Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Azem »

slika
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Azem »

Ovo je djelo kćerki rodonačelnice
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Vahid »

Azem je napisao/la:Ovo je djelo kćerki rodonačelnice
Odlicno komsija pravo remek djelo superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
nemam rijeci .
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Vahid »

Danas sam obiso ponovo pcelinjake i obavijo jos po nesto poslova i kao glavni poso pripremijo tri drustva za oduzimanje mladih pcela za jos nekoliko mladih matica koje su na parenju u njemackoj ocekujem ih u toku sledece sedmice srijedu ili cetvrtak.
Zadnja izmjena: Vahid, dana/u 17 kol 2011, 02:18, ukupno mijenjano 1 put.
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la schumy »

Vahide, idi na podportal - "INFORMACIJE", -"druženje pčelara sa Senadovog foruma".
Molim komentar!
Pozdrav.......schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Vahid »

I evo posle vece pauze da se malo javim sa nekim novim vijestima evo dijela mojih pcelica na vrijesku ovdje je vrijesak dobro zamedijo.
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 0456048062
ja cu se morat ponovo pripremit za novo vrcanje za par dana i to ce bit vece kolicine meda.
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Stipo »

Lijepo je vidjeti toliko bogatu vrištinu. To nije kao kod nas ali je ipak prekrasno tako nešto vidjeti.
Možeš li možda nabaviti nešto od tog sjemena. Ima ovdje kod mene vlažnih i pustih livada po kojima ne cvijeta ništa zanimljivo za pčele pa da probam posijati neće li niknuti i ta vrsta vrišta.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Vahid »

Kolega Stipo za sjeme ti nemogu nis obecat al za sadnice mogu posto se ovdje mogu nabavit male sadnice ovog vrijeska pa ako si zainteresovan mozemo se dogovorit za to :wink: :wink: :wink:
Pcelar u bijelom svijetu.
simke
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 221
Pridružen/a: 15 svi 2011, 15:22
Lokacija: banja luka

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la simke »

da li bi vrijesak mogao cvijetati na terenima oko Banja Luke, ovda ga trenutno nema nigdje bliže ovim prostorima.......
Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti,
budala progovori, a fukara se obogati. ... IVO ANDRIC
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Stipo »

Vahid je napisao/la:Kolega Stipo za sjeme ti nemogu nis obecat al za sadnice mogu posto se ovdje mogu nabavit male sadnice ovog vrijeska pa ako si zainteresovan mozemo se dogovorit za to :wink: :wink: :wink:
Prebaciti par sadnica preko granica je malo problematično pa nebih te htio sa tim opterećavati.
Mislio sam kada se taj vrijesak gdje su tu pčele osjemeni da se malo pobere sjemena pa da se proba posijati.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Vahid »

I evo nakon vece pauze da se i ja javim sa novim informacijama i novostima na pcelarskom planu sta se sve uradilo i sta se postiglo prosle sedmice sam sa vecine drustava skino med koja su bila na vrijsku i prinosi su bili odlicni neka drustva su odsakala sa prinosom al sve u svemu ja sam zadovojan sa prinosima u prosjeku sam imo oko 25/30 kg meda po drustvu nisam tacno vago al cu i to uradit posto sam previse zauzet pa nisam stigo jer sad se sve mora vratit na pcelinjak pa tretman i tek onda dolazi med na red da se vaga i sipa u tegle toliko za sad.
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la beequeen »

samo sipaj Vahide,medno :D
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
pasha
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 11 ožu 2010, 09:10
Lokacija: Sarajevo

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la pasha »

Odlično Vahide , baš mi je drago da se ima šta vrcati. :) :) :)
"...iz utroba njihovih izlazi piće različitih boja koje je lijek ljudima. To je uistinu dokaz za ljude koji razmišljaju." (An-Nahl,69)
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Samir »

Super Vaha, nek prvo malo med odradi pa onda nek i vaga radi, a ti se u međuvremenu malo zasladi.
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Vahid »

Evo poslije mnogo sladzenja da se malo javim med koji sam izvrco sa vrijeskove pase je veci prodan tako da je sladenje bilo mnogo puta prekinuto :wink: :wink: :wink:
nisam mogo ni da se odmorim kolika je bila potraznja meda :lol: :lol: :lol: danas sam obiso pcelinjake i sva drustva su u odlicnom stanju ponegdje sam malo i zavirijo u drustva da vidim kako i gdje se drustva nalaze u klupku .
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Vahid »

