Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Stipo »

Livno. Vidoši.
Nakon nekoliko dana stalnog suhog vjetra cijelo po podne kiša dobro pada. Iako je voće u punom cvatu došla je u pravo vrijeme.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la keno83 »

evo i kod mene pada kisa..
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Kod nas jučer u 6,30h bilo je 14 st.C, jučer u 12,30 +22 st.C, a navečer u 19,30 +17 st.C. Bio je promjenjiv proljetni dan, malo sunca, malo oblaka, a navečer oko 21h se sve zacrnilo i počela je lagana kišica.
Vrijeme se navečer i po noći počelo mijenjati, po noći je padala slaba kiša, jutro je osvanulo suho jer je kiša bila slaba i vjerojatno je stala po noći. Temperatura jutros u 6,30h - niža za 1 st.C tj. 13 st.C.
Nebo je prošarano oblacima, biti će nestabilno vrijeme cijeli ovaj tjedan (najava).
Kiša i tmurno vrijeme će jačati prema vikendu, a u ponedjeljak jaka kiša, utorak prolom oblaka. Nadam se da su prognostičari pogriješili, ako nisu - crno nam se piše, ponavlja se lanjska godina!
Bagrem je počeo svuda oko mene, ja očekujem kod mene za 7 dana punu cvatnju, ako se vrijeme ne proljepša i ne digne se temperatura, ništa od bagrema!
Na istočnj obali Istre propala je kaduljina paša, baš kada je počela cvasti ofrljio ju je mraz i definitivno upropastila pašu. *(javio sijana jučer!)
Pozdrav..................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Marin »

Najavljivana kiša kod nas nije bila -okolo je ponegdje .Sad sunce izmedju oblaka .
Noćas mininmalna 110C sad oko 15C a juče maximalna 20-21 0CHigrometaar mi nešto ne pokazuje ko kad je sve Kinensko (uporedjivao dva pa se ne slažu ni blizu) .Znam samo da su košnice dobro potrošile zalihe koje nisu ni bile kakve .Što se kaže leglo zamjenilo med -kod nas nema neke paše za ozbiljnije prije kadulje ili poslije drače .
Vidio sam da nema nikakve zalihe kako će sve ispasti ?
Bar da je natopilo . Kod nas baš ništa .Okolo je ponegdje i dobro. Pozdrav Marin.
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Stipo »

Kod mene u Vidošima kiša dobro natopila. Poslje 2 dana kiše i hladnog vremena danas u podne ugrijalo sunce. Pčele su se tako razradile da je cijelo selo hučilo od buke pčela kao da je roj izišao i kruži okolo.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la zvones »

U Sarajevu prohladno i oblačno , ali kiše ni za lijeka .Jednom se našalila , više bih ja poprskao iz ručne prskalice . Zemlja već suva , pa bi bilo dobro da padne .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la keno83 »

u capljini prolom oblaka danas, mislim da je ovo dobro sjelo da malo pokrene travu, jer se sve bilo skoro osusilo, mozda je kasno za kadulju, ali moglo bi ovo natopljavanje imat efekta za dracu..
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

U Istri, danas kao i jučer, "ista meta - isto odstojanje"!
Sve se mrgodi, puše jaka bura, zemlja raspucana, fali kiša, bagrem samo što nije "grunuo", samo ako se ovako nastavi, biti će kao i lani - "sve je gore nego lane".
Temperature u "vlas iste" kao i jučer!
Pozdrav.........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Marin »

