Predstavljanje inzenjer

Registrovani članovi , radi bolje komunikacije
Odgovorite
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la inzenjer »

Pozdrav svima da se i ja predstavim,zovem se Muamer Kurtic student 3 godine rudarstva,abd jos malo i 4, i zivim u jednom selu na Majevici opstina Srebrenik.S pcelama sam kako sam rođen,djed je prve kosnice nabavio 1954.god.,i od tada neprekidno sa vise manje uspjeha pcele su sastavni dio zivota moje porodice.Sada imam 23 kosnice, 21 poloska i imam dva roja u LR-u sa po jednima nastavkom.Inace ove god sam planiro nabavit jedno 4-5 LR kosnica pa naselit rojevima,i tako svake god pomalo,nebil poloske istisno skroz,jer belaj je s njima pcelarit,plodiste i mediste nisu razdvojeni,a nemogu ni stavljat nastavke jer su sve moje kosnice rucne(djedove izrade) tak da ne postoje 2 istih dimenzija,imam ih od 8 pa do 24 okvira,s tim da ove od 24 mi nisu u upotrebi.Dosada su moji jedino med dobijali od pcela,mada sam ja oca nagovorio,ustvari dobio sam slobodne ruke da krenem slj godine sa polenom i propolisom,a planiro sam i uzgajat matice od rojevih maticnjaka,tako da se nadam da cu dobiti korisnih savjeta,jer ce mi trebat, ipak je mni ''tek'' 21 godina.Pozdravv.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la senad »

Dobro nam došao. Mlade napredne snage će BH pčelarstvo postaviti na zasluženo mjestu. :P

Samo naprijed i sretno u pčelarstvu,, Neophodno je uvoditi savremene tehnike i tehnologije u pčelarstvo.

Pološke možeš iskoristiti za uzgoj matica , i da sebi obezbjediš sa tim pološkama zimske zalihe matica.
Sretno.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la inzenjer »

senad je napisao/la:Dobro nam došao. Mlade napredne snage će BH pčelarstvo postaviti na zasluženo mjestu. :P

Samo naprijed i sretno u pčelarstvu,, Neophodno je uvoditi savremene tehnike i tehnologije u pčelarstvo.

Pološke možeš iskoristiti za uzgoj matica , i da sebi obezbjediš sa tim pološkama zimske zalihe matica.
Sretno.

hvala Senade,nastojacu da ove godine izvucem maksimum da pokazem ocu da je djedov nacin pcelarenja davno prevaziđen. Zamolio bi te samo da ak mozes da odgovoris na nesto sto sam pito na temi Edukacija-uvod u temu uzgoj matica,jedan moj post tj pitanje oko formiranja oplodnjaka.pozdrav
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la Marin »

Dobar učitelj je kad učenika nauči da više zna od njega .
Djed je to izgleda postigao samim Vašim zanimanjem za nove vidike.Nema sumnje da će biti napretka .Dobro došao.
Pozdrav , Marin
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la inzenjer »

Marin je napisao/la:Dobar učitelj je kad učenika nauči da više zna od njega .
Djed je to izgleda postigao samim Vašim zanimanjem za nove vidike.Nema sumnje da će biti napretka .Dobro došao.
Pozdrav , Marin

hehe,znam i veliko hvala Marine,meni jedino zao sto me djed sad ne moze vidjeti,jer je vec 2 godine tesko bolestan,a tolko se trudio da mi dok sam jos mali bio objasni sve sto je znao o pcelama :cry: .
mido
Čita, piše dovoljno
Postovi: 75
Pridružen/a: 26 stu 2010, 19:00

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la mido »

Kolega neka je sa srećom u pčelarskim vodama. Ja imam sličnu porodičnu situaciju koju sam uspječno iskoristio.Djed je dugogodišnji pčelar i pčelario je sa db košnicama.U ljeto 1994. moj babo je po treći put dobio od djeda na poklon roj koji je ovaj puta po prvi put naselio u lr košnicu(do tada je pokušavao sa dvadesetčetverookvirnom db košnicom, vadio u ljeto med a u proljeće ostajao bez pčela)jer je malo počeo da čita o pčelarstvu.Ja sam tada bio student prve godine i pri jednom pregledu zamolio oca da i ja podignem po prvi put okvir sa pčelama.Toga momenta otac mi je rekao da ako imam volju da ja preuzmem brigu o pčelama a on više nikada neće sa njima raditi nego će meni biti logistika.I tako je i bilo. Ja sam uporedo sa fakultetom sticao znanje o pčelama,djeda svojim radom i rezultatima ubijedio da je bolja lr košnica, tako da je i on u potpunosti prešao na lr košnice.Otac je prodao traktor i nabavio stolarsku mašinu i sebe pronašao u stolarstvu.Godinama nižemou spjehe na svim poljima i nadam se da ćemo tako i nastaviti što i tebi od sveg srca želim. Sretno i medno sa malim ali sigurnim koracima naprijed.Jer kako neko reče na jednom predavanju:"Pčelarstvo je veliki skup sitnih stvari koje zajedno daju rezultat".
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la Samir »

Dobro dosao kolega.
Avatar
IZET
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 367
Pridružen/a: 10 sij 2010, 10:56
Lokacija: zivinice

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la IZET »

Sretno inžinjeru dobro došao.
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la Asim »

Inžinjeru dobro došao i divim ti se na zamišljenonoj ruti jer ja jhoš uvijek SENTIMENTALNO pčelarim Asim Sarajevo.
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la inzenjer »

Samir je napisao/la:Dobro dosao kolega.

hvala Samire,mi smo se vec sreli u skoli u januaru.
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la inzenjer »

IZET je napisao/la:Sretno inžinjeru dobro došao.
Hvala
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la inzenjer »

Asim je napisao/la:Inžinjeru dobro došao i divim ti se na zamišljenonoj ruti jer ja jhoš uvijek SENTIMENTALNO pčelarim Asim Sarajevo.

Hvala Asime
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la zvones »

Sretno na fakultetu , sa pčelama u životu !
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la Ismet »

Dobro došao inženjeru.
Dobru srcu sreća dođe.
inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la inzenjer »

zvones je napisao/la:Sretno na fakultetu , sa pčelama u životu !
Hvala zvones
Avatar
Ahmet
Čita i piše, dobar
Postovi: 190
Pridružen/a: 08 sij 2011, 12:51
Lokacija: Livno

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la Ahmet »

Dobro dosao Muamere
nermintz
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 14
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 18:35
Lokacija: Tuzla,BiH

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la nermintz »

dobro dosao, pozdrav iz Tuzle
Avatar
Ibrahim Malicbegovic
Čita i piše, dobar
Postovi: 172
Pridružen/a: 14 tra 2010, 00:01
Lokacija: Žepče BiH
Kontakt:

Re: Predstavljanje inzenjer

Post Postao/la Ibrahim Malicbegovic »

Dobro nam došao.Nadam se lijepom druženju.
Odgovorite