Brnda

Registrovani članovi , radi bolje komunikacije
Odgovorite
Brnda
Samo čita
Postovi: 7
Pridružen/a: 30 ruj 2012, 09:43

Brnda

Post Postao/la Brnda »

Poštovane kolege
Druženje sa našim kolegom sa pp navelo me je da se priključim ovom forumu.
Nadam se dobroj saradnji a za to je potrebno da se upoznamo.
Brndušić Ivan -Brnda nekima poznato mnogima ne i zato sam sa Vama da se upoznamo.
Pčelarim u Srbiji sa LR košnicom i mojim malo poznatim nukleusima , a od pre šest meseci došao sam da živim na Novom Zelandu.
Tu zajedno sa sinom koji je profesionalni pčelar učim o profesionalnom pčelarenju.
U Srbiji sam preko 20 god. pratio život pčela u prirodnim staništima , merio sam u košnicama temperaturu ,, vlagu i na kraju i CO2.
Posedujem termo kameru kojom merim temperaturu a merim i elektromagnetno zračenje o čemu se često piše.
Moj pčelinjak u Srbiji je osposobljen da žive pčele bez moje pomoći i bez ikakve hemije i bilo kog tretiranja baš kao one pčele u prirodnim staništima .
Imam nekoliko filmova a slikao sam i pčele na cveću i bio u vrhu sve dok se nisu pojavile digitalne kamere.
Ukratko o meni toliko .
Pozdrav
Brnda NZL
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Brnda

Post Postao/la zvones »

Brnda je napisao/la:Poštovane kolege
Druženje sa našim kolegom sa pp navelo me je da se priključim ovom forumu.
Nadam se dobroj saradnji a za to je potrebno da se upoznamo.
Brndušić Ivan -Brnda nekima poznato mnogima ne i zato sam sa Vama da se upoznamo.
Pčelarim u Srbiji sa LR košnicom i mojim malo poznatim nukleusima , a od pre šest meseci došao sam da živim na Novom Zelandu.
Tu zajedno sa sinom koji je profesionalni pčelar učim o profesionalnom pčelarenju.
U Srbiji sam preko 20 god. pratio život pčela u prirodnim staništima , merio sam u košnicama temperaturu ,, vlagu i na kraju i CO2.
Posedujem termo kameru kojom merim temperaturu a merim i elektromagnetno zračenje o čemu se često piše.
Moj pčelinjak u Srbiji je osposobljen da žive pčele bez moje pomoći i bez ikakve hemije i bilo kog tretiranja baš kao one pčele u prirodnim staništima .
Imam nekoliko filmova a slikao sam i pčele na cveću i bio u vrhu sve dok se nisu pojavile digitalne kamere.
Ukratko o meni toliko .
Pozdrav
Brnda NZL
Na početku uz veliki pozdrav i radost za Tvoje prisustvo i na ovom forumu mogu reči da je moj početak pčelarenja ( i prije nego sam nabavio pčele) protekao u
otkrivanju sajtova i foruma. Bio sam oduševljen sajtom pcela.co.yu Predraga Cvetkovića i tamo sam odmah primjetio i onaj Brndušić Ivana- Brndin, tako da su
moji početci pčelarenje protekli u želji da ne tretiram pčele. Naravno da je tu bilo brdo početničkih grešaka. Imam ja dosta sličnosti sa gromadom u pčelarstvu,
a to su godine , elektrotehničar slabe struje- elektroničar, stalno eksperimentiranje. Naravno, pratim sve što Brnda piše i sve što se o Brndi piše , tako da znam
sve što je navedeno gore. Neću reči da nisam ponekad i kritikovao nešto što je Brnda pisao, što neznači da sam bio u pravu i zbog toga moja isprika.
Da neduljim jer je ovdje Brndino predstavljanje......, Dobro došao !
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
lukaletunic
Čita i piše, dobar
Postovi: 117
Pridružen/a: 26 vel 2012, 23:22
Lokacija: Konavle,Dubrovnik,Hrvatska

Re: Brnda

Post Postao/la lukaletunic »

