Medonosni i ljekobilje (sjemena)

SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Poštovanje!
Naročito me zanima ljekobilje, pa zato i sjemena i sadnice (reznice, mladice...). Hoću da na pčelinjaku, pored onog što imam, sve "vrije" od raznorodnog i raznobojnog ljekobilja. Ako nije problem, oni koji imaju određena sjemena ili biljke, neka jave cijene i način slanja.
S poštovanjem, hvala!
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Ponavljam isti post i želje. Ukrasimo pčelinjake. Pijmo svoje čajeve. Zahladimo se plodovima svojih ruku. Ovo bi mi bila najdraža tema kad bismo je razvili. A za pčelarstvo ću ja lahko.
Pozdrav svima.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la beequeen »

Ovu temu treba poguratija sam nasla ono Stipino cvijece i cim proljece posadicu ga gdje stignem.U jesen kupine-imam 3 jabuke(patuljci)ali mi ne cvjetaju niti radjaju(mozda nema sunca dovoljno)ako neko ima tip nek javi :)
Onda drijen sam pokusavala saditi-nema teorije da nikne.Ovdje nema mladice.
Moje djetinjstvo mirise na dunje.Imali smo ogromnu dunju koja je toliko radjala svake godine,jeli smo slatko,pili sok,sve mi voda iza zuba.Imali smo i ljulju na njoj kolika je bila.Polomila se prije nekoliko godina pa je brat novu posadio.Zovu je quince ali je nema ovdje kupiti.Ribizle sam posadila ali ne idu-ako ko zna kako da budu dobre nek javi.
Imam mali dud sa strane ali ga ne mozemo dohvatiti jer je nekako iza supe-ptice ga jedu :)
evo link pa malo pogledaj sta kod nas prodaju :)
http://springhillnursery.com/
Zadnja izmjena: beequeen, dana/u 07 sij 2011, 16:09, ukupno mijenjano 2 puta.
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

beequeen je napisao/la:Ovu temu treba poguratija sam nasla ono Stipino cvijece i cim proljece posadicu ga gdje stignem.U jesen kupine-imam 3 jabuke(patuljci)ali mi ne cvjetaju niti radjaju(mozda nema sunca dovoljno)ako neko ima tip nek javi :)
Onda drijen sam pokusavala saditi-nema teorije da nikne.Ovdje nema mladice.
Moje djetinjstvo mirise na dunje.Imali smo ogromnu dunju koja je toliko radjala svake godine,jeli smo slatko,pili sok,sve mi voda iza zuba.Imali smo i ljulju na njoj kolika je bila.Polomila se prije nekoliko godina pa je brat novu posadio.Zovu je quincy ali je nema ovdje kupiti.Ribizle sam posadila ali ne idu-ako ko zna kako da budu dobre nek javi.
Imam mali dud sa strane ali ga ne mozemo dohvatiti jer je nekako iza supe-ptice ga jedu :)
evo link pa malo pogledaj sta kod nas prodaju :)
http://springhillnursery.com/
Polahko, sve hoće malo pažnje.
Patuljaste jabuke. Imam ih na pčelinjaku i prekrasno rode. Kao paradajz uz trklju. Koliko su tvoje stare? Drijen. Ako misliš iz sjemena izvesti sadnicu, onda sjeme pokiseli u vodu i drži 1-3 dana da koštičava opna omekša, a onda posadi. Mora niknuti, život je u pitanju. Tako je mene zezala gledičija. Dunje imam na pčelinjaku kao i mušmule i još ponešto. Valja je imati makar je nikad ne koristili, a možeš na nju štošta nakalemiti (ja na jednom stablu zasad imam nakalemljene različite kruške, 6 komada, a dvije su rodile prošle godine. Imam i 2 duda, ma to je prekrasna voćka. Jedno doblo stablo može mahalu zasladiti. Uključi se na forum Svet biljaka, tamo imaš svašta pa možeš pratiti, doučiti, pitati..., a kad htjedneš kalemiti, javi da ti pomognem.
P.S. pogledao sam link, pogodila si, ono me oduševljava, samo jezik, vrag ga odnio.
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la beequeen »

Jabuke su tri godine stare,ja se bojim da nema sunca dovoljno.Ma kud nisam znala za drijen,donijela kospi tonu i posadila na sve strane-nista!Mozda je koja ostala moram kopati :)
Ma mi smo ti ko sto je u mene otac govorio-"dok je zima sve planiramo,ovo cemo,ono cemo -dodje proljece mi svi pod dunju"
Jao da mi je dunja ,uhhhh :D
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la Jazz »

Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la beequeen »