I nakon malo duze pauze i mnogo hlanih dana da se malo jevim sa nekim novostima mada sam ja bijo svako vece tu sa vama i cito sve sto ste pisali i ponekad malo i reagovo na neke teme al eto nisam imo neki novosti. Danas obiso pcelinjake i imo sta da vidim ko u pola ljeta pcele lete ima pcela koje i polen donose to mi je bilo veoma drago vidjet :wink: :wink: :wink: u dva drustva sam moro malo i zavirit posto sam mislijo da sam imo podstanare (misve) al na svu srecu nije bilo podstanara pa sam ujedno u tim kosnicama mogo da vidim i malo bolje stanje legla je bilo u svim stadiumima od skoro polozenih jaja pa do zatvorenog legla ja prezadovoljan zasada. I jos da kazem da od 33.uzimljena drustva sam izgubijo 2. jedno mojom greskom ili drugacije receno i svojom vojom moj licni test nisam nicim stijo da ga tretiram i eto uginulo jos u oktobru a drugo prije 3 sedmice u toku ovih hladni dana dok su grijale leglo odvojile se od hrane imale su tako fin polozaj u sredini kosnice hrana na obadvije strane lijevo i desno al nisu je mogle dokacit naso sam ih tako u klubetu posto sam primijetijo da ne izlijecu napoje a bilo je fino vrijeme i iz svih kosnica su pcele izlijetale na procisni let a iz te nema nijedne pcele i odma sam posumnjo na nesto i pogledo o cemu se radi kad sam je otvorijo naso sam pcele na ramovima u klubetu i bilo je legla ne mnogo al vidjivo da su ga grijale i odvojile se tako od hrane posto je hrane bilo dovojno al ne na dohvat pcelama .
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Vahid »

Mozda sam trebo gubitak prijavit i na novo otvorenoj temi :roll: :roll:
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la ErminH »

Vahid je napisao/la:I nakon malo duze pauze i mnogo hlanih dana da se malo jevim sa nekim novostima mada sam ja bijo svako vece tu sa vama i cito sve sto ste pisali i ponekad malo i reagovo na neke teme al eto nisam imo neki novosti. Danas obiso pcelinjake i imo sta da vidim ko u pola ljeta pcele lete ima pcela koje i polen donose to mi je bilo veoma drago vidjet :wink: :wink: :wink: u dva drustva sam moro malo i zavirit posto sam mislijo da sam imo podstanare (misve) al na svu srecu nije bilo podstanara pa sam ujedno u tim kosnicama mogo da vidim i malo bolje stanje legla je bilo u svim stadiumima od skoro polozenih jaja pa do zatvorenog legla ja prezadovoljan zasada. I jos da kazem da od 33.uzimljena drustva sam izgubijo 2. jedno mojom greskom ili drugacije receno i svojom vojom moj licni test nisam nicim stijo da ga tretiram i eto uginulo jos u oktobru a drugo prije 3 sedmice u toku ovih hladni dana dok su grijale leglo odvojile se od hrane imale su tako fin polozaj u sredini kosnice hrana na obadvije strane lijevo i desno al nisu je mogle dokacit naso sam ih tako u klubetu posto sam primijetijo da ne izlijecu napoje a bilo je fino vrijeme i iz svih kosnica su pcele izlijetale na procisni let a iz te nema nijedne pcele i odma sam posumnjo na nesto i pogledo o cemu se radi kad sam je otvorijo naso sam pcele na ramovima u klubetu i bilo je legla ne mnogo al vidjivo da su ga grijale i odvojile se tako od hrane posto je hrane bilo dovojno al ne na dohvat pcelama .
Nek si nam se javio :)
Htio sam te pitati zasto nisi to drustvo nicim tretirao :?:
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la sahista »

Pa gdje si Vahide kuco stara. :D .
Reko,ovaj pcelar nas zaboravio.
Planiram sastanak pocetkom Aprila.Mozemo kod mene.Medonosa ce takodje biti prisutan.Neka nam ponese onih matica sto se pare u Martu. :D
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la medonosa »

sahista je napisao/la:Pa gdje si Vahide kuco stara. :D .
Reko,ovaj pcelar nas zaboravio.
Planiram sastanak pocetkom Aprila.Mozemo kod mene.Medonosa ce takodje biti prisutan.Neka nam ponese onih matica sto se pare u Martu. :D
Pozdrav.
jedino da povadim iz ovi kosnica od instituta pa da im predam obezmaticena drustva,nije losa ideja :D
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la sahista »

medonosa je napisao/la:
sahista je napisao/la:Pa gdje si Vahide kuco stara. :D .
Reko,ovaj pcelar nas zaboravio.
Planiram sastanak pocetkom Aprila.Mozemo kod mene.Medonosa ce takodje biti prisutan.Neka nam ponese onih matica sto se pare u Martu. :D
Pozdrav.
jedino da povadim iz ovi kosnica od instituta pa da im predam obezmaticena drustva,nije losa ideja :D
Majstore djaba ti ova silna pisanja oko matica,ako mi ne poneses bar jednu maticu kada krenes na sastanak. :D
Ma ne znaju Svabe nase marifetluke. :wink:
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la medonosa »

