Novinarski tekstovi

Ovdje možete ostaviti poruke vezano za proizvođače pčelarske opreme i ostalo
Odgovorite
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Novinarski tekstovi

Post Postao/la zvones »

U BH pčelaru je izašao tekst "Drugačiji pogled na pčelinje klube". Naslovom sam vrlo zadovoljan ali se baš nevidi u ćemu je drugačiji pogled. Razumijem jer je osnovni
tekst (tekst na forumu) predugaćak i vjerovatno mnogim pčelarima zbog toga nezanimljiv i nerazumljiv. Zakasnio sam sa mailom novinaru u kojem je pisalo da ću
napraviti dodatne crteže(takve slike ne postoje) koji će to objasniti.
Pored nekoliko zanimljivih tekstova ima i jedan koji je pisao neki Ahmo :D iz Holandije o pčelarenju na oprašivanju. "Neki", zato što nisam znao prezime, a mislim da
se radi o našem kolegi Šahisti (sahista).

slika

slika
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Novinarski tekstovi

Post Postao/la medonosa »

Svaka cast,Zvones,Sahista!
senad grudic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 228
Pridružen/a: 23 pro 2010, 17:16

Re: Novinarski tekstovi

Post Postao/la senad grudic »

Svaka cast Sahista vidi se koliki si pcelar da te moraju staviti u dva broja 8-) . Salim se lijep primjer iz Holandije. Senad G.
Senad Grudic
Marko
Čita i piše, dobar
Postovi: 136
Pridružen/a: 07 tra 2011, 19:11
Lokacija: Županja

Re: Novinarski tekstovi

Post Postao/la Marko »

zvones je napisao/la:U BH pčelaru je izašao tekst "Drugačiji pogled na pčelinje klube". Naslovom sam vrlo zadovoljan ali se baš nevidi u ćemu je drugačiji pogled. Razumijem jer je osnovni
tekst (tekst na forumu) predugaćak i vjerovatno mnogim pčelarima zbog toga nezanimljiv i nerazumljiv. Zakasnio sam sa mailom novinaru u kojem je pisalo da ću
napraviti dodatne crteže(takve slike ne postoje) koji će to objasniti.
Pored nekoliko zanimljivih tekstova ima i jedan koji je pisao neki Ahmo :D iz Holandije o pčelarenju na oprašivanju. "Neki", zato što nisam znao prezime, a mislim da
se radi o našem kolegi Šahisti (sahista).
Zvones, slika "nekog Ahme" "govori "više od prezimena, da je to naš kolega šahista :D
M.B. Mirza=mir-zakon
pot
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 355
Pridružen/a: 20 tra 2012, 16:47
Lokacija: Konjic, B&H

Re: Novinarski tekstovi

Post Postao/la pot »

Ko će sad sa vama pričat... :D
Svaka čast kolegama..
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Novinarski tekstovi

Post Postao/la zvones »

pot je napisao/la:Ko će sad sa vama pričat... :D
Svaka čast kolegama..
Nemogu naći prave riječi pa odgovoritina na tu konstataciju, jer mnogi vrijedni tekstovi nikad neće osvanuti u novinama, a nasuprot tome bit će mnogo pođonjenih, a
nešto od toga se može i prepoznati. Inače nevolim popularne ljude.
Naravno da sam se malo našalio na račun sahiste, prepoznao sam odmah ime Ahmo, mjesto u Holan-du , temu i mogu reči da je sve lijepo i odmjereno napisano.
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Novinarski tekstovi

Post Postao/la zvones »

Obavještavam kolegice i kolege, da je u najnovijem broju "BH pčelar" od 15.2. izašao nastavak članka " Drugačiji pogled na pčelinje klube" . Ovaj dio je nešto drugačije
napisan u odnosu na originalni tekst na ovom forumu, a osnovni razlog je što sam želio da se što bolje razumije. U svrhu toga sam i crtao neke slike ručno pa skenirao.
Mnogo bi bolje bilo da sam uradio u nekom programu ali bolje nisam mogao iz više razloga. Slika 5 i 6 su zamjenjene ( zet mi je pri skeniranju pogrešno potpisao, a ja
nisam vidio pa je otišlo tako) , a i u tekstu ima malo grešaka jer sam žurio pri pisanju. Naravno što-šta bih mogao još objasniti ali moj tekst je i ovako zauzeo tri stranice.
Svjestan sam da bi moglo biti i nedoumica, pa ako želi neko postaviti pitanje, pa i kritiku, može ovdje ili u temi , podforum " Edukacija odabrane teme"
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Odgovorite