Da se i ja predstavim....

Registrovani članovi , radi bolje komunikacije
Odgovorite
Ermin Isakovic
Čita, piše dovoljno
Postovi: 79
Pridružen/a: 03 kol 2010, 23:21
Lokacija: Holandija

Post Postao/la Ermin Isakovic »

Tu sam pod punim imenom i prezimenom.Pcelarstvom se bavim edukativno od prije par godina,s tim da sam poceo ove godine uz naravno punu podrsku iskusnog pcelara koji je aktivan odprilike 35 godina.Uz njega sam ove godine pored zajednickih kosnica poceo sa dvije svoje.Nadam se da cu i ovdje naci korisnih savjeta /kritika u vezi mog pcelarstva.Sto se tice mene kao pcelara,ako se tako mogu nazvati,vrlo sam konzervativan po pitanju inovacija i nacina pcelarstva.Opredijelio sam se za rad sa LR kosnicom mada sam mislim u Holandiji i jedini.Nadam se uz vasu pomoc i savjete da cu prosiriti licni pcelinjak do odprilike 10 kosnica sto bi za mene bilo i dovoljno.Do skorog pisanja,svako vam dobro ...idem da navalim na forum....
per aspera ad astra....
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Ermine dobro došao i samo naprijed, to ti je dobro što imašp nekog iskusnog pored sebe a sve što ti bude nejasnoća slobodno pitaj, možda nekad nećeš dobiti odmah odgovor ali budi strpljiv i ustrajan ako se slučajno zaboravi na odgovor ti slobodno napomeni....

MOje mišljenje je da je LR nepirkosnoven akošnica . JA radim sa FARAROM i LR isve što višđe uvodim u pčelinjak FARARA sve mi se više sviđa LR

Sretno.. :) ))
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Post Postao/la Vahid »

Ermine nisi jedini u holandi ima nas jos mozda jesi jedini sa LR kosnicama mozda al nisi jediini pcelar mislim Bosanac tako rekuci ima nas jos
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Post Postao/la Vahid »

Ermine nista mi ne odgovori na moj komentar i ja sam u holandi a bavim se pcelarstvom nekih 6/7 godina a 2/3 godine sam poceo i reprodukciju mladih matica inace zivim u okolici Hengela Almela pa ako si zainteresovan za neki veci kontakt i saradnju bujrum inace pcelarim sa oko 25.drustava i ove godine sam i sa maticama iso na ostrva za oplodnju da bi dobijo par matica cisto rasnih za dajnu reprodukciju toliko Vahid.
Pcelar u bijelom svijetu.
Ermin Isakovic
Čita, piše dovoljno
Postovi: 79
Pridružen/a: 03 kol 2010, 23:21
Lokacija: Holandija

Post Postao/la Ermin Isakovic »

Senade hvala na dobrodoslici....Vahide izvini molim te nesto sam bio pretrpan mada sam cesto na forumu informativno...Ja pcelarim sa LR kosnicama mada u zadnje vrijeme me kompanjon kuha da preuzmem njegove,ili jedan dio,spaarkast-ove.Sve su naravno od cedera i nisu farbane jer nema potrebe.Gledao sam takavu kosnicu koja je bila stara preko 30 godina i jos je izgledala upotrebljiva.Sto se tice kraljica i opreme ovdje se snalaizim imam jaku konekciju iz
Slovenije od njih kupujem i vece kolicine meda i opreme pomalo trgujem da pokrijem svoje troskove.Za sad ide super,na jesen sad ako bog da upisao sam kurs pletenja kosnica tako da me i to privuklo pa ko zna mozda i ja nekog nesto naucim hehehe.U svakom slucaju bujrum ti je JA sam u selu Oirschot kod Eindhovena.Ako budes zalazio u moje krajeve obavezno svrati...naoruzan sam raznim tagarama i sacevima a raspolozenja uvijek ima....bujrum
per aspera ad astra....
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Post Postao/la Vahid »

Ma nema potrebe za izvinjenje ja to onako pomisli mozda zemo nije stjeo da odgovori hahahaha salim se nauke nije nikad na odmet a kad budem zalazijo u te krajeve navratit cu obavezno a i ti kad budes iso na ovaj kraj navrni uvijek ima bujruma
Pcelar u bijelom svijetu.
dr_kong
Čita i piše, dobar
Postovi: 186
Pridružen/a: 04 svi 2010, 10:28

Post Postao/la dr_kong »

Ermine dobrodoslica...
Ermin Isakovic
Čita, piše dovoljno
Postovi: 79
Pridružen/a: 03 kol 2010, 23:21
Lokacija: Holandija

Post Postao/la Ermin Isakovic »

Hvala dr_kong...hvala lijepo
per aspera ad astra....
Dimitrije Nikolic
Čita, piše dovoljno
Postovi: 22
Pridružen/a: 07 srp 2010, 23:00
Kontakt:

Post Postao/la Dimitrije Nikolic »

Ermine dobro nam dosao,pozdrav od Dimitrija!
Ermin Isakovic
Čita, piše dovoljno
Postovi: 79
Pridružen/a: 03 kol 2010, 23:21
Lokacija: Holandija

Post Postao/la Ermin Isakovic »

Svako dobro dimitrije i hvala na dobrodoslici....
per aspera ad astra....
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

malo sam zakasnio ,al dobro nam dosao Imenjace :)
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Kreso
Čita i piše, odličan
Postovi: 598
Pridružen/a: 28 vel 2010, 22:32
Lokacija: Heerlen-NL

Post Postao/la Kreso »

Ermine budi pozdravljen i od mene.Ja sam u Heerlenu, nekih mozda oamdestak kilometara daleko.Ako te put nanese ovamo, a moze i maksuz, dobro dosao.
Sto se tice izbora kosnica, mislim da je spaarkast bolje rijesenje od LR.Ovdje je, kao sto znas standard, a to je uvijek jednostavnije.
Satonosa je 10 mm, sto je kod prezimljavanja prednost u odnosu na standardni okvir LR-a.I u kominaciji sa Renson metodom daje izuzetne rezultate.
No otom nekom drugom prilikom.
Pozdrav, Kreso.
Ermin Isakovic
Čita, piše dovoljno
Postovi: 79
Pridružen/a: 03 kol 2010, 23:21
Lokacija: Holandija

Post Postao/la Ermin Isakovic »

Kreso hvala na dobrodoslici,nadam se dacemo jdnom prilikom i da se vidimo ja cesto skoknem do heerelena sad vozim za albert-hajn pa ako bude kakva pauza javit cu se,u svakom slucaju i kod mene su vrata otvorena pa cemo se druziti vjerujem i da je Vahid raspolozen...
per aspera ad astra....
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Post Postao/la Vahid »

Ma kolege u svako doba samo javite kad i ja sam tu uvijek dobro dosli dobronamjerniku su vrata uvijek otvorena u svako doba bujrum
Pcelar u bijelom svijetu.
Odgovorite