Pogaca

Ovdje možete ostaviti poruke vezano za proizvođače pčelarske opreme i ostalo
Odgovorite
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Pogaca

Post Postao/la medonosa »

slika
saperica
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 240
Pridružen/a: 14 lis 2012, 22:22

Re: Pogaca

Post Postao/la saperica »

ima je posvuda pa i u zagrebu.
pogača je sada samo opterećenje. intervenirati s pogačom tek negdje iza nove godine, krajem sječnja a početkom veljače.
mirsad
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 381
Pridružen/a: 29 sij 2011, 12:57
Lokacija: Anderstorp-Svedska-Skandinavija

Re: Pogaca

Post Postao/la mirsad »

POZ
Reklama ili potreba u ovo doba godine.
MK
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Pogaca

Post Postao/la medonosa »

mirsad je napisao/la:POZ
Reklama ili potreba u ovo doba godine.
MK
Reklama,kolega,a za Brndine nukleuse polovinom decembra potreba!
saperica
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 240
Pridružen/a: 14 lis 2012, 22:22

Re: Pogaca

Post Postao/la saperica »

kako? zar se nisu nabrale u onome dubokom okviru za zimnicu?
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Pogaca

Post Postao/la medonosa »

saperica je napisao/la:kako? zar se nisu nabrale u onome dubokom okviru za zimnicu?
Brndini Nukleusi u prvoj godini se zazimljuju na jednom nastavku i pozeljno je oko Bozica doda pogaca!pozz
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Pogaca

Post Postao/la zvones »

medonosa je napisao/la:
saperica je napisao/la:kako? zar se nisu nabrale u onome dubokom okviru za zimnicu?
Brndini Nukleusi u prvoj godini se zazimljuju na jednom nastavku i pozeljno je oko Bozica doda pogaca!pozz
Predpostavljam da Brnda misli na pravoslavni Božić ( 07. 01. ) . Ja sam o ovoj pogači pročitao više puta . Sumnjam da možemo dobiti obrazloženje, Brnda je sigurno
u velikom poslu , pa možda jednom... Ja inače nisam ljubitelj ranog stavljanja pogače.
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Pogaca

Post Postao/la medonosa »

zvones je napisao/la:
medonosa je napisao/la:
saperica je napisao/la:kako? zar se nisu nabrale u onome dubokom okviru za zimnicu?
Brndini Nukleusi u prvoj godini se zazimljuju na jednom nastavku i pozeljno je oko Bozica doda pogaca!pozz
Predpostavljam da Brnda misli na pravoslavni Božić ( 07. 01. ) . Ja sam o ovoj pogači pročitao više puta . Sumnjam da možemo dobiti obrazloženje, Brnda je sigurno
u velikom poslu , pa možda jednom... Ja inače nisam ljubitelj ranog stavljanja pogače.
:D Svi pravoslavci slave bozic kao i rimokatolici osim nasih susjeda!Brnda objasnjava da je bolje u prvoj godini ovaj nukleus uzimiti na jednom nastavku i tako nedopustiti izradjivanje pcela do smrti jer one rade kao lude zahvaljujuci mikroklimi u nukleusu!Naravno da svaka godina je posebna za sebe ali pcelar sam moze da ocjeni kada nebi trebao da rizikuje da mu pcele gladuju!
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Pogaca

Post Postao/la zvones »

medonosa je napisao/la:
zvones je napisao/la:
medonosa je napisao/la: Brndini Nukleusi u prvoj godini se zazimljuju na jednom nastavku i pozeljno je oko Bozica doda pogaca!pozz
Predpostavljam da Brnda misli na pravoslavni Božić ( 07. 01. ) . Ja sam o ovoj pogači pročitao više puta . Sumnjam da možemo dobiti obrazloženje, Brnda je sigurno
u velikom poslu , pa možda jednom... Ja inače nisam ljubitelj ranog stavljanja pogače.
:D Svi pravoslavci slave bozic kao i rimokatolici osim nasih susjeda!Brnda objasnjava da je bolje u prvoj godini ovaj nukleus uzimiti na jednom nastavku i tako nedopustiti izradjivanje pcela do smrti jer one rade kao lude zahvaljujuci mikroklimi u nukleusu!Naravno da svaka godina je posebna za sebe ali pcelar sam moze da ocjeni kada nebi trebao da rizikuje da mu pcele gladuju!
Zadovoljan sam odgovorom, dobro je odmjeren . Što se tiče Božića , ja uvijek slavim na Badnje veće (pravoslavno , imam razlog ) :) .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
mirsad
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 381
Pridružen/a: 29 sij 2011, 12:57
Lokacija: Anderstorp-Svedska-Skandinavija

Re: Pogaca

Post Postao/la mirsad »

POZ
Pogace radim u vlastitoj reziji a dodavanje ide po potrebi.
Svaka godina ima svoju pricu i ja se ne vezujem
za neke dane sve zavisi od potrebe tako i radim.
MK
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Pogaca

Post Postao/la sahista »

Ne znam zbog cega treba dodavati pogace u toku zime??
Skoro sam prisustovao jednom skupu lokalnih pcelara koji imaju ogromno iskustvo a da nikada nisu dodavali niti prihranjivali pcele sa pogacama.Zbog cega bih ja prihranjivao pcele,a ostavio sam savim dovoljno meda da bez problema izadju iz zime.Treba biti skroman pa ostaviti pcelama dovoljno hrane.Mislim da mnogi pcelari preko pogace najvise vide racunicu pa sve ostalo.
Slusajuci price ja sam pocetkom marta dodao Apifonde pogace svojim drustvima bez ikakvog razloga.Uzaludno bacanje para.Misljenja sam da je sasvim dovoljno za dobar razvoj,ocistiti Varrou,ostaviti dovoljno zaliha po mogucnosti sto vise prirodnog meda i nema zime.
U vezi ovih lokalnih pcelara koji ne koriste pogace,treba uzeti sa rezervom,vjerovatno ne znaju pcelariti. :?:
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: Pogaca

Post Postao/la balasevic »

zanima me jedna stvar pcelar sam pocetnik imam dva drustva i kad sam ih kupio dosla je po pogaca u svakom drustvu jedno ima vise a jedno manje hrane stim ono sto ima manje hrane ima vise pcele i pogaca je bila od pipa kad je zahladilo pogace sam stavio na satonose i drustvo sa manje hrane svoju je pojelo stim da je ta pogaca procurila i sad sam im skoro dodao pogace za nozemozu ali nisu od pipa i ista situacija drustvo sa manje hrane uzima bolje pogacu al je i ona procurila imali ko mozda kakav odgvor jer nevjerovato je da sam potrefio u isto drustvo da stavim slabije pogace pa da procuri ili to ima veze sa necim drugim vasa iskustva ili objasnjenja pozdrav za sviju
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
Odgovorite