Kako poslati privatnu poruku na forumu

Komentari i kritike, prijava grešaka, ideje, pitanja itd.
Odgovorite
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Kako poslati privatnu poruku na forumu

Post Postao/la senad »

Jedno kratko upustvo /tutorijal za slanje privatni poruka na novom forumu

Pokušat ću ukratko da vas provedem kroz slanje [ PP] privatne poruke

Prvi korak otvaranje sandučeta privatnih poruka

Dovoljno je da samo kliknete na (0 privatni poruka)
slika

I već se nalazite u sanduku za PP , želite poslati PP kliknite na NOVA PORUKA
slika

Kada ste kliknuli otovri vam se sadržaj za slanje poruka ali treba te pronaći primaoca, Kako? Upišite ime primaoca kao na slic i obavezno kliknuti na DODAJ
slika

Ako koristite opciju PRONAĐI KORISNIKA onda slijedite upute i kada pronađete korisnika dovoljno je samo kliknuti POŠALJI PRIVATNU PORUKU
slika

Vratit će mo se na ručno pisanje primaoca ,,kada smo upisali ime primaoca i kliknuli na DODAJ pojavit će vam se ovakav izgled :

slika

Već ste spremni da unesete sadržaj poruke ,, Obavezno morate unijeti naslov poruke u protivnom će vas softver vraćati nazad, da ne bi izgubili živce UNESITE NASLOV PORUKE
slika
Kroz poruku možete koristiti sve dostupne opcije,, smjehuljke, boldovanje ,italik, podvučen tekst ,citati, farbanje itd. Obratite pažnju na margine okvira gdje su smještene opcije i koristiti pogodnosti kako bi osmislili vašu poruku.

Kada napišete poruku imate opciju da prije slanja pogledate kao će da izgleda, samo kliknite PRIKAZ,,ako ste zadovoljni još jedan klik POŠALJI i to je to. Ako niste zadovoljni imate mogućnost da popravite prije slanja

Dobili se novu poruku KAKOJE OTVORITI:

Samo ako ste logovani možete vidjeti da ste dobli poruke, možete naštimati opciju da vas obavještava na e-mail ,,neki OS podržavaju POPUP prozor koji vas obavještava o prispjeloj poruci.
Obavjest o PP izgleda ovako
slika

dovoljnoje da kliknete na prikazani broj poruka i već ste u sandučetu za poruke

Kada ste ušli u sanduče imate Vaše poruke koje ste dobili i imate označene nove poruke
slika

Kliknite na naslov poruke i čitajte Vašu poruku.

Želite na brz način poslati PP , ispod svakog profila postoje ikonice koje označavaju informacije o korisniku ,,kliknite na POŠALJI PRIVATNU PORUKU i uveliko ste se riješili nepotrebni koraka ako idete pješe
slika

Kada ste kliknuli već ste u sandučetu sa porukama i koristite znanje koje ste naučili kroz ovih par koraka i znanje koje posjedujete o slanju PP. SRETNO

Ako ima nejasnoća slobodno pitajte!

Ugodno korištenje foruma i svih pogodnosti koje pruža.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Kako poslati privatnu poruku na forumu

Post Postao/la senad »

Ako želite da vježbate slanje privatnih poruka kako bi izbjegli neugodnost komotno možete sami sebi poslati privatno poruku..softver će da to odradi i da vamproslijedi poruku koju ste sami sebi poslali, samo malo pričekajte, obnovite link i poruka je već tu:

Samo na predviđeno mjesto ( pravougaonik) unesite vaš nick, korisničko ime,, kliknuti na DODAJ i pošaljite sebi poruku lijepog sadržaja :) SRETNO
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: Kako poslati privatnu poruku na forumu

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Senade,
Sve uredu, ali reci mi za sljedeće. Prije me je na hotmailu uvijek čekala obavijest o odgovoru na temu na koju sam prijavljen na nekom forumu. To je i sada slučaj sa ostalim forumima i licima, ali ne i sa ovim. Trebam li nešto dodatno uraditi da bude kao i ranije? Jer, nekad ne otvaram neke forume ako nema novih odgovora na teme u koje sam uključen, ima čovjek nekad i prečih stvari. Usput, Brnda me zamolio da, ako se vlasnici ne bune, postavim video-zapis, koji mi je on maloprije poslao, na tvoj i Vojin Forum. Riječ je o tihoj grabeži. Lijepo i zanimljivo. Ne bih nikog da reklamiram, ali ako si saglasan, reci kako to uraditi jer mi je video-zapis na p.p.-u, a ako nisi - nikom ništa.
Pozdrav!
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Kako poslati privatnu poruku na forumu

Post Postao/la senad »

