VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: Četvrtak, 12.07.2012. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu +21,0°C,
u 14,00 h (+26,0°C); navečer u 18,00 h (+32,0°C)
Stanje: Petak, 13.07.2012. – danas ujutro u 5,30 h +19,0°C (PETAK - 13-ti!!, oprez...)
Razlog sniženja ovih pasjih vrućina je taj što je jučer između 13,00 i 15,00 padala kiša koja je natopila žednu zemlju i lijepo pomogla raslinju da se održi u ovoj žegi.....

Pozdrav.....................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Marin »

E pa ovo ne mogu da vjerujem kako prognozer nije bar na jednom mjestu stavio koju kap kiše .
http://www.accuweather.com/en/ba/ljubus ... r=8/1/2012
18 dana u kolovozu i 7 dana u rujnu bez oblaka . Ne mogu da vjerujem 25 dana bez nacrtanog oblaka da nismo u Sahari?
Pozz Marin
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: Utorak, 18.09.2012. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu +14,0°C,
u 14,00 h (+25,0°C); navečer u 18,00 h (+25,0°C). Vrijeme "izmušljeno" sunce, prelijep kasni ljetnji dan....
Stanje: Srijeda, 19.09.2012. – danas ujutro u 5,30 h +14,0°C
Oko 7,00 h (prije moga javljanja ovdje) je bilo +14,0°C, počinje naoblaka, prognoza je obilna kiša od srijede na četvrtak, osjeća se povećanje vlage u zraku....
Jučer obavljena berba grožđa u mome vinogradu, prinosi su super u odnosu na sušu kjoja je poharala dosta vinara iz naših krajeva ove godine.....
Pčele prihranjujem jer sam zakasnio ove godine ali još par dana i gotovo je i to, nedjelju sam zazimljavao jedan od moja 2 pčelinjaka, u drugome još moram završiti prihranu...
Još je najezda stršljenova na oba pčelinjaka, ja ih dobro "tamanim" sa lovkama-bocama sa "krovićem za zaštitu od kiše.
Očekujte i vi kišu, dolazi sigurno.
Pozdrav.....................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la keno83 »

kako tamanis strsljenove, i ja imam probleme sa njima?
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

keno83 je napisao/la:kako tamanis strsljenove, i ja imam probleme sa njima?
Kod nas je ovih dana kiša "kao iz kabla", slikati ću pa ću ti poslati slike, ali suština je u ovome:
1.) Boca od PVC-a (PET ambalaža) od 1,5 l
2.) Sadržaj morabiti u količini da napuniš 1/4 boce (ne više!)
-pivo 1,5 dcl, ocat (kvasina) 1 dl, šećer 10 dkg, voda 1,5 dcl
Sve dobro promiješaj, na visini ispod čepa (10 cm) na zadebljanju probuši rupe širine promjera cigarete (možeš i sa njima ako pušiš). Rupa neka bude oko 10 kom oko cijele boce. Začepi bocu, objesi ju pomoću špage na grane okolnog raslinja (drvlje, žbunje) pored pčelinjaka. Moraš paziti da ne bude previše šećera jer se onda u sušnom razdoblju i pčele zalijeću na ovaj pripravak. To je izvrsna lovka za stršljenove, voskov moljac, ostale vrste muha, ose i slične razbojnike.
Tako se sadržaj štiti od kiše, a možeš napraviti i lijevkasti ulaz tako da 1/3 boce izrežeš, metneš sadržaj unutra i okreneš ostatak od boce (lijevak) prema dolje i metneš na samu košnicu ili na neki ravan dio pored pčelinjaka.
Ja koristim jednu zgodnu "napravicu" - krović koju kupim u Italiji na sajmu poljoprivrede, slikati ću ovih dana i postaviti na forum....
Pozdrav..........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la medonosa »