Dobro došao Brnda,vjerujem da nema pčelara na prostoru bivše juge a i šire da nije čuo za Ivana Brndušića,zato mi je iznimno drago da ćeš biti tu sa nama!
Veliki pozdrtav :D
mirsad
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 381
Pridružen/a: 29 sij 2011, 12:57
Lokacija: Anderstorp-Svedska-Skandinavija

Re: Brnda

Post Postao/la mirsad »

POZ
Velika DOBRODOSLICA ZA BRNDU.
Samo cu napisati da dugo pratim rad i pisanje ovog gospodina.
Prije par godina napravio sam i BN [brndine nukleuse] sa kojima sam zadovoljan.
Oplodnja matica i cuvanje istih u toku cijele godine.
Rezervna matica uvijek dobro dodze.
Nadam se u ugodno i uzajamno korisno druzenje.
Dobro nam dosao gos.BRNDA
MK
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Brnda

Post Postao/la senad »

Dobro došao i ugodan boravak na formu želim .
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
emkan
Čita i piše, dobar
Postovi: 175
Pridružen/a: 13 svi 2010, 16:17
Lokacija: Sarajevo

Re: Brnda

Post Postao/la emkan »

Dobro dosao, zelim ti ugodno druzenje i naravno veliko hvala za naseg kolegu koji vas je zamolio da se pridruzite na ovaj forum.
Kreso
Čita i piše, odličan
Postovi: 598
Pridružen/a: 28 vel 2010, 22:32
Lokacija: Heerlen-NL

Re: Brnda

Post Postao/la Kreso »

Slucajno sam s kolegom s pp prosle sedmice razgovarao o mikroklimi i ib nukleusima.
Naravno, pratio sam lijevo desno diskusije na tu temu po raznim foorumima.
U svakom slucaju dobrodoslica, i nadam se da cemo uz ugodno druzenje sto sta i nauciti.
Pozz, Kreso.
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Brnda

Post Postao/la sahista »

Dobro dosao.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
pot
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 355
Pridružen/a: 20 tra 2012, 16:47
Lokacija: Konjic, B&H

Re: Brnda

Post Postao/la pot »

Postovanje za uvazenog stucnjaka i dobro nam dosli.
Moja ne ostvarena zivotna zelja je zivjeti na N.Z.
Mislim da imamo pravog covjeka na pravom mjestu...
simke
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 221
Pridružen/a: 15 svi 2011, 15:22
Lokacija: banja luka

Re: Brnda

Post Postao/la simke »

Brnda dobro došao, čitao sam na SPOS -u dosta u vašim postovima, sve pohvale pravi profesionalac...
Pozdrav.
Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti,
budala progovori, a fukara se obogati. ... IVO ANDRIC
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Brnda

Post Postao/la medonosa »

Brnda,dobro dosao,i hvala sto si se odazvao mome pozivu,duznik sam ti,reci kako da ti se oduzim,na isti nacin?Kada ti vrijeme dozvoli,mogao bi nam opisati tvoju tehnologiju pcelarenja sa LR kosnicom,i zablude sa istom,naravno,mikroklima,varoa,i najnovija dostignuca i tvoja saznjanja,oko nozemoze cerane i ATL!Pozdrav od Blaske!
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: Brnda

Post Postao/la Ismet »

Dobro došao Brnda.
Dobru srcu sreća dođe.
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Brnda

Post Postao/la schumy »

Dobro nam došao, pozdrav iz Istre (Hrvatska)"!
Pozdrav.............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
Ermin.ef.
Čita i piše, dobar
Postovi: 182
Pridružen/a: 13 svi 2012, 16:20
Lokacija: Kakanj

Re: Brnda

Post Postao/la Ermin.ef. »

Poštovanje i dobro došao vaše iskustvo i znanje sigurno će biti svima nama od velike koristi.
Brnda
Samo čita
Postovi: 7
Pridružen/a: 30 ruj 2012, 09:43

Re: Brnda

Post Postao/la Brnda »

