Poplave u Posavini

Pčelarski razgovori
Odgovorite
Avatar
piricm
Čita, piše dovoljno
Postovi: 35
Pridružen/a: 16 lip 2010, 11:08
Lokacija: Banovići

Poplave u Posavini

Post Postao/la piricm »

Poštovane kolege,
pošto vidim da niko nije otvorio temu o poplavama i stradanjima pčela u Posavini, evo da pokrenemo ovde. Ima mnogo kolega koji su potpuno ostali bez pčela, pčelari koji su selili u okolini Šamca, Domaljevca i ostalih priobalnih područja oko Save.
Ja sam svoje pčele juče evakuisao u poslednjem momentu, u po bijela dana, tako da je većina radilice ostala. Bagremac krenuo, svaka koja je profulala leto, pala je u vodu.
Al hvala bogu spasilo se bar nešto.
Nekada mi je bilo žao pred zatvaranje ostaviti i 1 pčelu na letu, a juče ih je ostalo na hiljade, i to sa polenom na nogicama...

slika
slika
slika
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Poplave u Posavini

Post Postao/la sahista »

Sta covjek da kaze na ovo.Nisi imao izbora.Stvarno smo mogli napraviti jednu akciju gdje bi svaki pcelar koji ima mogucnosti pomogne kolegama koji su ostali bez pcela.Sto god da se dogovorite ja cu podrzati akciju.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Marko
Čita i piše, dobar
Postovi: 136
Pridružen/a: 07 tra 2011, 19:11
Lokacija: Županja

Re: Poplave u Posavini

Post Postao/la Marko »

piricm je napisao/la:Poštovane kolege,
pošto vidim da niko nije otvorio temu o poplavama i stradanjima pčela u Posavini, evo da pokrenemo ovde.
Nakon burnih događanja prošlog tjedna,evo vijesti iz Županje i Račinovaca. Sava je pokazala da ponekad zna biti "hirovita". Nadljudskim naporima uspijelo se othrvati ćudima prirode u Županji.Te sreće nije bilo moje i Zdenkovo blago u Račinovcima!Zdenkova supruga i sokolići Lovro , Luka Nikola u posljednji trenutak izbijegli su u Vinkovce, a Zdenkove i moje zajednice na paši bagremca, nestale su u mutnoj vodi :shock: :roll: :o .Jedina utjeha su nam zajednice Dislocirane na bagrem prvog svibnja.
M.B. Mirza=mir-zakon
Avatar
j.nezic84
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 469
Pridružen/a: 23 lip 2013, 23:05

Re: Poplave u Posavini

Post Postao/la j.nezic84 »

Marko je napisao/la:
piricm je napisao/la:Poštovane kolege,
pošto vidim da niko nije otvorio temu o poplavama i stradanjima pčela u Posavini, evo da pokrenemo ovde.
Nakon burnih događanja prošlog tjedna,evo vijesti iz Županje i Račinovaca. Sava je pokazala da ponekad zna biti "hirovita". Nadljudskim naporima uspijelo se othrvati ćudima prirode u Županji.Te sreće nije bilo moje i Zdenkovo blago u Račinovcima!Zdenkova supruga i sokolići Lovro , Luka Nikola u posljednji trenutak izbijegli su u Vinkovce, a Zdenkove i moje zajednice na paši bagremca, nestale su u mutnoj vodi :shock: :roll: :o .Jedina utjeha su nam zajednice Dislocirane na bagrem prvog svibnja.
Jako mi je zao zbog tvog gubitka kolega,glavu gore,nadam se da ces u sto kracem roku nadoknaditi izgubljeno!
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Poplave u Posavini

Post Postao/la senad »

Tužno je sve to

Ovdje u Doboj Jug pored kuće pčele bile i sve ih potopilo, sve su kontali neće voda rasti. Sve je potopljeno i pčele i med od prošle godine .
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Poplave u Posavini

Post Postao/la sahista »

Marko je napisao/la:
piricm je napisao/la:Poštovane kolege,
pošto vidim da niko nije otvorio temu o poplavama i stradanjima pčela u Posavini, evo da pokrenemo ovde.
Nakon burnih događanja prošlog tjedna,evo vijesti iz Županje i Račinovaca. Sava je pokazala da ponekad zna biti "hirovita". Nadljudskim naporima uspijelo se othrvati ćudima prirode u Županji.Te sreće nije bilo moje i Zdenkovo blago u Račinovcima!Zdenkova supruga i sokolići Lovro , Luka Nikola u posljednji trenutak izbijegli su u Vinkovce, a Zdenkove i moje zajednice na paši bagremca, nestale su u mutnoj vodi :shock: :roll: :o .Jedina utjeha su nam zajednice Dislocirane na bagrem prvog svibnja.
Tu tragediju ne zasluzuje niti jedan pcelar a pogotovi ti.Marko bez ustrucavanja,stvarno bih ti pomogao od srca...samo reci sta ti treba.
Pozdravi kolegu...
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Odgovorite