U Njemackoj je danas dnevna temperatura +14,nocna +6,hladno,danas dobio informaciju jutros na Vlasicu(kod Ekrema)prvi snijeg pao!
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: Četvrtak, 20.09.2012. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu +11,0°C,
u 14,00 h (+23,0°C); navečer u 18,00 h (+21,0°C). Vrijeme se proljepšalo poslije obilne kiše u srijedu popodne na četvrtak....
Stanje: Petak, 21.09.2012. – danas ujutro u 5,30 h +10,0/9,0°C
Oko 7,00 h (prije moga javljanja ovdje) je bilo +10,0°C, vedro i dobro prohladno....
Mošt je počeo kuhati u konobi, imam osjećaj da će kvaliteta vina biti posebno dobra ove godine....Šećeri su bili izrazito dobri (visoki), 22,62% cabernet franc, 23,18% merlot!
Pčele ću ovog vikenda završiti sa prihranjujem, polako se osjeća dolazak hladnijih dana, jutros je baš studeno....
Pregledati ću "lovke" za stršljenove i ose, ali mislim da su i oni prošlost za ovu sezonu....
Počinje intenzivnije bavljenje i boravak u stolarskoj radioni ove jeseni i zime, baš se veselim!
Pozdrav.....................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Marin »

Ovo je baš rijetkost-
u prognozi izjednačene dnevne i noćne temparature , a kiša stalno.
Kod mene taman nadošao vrijesak , suvrisak nešto mravka - nešto se formiralo da bi moglo zaokružiti godinu nakon svih nedaća i evo baš će biti vodno.Rezultat vjerovatno puno leta - traženja pčela se iscrpi i ne valja za zimu. Lako moguće da ni leglo ne prekine . To je "OK" za varou mogu imati svoje sjeme ...
No Coment :mrgreen:
http://www.weather2umbrella.com/en/weat ... /meteogram

