Slike med u djevičanskom saću

inzenjer
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 485
Pridružen/a: 12 vel 2011, 22:18
Lokacija: Srebrenik

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la inzenjer »

Ovakva ljepota je izazov,ali kako sam cuo da je za ovo potrebna izrazito jaka pasa,kakve kod nas radi vremenskih prilika nema zadnje 2 godine.
Marko
Čita i piše, dobar
Postovi: 136
Pridružen/a: 07 tra 2011, 19:11
Lokacija: Županja

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la Marko »

inzenjer je napisao/la:Ovakva ljepota je izazov,ali kako sam cuo da je za ovo potrebna izrazito jaka pasa,kakve kod nas radi vremenskih prilika nema zadnje 2 godine.
U pravu si kolega inženjeru, a ima još stavki o kojim treba voditi računa: preporučljivo je( ne i obavezno) med u saću ciljati na paši bagrema. Najčešće su tada zajednice dovoljno jake (veliki broj voskarica), a i sama paša bagrema poznata po velikom dnevnom unosu(sve rijeđe :( ). Osim toga bagremov med ostaje tekuć , gotovo je proziran tako da sve ovo daje prekrasnu sliku kupcu, (nažalost kupci najviše drže do vanjštine :mrgreen: ).Kažem nažalost jer ništa manje nije upitan višeflorni livadski med ili recimo kestenov. Osobno koristim okvire(pvc dvostruki ramčići )10 ih stane u LRram i uspju ga izgraditi, napuniti i poklopiti. O cijeni (ova što ju daju "pipini .....")ne treba ni računati :oops:
M.B. Mirza=mir-zakon
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la medonosa »

N€dim je napisao/la:ma isplativo stipo ali i poskupo nekako
1 ovaj okvir oko 20 KM plus postarina
:D :D Nedime,racunaj drugacije,kada je okvir izgradjen ima 16 polja sa medom,prodajes 5-10KM po komadu 16 x min 5KM#90KM#8okvira#720KM-150km nabavka#480KM zarade
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la Stipo »

Osim lijepih slika i lijepih želja ne vjerujem da ću takvo nešto bilo kad postići pogotovo povoljno prodati.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la N€dim »

:D :D Nedime,racunaj drugacije,kada je okvir izgradjen ima 16 polja sa medom,prodajes 5-10KM po komadu 16 x min 5KM#90KM#8okvira#720KM-150km nabavka#480KM zarade
slazem se medonosa ali kod nas i ovakvim pasnim terenima prosto nemoguce, da je ove okvire meni bilo prije tri godine kada je bilo po 25 kg i vise po kosnici e tada bi lijepo bilo ali prosle i pretprosle godine bogme ostali bi prazni, jedva popunile i ove izgradjene satine, ali vrijedilo bi pokusati i nabaviti ove okvire.
barem kod mene tako bi a za ostale neznam.
levstek008
Čita, piše dovoljno
Postovi: 38
Pridružen/a: 20 sij 2011, 08:15

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la levstek008 »

Poštovani kolegi!!

Prošle godine je u Celju na pčelarskom sajmu jedan trgovac iz Hrvatske prodavao one plastičnu ambalažu za proizvonji meda u saču, nesto slično onomu gore... Ako najdem adresu vam javim!!!
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la sahista »

Ima toga i kod mene.Negdje sam vidio.Raspitacu se za cijenu.Kada budem dolazio u BiH,mogu ponijeti zainteresovanim.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Slike med u saću-NOVO-NOVO

Post Postao/la medonosa »

medonosa je napisao/la:slikaslika
Ruski medicinski naucnici su dokazali da se polenova alergija,suzbija i "lijeci"zvakanjem meda u sacu!Med u sacu sadrzi i polen koji zvakanjem unosi se u organizam,koji je u malim kolicinama,i imuni sistem se navikaje na polen,cime nestaje alergija na polen
Avatar
hamzo12
Čita, piše dovoljno
Postovi: 20
Pridružen/a: 25 svi 2011, 08:56

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la hamzo12 »

A zasto ne napraviti taj ram od drveta umjesto da ga placam 20 KM ili koliko vec kosta.
saperica
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 240
Pridružen/a: 14 lis 2012, 22:22

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la saperica »

ovo su Pohl-ovi okviri iz Madžarske, ali ja sam stava da se krene jednom jednostavnijom metodom i pristupom i da se iskoriste postojeći nastavci i oprema.
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la balasevic »

ovako pcelar sam pocetnik i ako bogda bude sve kako treba volio bih za sebe ostaviti malo meda u sacu kako da to napravi da pcele izgrade sace u koji ce spremati med
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
saperica
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 240
Pridružen/a: 14 lis 2012, 22:22

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la saperica »

http://www.apivita.hr/hr/proizvodi/apibox/

netko je tražio tko iz RH proizvodi plastične okvire za med u saću, na gornjem linku je proizvođač.
Odgovorite