Odlaganje je MAJKA NEUSPJEHA

Registrovani članovi , radi bolje komunikacije
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la zvones »

Elvedine dobro došao ! I ja sam htio reči da si krenuo sa puno društava ,a ti si već objasnio Zvoneto-u da je tako trebalo bit.Eto čitam da i živote spašavaš,
pa aferim .Neznam gdje su ti pčele ,odnosno kakve su medonosne prilike .Nažalost Sarajevo je u planinama ,hladno i ima nekoliko sati manje sunca nego u
ravnici.Nadam se da će ti ostatak prezimiti ,a sljedeće godine donjet i radosti pčelarenja.Nemoj previše žurit sa proširivanjem (toga će već bit)Pozdravi...
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
elvedin63
Čita, piše dovoljno
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 lis 2010, 10:42
Lokacija: sarajevo

Post Postao/la elvedin63 »

zvones je napisao/la:Elvedine dobro došao ! I ja sam htio reči da si krenuo sa puno društava ,a ti si već objasnio Zvoneto-u da je tako trebalo bit.Eto čitam da i živote spašavaš,
pa aferim .Neznam gdje su ti pčele ,odnosno kakve su medonosne prilike .Nažalost Sarajevo je u planinama ,hladno i ima nekoliko sati manje sunca nego u
ravnici.Nadam se da će ti ostatak prezimiti ,a sljedeće godine donjet i radosti pčelarenja.Nemoj previše žurit sa proširivanjem (toga će već bit)Pozdravi...
Zvones, hvala na dobrodošlici i bolje te našao komšija
Pčele su ljetos boravile u Butilama iza Stupa i tu će najvjerovatnije prezimiti jer mi je to od stana 7-8 km, a na proljeće idu u Ilijaš i tamo je nadmorska niža za 1oo-150 metara. Što se tiče proširivanja za sada mirujem i nisam ni pomišljao ove godine, a dogodine ću od Senada "oteti" koju maticu da zamijenim ove stare i to bi bilo to osim ako me pčele ne natjeraju na nešto drugo.
Nama početnicima pčele diktiraju tempo i mi jurimo za njima za razliku od iskusnih pčelara gdje pčele rade šta pčelar hoće - uglavnom.
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

dobro dosao elvedine , :)
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
elvedin63
Čita, piše dovoljno
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 lis 2010, 10:42
Lokacija: sarajevo

Post Postao/la elvedin63 »

ErminH je napisao/la:dobro dosao elvedine , :)
Hvala Ermine
bolje te našao
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la zvones »

elvedin63 je napisao/la:
zvones je napisao/la:Elvedine dobro došao ! I ja sam htio reči da si krenuo sa puno društava ,a ti si već objasnio Zvoneto-u da je tako trebalo bit.Eto čitam da i živote spašavaš,
pa aferim .Neznam gdje su ti pčele ,odnosno kakve su medonosne prilike .Nažalost Sarajevo je u planinama ,hladno i ima nekoliko sati manje sunca nego u
ravnici.Nadam se da će ti ostatak prezimiti ,a sljedeće godine donjet i radosti pčelarenja.Nemoj previše žurit sa proširivanjem (toga će već bit)Pozdravi...
Zvones, hvala na dobrodošlici i bolje te našao komšija
Pčele su ljetos boravile u Butilama iza Stupa i tu će najvjerovatnije prezimiti jer mi je to od stana 7-8 km, a na proljeće idu u Ilijaš i tamo je nadmorska niža za 1oo-150 metara. Što se tiče proširivanja za sada mirujem i nisam ni pomišljao ove godine, a dogodine ću od Senada "oteti" koju maticu da zamijenim ove stare i to bi bilo to osim ako me pčele ne natjeraju na nešto drugo.
Nama početnicima pčele diktiraju tempo i mi jurimo za njima za razliku od iskusnih pčelara gdje pčele rade šta pčelar hoće - uglavnom.
Znam gdje su Butile ,a kad si već spomenuo Stup moje su pčele tamo.E ,sad kad se priča o Stupu danas je to širi pojam,a starosjedioci pod Stupom smatraju samo
područje od petlje (autobuska stanica )pa područje prema Doglodima .Ja sam upravo kod "Čenge (nekad Jugokomerc )i taj dio je iza II sv. rata oduzet porodici moje
žene.Područje je dosta slabo ali šta ću kad "volim" posmatrati pčele .Što se tiće proširivanja i mislio sam na sljedeću godinu, jer svako formiranje novog društva znači
i slabljenje starog.Zbog toga trebaju se složit povoljni uslovi i pravit rojeve od "viška" pčela.Svakako da je dobro to radit sa kvalitetnim maticama , a pošto i ja imam
nekoliko Senadovih matica ,za njih dosad mogu reči sve najbolje.
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Post Postao/la Vahid »