Pozz marin
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: srijeda, 24.10.2012. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu +9,0°C,
u 14,00 h (+20,0°C); navečer u 18,00 h (+19,0°C). Vrijeme je odlično, jutra hladna po danu i predvečer prava proljetna atmosfera...
Stanje: Četvrtak, 25.10.2012. – danas ujutro u 5,30 h +9,0°C
Oko 7,00 h (prije moga javljanja ovdje) je bilo +9,0°C, vedro i dobro prohladno....
Od radova danas vadim listiće Check mite+ nakon 42 dana što su odstajali u košnicama na pčelinjaku 2. Na pčelinjaku 1 to ću učiniti od 28.10 do 31.10. ovisno o vremenu.....
Pozdrav.....................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: ponedjeljak (jučer), 29.10.2012. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu +3,0°C, u 14,00 h (+11,0°C); navečer u 18,00 h (+8,0°C). Vrijeme je odlično, vedro je, "pun mjesec", jutra hladna po danu i predvečer malo bolje, navečer opet hladno, počela je "prava" duboka jesen...
Stanje: utorak, 30.10.2012. – danas ujutro u 5,30 h 0,0°C Oko 7,00 h (prije moga javljanja ovdje) je bilo +0,0°C, vedro i dobro hladno....
Nedaleko mene u dolini -3,0°C, prvi puta ove jeseni ispod 0,0°C.....
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: srijeda (jučer), 14.11.2012. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu +8,0°C, u 14,00 h (+11,0°C); navečer u 18,00 h (+7,0°C). Vrijeme je odlično, vedro je, "pravi zdravi jesenji dan", jutra hladna po danu i predvečer malo bolje, sunce cijeli dan do navečer, navečer opet hladno, to je "prava" jesen...
Stanje: četvrtak, 15.11.2012. – danas ujutro u 5,30 h +3,0°C. Oko 7,00 h (prije moga javljanja ovdje) je bilo 0,0°C, vedro, sunce se sprema izaći, dobro je hladno....
Nedaleko mene u dolini 0,0°C. Za vikend najavljuju pogoršanje sa kišom, prosto za neverovati iza ovog predivnog hladnog zdravog jesennnjeg jutra....
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: srijeda (jučer), 12.12.2012. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu -2,0°C, u 3,00 h (+11,0°C); navečer u 18,00 h (0,0°C). Vrijeme je vedro, ali na jugu počinje naoblaka, jutro je izrazito hladno, po danu i predvečer malo viša temperatura, sunce cijeli dan do navečer, navečer opet dosta hladno, tiho bez bure, suho, to je "prava" zima...
Stanje: četvrtak, 13.12.2012. – danas ujutro u 5,30 h je bilo 0,0°C. Oko 7,00 h je bilo +2,0°C, dosta se naoblačilo, a u 12,00 je temperatura dosegla do +4°C, dobro je hladno....
Nedaleko mene u dolini ujutro u 6,00 točno -6,0°C. Snijeg se još "drži" oko ceste i po ledinama, iako se vrijeme ustalilo oko ovih temperatura koje sam naveo.
Za vikend najavljuju pogoršanje sa kišom, sada gledajuć, za nevjerovati je da će kod ovako niskih temperatura pasti imali kiše, no vidjeti ćemo......
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: srijeda (jučer), 19.12.2012. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu +6,0°C, u 15,00 h (+11,0°C); navečer u 18,00 h (+3,0°C). Vrijeme je vedro, ali na jugu počinje naoblaka, jutro je prohladno, po danu i predvečer malo viša temperatura, sunce cijeli dan do navečer, navečer opet dosta hladno, tiho bez bure, suho, to je "prava" zima...
Stanje: četvrtak, 20.12.2012. – danas ujutro u 5,30 h je bilo +1,0°C. Oko 7,00 h je bilo +2,0°C, vedro samo malo oblačića na jugu, biti će opet suh, lijep sunčan zimski dan, ujutro je dosta hladno....
Nedaleko mene u dolini ujutro u 6,00 točno -4,0°C. Snijeg se totalno otopio, opet se vide zelene livade...
Za vikend (OPET!) najavljuju pogoršanje sa kišom, dosadili su mi već ovi "kišni" vikendi, ništa se ne može vani raditi, imam toliko obaveza (pčele, vinograd, vinarija), no nadam se i skorom kraju ovih kišnih intervala, konačno.....
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: srijeda (jučer), 9.01.2013. u 5,30h kod mene doma na mom brijegu +5,0°C, u 15,00 h (+10,0°C); navečer u 18,00 h (+6,0°C). Vrijeme je poluoblačno, počinje naoblaka, jutro je prohladno, po danu i predvečer malo viša temperatura, cijeli dan do navečer, navečer opet dosta hladno, tiho bez bure, do jučer suho, nije neka tipična zima, previsoke su to temperature, nije dobro za pčelarstvo...
Stanje: četvrtak, 10.01.2013. – danas ujutro u 5,30 h je bilo +5,0°C. Oko 7,00 h je bilo +5,0°C, oblačno, po noći je padala kiša, počinje tipična "južina". Snijega nema vać odavno, opet se vide zelene livade...
Za vikend najavljuju sunčanu subotu i pogoršanje sa kišom u nedjelju - "sve je isto ko i lani".... Mislim da je potrošnja hrane u košnicama dosta velika (raspuštanje i sastavljanje klupka u dnevnim intervalima), savjet pčelarima koji sumnjaju u zalihe hrane da interveniraju pogačom....
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: ponedjeljak, 11.02.2013. od 17,00h kod mene u okruženji jak snijeg koji je do 23,00 napadao od 10 ÷ 50 cm. Zatim je okrenulo na buru pa na kišu i do jutra je sve bilo "čisto" - samo je bilo veoma mokro, sa nanosima pijeska po cestama od bujica koje su tekle kao rijeke...
Jučer, utorak kod mene doma u 5,50h ukutro na mom brijegu +4,0°C, u 15,00 h (+7,0°C); navečer u 18,00 h (+3,0°C). Vrijeme je oblačno, počinje naoblaka, jutro je bilo prohladno, očekuje se opet prolom oblaka (kišurina) koje nam ne fali ove zime.
Navečer malo niža temperatura, navečer opet dosta hladno, tiho bez bure.
Stanje: srijeda, 13.01.2013. – danas ujutro u 5,30 h je bilo +2,0°C. Oko 7,00 h je bilo +2,0°C, oblačno, po noći je bilo suho, ali počinje tipična "južina" sa istoka.
Dakle u 48,0 sati na mom pčelinjaku su se izmijenila 3 godišnja doba, zamislite kako pčele na to reagiraju, a leglo je sigurno već počelo i u punom je jeku...
Mislim da je potrošnja hrane u košnicama dosta velika (raspuštanje i sastavljanje klupka u dnevnim intervalima), savjet pčelarima koji sumnjaju u zalihe hrane da interveniraju pogačom.... To ću vjerojatno i ja učiniti ali samo sa prošlogodišnjim rojevima jer ostala društva imaju hrane na pretek, njih otvaram uvijek oko 15.03. u tekućoj godoni.
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
teslinjo
Čita, piše dovoljno
Postovi: 43
Pridružen/a: 27 lis 2012, 17:12
Lokacija: Livno-Rujani