Jazz svaka cast :)
Kupujem danas.Vidis ova tema je zimi super.Ja sad nasla sjeme da kupim za ovo cvijece
http://www.flickr.com/photos/fvaldes/3691967715/
kazu da se pcele kite na njima :)
Hvala Jazz :D
P.S.Kupljeno
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Ma, nema ništa bez muzike (JAZZ)!
Bravo! Džanariku ne sadim, nego se borim s njom. Nevjerovatna voćka! Za proljeće je sama sebi ispod stabla spremila 50-ak i više sadnica. Moje je samo da ih rasadim i koju prekalemim. A pčele je ludo vole (najprije behara).
Pogodi nas sa još čime lijepim.
Sjeme drijenjka ili sadnica? Za tim tragam, ali su ove najnovije granice problem. Imam na pčelinjaku divlji, ali bih volio krupni pitomi.
Pozdrav, svako dobro.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la beequeen »

Ma super ti Musa progura temu.Ja sam danas toliko sretna sto me Jazz uputi na sadnicu drijena.odmah sam kupila kad dodje cuvam ga u kuci(mali mozda 15cm)i ako bogda na proljece posadim.Evo sad sam nasla sadnice i dunje-ma nema mi kraja ljudi,srce ko harmonika ♥
Bez price nema nista-tako se zivot "zakotrlja" :)
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

beequeen je napisao/la:Ma super ti Musa progura temu.Ja sam danas toliko sretna sto me Jazz uputi na sadnicu drijena.odmah sam kupila kad dodje cuvam ga u kuci(mali mozda 15cm)i ako bogda na proljece posadim.Evo sad sam nasla sadnice i dunje-ma nema mi kraja ljudi,srce ko harmonika ♥
Bez price nema nista-tako se zivot "zakotrlja" :)
Rekla si mi da sam tužan, e sad si i mene razveselila. JAZZ je legenda, tek ćeš vidjeti šta on može kad hoće.
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la beequeen »

Treba razlog za sve-pa i veselje.Sad sam jos veselija kad si ti veseo :)
Nema nam kraja nigdje :D
Pozdrav svim forumasima,ja odoh da pravim oblatnu
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

beequeen je napisao/la:Treba razlog za sve-pa i veselje.Sad sam jos veselija kad si ti veseo :)
Nema nam kraja nigdje :D
Pozdrav svim forumasima,ja odoh da pravim oblatnu
Hvala.
A ja piskaram i mlatim mladi domaći sir. Sretno s oblatnama. JAZZ, šta veliš?
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la Jazz »

Jel sir sa Rostova??
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Jazz je napisao/la:Jel sir sa Rostova??
Nije,
Iz Prusca (bivšeg Akhisara ili Biograda). Uh, juče sam tamo bio. Jedva me žena nagovorila da odvezem nju i njenu kolegicu u Prusac kod kolegice im da kupe sira (masni i obični za pitu), putera i mlijeka. Nisam htio, al' kad rekoše da joj je muž pčelar, pristao sam, ali i dalje mrzovoljan. Kad sam vidio onu milinu od pčelinjaka, preporodio sam se (u kosini brda na četiri etaže poredano 50-ak LR društava, okolo sve kamen i kamen u starim kulama. Slično tvom rodnom kraju. To ti je nadomak Ajvatovice ako si čuo za to dovište. Sad bih sebe šamarao što nisam ponio fotoaparat. Ali, otići ću majim. Uh, kad smo se nas dvojica raspričali, jedva su nas razdvojili. U svemu, baš u svemu smo se usaglasili, a najzanimljivije mi je što je nekoliko društava zazimio u proširenom LR-u (kvadratna osnova).
Pozdrav.
P.S.
A što ne pitaš šta je s oblatnama.?
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la beequeen »

Oblatne prva klasa!Sreca imamo bosansku radnju i tako kupujemo nase proizvode.Pecenica,ajvar,pastete,sudzuka,grah tetovac,kadaif,ma sve ima kod Joze :D
Samo da znate mi ovdje jedemo "bosansku" hranu odnosno kuha se uvijek nesto u loncu(naravno ako nisam zaposlena na forumu ;) sutra pita a i taj tvoj sir i kajmak dobro zvuce ,yummy
Ako sad nas Vahid uprati ovdje ...ha,ha...ko ja za Musom ,

Djaba vam sve ja jos uvijek vesela sto porucih drijen,hvala Jazz puno :)
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la Vahid »

beequeen je napisao/la:Oblatne prva klasa!Sreca imamo bosansku radnju i tako kupujemo nase proizvode.Pecenica,ajvar,pastete,sudzuka,grah tetovac,kadaif,ma sve ima kod Joze :D
Samo da znate mi ovdje jedemo "bosansku" hranu odnosno kuha se uvijek nesto u loncu(naravno ako nisam zaposlena na forumu ;) sutra pita a i taj tvoj sir i kajmak dobro zvuce ,yummy
Ako sad nas Vahid uprati ovdje ...ha,ha...ko ja za Musom ,

Djaba vam sve ja jos uvijek vesela sto porucih drijen,hvala Jazz puno :)
Ma Vahid je vas upratijo :lol: :lol: :lol:
Pcelar u bijelom svijetu.
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la Jazz »

Cestitke na oblatnama men mirisu cak dovle.