E moj Eveldine ja sam ti svjetski covjek pa volim svugdje zavirit pa ako si vojan mogu i tamo zavirit posto ja uvijek prolazim kroz Sarajevo idem kod zeninih u Hadzice a dolazim i na ilidzu isto kod zeninih ima ih svugdje ko mrava hehehehe pa eto na tebije ja sam za nije lose svasta vidjet i poslusat kako je ko poceo i dokle je stigo.
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Post Postao/la Ismet »

pošto je Vahid izrazio želju da dođe kod tebe, Elvedine, onda se evo i ja "šlepam", pa ti reci ima li bujruma? nemoj se sad "prepasti" pa kontati da namah moraš janje okrenuti, što se mene tiče može i jare :) šala mala. meni jedino ne odgovara radnim danom a preko vikenda može vala i u podne i u ponoća.
Dobru srcu sreća dođe.
elvedin63
Čita, piše dovoljno
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 lis 2010, 10:42
Lokacija: sarajevo

Post Postao/la elvedin63 »

Vahid je napisao/la:E moj Eveldine ja sam ti svjetski covjek pa volim svugdje zavirit pa ako si vojan mogu i tamo zavirit posto ja uvijek prolazim kroz Sarajevo idem kod zeninih u Hadzice a dolazim i na ilidzu isto kod zeninih ima ih svugdje ko mrava hehehehe pa eto na tebije ja sam za nije lose svasta vidjet i poslusat kako je ko poceo i dokle je stigo.
moj Vahide znači da se vidimo oko bajrama kad budeš ili u Hadžićima ili na Ilidži svejedno je, biće mi drago da se upoznamo i popijemo kafu te da mi na tenane ispričaš o pčelinjim "kuplerajima"
elvedin63
Čita, piše dovoljno
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 lis 2010, 10:42
Lokacija: sarajevo

Post Postao/la elvedin63 »

Ismet je napisao/la:pošto je Vahid izrazio želju da dođe kod tebe, Elvedine, onda se evo i ja "šlepam", pa ti reci ima li bujruma? nemoj se sad "prepasti" pa kontati da namah moraš janje okrenuti, što se mene tiče može i jare :) šala mala. meni jedino ne odgovara radnim danom a preko vikenda može vala i u podne i u ponoća.
Ma dragi Ismete ti si mi skoro u komšiluku, u odnosu na Vahida mi smo vrata do vrata. Fala Bogu da ima bujruma pa nešto će biti, ako ništa drugo a ono 10 u pola.hahaha
i da znaš da ćemo se organizovati a i onaj prijedlog što je neko dao oko sakupljanja forumaša je super i treba ga obavezno realizovati
elvedin63
Čita, piše dovoljno
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 lis 2010, 10:42
Lokacija: sarajevo

Post Postao/la elvedin63 »