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la teslinjo »

evo prognoze za moj kraj:
http://www.foreca.com/Bosnia_and_Herzeg ... s=20130215
Trenutno: +1C, pada susnježica i ima cca 5cm snijega.
Med je med svima sladak samo je pčelarima gorak.
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: četvrtak, 21.02.2013. ujutro zatekao me snijeg prije odlaska na posao (oko 5,50h), padao cijeli dan i noć i danas ujutro, 22.02. napadao do cca 30,0cm. Jutros je tiho, sve je pod bijelim pokrivačem.....Ceste djelomično očišćene (glavni magistralni pravci) regionalne i gradske tako-tako...
Jučer, četvrtak kod mene doma u 5,50h ujutro na mom brijegu +1,0°C, u 15,00 h (+3,0°C); navečer u 18,00 h (+1,0°C).
Stanje: petak, 22.02.2013. – danas ujutro u 5,30 h je bilo -2,0°C. Oko 7,00 h je bilo -2,0°C, oblačno, po noći napadao obilan snijeg.
Stanje na pčelinjaku od nedjelje do danas prošlo je kao sva 4 godišnja doba od sunčanog perioda sa +10,0÷12,0°do -2,0°C jutros sa obilnim snijegom...
Potrošnja hrane u košnicama je dosta velika (raspuštanje i sastavljanje klupka u dnevnim intervalima), ja sam u nedjelju 17.02.2013. svim prošlogodišnjim rojevima metnuo pogaču 1,0kg sa peludom (stimular). Pojačanom kontrolom ću uočavati sve promjene oko legla (koje koš nije krenulo) da do sredine 3. mjeseca dodam još jednu pogaču a onda oko 20.03 prvi puta otvaram košnice nakon zime i saldiram rezultate prezimljavanja....
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
teslinjo
Čita, piše dovoljno
Postovi: 43
Pridružen/a: 27 lis 2012, 17:12
Lokacija: Livno-Rujani

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la teslinjo »

Pozdrav iz Livna!
Vedro , temperatura jutros u 7 sati -2 , sve se bijeli od mraza, po prognozi biti će ga još.
Pitanje!!! Pošto je kod nas krenula lijeska, kako će ovo vrijeme utjecati na nju?
Med je med svima sladak samo je pčelarima gorak.
pot
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 355
Pridružen/a: 20 tra 2012, 16:47
Lokacija: Konjic, B&H

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la pot »