Kos nas običaj reći "Kleto lani"
Danas malo toplije i malo puše taman da pčela ne može uhvatiti bagrem. Okolo kažu bilo i krupe .Koliku olačnosti prognoze najavljuju više mi se i ne da gledati jer je vani stvarno vedro i sunčano.Kad će padati i hoće li ??
Ispada ko ona Crnogorska emisija "Djekna još nije umrla i ne znamoo kaće"
Neke košnice su dovedene na ivicu hrane i treba joj malo finog da to časkom popravi.Ima vojske ali i pojela u razvoju.
Poz..
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Kod nas jutros u 6,30h bilo 7 st.C, a jučer u 12,30 +22 st.C, a navečer u 19,30 +21 st.C.
Temperatura jutros niska, subotu je padalo malo kiše, jučer samo par kapi oko 13,00h, a onda je okrenulo na lijepo vrijeme, do u noć, kada se temperatura počela naglo spuštati.
Ovo je udarac i za pčele, koje svako jutro dočekaju u klupku, a onda se raspuste i po danu "rade punom parom". Ovo jučer, a po naznakama i danas je pravi proljetni dan. Nadam se da će ovo i potrajati, iako je u najavi za utorak kišovito, pomalo i olujno (ne)vrijeme.
Bagrem samo što nije počeo kod nas, jer je u centru Istre malo hladnije nego na obali i po brdovitom sjeveroistoku, gdje već naveliko cvate već 7 dana. Kod nas će početi za par dana!
Pozdrav..................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Marin »

Subota bilo fino(u jednom pčelinjalu dolazila sa kadulje ) ,nedjelja jutro malo hladnije 7-8 C onda kiša cijeli dan .Po mojim mjerenjima napokon pala preko pedeset litara/50/ po kvadratu.Danas je sunčano jutros toplije 12 C sad je 20 C mirno . Sa ekipom dogovorio tretiranje Beevitalom pa idemo od podne zajednički to odraditi.
Sutra prognozira još dvadesetak litara kiše i privremeno staje . Hrane u košnicama je kraju i već su na" rezervi ". Sve se to u trenu može promjeniti ali kod nas teško jer idu N i NE vjetrovi gdje je relativna vlažnost mala i teško da nešto bude .
Radnici su tu ali izgleda da posla ne bude ( i pčele se ugledale na okruženje ).
Pozdrav Marin
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Kod nas jutros u 6,30h bilo 8 st.C, padala je kiša sa naletima vjetra. Jučer u 12,30 +21 st.C, a navečer u 19,30 +19 st.C.
Temperatura jutros uobičajeno niska, pčele i dalje noću formiraju klupko koje svako jutro kasnije - oko 9,00h raspuštaju se i kreće "radnja". Naznake prognostičara za utorak - kišno i ružno vrijeme, prenijelo se izgleda za danas, srijedu.
Bagrem je počeo kod nas, svoj prvi dan cvatnje je dočekao u kišurini, baš kao i lani, izgleda kao da netko to tempira "kao po špagi". Nadam se da će ovo nevrijeme biti kratkog daha!
Pozdrav..................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Kod nas jutros u 6,30h bilo 4 st.C, pad temperature od jučer od 4 st.C! Vrijeme je mirno, bez vjetra, bez oblaka, vjerojatnost sunčanog dana je velika. Jučer u 12,30 +16 st.C, a navečer u 19,30 +11 st.C. Dakle već sinoć se spustila temperatura na današnji nivo.
Temperatura jutros neuobičajeno niska, pčele i dalje noću formiraju klupko, kao usred zime.
Bagrem je u punom cvatu, jučer ga je bura (vjetar) dobro "isćuškao", bojim se za nastavak ovakvih vremenskih (ne)prilika!
Kako je kod vas?
Pozdrav..................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Marin »

Dosta kiše je palo do prekjučer. Sad je nastavila bura koja spušta vlažnost i na 30-40% što ne valja .Jutros je minimalna bila 12 C sad je sunčano i 16 c , proći će i dvadesetak danas . Temparature su u padu sa ovakvim suvim vjetrom ne valja što juče reče Mustafa - Mostar , trebalo bi reagirati da se održi stanje .
U utoorak sam bio do Bugojna i Donjeg Vakufa -onakvu priroda se samo može zamisliti.Da onoliko trešnje (valjda divlje a cvijet je kao u prave trešnje ) cvjeta u šumi bukve i jele do sada nisam znao . Prostranstva maslačka su takova da kad malo iznižega pogledaš sve se žuti kao mali suncokreti.
U ponedjeljak od podne smo odradili tretman pčela Beevital-om te je dobro da bar nabacimo obruč varoi i napravimo presjek lanca razmnožavanja .
Smirivanje vremena (vjetra i zatopljenje se očekuje idući tjedan)a do tada ako bude ravnalo dobro je . Poz... Marin
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
franevrs
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 201
Pridružen/a: 07 ožu 2011, 20:09
Lokacija: Brač i okolica

