Moj pčelinjak- irko

Odgovorite
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Post Postao/la irko »

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Da i ja postavim koju sliku
Zadnja izmjena: irko, dana/u 04 lip 2010, 23:27, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

odlicno ,svaka cast
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Post Postao/la beequeen »

Svaka cast majstore :-)
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
pasha
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 11 ožu 2010, 09:10
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la pasha »

Lijepo je Irko kod tebe ....
"...iz utroba njihovih izlazi piće različitih boja koje je lijek ljudima. To je uistinu dokaz za ljude koji razmišljaju." (An-Nahl,69)
Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Post Postao/la keno83 »

oho irko koliki je kamen treba snage podignuti ono nisu zar takvi vjetrovi tu, a vidim i matica je ovogodisnja, jer to zamjena bila, ili je nukleus?
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Post Postao/la irko »

keno83 je napisao/la:oho irko koliki je kamen treba snage podignuti ono nisu zar takvi vjetrovi tu, a vidim i matica je ovogodisnja, jer to zamjena bila, ili je nukleus?
Haha **kolik kamen** ma ja sam ti izgleda poslednja generacija s pite,masenice,sutlijasa,hosafa i ost.... vidim ova moja djeca kidaju samo na kremic i pastete (kunem se sve te zezervate cu im ukinut)...Ma nema vjetra nego mi ovaj prvi do ruke. A matice sto se tice u mjesecu martu sam imao jedno jako drustvo tako da je pocetkom aprila izbacilo maticnjake a u ostalim previse polena(blokada matice polenom) te sam iz ostalih vadio po ram polena a iz te legla i maticnjak pa kod prijatelja na njegov pcelinjak sve do sparivanja.Ovaj parce zemlje sam kupio prosle god.Na slici gdje se vidi wv kombi ispred njega u travi nazire se jedna zelena gajba e tu imam preliv od izvora gdje sam ugradio pvc bazen od 4000m3, i ispod kombija insala planiram pravit vikendicu(haha al ne kao Rozajci vikedicu sa 4 sprata)iskljucivo prizemljibezstepenica sa podrumom,velikom natkrivenom tarasom i rostiljem.Svidjelo mi se mjesto 10km je od grada,1km.makadamskog puta i ja sam zadnji na tom putu tako da (kao sto se vidi nema kuca) nema gungule kao u carsiji.Nego da neduzim... Hvala vam pozzz
Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Post Postao/la keno83 »

pa irko bogami pravi ti i vise spratova, da pcelari mogu doci malo pa ako se zalomi i gdje prespavat, imal tu terena za kamion..da se u goste dodje i sa pcelama pa da se i one pocaste malo hahahah
Avatar
ErminH
Čita i piše, odličan
Postovi: 672
Pridružen/a: 04 lip 2009, 09:27
Lokacija: Breza
Kontakt:

Post Postao/la ErminH »

potpisujem keno ,i u potpunosti se slazem :) :)

irko samo zidaj ...
Iskrenost je najbolja vrlina kod čovjeka
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Post Postao/la irko »

keno83 je napisao/la:pa irko bogami pravi ti i vise spratova, da pcelari mogu doci malo pa ako se zalomi i gdje prespavat, imal tu terena za kamion..da se u goste dodje i sa pcelama pa da se i one pocaste malo hahahah
Hahaha kod nas je 1bujrum 33put izvoli,pa bujrum te. Sto se kaze **dje celjad nijsu bijesna ni kuca nije tijesna**
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Irko preljepo mjesto za pčelinjak:još samo da vikendica nikne i pravi raj.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Post Postao/la irko »

Fala Stipe nego gledao sam ti onaj video klip super je .Bas sam se pitao(dok sam slike gledao) sta si sipao u bocu kojom si prskao onaj roj na grani ,a tek posle sam vidio klip pozdrav
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Post Postao/la irko »

