Stari forumaši gdje ste, kako ste?

Komentari i kritike, prijava grešaka, ideje, pitanja itd.
Odgovorite
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Stari forumaši gdje ste, kako ste?

Post Postao/la Ismet »

već duže vrijeme na forumu nema starih, stalnih forumaša. o čemu li se radi?
vjerujem da većina njih posjećuje forum, ali se ne javljaju, ne pišu.
neko ne piše iz ovog neko iz onog razloga, nema potrebe ulaziti u te razloge niti ih analizirati.
otvaranjem ove teme ja vas, stari forumaši, pozivam da se opet, barem ponekad, uključite (tj. da napišete koju riječ) u ovaj forum.
nijedan forum nije sjajan, na svakom ima svašta. treba to prevazići.
ovaj forum je jedini (po mom skromnom mišljenju) u BiH koji je do sada prikupio puno korisnih, vrijednih tekstova za pčelare ma gdje se nalazili.
hoće li tako biti i dalje - do nas je....
Dobru srcu sreća dođe.
cerex
Čita i piše, odličan
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 tra 2013, 20:38
Lokacija: Sanski Most

Re: Stari forumaši gdje ste, kako ste?

Post Postao/la cerex »

Pridruzujem se tvome komentaru,kolega Ismete.
mirsad
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 381
Pridružen/a: 29 sij 2011, 12:57
Lokacija: Anderstorp-Svedska-Skandinavija

Re: Stari forumaši gdje ste, kako ste?

Post Postao/la mirsad »

POZ
Dosta ljudi kao i ja prelista ali slabo pise razloga je sigurno
mnogo ali sta je tuje.
Medno-sretno svima mladima a mi striji cemo se vec snaci.
MK
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: Stari forumaši gdje ste, kako ste?

Post Postao/la Ismet »

drago mi je da je tema koju otvorih "probudila" par starih forumaša, super.
vjerujem da je boljka svakog foruma zasićenost koja se ogleda u tome da u neko doba na forumu (bilo kojem) piše samo nekoliko ljudi.
da bismo to "razbili" otvorih ovu temu sa jasnim ciljem: svi mi koji volimo i cijenimo ovaj forum moramo se boriti da isti bude dinamičan te da se stalno u njemu o nečemu piše. uvijek nekoga nešto zanima....
Dobru srcu sreća dođe.
Azem
Čita i piše, odličan
Postovi: 588
Pridružen/a: 01 pro 2010, 17:01
Lokacija: Modriča

Re: Stari forumaši gdje ste, kako ste?

Post Postao/la Azem »

Ismet je napisao/la:već duže vrijeme na forumu nema starih, stalnih forumaša. o čemu li se radi?
vjerujem da većina njih posjećuje forum, ali se ne javljaju, ne pišu.
neko ne piše iz ovog neko iz onog razloga, nema potrebe ulaziti u te razloge niti ih analizirati.
otvaranjem ove teme ja vas, stari forumaši, pozivam da se opet, barem ponekad, uključite (tj. da napišete koju riječ) u ovaj forum.
nijedan forum nije sjajan, na svakom ima svašta. treba to prevazići.
ovaj forum je jedini (po mom skromnom mišljenju) u BiH koji je do sada prikupio puno korisnih, vrijednih tekstova za pčelare ma gdje se nalazili.
hoće li tako biti i dalje - do nas je....
Zašto nema stalnih forumaša?
Postoje dvije grupe.Jedni koji su vrijeđali i pljuvali i drugi koji su bili ponižavani vrijeđani...
Zašto ovih prvih nema; ne znam, a ovi drugi nisu nazočni iz razumljivih razloga.
Ali, Ismete ime i drugih vidova komunikacije, stari forumaši se druže, razmjenjuju iskustvo,ali ih niko ne vrijeđa.
Tebi, a i svim prisutnim članovima foruma lijep pozdrav i svako dobro!
Postoje tri vrste ljudi- oni koji vide, oni koji vide tek kad im se pokaže i oni koji ne vide uprkos svemu. ( Leonardo da Vinci )
Avatar
Ismet
Čita i piše, odličan
Postovi: 594
Pridružen/a: 25 kol 2010, 16:26
Lokacija: Zenica

Re: Stari forumaši gdje ste, kako ste?