sahista je napisao/la:
medonosa je napisao/la:
sahista je napisao/la:Pa gdje si Vahide kuco stara. :D .
Reko,ovaj pcelar nas zaboravio.
Planiram sastanak pocetkom Aprila.Mozemo kod mene.Medonosa ce takodje biti prisutan.Neka nam ponese onih matica sto se pare u Martu. :D
Pozdrav.
jedino da povadim iz ovi kosnica od instituta pa da im predam obezmaticena drustva,nije losa ideja :D
Majstore djaba ti ova silna pisanja oko matica,ako mi ne poneses bar jednu maticu kada krenes na sastanak. :D
Ma ne znaju Svabe nase marifetluke. :wink:
Pozdrav.
Ima Buckfast matica ovi moji mene nagovaraju da uzmem njihove,kazu kada udje u rojno stanje i povuce maticnjake za razliku od Carnice,Buckfast i dalje radi bez problema!Kazem ja da ona valja nebi se ni rojila :D a onda oni kazu kakva Carnica,pcela mora piti zuto siva,mirna i bla bla bla,pa ako hoces da ti ovih njihovi ponesem :D , rade kada se i roje :D
mirsad
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 381
Pridružen/a: 29 sij 2011, 12:57
Lokacija: Anderstorp-Svedska-Skandinavija

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la mirsad »

POZ Bolje je ista nego nista.hahahahahahahahahahaha

MK
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Vahid »

sahista je napisao/la:Pa gdje si Vahide kuco stara. :D .
Reko,ovaj pcelar nas zaboravio.
Planiram sastanak pocetkom Aprila.Mozemo kod mene.Medonosa ce takodje biti prisutan.Neka nam ponese onih matica sto se pare u Martu. :D
Pozdrav.
Ma nisam vas zaboravijo nego se nevolim mnogo uplitat u neke stvari imam ja svoje principe a inace sam ja tu samo se slabije javjam sa nekim reakcijama.
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Moji pcelinjaci i radovi na pcelinjacima Vahid

Post Postao/la Vahid »

ErminH je napisao/la:
Vahid je napisao/la:I nakon malo duze pauze i mnogo hlanih dana da se malo jevim sa nekim novostima mada sam ja bijo svako vece tu sa vama i cito sve sto ste pisali i ponekad malo i reagovo na neke teme al eto nisam imo neki novosti. Danas obiso pcelinjake i imo sta da vidim ko u pola ljeta pcele lete ima pcela koje i polen donose to mi je bilo veoma drago vidjet :wink: :wink: :wink: u dva drustva sam moro malo i zavirit posto sam mislijo da sam imo podstanare (misve) al na svu srecu nije bilo podstanara pa sam ujedno u tim kosnicama mogo da vidim i malo bolje stanje legla je bilo u svim stadiumima od skoro polozenih jaja pa do zatvorenog legla ja prezadovoljan zasada. I jos da kazem da od 33.uzimljena drustva sam izgubijo 2. jedno mojom greskom ili drugacije receno i svojom vojom moj licni test nisam nicim stijo da ga tretiram i eto uginulo jos u oktobru a drugo prije 3 sedmice u toku ovih hladni dana dok su grijale leglo odvojile se od hrane imale su tako fin polozaj u sredini kosnice hrana na obadvije strane lijevo i desno al nisu je mogle dokacit naso sam ih tako u klubetu posto sam primijetijo da ne izlijecu napoje a bilo je fino vrijeme i iz svih kosnica su pcele izlijetale na procisni let a iz te nema nijedne pcele i odma sam posumnjo na nesto i pogledo o cemu se radi kad sam je otvorijo naso sam pcele na ramovima u klubetu i bilo je legla ne mnogo al vidjivo da su ga grijale i odvojile se tako od hrane posto je hrane bilo dovojno al ne na dohvat pcelama .
Nek si nam se javio :)
Htio sam te pitati zasto nisi to drustvo nicim tretirao :?:
Pa ima vise razloga kao prvi je ja uvijek radim neke eksperimente neka testiranja a drugi je da vidimo dali pcele mogu da prezive bez uplitanja covjeka i eto ove nisu uspile da prezive prosle godine sam to drustvo formiri i nisam ga ni prosle godine nicim tretiro mislim na (2010.god). Znaci drustvo je formirano ovako streso sam pcele sa 5/6 ramova i dodo im njihovu pripadajucu maticu pcele sam stavijo u praznu kosnicu i dodo im ramove sa samo SO. i poceo ih odma prihranjivat da bi mogle da izgrade SO i da se mogu daje razvijat i normalno radit znaci sve novo i opstale su prosle godine (2010) bez ikakvog tretmana al ove 2011.nisu znaci jednu godinu mogu bez covjekove pomoci opstat al drugu ne to je moje iskustvo al jos nije sigurno imam ja jos jedno takvo drustvo kcerku od matice koja je uginula al njena kcerka je jos u zivotu i ABD ostace u zivotu pa cu vidjet mozda da ona postane malo imunija na te parazite :roll: :roll: :roll: vidjetcemo toliko od mene za to drustvo koje nisam tretiro ako nesto nije jasno pitaj pojasnicu :wink: :wink: :wink:
Pcelar u bijelom svijetu.
Odgovorite