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la franevrs »

Kod nas na Braču protekli vikend i u poedjeljak palo 110 l/m, zadnji čas sve je dolazilo u pitanje a ovo je za
kadulju prava stvar, a ona samo što nije otvorila na vrhu Brača. Pri moru je otvorila prije desetak dana.
pozzz............ :D :D
Frane Vrsalović
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Kod nas jutros u 6,30h bilo samo 3 st.C, pad temperature od jučer je još za 1 st.C u ovim ranim jutarnjim satima. Vrijeme je mirno, bez vjetra, samo sa laganim oblačcima kao koprenasto prevučenim linijama premo neba, još jedan sunčani dan. Jučer u 12,30 +14 st.C, a navečer u 19,30 +10 st.C. Dakle denvne oscilacije su preko 14 st. C, pa možemo samo pomisliti kako je pčelama!?
Bagrem je u punom cvatu, ali pčele ga mogu pohoditi samo 3÷4 sata u danu, kada se temperatura digne iznad 13 st. C, pa mislim da će "učinak" ove godine biti minimalan!
Ah, gde je ona legendarna 2009. godina?!
Pozdrav..................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Mustafa
Čita i piše, dobar
Postovi: 183
Pridružen/a: 14 stu 2010, 19:19
Lokacija: Mostar

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Mustafa »

U Mostaru danas kao da je 9. januar, a ne 9. maj :(
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Marin »

Oblačno ,hladno puše bura temparatura max 15 c ali brate odnese , polomi drveća , mlade grane .Gore je nego što su prognozirali.Otišli su do pčelinjaka da vide koliko ih je raskrilo.Sjeverno ide još par dana .
Mrka kapa . Poz.. Marin
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav iz Istre!
Kod nas jutros u 6,30h je bilo samo +7 st.C, temperatura malo porasla od jučer u ovim ranim jutarnjim satima. Vrijeme je sada mirno, ali dan-dva prije bura je dobro "išamarala" bagrem!
Vikend je bio počeo kako se samo poželjeti može, subota u podne 12,ooh je već bilo 22 st. C, a nedjelja već u 9,00h ujuto već 18 st. C, i baš kada sam pomislio da će se valjda nebo smilovati i pustiti da pčele saberu blagodat koja se zove - nektar od bagrema, -hladan tuš!
Nedjelju oko 17,00h, odjednom se smračilo, počela padati slaba kiša a već za 1 sat je puhao jaki vjetar (bura) koje je fijukala cijelu noć na ponedjeljak i cijeli ponedjeljak.
Ružno i - tužno! Ovo više definitivno nisu proljeća iz naše mladosti, nemože se sastaviti ni dva uboga dana da se vrijeme ustabili i da se uživa u prirodi!
Fuj, sve je kvarno pa i - vrijeme!
Pozdrav..................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la zvones »

schumy je napisao/la:Pozdrav iz Istre!
Kod nas jutros u 6,30h je bilo samo +7 st.C, temperatura malo porasla od jučer u ovim ranim jutarnjim satima. Vrijeme je sada mirno, ali dan-dva prije bura je dobro "išamarala" bagrem!
Vikend je bio počeo kako se samo poželjeti može, subota u podne 12,ooh je već bilo 22 st. C, a nedjelja već u 9,00h ujuto već 18 st. C, i baš kada sam pomislio da će se valjda nebo smilovati i pustiti da pčele saberu blagodat koja se zove - nektar od bagrema, -hladan tuš!
Nedjelju oko 17,00h, odjednom se smračilo, počela padati slaba kiša a već za 1 sat je puhao jaki vjetar (bura) koje je fijukala cijelu noć na ponedjeljak i cijeli ponedjeljak.
Ružno i - tužno! Ovo više definitivno nisu proljeća iz naše mladosti, nemože se sastaviti ni dva uboga dana da se vrijeme ustabili i da se uživa u prirodi!
Fuj, sve je kvarno pa i - vrijeme!
Pozdrav..................schumy
Složio bih se da proljeća ne liče na proljeća naše mladosti , a neznam dali smo to zaslužili . Žao mi je što te je bagrem izdao . Ja mogu reći da je bagrem kod mene stradao
zadnje tri godine , kiša ,a jednom i grad na mikro lokaciji.Zanimljivo je da je uvijek cvjetao ranije , oko 15.05 . ( Sarajevo je između planina ). Sada, zbog hladnijeg proljeća
očekujem cvjetanje za desetak dana i nadam se da će ove godine, konačno biti nešto od bagrema.Inače prethodna dva dana kiša (bila je potrebna i pčele nisu izlazile -hladno).
Danas u 10 sati temp. 11°C , a u 14 sati 18°C i naravno veselje za mlade pčele .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la schumy »

