Proizvodi od meda

Odgovorite
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Domaća loza i domaći med. Bit će i ove godine domaće medice za mene i moje prijatelje.
Pade noć a tek se tada sjetih digitalca.
slika
slika
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

DA li dodajete med u kazan ili kako već to radite.....
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

Ako se razmuti med u vodi i dodaju kvasci za vrenje i po završetku vrenja se destilira dobijemo rakiju od meda i zove se medovača.
U ovom slučaju ja destiliram drop od grožđa iz kojeg nije pravljeno vino i u dobivenu lozu ili lozovaču otopim med i to je medica ili zameđena lozovača.
Na kilogram meda dodam 4l lozovače jer je volim malo slađu. Ukusi su različiti pa netko stavlja manje ili više meda.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
cavo
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 14
Pridružen/a: 27 lis 2010, 19:54

Re: Proizvodi od meda

Post Postao/la cavo »

e Stipo lipo ti to ide veseli stroj je u pogonu
-ja sam isto pravio medovaču tako je zovemo al od šljive 43 jake,istim omjerom 1kg meda i 4 litra šljive = 15+4*10=55KM +boce,naljepnice
-što znači da bi cijena po litri trebala bit minimalno 15KM,svi koji su probali su oduševljeni i hvale je al prodaja neide nikako
-imam voćnjak šljive stanley i čačanke oko 300 stabala,pošto nemogu prodat svu rakiju sad imam oko 1.000 litara ako kome treba nek se javi,
-zanima me jesi stavio medovaču u prodaju ili je to samo za ekipu,te dali ima neko kakvu ideju o prodaji medovnjače ili neki drugi proizvoda na bazi istog
čovjek koji ne griješi obično ništa i neradi
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Proizvodi od meda

Post Postao/la Stipo »

cavo je napisao/la:e Stipo lipo ti to ide veseli stroj je u pogonu
-ja sam isto pravio medovaču tako je zovemo al od šljive 43 jake,istim omjerom 1kg meda i 4 litra šljive = 15+4*10=55KM +boce,naljepnice
-što znači da bi cijena po litri trebala bit minimalno 15KM,svi koji su probali su oduševljeni i hvale je al prodaja neide nikako
-imam voćnjak šljive stanley i čačanke oko 300 stabala,pošto nemogu prodat svu rakiju sad imam oko 1.000 litara ako kome treba nek se javi,
-zanima me jesi stavio medovaču u prodaju ili je to samo za ekipu,te dali ima neko kakvu ideju o prodaji medovnjače ili neki drugi proizvoda na bazi istog
Ja ispečem 20-30 lit lozovače. Sve se to razdijeli kao dar. Ja osobno ne konzumiram alkohol.
Napravim ja koji litar osim medovače i koji litar likera od višnje i orahovac. Nekom poklonim koju bocu ostalo popiju gosti koji me posjete i svi to sve lijepo pohvale ono kako se kod nas kaže "Dobra je" ali nitko ne pita da mu prodam. Cavo ti imaš kako kažeš 1000 l rakije. teško ju je prodati ako je cijena visoka. Ispod cijene je lakše prodati al i tu se čovjek mora dobro potruditi. Na kraju puno truda zarada slaba ali vremenom se to popravi jer za robu je najvažnije imati kupca. Poslje ide sve lakše i s manje troška. Kada se pročuje široko i daleko za tvoju dobru rakiju uspjet ćeš je prodati i kako se mušterija bude vraćao polako dizati cijenu. Neke mušterije tada odustaju i ne kupuju robu dok druge negoduju ali nastave kupovati. Naravno s podizanjem cijene ne treba pretjerivati.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
Asim
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 415
Pridružen/a: 23 tra 2010, 15:47
Lokacija: Sarajevo

Re: Proizvodi od meda

Post Postao/la Asim »

Vrlo teško je izaći na naše tržište sa nečim poput medovnjače u glavnom navika je da se konzumira čista Loza,Kruška ,Šliva ma zimi slabo ide i pivo a vino u bosni ko i riba gotov nikako uglavnom najbolje ide goveđi pršut i kruška pa se ti orjentiši i mani se u biznisu novotarije za tržište
Odgovorite