pomoc oko meda

Odgovorite
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

pomoc oko meda

Post Postao/la balasevic »

Trebam pomoc pocetnik sam i imao sam dva drustva jedno drustvo mi je uginulo jer je bilo preslabo sa pcelom ali imalo je dosta hrane.Nesto od te hrane dao sam drugom drustvu.E sad imam oko 10 ramova sa medom u prosjeku oko pola kilograma na svakom ramu med je poklopljen. Zanima me dali te ramove sa medom mogu dati rojevima posto planiram kupiti par rojeva ili je bolje da nedajem te ramove sa medom,posto nemam vrcaljku kako da izvadim taj med iz saca.pozz i medno
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
neven
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 19
Pridružen/a: 21 lip 2012, 15:32
Lokacija: NE Istria

Re: pomoc oko meda

Post Postao/la neven »

balasevic je napisao/la:-- jedno drustvo mi je uginulo jer je bilo preslabo -- .pozz i medno
Pozdrav kolegi balaševiću sa jednom primjedbom da pčele ne uginu nego umiru.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: pomoc oko meda

Post Postao/la senad »

balasevic je napisao/la:Trebam pomoc pocetnik sam i imao sam dva drustva jedno drustvo mi je uginulo jer je bilo preslabo sa pcelom ali imalo je dosta hrane.Nesto od te hrane dao sam drugom drustvu.E sad imam oko 10 ramova sa medom u prosjeku oko pola kilograma na svakom ramu med je poklopljen. Zanima me dali te ramove sa medom mogu dati rojevima posto planiram kupiti par rojeva ili je bolje da nedajem te ramove sa medom,posto nemam vrcaljku kako da izvadim taj med iz saca.pozz i medno
Ako ta zajednica nijebila bolesa slobodno daj te ramove novim zajednicama aomožeš sačuvat ostatak saća na ome nema meda od moljca.

Ako ti je ta zajednica bila bolesna onda ti je bolje sve na vatru .
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Odgovorite