HvalaHvala na dobrodošlici , a kolega Blaško nisi mi dužnik , ja volim da se družim sa pčelarima kao i sa pčelama ,, nevolim da me bodu ali trpim , i izbegavam kapu , samo kad mora, tako i sa pčelarima kad počnu da peckaju i bodu mora kapa?
Nadam se da ćemo te stvari izbegavati ali video sam i ovde ako je najdalje od Evrope ljudi su po mnogim stvarima isti i ipak imamo isti program u glavi?
Kolega mi se izvinjava nema potrebe a drago mi je da ima i elektroničara , baš me zanima čime se ti kolega igraš i dali si negde na ovom forumu pisao o tome?
Pošto ja imam vrlo malo vremena jer je sada kod mene proleće juče smo već pomerili sat , posla preko glave, molim Vas ako ima pitanja postavite slobodno ali me obavestite gde je to da bih se priključio.
Naravmo da ću se pridužiti rubrici o LR-u i malo dati svoj dopinos koliko budem zno i mogao.
Kolega kaže da mu je životna želja da živi ovde na NZL a meni nije nikad bila ali sudbina je to?
Pošto vidim da se dobo znmo a kolege sa kojima se neznam upoznćemo se.
Pored ostalih razloga zašto sam sa Vama je da sam služeći JNA prilično upoznao BiH jer sam prvo stigo u Travnik , pa u Brčko a zatim šest meseci u Tuzli a posle Tuzle bio sam najviše u Visokom ali i u Semizovac pa u Faletić i tako redom sam kružio, a normlno i u Sarajevo.
Bilo mi je svuda lepo i nosim lepe uspomene jer sam bio i zaljubljen u jdnu devojku iz Breze .
Evo sada ste pročitali nešto novo o meni a ima toga život nam nudi non stop mnogo toga?
Pozdrav svima koji ste se javili a i onima koji nisu.
Brnda
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Brnda

Post Postao/la medonosa »

Evo ja cu pokusati da nadopunim Brndino predstavljanje,za one koji ga ne poznaju,vjerujem da se nece ljutiti niko
okrugla leta
inteligentne pcele
brnda u akciji
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Brnda

Post Postao/la medonosa »

zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Brnda

Post Postao/la zvones »

medonosa je napisao/la:
Kao što sam rekao, pratim Brndu još od otkrića sajta pcela.co.yu , pogotovo otkad su i gosti mogli čitati poruke na tom sajtu . Mogu slobodno reči da u mojim
dokumentima posjedujem najveći dio onoga što je on bilo gdje pisao ili objavio za širu javnost. Zbog toga smatram da je ovaj video najznačajniji , samim
tim što je na ovom predavanju najviše i rekao . Ovom prilikom bih preko Ivana želio zahvaliti njegovom velikom prijatelju Predragu Cvetkoviću, ne samo zato
što je najzaslužniji za moje internet upoznavanje pčelarstva, nego i za njegovu dobrodušnost, širokogrudnost i prijateljstvo bez granica , koje pokazuje svakim
svojim pisanjem.
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Brnda

Post Postao/la sahista »

Ivane,ako imas vremena,bil zelio objasniti nacun na koje dobijas mlade matice,preko tvojih nukleusa.Tema je siroka,a mi imamo dovoljno vremena.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Brnda

Post Postao/la medonosa »

sahista je napisao/la:Ivane,ako imas vremena,bil zelio objasniti nacun na koje dobijas mlade matice,preko tvojih nukleusa.Tema je siroka,a mi imamo dovoljno vremena.
Pozdrav.
Pozdrav dok Kolega Brnda nadje vremena,da to odogovori,ovo je nacrt Brndinog nukleusa,a uzgoj mladih matica u nukleusu ,se zasniva na dodavanju maticnjaka ili zalezenih okvira za nukleus u osnovnom drustvu,ovo je ukratko ali Brnda ce detaljnije objasniti!pozz
slika
šarić slavko
Čita, piše dovoljno
Postovi: 83
Pridružen/a: 23 srp 2011, 14:43

Re: Brnda

Post Postao/la šarić slavko »

Pozdrav iz Banja Luke , dobro zdravlje i višak vremena da bi mogli biti sa nama .
Odgovorite