teslinjo je napisao/la:Pozdrav iz Livna!
Vedro , temperatura jutros u 7 sati -2 , sve se bijeli od mraza, po prognozi biti će ga još.
Pitanje!!! Pošto je kod nas krenula lijeska, kako će ovo vrijeme utjecati na nju?
Kod mene nisu uspjele iskoristit ljesku prošla je možda otprilike prije 5 dana, pa minusi neće u značajnoj mjeri uticat na polen (barem tako piše) kažem značajnoj, jedino je do pčela hoće li moći izlazit.
Nabvi im druže jakne i kape i natjeraj u pašu, nema druge :D :D .
Nadam se da nism prtjerao sa šalom..
Pozdrav...
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: petak, 08.03.2013., danas ujutro prije odlaska na posao (oko 5,50h), padala je kiša, koja pada već od utorka (05.03.) neprekidno. Po cesti na putu nakon 2 km me zatekla i magla koja je dosta gusta i neuobičajena za naše podneblje u ovo doba godine.
Ceste su očišćene, samo su mokre i skliske,
Jučer, četvrtak kod mene doma u 5,50h ujutro na mom brijegu +10,0°C, u 15,00 h (+11,0°C); navečer u 18,00 h (+10,0°C).
Stanje: petak, 08.03.2013. – danas ujutro u 5,30 h je bilo +10,0°C. Oko 7,00 h je bilo +102,0°C, oblačno, košurina obilano i dosadno pada....
Stanje na pčelinjaku od nedjelje do danas je opet prošlo kao slijed svih godišnjih doba od sunčanog perioda (nedjelja) do ovog ružnog vremena danas....
Potrošnja hrane u košnicama je dosta velika (raspuštanje i sastavljanje klupka u dnevnim intervalima), ja sam u nedjelju kontrolirao stanje dodanih pogača prooizvodnim društvima nakon 8 dana, rastezljivom PVC folijom (1 puta)....
Najbitnije u cijeloj priči je da nemam uopće gubitaka 100% društava je uspješno "odvalilo" zimu...
Pozdrav..............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: Jučer, utorak kod mene doma u 5,50h ujutro na mom brijegu 0,0°C, u 15,00 h (+8,0°C); navečer u 18,00 h (+4,0°C).
Stanje: Danas, srijeda, 27.03.2013. – danas ujutro u 5,30 h je bilo -2,0°C. Oko 7,00 h je bilo -2,0°C, vedar dan, tiho, suho i zima.,.
Ceste su očišćene, suhe, sa tragovima soli na kolnicima.
Stanje na pčelinjaku se od nedjelje do danas je opet promijenilo od sunčanog perioda (nedjelja) sa temperaturama od +14÷16°C do ovog "minusa danas od -2,0°C....
Potrošnja hrane u košnicama je dosta velika, ovaj vikend sigurno dodajem pogaču a prema stanju jačine društava planiram i prvu horiontalnu rotaliju gornjeg nastavka...
To su planovi, ostvarnje moram prepustiti vremenskim (ne)prilikama na vikend....
Pozdrav..............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Stipo »

Shumi to kod tebe dobro ide kod mene već drugi dan pada snijeg i hladno. U košnice još nisam zavirio. Bit će bolje što nisam dao pogače, a kakva je vremenska prognoza ako prvi pregled izvršim do sredine travnja bit će super. Koliko god bilo nepovoljno u tjedan dana pčele na sat dva izađu malo vani, ali slab je to let. Slabo donose košarice polena su jedva primjetne da nešto nose. Čudi me gdje i to malo nađu. Kada gledam prirodu i ova dva dana snijeg imam osjećaj kao da je još veljača, a ne da za par dana dolazi travanj.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Stanje: Jučer, utorak kod mene doma u 5,50h ujutro na mom brijegu 11,0°C, u 15,00 h (+16,0°C); navečer u 18,00 h (+16,0°C).
Stanje: Danas, srijeda, 22.05.2013. – danas ujutro u 5,30 h je bilo +10,0°C. Oko 7,00 h je bilo +10,0°C, poluoblačno sa izvirivanjem sunca ispod oblaka. Sa sjevero-istoka crni oblaci... Tipičan dan ovog proljeća, oblačno-kiša-razvedravanje-poluoblačno-malo bure-opet naoblaka i tako "u krug"....
Bagrem prolazi, u većini ga je oprala kiša, nadam se da su pčele ipak bile vrijedne pa da popravim prošlogodišnji debakl....
Stanje na oba pčelinjaka što se radova i poduzetih radnji tiče dobro, sve sam obavio na vrijeme, razrojio sam samo najbolja društva metodom "1 okvira" uz prihranu pogačom "stimular", bez dodavanja sirupa da se pčele koje uzgajaju mladu maticu ne uznemiravaju bespotrebno...
Ove godine zamjenjujem oko 50÷60% starih okvira novima. Inukleuse-oplodnjake sam formirao ove zime i proljeća u starim "sanducima" ppregrađivanjem na pola.
Svaki takav moj "N-O" (nukleus-oplodnjak) prima po 4 okvira...
Pozdrav..............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la medonosa »

Danasnja dnevna temperatura +8C!Nocna temperatura prognozirana je na +4C,u djelovima Njemacke od 1000mnv je najavljen snijeg i mraz!
Kreso
Čita i piše, odličan
Postovi: 598
Pridružen/a: 28 vel 2010, 22:32
Lokacija: Heerlen-NL

Re: VREMENSKA PROGNOZA IZ NAŠEG KRAJA (REGIJE)

Post Postao/la Kreso »

I kod nas lose vrijeme. Jedina razlika sto bagrema nema jos ni na vidiku. Nisam trebao ni skidati zimske gume, kako je okrenulo.
Odgovorite