Dnevnik Vedrana Petrovića

zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Dnevnik Vedrana Petrovića

Post Postao/la zvones »

Vedran Petrović je napisao/la:Hmm maticu sam dobio od strica on se bavi pčelarenjem tridesetak godina, matica je prošlogodišnja, i prilično za sad dobro leže ima legla prilično! E sad ne znam da li ne oparena matica može leć jaja normalno kao oparena u čemu je razlika izmedju oparene i ne oparene ako obje mogu leć jaja!
Intereseuje me ono oko plijesni i crvića dal tko zna što je tu najbolje uradit i da li je to česta pojava ?
Nisam najbolje shvatio dali imaš i radiličko i trutovsko leglo ili samo trutovsko ? Naravno da nesparena matica može leći jaja ali samo neoplođena, a iz neoplođenih
mogu izaći samo trutovi. Iza ovog zahlađenja kad otopli , promijeniš nastavak uz pregled društva, stari očistiš i opališ .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
Vedran Petrović
Čita, piše dovoljno
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 srp 2012, 22:47
Lokacija: Tuzla

Re: Dnevnik Vedrana Petrovića

Post Postao/la Vedran Petrović »

Imam jako mnogo radiličkog legla dok trutovskog imam samo u dvije grupice, po jednu na stranama jednog rama po možda 30-40 komada jedinki....
Legionar
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Dnevnik Vedrana Petrovića

Post Postao/la zvones »

Vedran Petrović je napisao/la:Imam jako mnogo radiličkog legla dok trutovskog imam samo u dvije grupice, po jednu na stranama jednog rama po možda 30-40 komada jedinki....
Eto odgovor si sam dao , ako ima puno radiličkog nije nenormalno imati nešto i trutovskog. Vjerovatno si počeo rano sa pogačama i utopljavanjem i uz društvo koje
je jako zazimljeno i dobru maticu , to je to.
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Odgovorite