Post Postao/la Ismet »

lijep pozdrav, Azeme, drago mi je da si se javio.
slažem se da ima i drugih vidova komunikacije i vjeruj da komunikaciju uživo preferiram. puno je ljepše uživo s nekim komunicirati jer tada nema trte-mrte. lako je preko interneta (ko to sebi može dozvoliti) svašta pisati ali uživo nije baš lako svašta nekome govoriti, činiti jer sankcije mogu biti jako bolne, bukvalno.
sjećam se raznoraznih prepucavanja na ovom forumu, na svakom toga ima iz prethodno navedenog razloga. ima forum i lijek za to: pravila ponašanja tj. pisanja, javne (i privatne) opomene i ban. teško je sve to regulisati ali mora biti nekog reda. moderatori trebaju stalno pratiti rad foruma i reagovati po potrebi....
kada se pojavi vrijeđanje po bilo kojoj osnovi, pisanje ružnih uvredljivih riječi onda moderator mora hitno reagovati bez ustručavanja i podilaženja bilo kome.
i na kraju, doživjeh vrijeđanje na ovom forumu od osobe koju nikada nisam vidio u životu i iz meni nepoznatog razloga. ne ponovilo se. nekako sam to "prelomio" i ostao na forumu a osoba koja me vrijeđala nije više tu...
Dobru srcu sreća dođe.
cerex
Čita i piše, odličan
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 tra 2013, 20:38
Lokacija: Sanski Most

Re: Stari forumaši gdje ste, kako ste?

Post Postao/la cerex »

Prije otprilike dvije godine prijavio sam se na ovaj forum kako bih od vas kolege ("stari forumasi") naucio sto vise, i hvala vam na tome.Cesto sam u zadnje vrijeme komentarisao teme u kojima sam pravi laik cisto da pokusam forum malo ozivjeti.Vidim da mnoge kolege koje su stari forumasi povremeno posjecuju forum ali nazalost ne komentarisu aktuelne teme .Svi smo ovdje prvenstveno zbog druzenje i upoznavanje nasih ljubimica kroz iskustvo i rad drugih kolega.Cesto se upravo zbog ovog zadnjeg dovodimo u situaciju da zustro raspravljamo braneci cvrsto svoje stavove po cijenu i vrijeđanja drugog,sto naravno nije primjereno ljudima koji su davno postali punoljetni. Stoga bih prije svega zamolio administratora foruma Senada da obrati paznju na pisanje sviju nas i da takve komentare i clanove ovog foruma sakcionise.Također bi zamolio stare forumase u ovo ubrajam naravno i administratora da svojim pisanjem obogate sadrzaj ovog foruma i nas početnike nauce novim stvarima kao i dosada.

Lijep pozdrav!
saperica
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 240
Pridružen/a: 14 lis 2012, 22:22

Re: Stari forumaši gdje ste, kako ste?

Post Postao/la saperica »

pozdrav družino, radi se, studira, neke obaveze, i tako neke smješne situacije.
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Stari forumaši gdje ste, kako ste?

Post Postao/la sahista »

Nevjurujem da spadam u stare forumase,ali se nisam javljao jedno vrijeme.Uglavnom doslo do neke vrste zasicenja.I ja sam nacuo mnoge stvari na ovome forumu.Mozda jedan mali razlog je i otvaranje firme za uvoz pcelarske opreme,prosirenje pcelinjaka i ozbiljni pristup oprasivanju.Svake godine trebao bih ispopruciti 200 drustava lokalnom pcelaru....posla preko glave.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
saperica
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 240
Pridružen/a: 14 lis 2012, 22:22

Re: Stari forumaši gdje ste, kako ste?

Post Postao/la saperica »

vrhunski šahista, samo naprijed...
Odgovorite