zvones je napisao/la:
elvedin63 je napisao/la:
zvones je napisao/la:Elvedine dobro došao ! I ja sam htio reči da si krenuo sa puno društava ,a ti si već objasnio Zvoneto-u da je tako trebalo bit.Eto čitam da i živote spašavaš,
pa aferim .Neznam gdje su ti pčele ,odnosno kakve su medonosne prilike .Nažalost Sarajevo je u planinama ,hladno i ima nekoliko sati manje sunca nego u
ravnici.Nadam se da će ti ostatak prezimiti ,a sljedeće godine donjet i radosti pčelarenja.Nemoj previše žurit sa proširivanjem (toga će već bit)Pozdravi...
Zvones, hvala na dobrodošlici i bolje te našao komšija
Pčele su ljetos boravile u Butilama iza Stupa i tu će najvjerovatnije prezimiti jer mi je to od stana 7-8 km, a na proljeće idu u Ilijaš i tamo je nadmorska niža za 1oo-150 metara. Što se tiče proširivanja za sada mirujem i nisam ni pomišljao ove godine, a dogodine ću od Senada "oteti" koju maticu da zamijenim ove stare i to bi bilo to osim ako me pčele ne natjeraju na nešto drugo.
Nama početnicima pčele diktiraju tempo i mi jurimo za njima za razliku od iskusnih pčelara gdje pčele rade šta pčelar hoće - uglavnom.
Znam gdje su Butile ,a kad si već spomenuo Stup moje su pčele tamo.E ,sad kad se priča o Stupu danas je to širi pojam,a starosjedioci pod Stupom smatraju samo
područje od petlje (autobuska stanica )pa područje prema Doglodima .Ja sam upravo kod "Čenge (nekad Jugokomerc )i taj dio je iza II sv. rata oduzet porodici moje
žene.Područje je dosta slabo ali šta ću kad "volim" posmatrati pčele .Što se tiće proširivanja i mislio sam na sljedeću godinu, jer svako formiranje novog društva znači
i slabljenje starog.Zbog toga trebaju se složit povoljni uslovi i pravit rojeve od "viška" pčela.Svakako da je dobro to radit sa kvalitetnim maticama , a pošto i ja imam
nekoliko Senadovih matica ,za njih dosad mogu reči sve najbolje.
Da sam znao da si tamo, ja sam danas išao u Butila pa pošto dolazim sa Malte prošao sam pored tvog "miraza" i odvukao bih te do Butila i na kafu ali će to biti 100%.
Pošto su ti matice takve kako kažeš onda ne moram otimati od Senada otet ću od tebe kad su ovi mogli onakvu zemlju mogu i ja koju MUHU.
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la zvones »

elvedin63 je napisao/la:Da sam znao da si tamo, ja sam danas išao u Butila pa pošto dolazim sa Malte prošao sam pored tvog "miraza" i odvukao bih te do Butila i na kafu ali će to biti 100%.
Pošto su ti matice takve kako kažeš onda ne moram otimati od Senada otet ću od tebe kad su ovi mogli onakvu zemlju mogu i ja koju MUHU.
E nasmijo si me Elvedine ,baš si neki veseljak .Pošto stanujem na Skenderiji (kod Vatrogasne jedinice ) rijetko sam sad na Stupu ,tako da bi se prije trebali
dogovoriti .Uz pozdrav slažem se sa tvojih 100 % .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
elvedin63
Čita, piše dovoljno
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 lis 2010, 10:42
Lokacija: sarajevo

Post Postao/la elvedin63 »

zvones je napisao/la:
elvedin63 je napisao/la:Da sam znao da si tamo, ja sam danas išao u Butila pa pošto dolazim sa Malte prošao sam pored tvog "miraza" i odvukao bih te do Butila i na kafu ali će to biti 100%.
Pošto su ti matice takve kako kažeš onda ne moram otimati od Senada otet ću od tebe kad su ovi mogli onakvu zemlju mogu i ja koju MUHU.
E nasmijo si me Elvedine ,baš si neki veseljak .Pošto stanujem na Skenderiji (kod Vatrogasne jedinice ) rijetko sam sad na Stupu ,tako da bi se prije trebali
dogovoriti .Uz pozdrav slažem se sa tvojih 100 % .
Moramo se malo našaliti kakva je godina bila i kakva nas tek čeka zima uzetćemo konopac kao Samir iz Srebrnog
a kafu ćemo garant popiti. Radim na Bistriku tako da prolazim pored tebe pa ćemo to utanačiti
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Post Postao/la Vahid »

Ma Eveldine nikakav problem nije da se dogovorimo samo kad ja budem dole a sto se tice i Ismeta ja sam uvijek spreman za druzenje i pomoc a i neke inovacije da se unesu u pcelarstvo ako je moguce. Al o tome cemo poslije kad se sretnemo daces mi samo broj tel.ako je moguce.
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
pasha
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 11 ožu 2010, 09:10
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la pasha »

Elvedin63, dobro došao na forum. :))))

Nadam se da ćeš nam ispričati svoju priču ... Redom! :)
"...iz utroba njihovih izlazi piće različitih boja koje je lijek ljudima. To je uistinu dokaz za ljude koji razmišljaju." (An-Nahl,69)
elvedin63
Čita, piše dovoljno
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 lis 2010, 10:42
Lokacija: sarajevo

Post Postao/la elvedin63 »

Vahid je napisao/la:Ma Eveldine nikakav problem nije da se dogovorimo samo kad ja budem dole a sto se tice i Ismeta ja sam uvijek spreman za druzenje i pomoc a i neke inovacije da se unesu u pcelarstvo ako je moguce. Al o tome cemo poslije kad se sretnemo daces mi samo broj tel.ako je moguce.
moguće moguće nego kako šaljem ti mail-om
elvedin63
Čita, piše dovoljno
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 lis 2010, 10:42
Lokacija: sarajevo

