Razne kombinacije

Svi koji žele da prezentuju tehniku pčelarenja
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: Razne kombinacije

Post Postao/la Azem »

SEVDA(H)LIJA je napisao/la:Zvoneto,
Evo, bio sam dolje, pozdrav od Raifa. Nestalo mu pogača, danas prodao 860 kg, dolazili iz Livna, Kupresa, Busovače, S. Mosta... Bolan ne bio, ja zamijenio tebe i Zvonu pa navalio na čovjeka da me je pitao za pčelinjak nadomak Koprivnice, i vidim nešto nije uredu. Heh, ćorav čovjek, nisam primijetio dvojicu Zvona. Kaže Raif da si zvao prije nego sam stigao. Pa, mi smo komšije, možda se i znamo, mada sam ja stariji, još nekoliko... pa punih 70.
Pozdrav i svako dobro.
Kolika je cijena pogača?
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Razne kombinacije

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Azeme,
Cijena pogača (bila): Nula - 2,10 KM; sa nozecidom: 2,20 KM i sa fumagilinom 2,25 KM. Nestalooo, nema više.
pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: Razne kombinacije

Post Postao/la Azem »

Ja danas platio 2,4 a prije nekoliko dana 2,70 a kako čujem idu preko 3 KM.(PIP-ove).
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Razne kombinacije

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Azem je napisao/la:Ja danas platio 2,4 a prije nekoliko dana 2,70 a kako čujem idu preko 3 KM.(PIP-ove).
Boga pitaj gdje će se sve ovo zaustaviti!? Jedno je sigurno: trgovci trljaju ruke.
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Razne kombinacije

Post Postao/la schumy »

Društvo pozdrav iz Istre!
Vidim SEVDAHLIJA da si ponovno na ovom forumu i već si nas sve "poklopio" sa brojem postova i tvojih (pozitivnih) opservacija.
Ovdje, na ovom mjestu na ne budem "off topic" kako Senad zna reći, reći ću vam samo jedno:
Med ne "prave" i ne poizvode "sanduci" nego umijeće pčelara da svoje "stado" maksimalno podredi sebi, da nađe svoj stil i način pčelarenja, koje se razlikuje uvijek po dva osnova:
a) FAKTOR-1.......................čovjek, tj. pčelar
b) FAKTOR-2.......................Priroda, tj. vremenske (ne)prilike u kraju gdje se pčelari, a velike razlike mogu nastati i u takvim uvjetima da su prostorno pčelinjaci jako malo udaljeni.
Zato treba baciti sve svoje napore na ova dva faktora, "sanduci" su na volju svakome da ih izaberu, da se nauče sa njima raditi i da maksimalno poštuju maksimu – čim veće unifikacije, tj. jdnoobraznost opreme sa kojom se pčelari, tako da se uvijek ima rezervnih dijelova, da u nevolji posluže u svako doba i čim brže se intervenira.
Stoga, izberite svaki svoje košnice, po meni SVE SU DOBRE, samo u FAKTORU-1 postoje razne kombinacije, na to treba baciti težnju kao potvrdu ovoga što sam gore već naveo.
Što se tiče FAKTORA-2 ja sam otvorio temu "VREMENSKE PRILIKE IZ MOGA KRAJA" ne zato da dosadno jedni drugima navodimo šture podatke o meteo-(ne)prilikama, nego da pomognemo upravo u ovome FAKTORU-2, tj. da pravilno i na vrijeme razvijemo pčele do OPTIMALNE VELIČINE DRUŠTVA, jer više "mesa" ne znači i više meda!
Pozdrav............schumy
Zadnja izmjena: schumy, dana/u 12 sij 2011, 15:36, ukupno mijenjano 1 put.
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Razne kombinacije

Post Postao/la beequeen »

Pozdrav Schumy,
moram ti reci da si nam nedostajao.Svaki tvoj komentar -na pravom mjestu,hvala lijepa :D
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Razne kombinacije

Post Postao/la schumy »

Beequeen, puno pozdrava i tebi!
Danas sam na podforum - "uzgoj matica" stavio uzgoj pomoću Millerove metode, koja je po meni najpodesnija za male pčelinjake i sa kojom bi svaki pčelar morao ovladati.
Pogledaj, mislim da će te zanimati!!!
Sa zakašnjenjem, (jer sam bio odvojen od ured i kompjutora, e-mailova) čestitam ti sretnu Novu 2011, uz puno zdravlja tebi i tvojim ukućanima i široj porodici.
P.S. Dali si dobila već unuku(a)?
Pozdrav...................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: Razne kombinacije

Post Postao/la Ismet »

schumy je napisao/la:Beequeen, puno pozdrava i tebi!
Danas sam na podforum - "uzgoj matica" stavio uzgoj pomoću Millerove metode, koja je po meni najpodesnija za male pčelinjake i sa kojom bi svaki pčelar morao ovladati.
Pogledaj, mislim da će te zanimati!!!
Sa zakašnjenjem, (jer sam bio odvojen od ured i kompjutora, e-mailova) čestitam ti sretnu Novu 2011, uz puno zdravlja tebi i tvojim ukućanima i široj porodici.
P.S. Dali si dobila već unuku(a)?
Pozdrav...................schumy

daj molim te schumy reci mi preciznije gdje si pisao o Milerovoj metodi?
ako ti nije problem samo ostavi link u odgovoru.
naime, uzgoj matica ima na dva mjesta i sa puno podtema.
hvala.
Dobru srcu sreća dođe.
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: Razne kombinacije

Post Postao/la Samir »

Evo Ismete ja samo što sam pročitao pa da ne čekaš
http://www.pcelarstvo-nahl.com/forum/vi ... 6&start=45
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Razne kombinacije

Post Postao/la beequeen »

schumy je napisao/la:Beequeen, puno pozdrava i tebi!
Danas sam na podforum - "uzgoj matica" stavio uzgoj pomoću Millerove metode, koja je po meni najpodesnija za male pčelinjake i sa kojom bi svaki pčelar morao ovladati.
Pogledaj, mislim da će te zanimati!!!
Sa zakašnjenjem, (jer sam bio odvojen od ured i kompjutora, e-mailova) čestitam ti sretnu Novu 2011, uz puno zdravlja tebi i tvojim ukućanima i široj porodici.
P.S. Dali si dobila već unuku(a)?
Pozdrav...................schumy
Ma ja sam to odmah vidjela i vec postavila odgovor :)
Dodala sam link-zbog slika-jer do sada na tom mjestu su najjasnije slike za Millerovu metodu.
Hvala na cestitkama isto i ja zelim tebi i tvojima,unuce jos nisam dobila tek u Februaru a jos i od ovog drugog sina cekamo prinovu u Maju.Ovo u Februaru je moje prvo pravo "nanino unuce" a imam ovo jedno Madison(usvojeno)ali nema to veze,nek su oni zivi i zdravi,jeli tako?Hvala Schumy(imas dobru memoriju :)
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Razne kombinacije

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Heh, obrnut DB, i DB i LR samo polunastavcima - meni dobro, čak super.

Pozdrav, svako dobro!
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Odgovorite