@sultanija :mrgreen: , de proviri u ovu bascu, pa ako te put nanese ovamo da svratis.
http://www.themelissagarden.com/index.html
slika

slika
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Ma, Vahid je legenda. A ti fol kuhaš?! I ja bih tako znao: pare u šake pa u prodavnicu. Stvarno, kad imadneš vremena, hajde malo tamo protragaj za sjemenima ljekobilja, medonosnog i ukrasnog drveća i sl. Recimo, moram nabaviti ginko bilobu, hoću da je imam.
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Jazz je napisao/la:Cestitke na oblatnama men mirisu cak dovle.

@sultanija :mrgreen: , de proviri u ovu bascu, pa ako te put nanese ovamo da svratis.
http://www.themelissagarden.com/index.html
slika

slika
E, to je to, moj JAZZ!!!
To hoću. Svaka ti čast. Pravi dženet.
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Vahid je napisao/la:
beequeen je napisao/la:Oblatne prva klasa!Sreca imamo bosansku radnju i tako kupujemo nase proizvode.Pecenica,ajvar,pastete,sudzuka,grah tetovac,kadaif,ma sve ima kod Joze :D
Samo da znate mi ovdje jedemo "bosansku" hranu odnosno kuha se uvijek nesto u loncu(naravno ako nisam zaposlena na forumu ;) sutra pita a i taj tvoj sir i kajmak dobro zvuce ,yummy
Ako sad nas Vahid uprati ovdje ...ha,ha...ko ja za Musom ,

Djaba vam sve ja jos uvijek vesela sto porucih drijen,hvala Jazz puno :)
Ma Vahid je vas upratijo :lol: :lol: :lol:
Hajmo, mala djeca na spavanje.
Vidiš li šta nam je JAZZ poslao? Bolje od njezinih oblatni.
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la Stipo »

Beequeen uslikaj oblatne i postavi pa ako se sevdahlija neće oblizati ja hoću jer volim oblatne.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Pored mene ih možeš šleper poredati i biće ti sigurne. Od svih kolača i salata, najdraže mi je suho meso (po mogućnosti šarena stelja).
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Jazz
Čita i piše, dobar
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 srp 2010, 16:21
Lokacija: Buffalo Hill

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la Jazz »

SEVDA(H)LIJA je napisao/la:Ma, Vahid je legenda. A ti fol kuhaš?! I ja bih tako znao: pare u šake pa u prodavnicu. Stvarno, kad imadneš vremena, hajde malo tamo protragaj za sjemenima ljekobilja, medonosnog i ukrasnog drveća i sl. Recimo, moram nabaviti ginko bilobu, hoću da je imam.
Pozdrav.
ima ginko u Zavidovicim i u Mostaru

evo ti ovog zavidovickog
slika
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Jazz je napisao/la:
SEVDA(H)LIJA je napisao/la:Ma, Vahid je legenda. A ti fol kuhaš?! I ja bih tako znao: pare u šake pa u prodavnicu. Stvarno, kad imadneš vremena, hajde malo tamo protragaj za sjemenima ljekobilja, medonosnog i ukrasnog drveća i sl. Recimo, moram nabaviti ginko bilobu, hoću da je imam.
Pozdrav.
ima ginko u Zavidovicim i u Mostaru

evo ti ovog zavidovickog
slika
Znam, hvala ti.
Mislim da si mi baš ti i prvi put dao ovu informaciju. Mislim da imamo nekoga iz Zavidovića ovdje ne forumu. Eh, još kad bi htio poslušati. Ma, ima sadnica u Hrvatskoj i Srbiji, no - granice. A ima i sjemena, samo što kažu da je tako presporo i nesigurno. Vidjećemo, možda se neko javi.
Pozdrav.
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
beequeen
Aktivan
Postovi: 882
Pridružen/a: 02 lip 2010, 04:36
Lokacija: USA
Kontakt:

Re: Medonosni i ljekobilje (sjemena)

Post Postao/la beequeen »

Jazz je napisao/la:Cestitke na oblatnama men mirisu cak dovle.

@sultanija :mrgreen: , de proviri u ovu bascu, pa ako te put nanese ovamo da svratis.
http://www.themelissagarden.com/index.html
slika

slika
Halo jazz ko je Sultanija>I cija je basta?
"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
Odgovorite