hoby/posao koji se u ovom turbulentnom svijetu pokazuje kao pravi primjer razonode, druženja i razmjene mišljenja bez ikakvih svađa i podvala.
Zato sam i na ovome forumu jer je "forumsko društvo" tako koncipirano da se uvažavaju tuđa mišljenja i razumno se vode diskusije sa obranom svojih teza i usvajanjem tuđih...
P.S. Što bi sa našim određivanjem datuma okupljanja!!??
Pozdrav......schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la Samir »

schumy je napisao/la:I na drugim forumima je puno manje žena, ali je više bračnih parova koji zajedno pčelare.
Mislim da je kod nas dobar odnos, a na svima nama je odgovornost da žensku čeljad čim više uključujemo u ovaj prekrasni hoby/posao koji se u ovom turbulentnom svijetu pokazuje kao pravi primjer razonode, druženja i razmjene mišljenja bez ikakvih svađa i podvala.
Zato sam i na ovome forumu jer je "forumsko društvo" tako koncipirano da se uvažavaju tuđa mišljenja i razumno se vode diskusije sa obranom svojih teza i usvajanjem tuđih...
P.S. Što bi sa našim određivanjem datuma okupljanja!!??
Pozdrav......schumy
Ja skontah da je prvo okupljanje subota 10.09.2011 godine, e sad drugi još niko ništa ostaje otvoreno :?:
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la schumy »

Samire, (i ostali), ja sam bio inicijator ovoga okupljanja iako to nije prva takva inicijativa na ovome forumu. Od prvog časa sam "izabrao" 10. mjesec, jer tada prestaju sve obaveze sviju nas koji radimo i koji se nečim dodatno zanimaju (pčelarstvo, voćarstvo, vinogradarstvo...).
U toku naše prepiske od nekolicine članova foruma je "pala" ideja da se vide na Sajmu pčelarstva u Sarajevu početkom 9. mjeseca. Meni osobno ovaj termin nikako ne odgovara (radne obaveze), što ne znači da se ostali koji se slože ne moraju naći i upoznati upravo na Sajmu.
Ja se i dalje zalažem da se okupimo u 10. mjesecu, ali neka većina odluči.
Vrijeme polako istječe, treba požuriti sa svakom inicijativom.
Čekam vaše prijedloge i inicijativu da ubrzamo ovaj dogovor.
Pozdrav..........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
zorantopic
Čita, piše dovoljno
Postovi: 20
Pridružen/a: 01 kol 2010, 14:51

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la zorantopic »

I ja bih rado došao ako ikako budem mogao samo da slušam razgovore ovih divni ljudi. Vjerujem da će biti jako interesantni ,zanimljivi, poučni i šaljivi razgovora. Pozdrav svim članovima foruma.
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la Asim »

Koliko nas dolazi, i kada je ko na festivalu ... ajde tuspasite se :)

http://www.bee.tea-fest.ba/novosti.aspx
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la Ismet »

Asim je napisao/la:Koliko nas dolazi, i kada je ko na festivalu ... ajde tuspasite se :)

http://www.bee.tea-fest.ba/novosti.aspx
tuspasio se :)
u subotu aBd, prije podne, pa se vidimo.
još samo da dogovorimo na kojem štandu ćemo se "tražiti"? ko će izlagati?
Dobru srcu sreća dođe.
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la Marin »

Ja sam od sutra gore pa vjerovatno do nedjelje nekad !!
Mislim da sam prvi pčelar koji će doći na sajam sa nešto meda koji je bio u programu beevitala hive clean i nikako drukčije od prošlog proljeća.
U okviru sajma za subotu 10.09.2011 u 10 h je planirana i i tema Zaštita pčela predavač prof. mr . Goran Mirjanić, uz naglasak i osvrt na praktičnu primjenu Beevitala hive clean kojeg kao pčelar i osobno koristi.

Sa direktoricom Samirom sam dogovarao i neke aktivnosti oko prostorija za vrijeme sajma , medjutim kako nije bilo interesa pa nisam ništa ni konkretizirao,ikao nije ni sad kasno.

Ne znam baš lokaciju štanda ali negdje tamo oko šatora ili blizu .

Bit će izloženi i proizvodi Beevital hive clean 500 ml 5,0 litar -.a, termo ruksak kao i novi proizvod koji je tek sad uvežen Chalkbrood za tretman protiv krečnog legla .

Da li je još neko prisutan na štandovima ?

moj broj je 063 372 681 Marin Kvesić
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la Asim »

Gospodo Marin nam je sam na festivalu ,danas sam ga obišao te ga intresuje dali će još neko da izlaže ili prisustvuje festivalu pozdrav Asim .
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la Asim »

Oprostite na digresi , ali Ismet je pitao na kom se štandu susrećemo nema druge nego kod Marina jer jedini od nas trenutno izlaže ili sam u zabludi , kako bilo ali barem ćemo ga obilaziti
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la Ismet »

Asim je napisao/la:Oprostite na digresi , ali Ismet je pitao na kom se štandu susrećemo nema druge nego kod Marina jer jedini od nas trenutno izlaže ili sam u zabludi , kako bilo ali barem ćemo ga obilaziti
Prihvatam prijedlog Asime, vidimo se aBd u subotu kod Marina.
Dobru srcu sreća dođe.
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la zvones »

Ismet je napisao/la:
Asim je napisao/la:Oprostite na digresi , ali Ismet je pitao na kom se štandu susrećemo nema druge nego kod Marina jer jedini od nas trenutno izlaže ili sam u zabludi , kako bilo ali barem ćemo ga obilaziti
Prihvatam prijedlog Asime, vidimo se aBd u subotu kod Marina.
Nadam se da ste aBd isti kao na slici :D !
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la Asim »

MA KAKVI SLIKA JE RETUŠIRANA, JA SAM NIKAKAV KRŽLJAV I BOJIM SE TIHE SMJENE ZBOG UJEDNAČENIH PRINOSA :lol:
Avatar
pasha
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 11 ožu 2010, 09:10
Lokacija: Sarajevo

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la pasha »

Svakako dolazim u subotu, akoBogda, na predavanje i posjetu Marinovom štandu. Nadam se da ću još ponekog upoznati.
:D
"...iz utroba njihovih izlazi piće različitih boja koje je lijek ljudima. To je uistinu dokaz za ljude koji razmišljaju." (An-Nahl,69)
zakir cancar
Čita i piše, dobar
Postovi: 114
Pridružen/a: 25 sij 2011, 22:10

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la zakir cancar »

Sellam i pozdrav cijenjene kolege....imao sam namjeru doci na sajam, da se vidi imali sta novo, da se upoznamo i normalno kahvenisemo onako ljudski....tempiro sam doci u subotu kao vecina... ali..sinoc me nazvase i pozvase na mjesto gdje se ne placa nista a ogromna se duhovna dobit ostvaruje u Kacunima...bice prilike ako Bog da....MEDNO
Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Re: ZAJEDNIČKI SASTANAK I DRUŽENJE PČELARA

Post Postao/la N€dim »

bio sam juce na sajmu i posjetio naseg Marina koji je veoma dobro raspolozen i prijatan covjek ali ja nisam imao vremena za kafu sa Marinom sto mi je zao ali bit ce vjerovatno prilike neki drugi put.
Sajam ko sajam, nisam nesto zadovoljan ponudom pčelarske opreme, nema na 2-3 standa pčelarske opreme ostalo je med i pčelinji proizvodi.
Odgovorite