Pozdrav, zvones!
Nije još sve izgubljeno, još će bagrem cvasti oko 15 dana kod nas, samo da se malo vrijeme ustabili. Evo, jutros je bilo u 6,30h +11 st.C, u 12,30 +18 st.C a u 16,30 čak 25 st. C. Samo vjetar ne prestaje puhati čas jače čas slabije, pa se bojim da će ipak bagrem slabo ili nikako mediti.
Kojim tipom košnica pčelariš? Pogledaj moju temu "Priprema društava za bagremovu pašu" pa komentiraj. Ja sam "mješoviti", pčelarim sa LR i sa FR košnicama, svaka ima svojih slabosti i prednosti, kao i sve u životu.
Jako me veseli da godinama imam vanserijske matice koje sam uzgajam na pčelinjaku, tu i tamo kupim koju "sa strane" ali samo da održim čim više "krvnih linija" radi selekcije. Javiti ću se sutra navečer sa vremenom od sutra ujutro.
Pozdrav..........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Asim »

Gospodo kiša ,sunce . SNIJEG brrr, a jedno društvo izvuklo rojevne matičnjake . E pa neznam šta im je po ovom vremenu ja sam ih razrojio izdvojio saru maticu i leglo imedi eto i novo društvo a u nedelju uveče na Mrkovićima poviš mene snijeg Brrr ama nema lijepa dana pa totije , a bagrem ma neće do 25 maja tek mije glog procvatio nego gdje nam je Senad
Mustafa
Čita i piše, dobar
Postovi: 183
Pridružen/a: 14 stu 2010, 19:19
Lokacija: Mostar

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Mustafa »

Od nedelje popodne opet spektakl :cry: Pad temperature preko 10 C, kiša i jak sjeverni vjetar. E stvarno se neda ove godine proljeću...
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Marin »

Mustafa je napisao/la:Od nedelje popodne opet spektakl :cry: Pad temperature preko 10 C, kiša i jak sjeverni vjetar. E stvarno se neda ove godine proljeću...
Za Mostar ne predvidja velike padove temparature ali je kišno.
Ide drača , a njoj se ne zna .Pčela treba da je na lokvi na cesti i dobro je a dovoljno je da samo porosi i omaća se pa ništa .
Izgleda da je veća vjerovatnoća na lotu nego na pčelama bar kod nas . Danas sam bio u MOstaru od poslije podne - dosta je tiho bilo ,po onom bi trebalo da je nešto radila .Poz Marin
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Mustafa
Čita i piše, dobar
Postovi: 183
Pridružen/a: 14 stu 2010, 19:19
Lokacija: Mostar

Re: Vrijeme danas %vlažnosti mim /max temparature C ...

Post Postao/la Mustafa »

Kišni pljusak je bio oko 8 večeras sa jakim vjetrom Marine. Ja sam danas bio na pčelinjaku u bijelom polju, mrka kapa. Istina da do drače i nema sada neke paše na tom području, ali se osijeti da su propustile, tilovinu, jasen i livadu (ponekad bi te paše dale i dobro vrcanje). Društva su se sa količinom hrane napregle do krajnjih granica, tako da im sutra ide pogača. Na drugom pčelinjaku bi mogla mediti kadulja, nisam bio par dana tako da neznam.
Ja marine prognozu pratim na par stranica na netu i sve se slažu da će u ponedeljak i utorak pasti temp, volio bi da si ti u pravu.
Odgovorite