CE-HA hranilica

mido
Čita, piše dovoljno
Postovi: 75
Pridružen/a: 26 stu 2010, 19:00

Re: CE-HA hranilica

Post Postao/la mido »

Pozdrav
I ja nestrpljivo očekujem više informacija o toj vrhunskoj plastici.Gdje se može nabaviti i po kojoj cijeni?
Senade, da li si zaštitio ovaj lim čime pošto šećer ima osobinu da ga nagrize i vremenom(3-4 godine)dođe do curenja.
Ima li neko iskustva sa hranolicama koje se preliju voskom ili parafinom?Već duže vremena tragam za kvalitetnim rešenjem,ali uvijek naiđem na određene nedostatke.
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: CE-HA hranilica

Post Postao/la zvones »

Ja sam isto tako prvi put ćuo za taj Veplast . Malo sam prosurfao , nalazi se u Sarajevu na Koševskom brdu . Ima i ulica ali nema nikakve karte , ima puno
priče ali nema prezentacije proizvoda .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: CE-HA hranilica

Post Postao/la senad »

mido je napisao/la:Pozdrav
I ja nestrpljivo očekujem više informacija o toj vrhunskoj plastici.Gdje se može nabaviti i po kojoj cijeni?
Senade, da li si zaštitio ovaj lim čime pošto šećer ima osobinu da ga nagrize i vremenom(3-4 godine)dođe do curenja.
Ima li neko iskustva sa hranolicama koje se preliju voskom ili parafinom?Već duže vremena tragam za kvalitetnim rešenjem,ali uvijek naiđem na određene nedostatke.

Nisam do sada čuo da šećer može lim da nagrize niti sam doživo do sada ! Za u buduće vidjet ću!

Jedino što sam pogriješio je to što nisam bočne letve prmazo firnezom .

U Gračanici plastičar pravi ove uloške po mjeri i mislim da je dobro riješenje ! Plastika debljine 3 mm po mjeri nisam sigurna za cijenu mislim da je 1.5 km komad .
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
zarkodj
Čita, piše dovoljno
Postovi: 57
Pridružen/a: 07 lip 2010, 21:30
Lokacija: Бач,В&

Re: CE-HA hranilica

Post Postao/la zarkodj »

Rekao sam da sam zamišljao da na ovoj srednjoj letvi uradim sve onakakokao kod tebe Izete stim da bi to bilo sve široko 15 cm,, međutim nemože ,,, ovo kako samja zamislio treba mi tasrednja letva debljine bar 4.5 cm ,,,,,






Umesto debele srednje letve staviš dve . Ona bliže hrani bude plića 1 cm i to se pokrije limom u obliku vinkle tako da jedna strana bude gore a druga ide do dna hranilice i udaljena od letve za nesmetan prolaz pčela.
Pod hranilice bi se dao falcovat da se lesonit ili je to laminat uvuče unutra pri sklapanju da se ne zakucava.
zarkodj
Čita, piše dovoljno
Postovi: 57
Pridružen/a: 07 lip 2010, 21:30
Lokacija: Бач,В&

Re: CE-HA hranilica

Post Postao/la zarkodj »

sule
Registrovan
Postovi: 4
Pridružen/a: 20 pro 2012, 15:46

Re: CE-HA hranilica

Post Postao/la sule »

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

evo hranilice..komentari??
mido
Čita, piše dovoljno
Postovi: 75
Pridružen/a: 26 stu 2010, 19:00

Re: CE-HA hranilica

Post Postao/la mido »

Ja sam doživio na hranilicama koje sam pravio gdje je od štmparskog lima napravljena posuda kvadratnog oblika koja posle 3-4 godine procuri. Na dnu posude se pojave rupice oblika slike pahuljice.
Može li broj telefona od tog plastičara?
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: CE-HA hranilica

Post Postao/la balasevic »

ja imam ovakvu hranilicu samo nije od ovakvog matreijala i ja sto imam ove stvarno ljepe na sebe prljavstinu i ostake sirupa
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
sule
Registrovan
Postovi: 4
Pridružen/a: 20 pro 2012, 15:46

Re: CE-HA hranilica

Post Postao/la sule »

Ljudi su mi rekli baš vezano za taj materijal da se radi o visokokvalitetnom materijalu koji se koristi u farmaceutskoj industriji. Kao primjer su mi naveli da se ova hranilica za pčele može umočiti u npr. trafo ulje i i izvući, a da na njoj neće ostati nikavog traga od ulja i prljavštine. Ovaj primjer su mi prezentirali u Veplastu. Ovu hranilicu od ovog materijala kada uzmete u ruku osjetite kako je nekako mastan, ne razumijem se u plastiku, ali se osjeti pod rukom kao da je premazan nekim voskom.

Pokazali su mi istu hranilicu od drugog materijala i stvarno se vidi velika razlika. Broj ne znam jer sam lično išao na koševsko brdo, vidi na internetu ili informacijama.
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: CE-HA hranilica

Post Postao/la balasevic »

kolika im je cjena dali je prihvatljiva dali salju kompanijom
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
sule
Registrovan
Postovi: 4
Pridružen/a: 20 pro 2012, 15:46

Re: CE-HA hranilica

Post Postao/la sule »

balasevic je napisao/la:kolika im je cjena dali je prihvatljiva dali salju kompanijom


prijatelju nazovi ih i raspitaj se..ako valja švabama, onda valja i nama sigurno...ja nisam njihov zastupnik nego mi je drago ako su ljudi napravili nešto kvalitetno u ovoj Bosni, gdje niko ništa ne radi, sve se uvozi...
Odgovorite