Mijo Jelah

Registrovani članovi , radi bolje komunikacije
Odgovorite
mijo jelah
Samo čita
Postovi: 5
Pridružen/a: 30 stu 2012, 22:44

Mijo Jelah

Post Postao/la mijo jelah »

Ja sam Mijo iz Jelaha kod Tešnja pčelarim već par godina stacionarno.Zadnje tri godine skoro nikakvih prinosa zbog suše i ostalih nepogodnjh utjecaja ove poremećene klime.Čitajući u literaturi jako sam se zainteresovao za sadnju medonosnog drveća,pa me između ostalih zanima i Kelreuterija ako se može dobiti nekoliko sjemenki ili neka sadnica.
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: Mijo Jelah

Post Postao/la Ismet »

Dobro došao Mijo.
Dobru srcu sreća dođe.
šarić slavko
Čita, piše dovoljno
Postovi: 83
Pridružen/a: 23 srp 2011, 14:43

Re: Mijo Jelah

Post Postao/la šarić slavko »

Pozdrav i dobro došao na druzenje.
Kreso
Čita i piše, odličan
Postovi: 598
Pridružen/a: 28 vel 2010, 22:32
Lokacija: Heerlen-NL

Re: Mijo Jelah

Post Postao/la Kreso »

Dobro doslica ne forum kolega i fino druzenje.
franevrs
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 201
Pridružen/a: 07 ožu 2011, 20:09
Lokacija: Brač i okolica

Re: Mijo Jelah

Post Postao/la franevrs »

Dobro došao Mijo
Frane Vrsalović
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Mijo Jelah

Post Postao/la senad »

Dobro nam došao i lijepo druženje želim!
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
mirsad
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 381
Pridružen/a: 29 sij 2011, 12:57
Lokacija: Anderstorp-Svedska-Skandinavija

Re: Mijo Jelah

Post Postao/la mirsad »

POZ

DOBRODOSLICA

MK
saperica
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 240
Pridružen/a: 14 lis 2012, 22:22

Re: Mijo Jelah

Post Postao/la saperica »

dobrodošao
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Mijo Jelah

Post Postao/la zvones »

Dobro došao Mijo! Što se tiće medonosnog drveća, to ti je predugo čekati da nikne i naraste iz sjemena, pa ti je bolje nabaviti što veće sadnice. Dado iz Mostara je
imao neku ponudu, samo je izgleda ovdje bilo malo zainteresiranih, a njemu se nije dalo dolaziti za malo iz Mostara. Zato ti je najbolje raspitaj se za rasadnike u
svojoj blizini . Pozdrav !
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
mijo jelah
Samo čita
Postovi: 5
Pridružen/a: 30 stu 2012, 22:44

Re: Mijo Jelah

Post Postao/la mijo jelah »

Hvala svima na dobrodošlici.Nisam neki stručnjak za rad na kompjuteru ali evo pokušavam.Forum je super.Pčelarim 7-8 godina
Imam zazimljeno 44 društvo.Živim u Jelahu a pčele su mi kod oca u selu oko 8 km daleko.Sav posao oko pčela ove godine je pao na oca jer sam zbog posla i problema sa koljenima na pčelinjaku bio 20-ak puta.Otac je u penziji.Bivši građevinar sav posao oko košnica izrada i održavanje je njegov.Ove godine ništa izvrcanog meda što su napravile to im je za zimu plus prehrana.Oko 20-og nov.vidim pčele su još aktivne i nose odnekud polen.Prošetam i nađem u jednom napuštenom dvorištu procvjetali neve oko 5 m2 puno pčela ko u proljeće.Negdje sam prošitao da je polen od nevena otrovan za ljude pa me malo zabrinulo.Pitam se dali to one nose jer nemaju šta drugo,davali smo sirup par dana prije,ili ih je ovo toplo vrijreme natjeralo van.
mijo jelah
Samo čita
Postovi: 5
Pridružen/a: 30 stu 2012, 22:44

Re: Mijo Jelah

Post Postao/la mijo jelah »

Zvones,hvala na preporuci.Zbog posla sam šesto na relaciji Jelah-Split-Trogir-Marina i veđ sam se raspitivao za neke sadnice.Jedan mi je vlasnik rasadnika obećao potražiti po nekoliko sadnica Evodije,Sofore i Paulonije.
Odgovorite