Pozdrav svima evo konacno da se i ja javim ,dugo me nije bilo....Sta sam uradio s moim pcelama ** U junu mjesecu sam ugrabio izvrcat nesto meda tako da sam se i ja po prvi put nazdravio medom iz svoih kosnica Kako je mjesec odmicao ja sam i dalje stagnirao s po jednim polu punim i ispod njega jednim praznim (sve to tek izgradjenim) polunastavcima,te krajem mjeseca 26 jula sam zarotirao one 1/2 pune polunastavke ispod legla i tako ostavio dok su to prenijele u plodisne ramove ,uklonio polunastavke postavio super strip 05 avgusta , 25 avgusta nadimio 3 puta varolikom dal ce bit dobro vidjet cemo zimus kad bude jos OK kiselina. Tokom avgusta mjeseca dodavao sam po 1l prihrane po kosnici cisto zbog joda da im se nadje mada su imale hrane , sad radim na smanjivanju ramova u plodistu tako sto cu kosnice ostaviti na sedam dobro napunjenih ramova nadaju ci se da naredno proljece ne bude kao ovo...AMA kako god nije ni ovo bilo lose(ELHAMDULILLAH) Porodica zdravo ,svi na broju a i jednu maticu sam naucio farbat u PLAVO tako da ove zime zimujem 1drustvo vise.
Jos sam uspio pripremiti 13 praznih kosnica sa po 3 polunastavka i dobio parni topionik za vosak mada sve su prilike da cu topionik morat reparirat jer je izradjen od pocincanog lima a stajao je dugo tako ako budem morao pravit novi potrudit cu se napravit ga od bakra ,takodje cu se truditi da to sve detaljno uslikam i okacim ovdje pa ce mo komentarisat i onako ide nam ZIMAAAAAAAAA brRHHH pozz za sve.
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Post Postao/la irko »

Da vam se zahvalim eto stigao i Beewital i kod mene u B.Polju jest da se malo navozao al
evo malo slika kako to izgleda kod mene 07.10.2010god.
slika
hrane ima
slika
a cini mi se i pcela
slika
slika
Zadnja izmjena: irko, dana/u 07 stu 2010, 20:27, ukupno mijenjano 1 put.
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Re: Moj pčelinjak- irko

Post Postao/la irko »

Prije svega pozdrav za sve .
Dugo me nije bilo da pisem ,iz razloga sto sam pogubio lozinke ali sam redovno pratio vasa pisanja ,pogotovo Stipovu evidenciju i zabiljeske oko uspjesnosti sa Beewita.
Ovom prilikom se i Marinu zahvaljujem na posiljci .
A sad sto se tice moih pcela ...
eh vec poceli prolecni problemi to su ono kad fino tretirate,nahranite zimu prezimite a ono ostanete bez matice.
da stvar bude jos gora nemam matica u rezervi te sam nakon drugog detaljnog pregleda uverivsi se da nema matice a pcele zametnule maticnjak on vec zatvoren sitan ama nikakav ja se dadoh po prvi put na spajanje drustva. :roll:
izbusih novinu viljuskom postavih preko plodista na njega ono plodiste bez matice al prije svega pokidah ona dva maticnjaka.
sve se to desilo prosle nedjelje tako da sam danas opet obilazio pcelinjak i to drustvo radi vidi se da donose polena i da je guzava na letu. :lol: :lol:
Moje zapazanje kod pcelarstva jeste da sam pocetnik ali sam zauzeo stav da kada se uvjerim da nesto nije u redu nema odlaganja nego odma radi kako stvari nalazu ... Treba matica....ja nema matice....sta sad... nema sta sad nego se stvar mora resavat inace nista od pcelarenja nista ILI DZA ILI BU nema druge
Radi kako mislis da je naj... pisi sto si uradio ako pogrijesis da ne ponavljas heheh il dza il bu :?:
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Re: Moj pčelinjak- irko

Post Postao/la irko »

evo izgleda parnog topionika koi sam napravio pa ako se nekom svidi mogu mu pomoc da sam sebi napravi
slika
Zadnja izmjena: irko, dana/u 09 svi 2011, 20:35, ukupno mijenjano 1 put.
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Re: Moj pčelinjak- irko

Post Postao/la irko »

Evo i kolica na djelu

slika
Zadnja izmjena: irko, dana/u 09 svi 2011, 21:17, ukupno mijenjano 2 puta.
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Re: Moj pčelinjak- irko

Post Postao/la irko »

slika
Odgovorite