Post Postao/la elvedin63 »

pasha je napisao/la:Elvedin63, dobro došao na forum. :))))

Nadam se da ćeš nam ispričati svoju priču ... Redom! :)
Hvala pašo. Bolje te našao
Što se tiče priče malo sam je načeo prilikom predstavljanja ali ću ispričati sve dok se nakanim a i strah me jer ću poslije toga služiti za primjer ali onaj loši.
a pokušat ću i nešto slika napraviti da ljudi vide kako izgleda katastrofa i šta napravi nozemoza i varoa zajedno a poslije njih voskov moljac dođe i dotuče a sve zbog "POVJERENJA".
zaboravih i zbog odlaganja.
Zadnja izmjena: elvedin63, dana/u 01 stu 2010, 19:00, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Dobro došao Elvedin63 Slobodno iznesi dobre i loše primjere svoga pčelarenja.
Izlažući dobre primjere neki će ti u njih i povjerovati ali ako izneseš i svoje loše primjere svi će ti u njih povjerovati, ali samo ako ih izneseš i loši primjeri će se pretvoriti u pozitivne. Svi mi griješimo i učimo se na greškama. Ako svoje greške kažemo drugima uvjek će se netko javiti i ponuditi savjet. Ako si čitao moje postove na njima ćeš naći kako i ja tražim pomoć i savjet.
Zato ne ustručavaj se nego piši svoje probleme bez ustručavanja. Brzo ćeš uvidjeti kako se pčelarstvo ovdje na forumu brzo uči.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
elvedin63
Čita, piše dovoljno
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 lis 2010, 10:42
Lokacija: sarajevo

Post Postao/la elvedin63 »

Stipo je napisao/la:Dobro došao Elvedin63 Slobodno iznesi dobre i loše primjere svoga pčelarenja.
Izlažući dobre primjere neki će ti u njih i povjerovati ali ako izneseš i svoje loše primjere svi će ti u njih povjerovati, ali samo ako ih izneseš i loši primjeri će se pretvoriti u pozitivne. Svi mi griješimo i učimo se na greškama. Ako svoje greške kažemo drugima uvjek će se netko javiti i ponuditi savjet. Ako si čitao moje postove na njima ćeš naći kako i ja tražim pomoć i savjet.
Zato ne ustručavaj se nego piši svoje probleme bez ustručavanja. Brzo ćeš uvidjeti kako se pčelarstvo ovdje na forumu brzo uči.
Bolje te našao Stipe.
Ma ne radi se o tome da mi vi nećete vjerovati, hoćete nego šta u to ne sumnjam nego se radi o mom vjerovanju ovome od kojega sam kupovao svu ovu SKALAMERIJU.
A onda su se tu posložile i sve druge stvari koje nisu trebale i zato je nastala katastrofa ali ne dao Bog gore dobro je. Ma onaj Marfijev zakon znaš, ako postoji i najmanja mogućnost da ti se dogodi sr...... dogodit će se. E to je bilo kod mene.
Što se tiče postova ma skoro sam pročitao sve i tvoje a i ostalih forumaša, pregledao slike tvoje posjete Senadu, tvoju radionicu, je li ono tvoj topionik od bojlera, itd. Pratim ja Vas više od godine čini mi se od kako je Senad pokrenuo sve ovo.

Ma sva je poenta kod mene u naslovu ODLGANJE JE MAJKA NEUSPJEHA
elvedin63
Čita, piše dovoljno
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 lis 2010, 10:42
Lokacija: sarajevo

Post Postao/la elvedin63 »

Vahid je napisao/la:
elvedin63 je napisao/la:
Vahid je napisao/la:Ma Eveldine nikakav problem nije da se dogovorimo samo kad ja budem dole a sto se tice i Ismeta ja sam uvijek spreman za druzenje i pomoc a i neke inovacije da se unesu u pcelarstvo ako je moguce. Al o tome cemo poslije kad se sretnemo daces mi samo broj tel.ako je moguce.
moguće moguće nego kako šaljem ti mail-om
Eveldine evo ti moj mail vahid.alma.azra@hotmail.com
Poslao sam ti jer ispod imena ima mail je li to prošlo
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Post Postao/la Vahid »

Uredu je eveldine sve je stiglo
Pcelar u bijelom svijetu.
Odgovorite