Bundeva

Odgovorite
Avatar
nvucinac
Čita, piše dovoljno
Postovi: 68
Pridružen/a: 14 vel 2010, 14:53
Lokacija: Subotica Vojvodina Srbija

Post Postao/la nvucinac »

Jos cveta

slika

slika
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Post Postao/la Jazz »

Odlicne slike. Tikvu jako volim i mnogo koristim u ishrani. U nas je jako zapostavljena u prehrani - sto je steta, jer se radi o izvanrednoj biljci.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Interesantno,,nisam obraćao pažnju na bundavu,, evo kako to kod mene izgleda ispred košnica

slika

slika

slika
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
eso
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 21 kol 2010, 12:13
Lokacija: Prnjavor-Bec

Post Postao/la eso »

Senade ti koda si bundevu namazo medom
TEWHID najcvrsca veza koja se nece nikada prekinuti
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

heheheh,, ma iznenadio sam se koje su ,, vidi se da neke i grickaju listove baš interesantno,, izgleda da je bolje sijati bundavu nego faceliju
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
eso
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 21 kol 2010, 12:13
Lokacija: Prnjavor-Bec

Post Postao/la eso »

Sta izgleda da nije bilo nista od facilije
TEWHID najcvrsca veza koja se nece nikada prekinuti
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Ništa,, jedva sam našo par pčela da uslikam ,,,, :) ))
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
suad
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 10
Pridružen/a: 26 lip 2010, 18:33
Lokacija: Sanica, Ključ
Kontakt:

Post Postao/la suad »

Ako je pčela na bundevi onda je jako gladna, nema sigurno ništa drugo u prirodi, pa zavirite malo u košnice prijatelji moji, možda im treba pomoći sa kojom pogačicom. Meni prizor nije drag obzirom da su godine sve lošije što se tiče paše, pa onda i imate mogućnost da ih uslikate na bundevi veoma često. Lijep pozdrav!!!
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la Asim »

nebih se složio da samo gladne pčele idu na bundevu ,jer kod mene od aprila mjeseca pa do 29.8 kada sam dodao zadnji kilogram pogače za ovu godinu po društvu plus svakodnevna prihrana šečernim sirupom , cijelo ljeto nikada nisam preskako i kada pođem na posao ujutro u drugoj polovici osmog mjeseca vidim da mi dolijeću sbahilder pčele aa , UTUZGANE žutim te sam trago i bogami nađem ih ko na senadovoj slici po 4 u jednom cvijetu pa ih lijepo mogu i golim okom da pratim do košnice kako odlijeću onako žuto umrljane ko malo dijete kada se obrlja od uha do uha samo moje pčelice se umusle po svim dlačicama ko žute loptice koje lete bile su mi prelijep prizor za oko i stoga se nemogu da složim da su gladne ma eto sad imaju od 10 do 14 okvira meda pa čim sunce grahne nekuda lete ne prejako ali idu , nastranu pročisni letovi ili što senad meni reče pčelinji ples naučio sam rezliku ma jok nego dvije dolijeću jedna odlijeće čuvarica nervozna ko mlada hoda ispred leta te sad ulazi u jednu rupicu češlja pa izlazi kad joj doliječe pčelica ma izdiže se da je omiriše i dohvati pipcima i prednjim nožicama te je tek tada popušta , a ima i onih koje lebde dok druga nepadne na leto i onda ova šmugne kroz češalj , znači nisu one gladne nego je to hairli hajvan koji svagdje traga za nektarom tako i na bundevi ( Tikvi )
Odgovorite