buduci pcelar

Registrovani članovi , radi bolje komunikacije
Odgovorite
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

buduci pcelar

Post Postao/la balasevic »

Pozdrav svim forumasima evo vec par dana aktivno pratim forum i citam sto vise tema i vidim da iskusni pcelari daju stvarno dobre savjete i divim se da imate toliko volje pomoci pocetnicima za svaku pohvalu ljudi.Evo da se prestavim imam 20 godina i pcele me privlace vec duze vrjeme ali kod mene je pcelarstvo bas specificno pa je tesko poceti stim a druga stvar je to da nema pcelara koji ce mi pomoci ima jedan pcelar blizu al nece mi pomoci tako da imam zelju da pocnem pa ce mi koristiti vasi savjeti . Nesto citam na ovom forumu i planiram krenuti sa 2 kosnice. Da vidim kako ide e sad pitanje da ih nabavim u ovim mjesecima prije zime ili u proljece.Inace iz Velike Kladuse sam i ovdje su glavne pase bagrem al ne bas da je ima tu i livade a naka veca ajmo reci pasa je kesten definitivno uslovi pcelarenja nisu bas specificni nesto naormalni ajmo reci. Ja sam se odlucio za RL kosnice pa ako imate neki savjeta ili uputa oko kupnje kosnica bio bih vam zahvalan
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: buduci pcelar

Post Postao/la sahista »

Citaj,pitaj,dosadjuj..tako se najbolje uci.Nemam ni ja mentora,ali eto nekako guram.Ovdje na forumu imas kolege koji su uvjek spremni pomoci.
Iskoristi vrijeme od sada pa do proljeca da naucis biologiju pcele,a tehnika nece prestavljati problem.Sada je malo kasno za drustva jer se uskoiro moraju zazimiti,tako da neces imati dosta vremena za praksu.Strpi se,pa nabavi rojeve na proljece.
Procitaj moj dnevnik,ima se sta nauciti.
Jos bih te pitao..sta znaci..'kod mene je pcelarstvo bas specificno'...
Samo da dodam jos jednu stvar..ne znam koliko vremena mislis utrositi u pcelarstvo,ali to sto si planirao pomnozi sa tri.
Dobro dosao...i samo naprijed.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: buduci pcelar

Post Postao/la balasevic »

hvala sahista znaci da pricekam sa kupnjom kosnica do proljeca a ovo "specificno" mislio sam da se bas rjetki sa time bave a sto se tice vremena koje mislim utrositi to nije problem jer ga imam na pretek trenutno sam zaposlen al tamo negdje do nove godine pa cu prestati raditi tako da cu vremena imati na pretek da se posvetim pcelama
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: buduci pcelar

Post Postao/la senad »

Dobro nam došao . Koliko budeš uporan toliko ćeš biti uspješan.

Sretno u novim vodama , Ako budeš u prilici naproljeće nabavi pčele ito bar 5 pčelinjihzajednica ako misliš to raditi ozbiljno.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: buduci pcelar

Post Postao/la Samir »

Dobro došao i sretno ti bilo.
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: buduci pcelar

Post Postao/la Vahid »

Prvo da ti pozelim dobrodoslicu na ovaj forum i da ti kazem da si doso na pravo mjesto da naucis sve sto ti je potrebno da se pocnes bavit pcelarstvom.
E sad da ti kazem da pcele niposto ne nabavjas sad nego iduce godine u projece i to od pouzdanog pcelera ne nesto na divje jer ima nas svakakvih na danasnjem vremenu :wink: :wink: :wink: a do tada uci citaj pitaj sve sto te zanima pitaj nemoj da se ustrucavas slobodno pitaj sve sto ti nije jasno i sto ne razumijes imas i P.P. ako te je sram ovako javno svi smo mi prosli te prve korake imas od nas pojedinih nase dnevnike pa citaj svima nam je bilo to prvi put i prvi susreti :? :? :? sa pcelama nekom prije nekom kasnije nekom malo lakse nekom teze :o :o :o al na isto se svede :P :P :P
Pcelar u bijelom svijetu.
franevrs
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 201
Pridružen/a: 07 ožu 2011, 20:09
Lokacija: Brač i okolica

Re: buduci pcelar

Post Postao/la franevrs »

pozdrav i dobro došao
Frane Vrsalović
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: buduci pcelar

Post Postao/la zvones »

Svi preduslovi za budućeg pčelara su tu - mlad, a područje Bihać- Velika Kladuša je vjerovatno jedno od najboljih u BH . Dobro došao uz pozdrav !
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: buduci pcelar

Post Postao/la balasevic »

hvala svimam od srca na dobro doslici nazalost nemam puno vremena da provodim za kompjuterom jer sam se nedavno zaposlio pa dok se to neposlozi malo cu biti odsutan sa foruma al trudicu se da sto vise pratim forum i da citam vase savjete naravno postavljacu i pitanja jer vidim da ste svi spremni pomoci mladom buducem pčelaru i jos jednom vam hvala kada bude pitanja postavljam pozzz za sve
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: buduci pcelar

Post Postao/la balasevic »

evo da postavim svoje prvo pitanje pša bih vas molio da mi malo prokomentarisete kakva je velika kladusa sto se tice pase dali je neko od vas upoznat dali su ovdje dobre ili losije pase bagrema i kestena jer ovdje su vecinom te dvije glavane pase pa me zanima dali neko zna mozeli se od tih pasa uzeti nesto meda a da ipak pcele prezime dobro jer ja planiram neki manji pcelinjak pa me zanima dali cu moci pokriti svoje troskove na tom pcelinjaku da nisam puno na gubitku
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
Odgovorite