SEVDA(H)LIJA je napisao/la:Senade,
Sve uredu, ali reci mi za sljedeće. Prije me je na hotmailu uvijek čekala obavijest o odgovoru na temu na koju sam prijavljen na nekom forumu. To je i sada slučaj sa ostalim forumima i licima, ali ne i sa ovim. Trebam li nešto dodatno uraditi da bude kao i ranije? Jer, nekad ne otvaram neke forume ako nema novih odgovora na teme u koje sam uključen, ima čovjek nekad i prečih stvari. Usput, Brnda me zamolio da, ako se vlasnici ne bune, postavim video-zapis, koji mi je on maloprije poslao, na tvoj i Vojin Forum. Riječ je o tihoj grabeži. Lijepo i zanimljivo. Ne bih nikog da reklamiram, ali ako si saglasan, reci kako to uraditi jer mi je video-zapis na p.p.-u, a ako nisi - nikom ništa.
Pozdrav!
Što se tiče dobijanja obavjesti o novim odgovorima na temama koje želite da pratite moraju se podesiti opcije,, Ti se možeš pretplatiti na cijeli pod forum ili samo na temu koju želiš.

Bez obzira šta želiš pod forum ili teme da pratiš moraš uraditi slijedeće.

Idi u Profil/postavke,,otvori i nađi kao što je na slici. Kada otvoriš imaš zadane opcije tvoje je samo da promjeniš sa NE na DA i potvrdi .. KAo na slici
slika

Kada si to uradio ispod svakog podgoruma ili teme kada otvorš gdje se komentari u samom dnu foruma imaš opcije koje su ti potrebne,,,i dalje nećeš primati obavjesti dok se ne pretplatiš na neku temu. samo jednim klikom dobit ćeš ono što želiš. Svaki novi komentar kada se upiše server će poslati obavjest o novom komentaru, Ako se želiš pretplatiti evo slika:
slika

Ako želiš da da nedobjaš više poruke evo slika:
slika

Isto tako ako ne želiš više pratiti temu u prvoj narednoj obavjesti, tj u svakoj obavjesti imaš mogućnost da više ne pratiš temu jednostavnim klikom nalink koji se nudi u poruci
slika

Ako jopš nešto treba samo reci

Što se tiče postavljanja video nema cenzura osima ako se ne kosi sa zdravim razumom. Ono što neću dopustiti to je vrijeđanje na nacionalnoj, vjerskoj osnovi,, lične uvrede, psovanje,, relamiranje sexa i pronografski sadržaja i svega onog što nije u prirodi čovjeka, nastranosti, sadržaji z a koje ja procijenim da bi mogli nekome nanijeti nelagodnost ..

Imaš pod forum ... Web site, video, slike
http://www.pcelarstvo-nahl.com/forum/viewforum.php?f=36..

Ako taj video uradak nije postavljen na neki server , you tube, ili drugi server prvo ga treba postaviti pa onda ponuditi link.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Ahmet
Čita i piše, dobar
Postovi: 190
Pridružen/a: 08 sij 2011, 12:51
Lokacija: Livno

Re: Kako poslati privatnu poruku na forumu

Post Postao/la Ahmet »

Ja bi samo prijavio gresku koja se ponavlja, naime primim mail da sam dobio privatnu poruku od "tog i tog" a kad provjerim na forumu poruke nigdje.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Kako poslati privatnu poruku na forumu

Post Postao/la senad »

Ahmet je napisao/la:Ja bi samo prijavio gresku koja se ponavlja, naime primim mail da sam dobio privatnu poruku od "tog i tog" a kad provjerim na forumu poruke nigdje.
Ahmete obavjest koju dobiješ da imaš privatnu poruku i kada odeš u sandučić da je pogledaš nje nema.
To se dešava iz razloga da ti je neko poslao privatnu poruku i u međuvremenu je taj koji je poslao izbriso .

Evo možemo isprobat , pošalji meni privatnu poruku sa nekim nebtinim tekstom , kada je pošalješ za 6 minuta ( mad a mislim da možeš i odmah da je izbrišeš kada pošalješ) vrati se i izbriši tu poruku.

Ti kada pošeljaše meni poruku softver foruma radi tako da me odmah obavještava da me čeka nova poruku , Znači zapamtio je tvoju radnju i mene obavještava, u međuvremenu ti si izbrisao poruku i softver mene obavještava da te poruke nema jer je ne može pronać /ne postoji.

HAjde probaj:

Zatim postoji mogućnost da ti je sandučić pun i takve poruke su na čekanju,, Treba isprazniti sandučuć ulaznih poruka i onda otićina učitavanje dolaznih poruka
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Ahmet
Čita i piše, dobar
Postovi: 190
Pridružen/a: 08 sij 2011, 12:51
Lokacija: Livno

Re: Kako poslati privatnu poruku na forumu

Post Postao/la Ahmet »

Znaci to je to, dobro je da nije neka greska a i ako neko pogresno posalje poruku moze istu gresku ispraviti.
Hvala na odgovoru.
Odgovorite