Asmir

Registrovani članovi , radi bolje komunikacije
Odgovorite
asmir75
Čita, piše dovoljno
Postovi: 51
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:05
Lokacija: Velika Kladuša

Post Postao/la asmir75 »

Pozdrav svim članovima foruma.
Zovem se Asmir, ima 35 godina i živim (pčelarim) na području Velike Kladuše.
Pčelarim 7 godina, a već 3 godine zausatavio sam se na 40-50 LR košnica.
Oda samog početka pčelarenja bio sam usmjeren na praćenje foruma sa našeg govornog područja što mi je dosta pomoglo.
Evo "skupio sam hrabrosti" da se registrujem i pokušam biti aktivan član ovog foruma.
Za sad toliko, čujemo se..!
"Priroda neće slijediti čovjeka, ljudi moraju slijediti zakone prirode"
Dioskurid, 50. god. n.e
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Post Postao/la Vahid »

Pa dobro nam doso i nadamo se dobrom druzenju.
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Asmire dobro nam došao osjećaj se ravnopravnim na forumu . Bi će nam drago da se družimo i da svi ponešto novo naučimo. :)
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Post Postao/la Azem »

Pozdrav svim forumašima, proizvodnja matica dobra tema za ,,zimsko pčelarenje ".
Azem iz Modriče
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la Asim »

dobro došli i bujrum na druženje
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Post Postao/la Vahid »

Azem je napisao/la:Pozdrav svim forumašima, proizvodnja matica dobra tema za ,,zimsko pčelarenje ".
Azem iz Modriče
Azeme gdjesi bolan zemjak pa i ja sam ti tu negdje oko Modrice samo sto sam sad malo otiso daleko hehehehehhe ja sam rodom iz Tarevaca.
Zadnja izmjena: Vahid, dana/u 01 pro 2010, 22:50, ukupno mijenjano 1 put.
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Post Postao/la Ismet »

Dobro došao Asmire!
Dobru srcu sreća dođe.
Avatar
IZET
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 367
Pridružen/a: 10 sij 2010, 10:56
Lokacija: zivinice

Post Postao/la IZET »

Asmire dobrodošlica i od mene sa željom da se lijepo družimo.
Mustafa
Čita i piše, dobar
Postovi: 183
Pridružen/a: 14 stu 2010, 19:19
Lokacija: Mostar

Post Postao/la Mustafa »

Asmire dobrodošlica i u moje ime i medno.
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la zvones »

Dobro došao Asmire ! Otprilike prije sedam godina bio sam u V. Kladuši i Cazinu .U Kladuši sam između ostalog probao jedan izvanredan med .Sad sam pogledao i
sajt općine V. Kladuša i blago je reči da sam razoćaran ,jer osim promocije službi ništa se drugo nevidi.Geografija je samo pojam ali ne postoji karta naselja sa
mjesnim zajednicama ,ulicama,padinskim dijelovima ,prezentacijom starih dijelova ,video snimaka itd .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
asmir75
Čita, piše dovoljno
Postovi: 51
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:05
Lokacija: Velika Kladuša

Post Postao/la asmir75 »

Hvala svima na dobrodošlici!!
Naravno područje Velike Kladuše je veomo bogato sa različitim medonosnim biljem.S druge strane Kladuša nije opterećena "teškom industrijom" što nam daje izvanredne uslove za pčelarenje. Glavne paše na ovom području su bagrem, livada, a kesten sa ponosom ističemo kao pašu koja je svojstvena Krajini pa i Velikoj Kladuši.(opa. vjerujem da je zvones probao baš kestenov med).
Što se tiče sajta Općine, nažalost moram se složiti sa Vama Zvones (neki ljudi nikakao da skontaju sve prednosti koje nam nude nove tehnologije te i kad su im pred nosom neznaju ih iskoristiti), a zaista ima se šta prezentirati....!
Ali evo ja ću pokušati kroz svoje diskusije prenijeti dio krajiškog duha i dočarati sve ljepote ovog područja.
"Priroda neće slijediti čovjeka, ljudi moraju slijediti zakone prirode"
Dioskurid, 50. god. n.e
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Post Postao/la Ismet »

Asmire, kakva je situacija kod tebe u vezi smještaja selećeg pčelinjaka? ima li gužve, je li problem naći lokaciju za smještaj? ako ti nije teško zamolio bih te malo više o tome. inače, tvoj kraj je, po meni, jako atraktivan za seleće pčelare.
Dobru srcu sreća dođe.
asmir75
Čita, piše dovoljno
Postovi: 51
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:05
Lokacija: Velika Kladuša

Post Postao/la asmir75 »

Ja u principu pčelarim stacionarno, zbog posla kojim se bavim nisam u mogućnosti posvetiti se u potpunosti pčelarstvu, posebno selećeam. Na mom području gdje mi je pčelinjak imam kao glavne paše kestenovu pašu i livadu.(Naravno ako zamedi i vrijeme posluži). Na bagremovu pašu selim dio društava 10 -15 km dalje, gdje praktično dolazi dobar dio seleći pčelara sa Kantona.
Na tom području poprilično je "zgužvano", rekao bih više zbog neuredjenog stanja u pčelarstvu na ovom području a i u BiH(koliko mi je poznato nedostaju nam zakoni). Medjutim ako zamedi nikad nije prenaseljeno pčelama jer bagrem je tu dominantan. Drugi su problem bolesti koje se mogu prenijeti zbog nepoštivanje propisane udaljenosti pčelinjaka.
"Priroda neće slijediti čovjeka, ljudi moraju slijediti zakone prirode"
Dioskurid, 50. god. n.e
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la zvones »

asmir75 je napisao/la:Hvala svima na dobrodošlici!!
Naravno područje Velike Kladuše je veomo bogato sa različitim medonosnim biljem.S druge strane Kladuša nije opterećena "teškom industrijom" što nam daje izvanredne uslove za pčelarenje. Glavne paše na ovom području su bagrem, livada, a kesten sa ponosom ističemo kao pašu koja je svojstvena Krajini pa i Velikoj Kladuši.(opa. vjerujem da je zvones probao baš kestenov med).
Što se tiče sajta Općine, nažalost moram se složiti sa Vama Zvones (neki ljudi nikakao da skontaju sve prednosti koje nam nude nove tehnologije te i kad su im pred nosom neznaju ih iskoristiti), a zaista ima se šta prezentirati....!
Ali evo ja ću pokušati kroz svoje diskusije prenijeti dio krajiškog duha i dočarati sve ljepote ovog područja.
Nije bio kesten ,nego livada .Mislim da je u njoj bilo i bagrema jer je med bio svjetliji . Med je bio dobro zreo ,odležao i potpuno kristalisan. Bez obzira što su kristali
bili krupni ,med se topio u ustima kao da ih i nije bilo .Pošto sam med pohvalio dobili smo svi po teglu (bilo nas je troje u posjeti Telekomu ,pa iako nije predviđeno
čovjek koji nas je dočekao je insistirao da kod njega ručamo .Bilo je junački .Sljedeći dan nas je vodio i na stari grad Ostrožac i tada smo saznali dosta toga što inače
nebi znali ,a ti znaš o ćemu pričam )Znam da Ostrožac ne pripada Kladuši ali imate vi toga dosta ,a onaj ko dolazi tamo ,vjerovatno nema namjeru gledati općinske
službenike .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Odgovorite