amitraz ponovo

Ovdje možete ostaviti poruke vezano za proizvođače pčelarske opreme i ostalo
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la Stipo »

Krešo na žalost upoznajem sve više i više pčelara koji zatvaraju oba oka pa dime li dime i uopće ne gledaju kada će to uraditi.
Nije ih briga za pčele ni za ljude ni za med jer i onako nikad nemaju dovoljno meda koliko ga mogu prodati.
Nego još i meni kažu da sam budala što se mučim sa biološkim tretmanima i još kaže: "Šta zna kupac meda šta je amitraz. On med samo pogleda i oproba kakvog je okusa pa kupuje". Što je u njemu ma tko će to ispitivati. Važno je da je med ukusan.
Dok je amitraza na tržištu i kad još izađe tobože neki predavač i hvali amitraz tko će promjeniti stav toga navedenog pčelara.
Badava meni promocije i istraživanje ekoloških sredstava dok je amitraz na tržištu uvijek će se koristiti bilo to otvoreno ili skrivajući se.
Samo vlast to može spriječiti, a njih ovdje nije briga.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
pot
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 355
Pridružen/a: 20 tra 2012, 16:47
Lokacija: Konjic, B&H

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la pot »

Ja sam spomenuo udruživanje gdj bi imali i certifikat sa jakom internom kontrolom, kad dočekat državu i bilo je pozitivna atmosvera i na kraj "tresla se gora rodio se miš". Ne odgovara našim gigantima... Nije se još odustalo....
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la medonosa »

pot je napisao/la:Ja sam spomenuo udruživanje gdj bi imali i certifikat sa jakom internom kontrolom, kad dočekat državu i bilo je pozitivna atmosvera i na kraj "tresla se gora rodio se miš". Ne odgovara našim gigantima... Nije se još odustalo....
Pot svaka cast na ideji,steta sto nije uspjelo,ali nije za cuditi interesi su razliciti!
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la senad »

pot je napisao/la:Ja sam spomenuo udruživanje gdj bi imali i certifikat sa jakom internom kontrolom, kad dočekat državu i bilo je pozitivna atmosvera i na kraj "tresla se gora rodio se miš". Ne odgovara našim gigantima... Nije se još odustalo....

Kako ?
Gdje?
Skim?

Ili su male tajne velikih majstora :)
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
pot
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 355
Pridružen/a: 20 tra 2012, 16:47
Lokacija: Konjic, B&H

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la pot »

Senade sve je jednostavno i svi dobju (cjena meda bi bila koliko mi odredimo) ali bio bi med i bio bi za one koji znaju štaje med i za one koji neznaju a imaju pare, prije nekoliko dana lično mi je nuđena cijena od 15KM na veliko ali ja imam samo ako mi se neko od komšija razboli (Oni su mi preči).
Pokušat ću razgovarati i razgovarat ako ne uspije onda idemo iz temelja a moglo se preskočit nekoliko koraka...
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la senad »

Ne kontamništa :) ali pretpostaljam da je to na tvom loko području , sretno.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
pot
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 355
Pridružen/a: 20 tra 2012, 16:47
Lokacija: Konjic, B&H

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la pot »

senad je napisao/la:Ne kontamništa :) ali pretpostaljam da je to na tvom loko području , sretno.
Ima jedna poslovica koje ide otprilike ovako nisam siguran "radi lokano a misli regionalno".
Sve će mo rastabirit polovicaom maja uz pečenu jaretinu ali eto može i janjetina negdje u hladu bagrema onog iza Modriče :D .
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la Asim »

Dali upotrijebiti Armitraz , odluka je lična a , navodi pčelarena to iz više razloga ,jeftiniji kudi kamo ,lakše deverati da nepričam . Ma neće se ovi moji ni da zamotaju baš njih briga za karcinome , bezobrazno lašu kada daju o tome informaciju kojim sredstvom tretiraju pčele ,tako imam slučaj sa Bee Festa u sarajevu kada tip truni laiku da na bio bazi vrši tretman od varoe i kao slučajno ja ga priupitam koje sredsvo ko iz ttopa odgovara na,, na bazi propolisa ,, nastavljam ga zapitkivat o pripremi tog sredstva do svođenja na vidnu petljavinu . Esada imamo situaciju čulo se za bio sredstvo ali nezna se o njemu puno , Armitraz je u upotrebi kod večine , i mali broj ljudi koji znaju šta rade te jedan broj u dilemi . Ja biram težu i skuplu varijantu a ujedno i pošteniju. NIKADA nisam upotrijebio nikakav oblik armitraza , ili letvica i sl. a moj rezultat 23 zazimljena i 23 izimljena .
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la Stipo »

Polako kolege sve će doći na svoje.
Vidite koliko je uzbune na mlijeko i govedinu i Amitraz će doći na svoje.
Važno je da je klima krenula u tom pravcu.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
senad grudic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 228
Pridružen/a: 23 pro 2010, 17:16

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la senad grudic »

Ja bih rekao da se javlja svijest kod porosaca i da ce na kraju kvalitet pobjediti.Naravno za nas to ide sporo ali pomaci su na vidiku. U danasnjem
globalizmu vise nista nije problem proizvesti, problem je prodati. Svako nek odluci u kojem ce smjeru. Pozdrav i medno. Senad G.
Senad Grudic
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la sahista »

senad grudic je napisao/la:Ja bih rekao da se javlja svijest kod porosaca i da ce na kraju kvalitet pobjediti.Naravno za nas to ide sporo ali pomaci su na vidiku. U danasnjem
globalizmu vise nista nije problem proizvesti, problem je prodati. Svako nek odluci u kojem ce smjeru. Pozdrav i medno. Senad G.
Senade nadam se.
Vecina potrosaca nikada nije ni cula za Amitraz,a pogotovo da se koristi u pcelarstvu.Zar mislis da su svi pcelari toliko iskreni.Najveci problem lezi upravo u samim pcelarima.E ako znas sta je Amitraz,onda ti upakuju pricu da nije stetan ako se koristi na ispravan nacin. :D .Kvalitet mora i trebao bi pobjediti,a tu nastaje onaj drugi problem.Visoki standardi. :wink: .
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
senad grudic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 228
Pridružen/a: 23 pro 2010, 17:16

Re: amitraz ponovo

Post Postao/la senad grudic »

Sahista ja ne da se nadam vec sam i sigusan da ce do istine doci kad -tad . Med koji proizvedem nema prve idruge klase jer ono sto dam
svom djetetu takav isti poklonim ili prodam. Senad G.
Senad Grudic
Odgovorite