Bagrem 2017

Pčelarski razgovori
Odgovorite
cerex
Čita i piše, odličan
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 tra 2013, 20:38
Lokacija: Sanski Most

Bagrem 2017

Post Postao/la cerex »

Maloprije citam po raznim forumima i facebook stranicama kako je bagrem izmrzao,ljudi pisu sve i svasta ali kad sam vidio da je to napisao Ekrem Karahodzic mislim da je to tako. Sta dalje, kada razrojiti zajednice,kako i na koji nacin spremiti drustva za naredne pase. Kakvo je stanje bagrema kod vas?
mugdo
Čita i piše, odličan
Postovi: 724
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:16

Re: Bagrem 2017

Post Postao/la mugdo »

cerex jesi li obilazio lokalitete u svojoj blizini, šta kažu kolege iz sane, ja imam informacije s tvog kraja da onaj minus (-1) nije ostavio traga na bagremu.
cerex
Čita i piše, odličan
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 tra 2013, 20:38
Lokacija: Sanski Most

Re: Bagrem 2017

Post Postao/la cerex »

Jos nikoga nisam pitao, sinoc sam to procitao pa mi onako djeluje tuzno, ali vidjecemo sta dalje jos puno je do maja
Avatar
Asbees
Čita i piše, dobar
Postovi: 158
Pridružen/a: 28 vel 2016, 19:45

Re: Bagrem 2017

Post Postao/la Asbees »

Ja sto sam danas vidio daleko je od toga da je mraz ostavio traga....slucajno sam uslikao jednu grancicu....a znam sta mi je mraz uradio na pcelinjaku :twisted:
slika
cerex
Čita i piše, odličan
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 tra 2013, 20:38
Lokacija: Sanski Most

Re: Bagrem 2017

Post Postao/la cerex »

Ovih dana raspitivao sam se kod kolega pčelara i kazu da se je bagrem izvukao, hvala Bogu. Na putu prema poslu gledam jedan stari bagrem samotnjak i na njemu vec jasno vidljivi grozdovi,znam da oni pođu cvjetati puno prije ali sve jedno da nije prerano :?:
mugdo
Čita i piše, odličan
Postovi: 724
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:16

Re: Bagrem 2017

Post Postao/la mugdo »

kako je rano krenuo bagrem bi mogao početi sa cvjetanjem krajem aprila najkasnije na samom početku maja, bar na tom lokalitetu oko sane i prijedora koji je na nešto višoj n/v od lokaliteta u posavini, međutim sve zavisi od temperature u narednom periodu, nadam se da neće mnogo uraniti u odnosu na prosječne godine.
Odgovorite